Şimdi Ara

Insta360 Nano ile iPhone’ununuz sanal gerçeklik kamerasına dönüşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Insta360 Nano ile iPhone’ununuz sanal gerçeklik kamerasına dönüşüyor

Son dönemde sanal gerçekliğe yönelik olarak farklı tasarımda kameralar piyasaya çıkmaya başladı. Samsung, LG gibi firmaların yanısıra, aksesuar tarzında da kamera üretenler mevcut. Insta360 Nano aksesuarı, iPhone için bu tarz bir ihtiyacı karşılayacak.

8MP çözünürlüğünde Sony CMOS sensör barındıran aksesuar, 3040x1520 piksel çözünürlüğünde 30fps videolar kaydedebiliyor. Yine 2 adet 210 derecelik balık gözü lens ile de kullanıcılara 360 derecelik video kaydedebilme imkanı sunuluyor.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy S7, suya ne kadar dayanıklı

Aksesuar aslında 800mAh bataryası ile bağımsız olarak kayıt yapabiliyor. iPhone ile uyumlu yapan ise Lightning girişi. Bu nedenle sadece iPhone modellerine takılarak içerikler görünebiliyor veya uygulama üzerinden sosyal ağlarda paylaşım yapılıyor. Ayrıca sanal gerçeklik gözlüğü ile yine uyumlu uygulama üzerinden 360 derece videolar da izlenebiliyor.

Aksesuarın diğer bir önemli noktası ise 360 derece canlı yayınlar. Bunun için de yine iPhone modelinize takmanız gerekiyor. Ayrıca kamera üzerinde bir microSD yuvasına da yer verilmiş. Böylece telefonunuzun depolama belleğini meşgul etmemiş oluyorsunuz.

Yukarıda sayılan özellikler nedeniyle Insta360 Nano aksesuarı 280$ fiyat etiketine sahip. Sadece iOS platformuna özgü olması biraz dezavantaj sayılabilir. Gerçi microSD üzerinden Android cihazlara da içerikleri taşıyabilirsiniz ancak canlı yayın mümkün olmuyor. Bu segmentte LG’nin sanal gerçeklik kamerası 200$, Samsung’un kamerası ise 360$ fiyat etiketine sahip. 

• 280 dolar bu alete veren adama ben beyinsiz derim.

360 derece video çeken daha yüksek çözünürlüklü 120 fps kayıt yapabilen bağımsız üniteler varken..

• quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

280 dolar bu alete veren adama ben beyinsiz derim.360 derece video çeken daha yüksek çözünürlüklü 120 fps kayıt yapabilen bağımsız üniteler varken..

Mesela?

• bu kameralarla çekilen bir fotoğrafın boyutu ortalama kaç mb tır? ben insta 360 nano ile çekiyorum ve boyutlar 1.5 mb civarında. görüntü kalitesi de beklediğim gibi değil. herhangi biryerden de kaliteyi ust düzeye çıkarmak mümkün değil

• Güzel haber, fakat kullanacağımı zannetmiyorum
  • quote:

280 dolar bu alete veren adama ben beyinsiz derim.

360 derece video çeken daha yüksek çözünürlüklü 120 fps kayıt yapabilen bağımsız üniteler varken..

Bu kamerayi alanlarda sana meteliksiz der kardeş. Şu insancıkların satın alma özgürlüğü olanları çekememesi ne zaman son bulacak merak ediyorum doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone' a 280 dolar. yarın bir gün android' e çıkar, 100 dolar olur ios'cular, her zaman kazık fiyatlara mahkum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

quote:

280 dolar bu alete veren adama ben beyinsiz derim.

Bu kamerayi alanlarda sana meteliksiz der kardeş. Şu insancıkların satın alma özgürlüğü olanları çekememesi ne zaman son bulacak merak ediyorum doğrusu.

benim satınalma gücüm var ama almıyorum , fiyatını haketmesi lazım d,ye düşünüyorum.İsteyen istediğini desin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.