Şimdi Ara

1.2 Clio HB nasıl arabadır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
120.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Clio HB almayı düşünüyorum. Bu arabanın artıları eksileri nelerdir bilmiyorum, kullanan arkadaşlar yorumlarını yazabilirse sevinirim. Bir de 2005 model 13.000 km'de buldum, fiyatı 17500 YTL. Sizce bu fiyat iyi mi? Saygılar...

• bence iyi ancak 1.4 16 walf olan çok daha seri.ama clio hb bence kendi sınıfının ve Türkiye şartlarının en iyisi diyebiliriz.
  • haklısın bende 1,4 98 hp hb var çok seri ve atak 1,2 yerine 1,4 düşünülmeli bence
  • reprezant arkadaşımda motoru süper açılmış bir tane 1.2 vardı,inanılmazdı performansı...
  • Aslında 1.2 düşünmemin nedeni benzin sarfiyatını azaltmak, yoksa dediğiniz gibi daha yüksek bir motor düşünebilirdim. Ama zaten çoğunluk şehiriçi kullanırım, İstanbul trafiğinde de çpk performanslı bir arabaya pek ihtiyacım olmaz heralde

1.2 Clio'nun motor dezavantajından başka sıkıntı duyduğunuz veya şurası da tam süper olmuş dediğiniz bir yönü var mı? Varsa bekliyorum...
  • yol tutuşu iyi, frenleri çok iyi yakıtı ort şehir içi kullansan 100 km de 8 litre uzun yolda 5 litreye iner..konforu clio synmbol den çok daha iyi işcilik de iyi kalite iyi Abs standart harket halinde kapıların otomatik kapanması açık kapı uyarıları emniyet kemeri uyarıları iyi direksiyon ve koltuk yükseklik ayarları ek özellik direksiyon elektrik takfiyeli olması rahatlık.elektirik ısıtmalı aynalar kolaylık sağlıyor. ben den bu kadar .al pişman olmazsın ama 1.4 16 walf yakıt tüketimi sadece 100 km de 1 litre ek maliyet getirir ancak 1,2 kullanmadım performans da da fazla bir şey fark etmez sanırım. satarkende rahat satarsın 1,2 nin vergiside daha az 2 depo benzin alırsın.
    1,4 CLİO Privilage HB. full donanımlı olanıdır 16 Bin ytl. üzerinde verme.20 bine megan alırısn.
  • Biz yorumların için teşekkür ederim, ,az önce arabayı test ettim. Dediğiniz gibi motor çok atak değil, biraz hayal kırıklığı oldu, ama fazla birşey beklemekte hatalı, sonuçta 1.2'lik bir ekonomi motoru. Frenler benim de dikkatimi çekti, gerçekten başarılı. İçi de kalite olarak fena değil, yani benim için yeterli düzeyde. Yalnız arabanın kaputunu açtığımda motor sanki biraz fazla titriyor gibi geldi, yarın arabayı ekspertize sokucam. Umarım bi sıkıntısı varsa orada ortaya çıkar. Ekspertiz için önerebileceğiniz bir servis var mı, yoksa herhangi bir yetkili servis halleder mi? Araba hoşuma gitti, inşallah bir sorun çıkmaz da ilk arabamı dünya gözüyle alırım
  • motorda bende de biraz salıntı var ama kış mevsiminde birazcık oluruyor. eğer fazla ise temiz bir yerden bir miktar yakıt al. 10 dakika çalıştır biraz ısınsın sonra bak. ama ateşleme bobinlerine özellikle baktır 13 bin km yağı temizmi sor.... ben bir sorun çıkacağını sanmam bahsetiğim gibi iyi araçlar... Hayırlısı olsun...ben 45 bin km de aldım BP de sadece yağ değiştirdim.başka servis ihtiyacım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biz -- 29 Ocak 2007; 1:19:21 >
  • 1.2 motorlar daha cok bitiyor diye bir tez var
    konu ile ilgilii arkadaslarin goruslerini bekliyoruz...
  • 1.4 clıoyu tercıh ederım çunku 1.2 dusuk kalır
  • valla dostum ben kullanıyorum şu an 2007 clio 1.2 benzinli..çok memnunum motorunu güzel açtım. performans süper. tavsiye ederim tabi hala almadıysan
  • en iyisimi? corsa ve polo varken hangi iyiden bahsedioruz. baksana arkadaşlar hala motor açmadan bahsedio. gidin bi opel alın size servisin dicei motor istediğiniz her işi yapar sadece ilk benzinciye gitmeye çalışın oluyo. ben amcamın gtc yi teslim almıştım range 0 yazıyodu ilk benzinciye zor gittim ondan sora direk asıldım gaza araba şuan 12binde hiç bi sorun yok reno iç mekan kalitesiyle olsun araç dizaynıyla olsun alman rakipleriyle yarışamaz gitsin kumdan kale yapsın.
    quote:

