Şimdi Ara

Almanyanın sosyal ekonomisi türkiyeden daha kötü diyen şahıs

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Almanyanın sosyal ekonomisi türkiyeden daha kötü diyen şahıs

Böyle saçmalama olamaz koskoca almanyayı fakir ilan etti

• almanyada yaşıyorum ve bütün avrupa ülkelerinide gezdim aralarında en iyisi norveç isveç danımarka almanya diyebilirim halk rahat huzur dolu sokaklar stres yok ne bileyim farklı hissediyorsun güvenmeye baslıyorsun ınsanlara ınsan hayatına cok deger verırler aksam 8 den sonra bi market acık bulamazsın ve şehir yapılanması cıdden farklı geçen hafta ispanyadaydım tam o enerjiyi alamadım sosyal ekonomisi cidden kötüydü yarın italyaya gidicem oradada farklı manzarayla karsılasırım diye ümit ediyorum ama norveç ve almanyadaki enerjiyi alamadım daha hiçbiryerden
  • Almanyada ekmek karneyle dağıtılıyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne içiyorsa acil bıraksın =)=)
  • Kimse yazmadı mı yani üzüldüm;

Almanya 2 kez yıkıldı şimdi dünya devlerinden biri. Bak WW maşallahı var , Almanyanın ölüsü Avrupayı sallar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Almanyada ekmek karneyle dağıtılıyormuş.

(Bkz. Doğu Almanya)

• Bence gurbetçiler gelmeyelim diye böyle yapıyorlar
  • gelmek isteyen varsa buyursun gelsin ben onlarin yerine gider yasarim adam gibi muamele yasam kalitesi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Dexter

almanyada yaşıyorum ve bütün avrupa ülkelerinide gezdim aralarında en iyisi norveç isveç danımarka almanya diyebilirim halk rahat huzur dolu sokaklar stres yok ne bileyim farklı hissediyorsun güvenmeye baslıyorsun ınsanlara ınsan hayatına cok deger verırler aksam 8 den sonra bi market acık bulamazsın ve şehir yapılanması cıdden farklı geçen hafta ispanyadaydım tam o enerjiyi alamadım sosyal ekonomisi cidden kötüydü yarın italyaya gidicem oradada farklı manzarayla karsılasırım diye ümit ediyorum ama norveç ve almanyadaki enerjiyi alamadım daha hiçbiryerden

Halk huzur dolu diyorsanız frankfurt merkez tren istasyonuna ve çevresine uğramanızı tavsiye ederim. Berlin kreuzberg civarına da gidebilirsiniz kendimi en az güvende bu iki yerde hissettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gene kizdirdi beni cahil, okumamis, orumcek kafalilar

arkadaslar cahilsenin, aptalsaniz her yerde surunursunuz almnaydada, Londarada, istanbuldada Edirnedede

bu yorumu yapan arkadas oyle amele islerde calisiyor belli o zaman avrupadaki yuksek hayat standarlarindan bahs etme hakki yok zira toplumun en kalifyesiz kisisi kendisi

eh be kardesim Almanya, hic bir soru sormandan universite okumak isteyen her kesi aliyor, parasiz okutuyor sen hala okumadiysan kendini gelistirmediysen seni kim ne yapsin git omur boyu surun , 50 sene sonrada bi kosede geber git ne yapalim yani

almaya konusuna gelirsek hade ilk nesil donerci oldu, taksici oldu isci oldu ula ikinci ucuncu nesil hala abuk subuk islerde calisiyorsa kusura bakmayin dunyanin en buyuk 2 ekonomisinde, avrupanin motoru olan ulkeye kabahati yuklemeyin , sen kendin once adam ol sana is cok

bakin Mercedeste amelelikte baslayip bu gun koca mercedesin ust departmanlarinda calisan bir suru basarili turkte var adama bakiyon oturmasi kalkmasi egitimi tam

obur tarafta almanya batiyor, ulke kotu diyen amele tayfaya bakiyon ne okumus, sekil sekil sakallari, saclari, tipleri capulcuya benziyor soruyon ne muzik dinlersin, tekno,rap bilmem neyy . sorarim size bu cahili kim ne yapsin

