Şimdi Ara

Meğer bu videolarla hepimizi kandırmışlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Meğer bu videolarla hepimizi kandırmışlar 
    Yaklaşık iki senedir sosyal medyada paylaşım rekorları kıran, üstüne üstlük yerli ve yabancı birçok popüler web sitesi ile haber bültenlerinde de yayınlanan videoların sahte olduklarının açıklanması adeta şok etkisi yarattı. Bunlardan bazıları yüzerken köpek balığı ile karşılaşan adam, kayak yaparken dinlediği müzikle arkasından koşan ayıyı fark etmeyen kadın ve fırtınayla video çekmeye çalışan adam...

Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti Melbourne’da çalışmalarını yürüten The Woolshed Company isimli prodüksiyon şirketi, neredeyse kimsenin aklına gelmeyecek uzun soluklu bir deney yapma kararı aldı. Bu konuda titizlikle çalışan ekip internet kullanıcıları için aperatif niteliği taşıyan, kısa süreli ancak çarpıcı içerikler üretmeyi hedeflediklerini ve böylelikle herhangi bir tanıtım, reklam ya da profesyonel medya ortaklığı olmadan alacakları etkileşimi ölçtüklerini dile getirdiler.

Her ne kadar -aslan videosunda olduğu gibi- bazı içeriklerin sahte oldukları dikkatli gözlerden kaçmasa da insanların görüntülerin gerçekliği üzerine başlattıkları tartışmaların videoları giderek daha popüler hale getirdiği ifade ediliyor. Üstelik belirli zaman aralıklarıyla farklı hesaplardan yüklenen videolar böylelikle hiçbir şekilde dikkat çekmedi.

Meğer bu videolarla hepimizi kandırmışlar 
    180'den fazla ülkede görüntülenen 8 adet video 500 binden fazla yorum, 1.6 milyondan fazla beğeni, 164 yıl izlenme süresi ve 205 milyondan fazla online görüntüleme sayılarına ulaşarak uluslararası basında The Guardian, Sky News, The Independent, The Sun ve The Telegraph'ın yanı sıra NBC, Fox, CBS, CNN ve Sky News’de kendine yer bulmayı başardı.

Neredeyse hepimizin gerçekliğine inandığımız videoları ve hazırlık aşamalarını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. 

• Forumdaki her haberin yorum bölümü siyaset portalı olmuş gitmiş, millet sıyırmış artık :D
    Birde bu yorum eksileme butonu neden kaldırıldı çok merak ediyorum.

• Youtube'da captaindisillusion'un videolarını izlemenizi tavsiye ederim, bu tarz viral videoların nasıl hazırlandığını vs açıklıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cos37 -- 15 Temmuz 2016; 14:14:05 >
  • Aslan videosunun sahte olduğu apaçık belli ama ilk baştaki kayakçıyı ayının takip etmesi gerçek gibi geldi

• İnternette gördüğünüz her videoya "ooo ameyzinggg" diye atlamayacaksınız demek
  • haberi görünce gözlerim yandı

• Sagolun cogunu izlememistim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi an ekrem yazmış sandım ama değilmiş :D lan hiçbirini izlememişim bir de kendimi nette olup biten her şeyi biliyor sanıyorum.

• hiçbirini izlememiştim, görmemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: absamet

Forumdaki her haberin yorum bölümü siyaset portalı olmuş gitmiş, millet sıyırmış artık :DBirde bu yorum eksileme butonu neden kaldırıldı çok merak ediyorum.

Çünkü millet eksilenmekten yorum yapmaz hale gelmişti. Kimse yorum yapmıyordu. Mesut Beyde bunun böyle gitmediğini söyleyip dislike butonunu kaldırttı.

• bende ilk defa görüyorum videoları
  • Bu videoları böyle hazırlamak bir başarı ayrıca bunu geniş kitlelere yayabilmek de başarıdır.

• Hepsi asiri derecede sahte gozukuyor zaten uyuz tepkilerde soz konusu daha once de hicbirini gormemistim videolarin.

• Aslanin YUmurtalari :D Aslanli video baya yapmacik duruyor. Gercek olsaydi dokunurdu aslana.

• İlk defa görüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağaramda internet var ama hepsini ilk defa izledim. Asrın trolünü yapmış adamlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.