Şimdi Ara

Silahlı soyguncuların yeni hedefi Pokemon Go oyuncuları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Silahlı soyguncuların yeni hedefi Pokemon Go oyuncuları
    Gerçek dünya ile bağlantılı olmasıyla alışılagelmişin dışında bir deneyim sunan Pokemon Go, hakkında çıkan çeşitli haberlerle teknoloji gündeminin bir numaralı konusu haline geldi. Ancak eğlenceli olduğu kadar tehlikeli bir hal de alabilen oyun insanların başını derde sokabiliyor.

Hatırlayacağınız üzere kısa süre önce Amerika’daki bir sürücü Pokemon yakalayabilmek için yolda aniden durarak büyük bir kazaya sebebiyet vermiş, bir diğer oyunsever ise dikkatsizliği sonucu Pokemon yakalamak isterken kaldırımdan düşerek ayak bileğini burkmuştu. Kişilerin kendilerine verdikleri zararların ardından Pokemon Go’nun yeni müdavimleri silahlı soyguncular oldu.

Oyunda 9. seviyeye geldikten sonra Lure Module açılıyor ve Pokestop'lar üzerinde Pokemon’ların yeniden doğmaları (spawn) sağlanabiliyor. ABD'nin Missouri eyaletinde bu durumu fırsat bilen, yaşları 16 ile 18 arası değişen 3 silahlı soyguncu oyuncuları bu alanlara doğru çekerek üzerlerinde değerli ne varsa alarak gasp ettiler. 9 kişiyi silah zoruyla gasp ettikten sonra düzenlenen operasyonla yakalanan suçlular hakkında yasal işlemlerin başlatıldığı ifade ediliyor. Pokemon uğruna başınıza istenmeyen durumların gelmemesi için dikkatli olmanızda fayda var. 

• Rte bu haberi görmesin

• Ben indirdim heryer deniz abi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: zf2

Rte bu haberi görmesin

Aferin güzel mesaj.

• Pikachu uy mu çalmaya çalışıyorlar

• Pikachu uy mu çalmaya çalışıyorlar

• zf2 kullanıcısına yanıt
    quote:

Rte bu haberi görmesin

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 12 Temmuz 2016; 2:25:57 >
  • kimin yaptığını biliyosunuz gençler onca yıl boşunamı izledik :))

Silahlı soyguncuların yeni hedefi Pokemon Go oyuncuları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dere.beyi -- 12 Temmuz 2016; 4:11:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Rte bu haberi görmesin

/>

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaşım büyük kalıyor yahu!
    Pokemon hangi yıllarda çıktıydı? (Gugıl mugıl u'raştırmayın şimdi:) )

• Şaka maka bu lure module bayağı tehlikeli. terör grupları bunu kullanabilir, dikkatli olun arkadaşlar. çok kalabalık yerlere gitmeyin.
  • Ne oyunmuş be millet birbirini parçalıyor bu oyun için.

• Başladık bakalım.. hayırlısı.. :) Girdik bizde bu dehlize..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Yaşım büyük kalıyor yahu!Pokemon hangi yıllarda çıktıydı? (Gugıl mugıl uraştırmayın şimdi:) )

Pokemon mangası: 1996

• 5 kişiyi soysalar en az 10 bin lira getirisi var,soyguncuları keser mi ki bu miktarlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 12 Temmuz 2016; 22:35:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seni seçtim pikaçu. Yanlarında pikaçu yokmuydu çarpsın hırsızları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamın evine gizlice giren yakalanırsa pokemon arıyorum diyecek ,esas hırsızlar go yu kullanacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.