Avrupa, Amerika gelismis ulkeler ve bolgeler haliyle firsatlar, para, imkanlar, Turkiye gibi ucuncu dunya ulkeleri ve gelismekte olan ulkelerden kat ve kat daha cok sadece bunu gorebilecek kadar egitimli, akilli, donanimli olmaniz lazim

biz okuduk gelistirdik kendimizi, avrupada oturusumuda, konusmamiza bakan yabancilar soruyor" Turk olduguna eminmisin,genelde turkler boyle degil diyor" boyle cahil turkleri gorunce haliyle sneide onalrdan saniyo ilk basta

firsatlar var gorebilene, heni herkes diyo ya ; cok salak var, cok cahil var , kimsede kendini o katagoriye sokmaz nedense en azindan 1-2 yabanci dil bilmek lazim, en azindan bi univeriste okumak lazim hadi imkan yok (bizde okurken surunduk, imkansizliklarla okuduk bu gunlere geldik ama diyelimki olmadi ) eee o zamanda her ota bka yorum yapmayin bi zahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: aquarius man

quote:

Orijinalden alıntı: M.Dexter

almanyada yaşıyorum ve bütün avrupa ülkelerinide gezdim aralarında en iyisi norveç isveç danımarka almanya diyebilirim halk rahat huzur dolu sokaklar stres yok ne bileyim farklı hissediyorsun güvenmeye baslıyorsun ınsanlara ınsan hayatına cok deger verırler aksam 8 den sonra bi market acık bulamazsın ve şehir yapılanması cıdden farklı geçen hafta ispanyadaydım tam o enerjiyi alamadım sosyal ekonomisi cidden kötüydü yarın italyaya gidicem oradada farklı manzarayla karsılasırım diye ümit ediyorum ama norveç ve almanyadaki enerjiyi alamadım daha hiçbiryerden

Halk huzur dolu diyorsanız frankfurt merkez tren istasyonuna ve çevresine uğramanızı tavsiye ederim. Berlin kreuzberg civarına da gidebilirsiniz kendimi en az güvende bu iki yerde hissettim.

düünyanın hangı yeri tamamen böyledir ki hocam? berlin kreuzberg dıyorsunda alexandre platz da bi gezin ozaman :) bi hamburg bı cologne bak hocam yanı her ülkede var böyle sorunlar mesela ben sokakta yürürken güvende hıssettıgımden bahsettım yanı hanı almanya yeşillik alan cok o trenle gezerken bile italyada ispanyada etrafım harabe gibiydi ama almanyada norveç de isvecte gezerken trenle gectıgımız yollar tamamen kucuk yesıllık köyler hollanda vs ornek olabilir kuzey avrupa bence tamamen kendini aşmış bi durumda huzur bakımından

• O adam feci salak.

• aquarius man A kullanıcısına yanıt
    Ben Dusseldorf ta bayağı rahattım hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: The EveryMan

Ben Dusseldorf ta bayağı rahattım hocam.

Şehirden şehire hatta şehir içindeki mahalleden mahalleye değişir ama ben de yaşadığımı anlattım. Genel olarak 2000 sonrası göçmen yığılması olan yerlerde kendimi güvensiz hissettim buna yer yer stockholm bile dahil. Hatta isveçin son zamanlarda geleni gideni ülkeye alması ve vatandaşlık vermesi sebebiyle vatandaşlar buna sert tepkiler göstermeye başladı. Şu iki videoyu da koyayım isveçle ilgili. Hemen hemen herkesin imrenerek baktığı hayallerinin ülkesinden biri isveçin bile sırf göçmenler yüzünden sorunlar yaşamaya başladığını biz medyalarda pek göremiyoruz ama var böyle bir şey.

https://www.youtube.com/watch?v=iy28W4cfS4c

https://www.youtube.com/watch?v=3KSJY0c8QWw

• arkadasim almanyada bu ayin başından beri adamin orayla ilgili tek kotu dedigi olay yemek 😂😂malum bizim yemek kulturumuz belli damk tadimuz belli dedim sen de turk lokantalarina git inun haricinde hayat ucuz kazanclar iyi ama avrupa bitmis domatesin tanesi 65 öro

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.