Orjinalden alıntı: biz

bence iyi ancak 1.4 16 walf olan çok daha seri.ama clio hb bence kendi sınıfının ve Türkiye şartlarının en iyisi diyebiliriz.
  • Arkadaşlar ben Clio 1.2 HB III ten çok memnunum.
    03.08.2008 de aldım arabayı. Bir kere şunu söylemeden geçemeyeceğim gidipte polo yada corsaya 30 bin YTL ve üzeri para vermeyin. Adamlara gidiyosunuz hava yastıkları, ABS, yol bilgisayarı v.s derken fiyatı çıkıyor 31-32-33 bin YTL ye ben clio'yu kampanyadan 24,500 YTL ye aldım. Arabamda eksik olan tek şey elektrikli aynalar ve elektrikli arka kapı camları bunların haricinde herşey var arabada çelik jant, sis farı, yol bilg. 4 hava yastık, ABS, mp3 çalar. İnanınki bu aksesuara başka araba alamazsınız.
    Kaliteye gelince gerçekten renault kalitesini görüyorsunuz, klasik renault çizgisinin dışında bir araç. Bilmeyenler için söyliyim Yeni Clio HB III ler Renault'un 5 milyon EURO arge yaparak küçük segmentte polo, corsa v.b. araçlara alternatif olarak çıkarttığı bir arabadır. Araç euro NCAP 5 yıldızlıdır.
    aracın kaportası esnek özel bazı materyallerden yapılmıştır, yaya çarptığınızda yada bir hayvana çarptığınızda fazla zarar vermemek ve almamak için.
    Bendeki araç 75 bg. 1.2 motor. uzun yolda gerçekten rahat ve yakıt bakımındanda cimri.Şehir içindede çok kullanışlı bir araç. Aracın performansı hakkında diyeceğim şudur sakin kullanıldığında araç az yakıyor ve performansız görülüyor ama gazı köklediğiniz zaman araba uçuyor, bu uçmanın bedeli 1.6 motor aracın yaktığı yakıta eş değer. Yani nekadar köfte o kadar para misali. Ben yakıt konusunda çok titizidir. Bu ramazan bayramında İstanbul'dan Denizli ve Antalyaya gidip geldim Aracın yol bilgisayarındaki okuduğum değer şöyle;
    Kullanılan yakıt: 118 lt
    Geçilen mesafe: 1975 km
    hesap ortada, ayrıca gelirken otobanda 160-170 km bastım performanssız denilen bu araçla,
    kimse aracın performansına çamur atmasın lütfen 1.2 motor arabayla 150 bg güç alıp BMW 320 bir araçla kapışmaya kalkacak haliniz yok...
    Araç sınıfının en iyi arabasıdır ve performansıda tüketeceğiniz benzinle doğru orantılıdır.
    Tekrar diyorum gidipte corsa ve polo'ya aldanmayın eğer 0 km araç alacaksanız...
    Soru sormak isteyen varsa bana denışabilirler yardımcı olurum kendilerine...

• çok iyi seçim bence, önce ekonomi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasinkale

Arkadaşlar ben Clio 1.2 HB III ten çok memnunum.
    03.08.2008 de aldım arabayı. Bir kere şunu söylemeden geçemeyeceğim gidipte polo yada corsaya 30 bin YTL ve üzeri para vermeyin. Adamlara gidiyosunuz hava yastıkları, ABS, yol bilgisayarı v.s derken fiyatı çıkıyor 31-32-33 bin YTL ye ben clio'yu kampanyadan 24,500 YTL ye aldım. Arabamda eksik olan tek şey elektrikli aynalar ve elektrikli arka kapı camları bunların haricinde herşey var arabada çelik jant, sis farı, yol bilg. 4 hava yastık, ABS, mp3 çalar. İnanınki bu aksesuara başka araba alamazsınız.
    Kaliteye gelince gerçekten renault kalitesini görüyorsunuz, klasik renault çizgisinin dışında bir araç. Bilmeyenler için söyliyim Yeni Clio HB III ler Renault'un 5 milyon EURO arge yaparak küçük segmentte polo, corsa v.b. araçlara alternatif olarak çıkarttığı bir arabadır. Araç euro NCAP 5 yıldızlıdır.
    aracın kaportası esnek özel bazı materyallerden yapılmıştır, yaya çarptığınızda yada bir hayvana çarptığınızda fazla zarar vermemek ve almamak için.
    Bendeki araç 75 bg. 1.2 motor. uzun yolda gerçekten rahat ve yakıt bakımındanda cimri.Şehir içindede çok kullanışlı bir araç. Aracın performansı hakkında diyeceğim şudur sakin kullanıldığında araç az yakıyor ve performansız görülüyor ama gazı köklediğiniz zaman araba uçuyor, bu uçmanın bedeli 1.6 motor aracın yaktığı yakıta eş değer. Yani nekadar köfte o kadar para misali. Ben yakıt konusunda çok titizidir. Bu ramazan bayramında İstanbul'dan Denizli ve Antalyaya gidip geldim Aracın yol bilgisayarındaki okuduğum değer şöyle;
    Kullanılan yakıt: 118 lt
    Geçilen mesafe: 1975 km
    hesap ortada, ayrıca gelirken otobanda 160-170 km bastım performanssız denilen bu araçla,
    kimse aracın performansına çamur atmasın lütfen 1.2 motor arabayla 150 bg güç alıp BMW 320 bir araçla kapışmaya kalkacak haliniz yok...
    Araç sınıfının en iyi arabasıdır ve performansıda tüketeceğiniz benzinle doğru orantılıdır.
    Tekrar diyorum gidipte corsa ve polo'ya aldanmayın eğer 0 km araç alacaksanız...
    Soru sormak isteyen varsa bana denışabilirler yardımcı olurum kendilerine...

Aynen arkadaşım. 1.2 motor bu, neticede 250 yapcak halimiz yok. Bende geçen hafta yeni Symbol'ün testin iyapmıştım ve 1.2 16V/75 HP lik olanını kullanmıştım. Kullanana kadar "gitmez bu araba" diyordum ama gidiyor. Gayet güzel devirleniyor.

• biraz alışıp ustaca kullanırsan gayet güzel gider.

karşılığında hem ilk fiyattan, hem yakıttan, hem de her yıl sigortadan ve vergiden kazanırsın.
  • Bencede 1.2 mantıklı. Bende 2. el almayı düşünüyorum. Sıfır aldığınızda sadece taşıt vergisinde bile 1.4 motora göre yılda 210 lira az ödüyorsunuz. Bu parayada yıllık her bakımı yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 8 Ekim 2008; 10:38:36 >
  • clio3 1.2 expression quickshift otm vistes almayı dusunuyorum. 2. el 15000 km de model 2008 bir arac budum. 23500 isteniyor. fiyatı nasıl?
    klima acık kullanımda bariz guc kaybı var mı? yakıt tuketimi nasıl? kronik bir problemi var mı? cevaplarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mvd23 -- 9 Ekim 2008; 21:03:53 >
  • ARAÇ YOLDA GİDERKEN KLİMAYI AÇTIĞIN AN HAFİF BİR TİTREME YAPIYOR VE MOTOR SANKİ DEVİRDEN DÜŞÜYOR GİBİ OLUYOR AMA SONRA TEKRAR DEVİR ARTIYOR. KLİMA AÇIKKEN RAMPA ÇIKMA ARABA SOLLAMA GAZI KÖKLEME NOKTASINDA PROBLEM YOK. BU PROBLEMLER ESKİ NESİL ARAÇLARDA MEVCUT. BEN ARACIMDA KLİMA AÇIK ÇOK DİK YOKUŞLARI ÇIKTIM HERHANGİ BİR PROBLEM SÖZ KONUSU DEĞİL. SANA CLIO HB 3'Ü ISRARLA TAVSİYE EDİYORUM. ŞUNU TEKRAR HATIRLATAYIM CLIO HB 3 LER KLASİK BİLDİĞİNİZ RENAULT DEĞİL. DİREKSİYONA OTURDUĞUNUZ ARACI SÜRDÜĞÜNÜZ AN DOĞRU KARAR VERDİĞİNİZE İNANIYORSUNUZ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinkale -- 10 Ekim 2008; 17:28:21 >
  • Arkadaşlar bende 1.2 kullanıyorum. Gitmez yüremez diyen arkadaşların dikkatine neye göre yürümez ? bu aracı 1.6 gibi kullanmak isterseniz hüsrana ugrarsınız bu araç ekonomi aracıdır ona göre davranmak gerekir. 1.2 Motora binip 170-180 yakmak var 1.6 motoro binip 240-250 tl yakmak var seçim sizindir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.