Şimdi Ara

Dell'in oyun ve profesyonel bilgisayarlarını konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dell'in oyunculara yönelik Insprion 15 7559 bilgisayar modeli başta olmak üzere Alienware modeli ve profesyonellerin dikkatini çeken XPS 15 gibi modellerin tüm detaylarını bu videoda konuştuk.

• Yahu iyi guzel hoşta Türkiyeye gelmiyor gelende ucuk fiyatli oluyor. Ben 970mli 6700hq lu allienware alabildigim fiyata 6820hq 980m g-sync li msi aliyorum. Msi gibi makul fiyatlarla ve bir cok yerde piyasaya cikarsa ancak o rekabet ile fiyattaki fahiş şişkinlik giderilebilir. Ben 6000 liralik bir bilgisayar alsam zaten 1500 ü vergiye 700 ü satan magazanin karına gidiyor. Türkiyede allienware hayal gibi. Msi sagolsun en azindan gamebook alabiliyoruz.

• Çok pahalı maalesef :(

• Msi ustune tanımam..

• Alienware Türkiye ye gelse de gözümüz oyun laptopu görse biraz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7559 güzel de cihazda donanım ve soğutma dışında hiçbir şey yok malzeme kalitesi ekran sorunları almış başını gidiyor neredeyse her forumda şikayetler var bu model hakkında.

• Asus rog serilerini görün derim. Süper kombinasyon.Asus kabuğunu kırmış. Fiyatlara yapacak bişey yok. Tr de ürrtilen oyun bilgisayarı zaten yok.

• Yurt dışından getirtin arkadaşlar satanlar var araştırın bu paraları bu cihazlar haketmiyor ben Asus g751 gtx 970m li modelini aldım gerçek anlamada oyun bilgisayarı bu yaz sıcağında bile ısınma diye birşey yok fan sesi yok denecek kadar az yüksek performans sunuyor tavsiye ederim.. bunlar performans vermez oyunlarda ısınır donar takılır pişman ettirir aldığınıza..

• Dell 7559 klavyesinde TR'ye özel ışıklandırma yok. Biz böyle aldık. Yurt dışında aynı paraya ışıklı satılıyor. TR'ye birkaç ay içinde ışıklı klavyeli model gelirse ben ücretsiz klavye değişimi talep ediyorum. Aynı parayı verip ben neden ışıksız klavye kullanıyorum ? Ayıp bu yapılan. Capser Vestel bu ayıbı yapar da bari siz yapmayın. Bu imkan sağlansın. Videodaki Dell yetkilisine mesajımdır. En azından isteyene ücretsiz ENG Q ışıklı klavye imkanı sağlansın.

• urun hakkında
    dell 7000 serısıne guzel gpu ıle guzel fıyata satabılıyor bunu daha oncden yıne 7000 serısıne 750m gpu koymuslardı oda guzel fıyatla gelmıstı ama satan yer azdı dıkkat pek cekmedı-bu urun cktıgındada lınktekı yorumla dıkkat cekmıstım onemlı noktası 800$ a 4gb gremlı 960m vermesıydı-tavsıyem dell alıncaksa 7000 serısınden baslanmalı-
    https://teknoseyir.com/durum/431226

gelelım vıdeodakı elestırıme

videoda 3.04 ıle 3.39 arasındakı gorselı daha once su videodada gordumhttps://www.youtube.com/watch?v=r_8yFIYxP4s
    gerek vıdeoda gerekse sayfada bu kullanımla alakalı referans gormedım
    @fx57 bu konulara ozgun ıcerık ve varolan ıcegı kullanırken referans gostermedekı hassasıyetını bıldıgım ıcın uyarmak ıstedım

• ülke nasıl bir hal aldı bilmiyorum artık

daha bu markanın adam gibi oyuncu monitörü var 1 adet oyuncu demekle herşey çözülmüyor veya oyuncu isimlerdirmekle

ülkede yok olan da kara borsa fiyata satıyor
    niye çok yerde veya fazla şatışı yok anlamış değilim

http://www.hepsiburada.com/dell-s2716dg-27-1ms-hdmi-display-qhd-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805156

mantık şu mu oldu oyuncu ekle başına az olsun fiyatına katla vatandaşa

ya sadece ekran kartıyla +monitör 5000 tl az olmuyor

artık bırakıcam pc oyun işini

bu gidiş nereye

• Bakıyorum herkez de para var,sanırım ben fakirim, o nedir öyle bir leptop a 5000 liralar 7000 liralar, benim için 3000 bile çok,fakirlik kötü şey vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abraxsas -- 10 Temmuz 2016; 19:12:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

ülke nasıl bir hal aldı bilmiyorum artık

daha bu markanın adam gibi oyuncu monitörü var 1 adet oyuncu demekle herşey çözülmüyor veya oyuncu isimlerdirmekle

ülkede yok olan da kara borsa fiyata satıyor
    niye çok yerde veya fazla şatışı yok anlamış değilim

http://www.hepsiburada.com/dell-s2716dg-27-1ms-hdmi-display-qhd-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805156

mantık şu mu oldu oyuncu ekle başına az olsun fiyatına katla vatandaşa

ya sadece ekran kartıyla +monitör 5000 tl az olmuyor

artık bırakıcam pc oyun işini

bu gidiş nereye

Amerikan firmaları genelde böyle bir anlayışa sahip ben de anlamadım .Mesela Ford markasından örnek gösterirsek kalite modellerini her ülkeye yollamıyorlar . Mc Donalds da örnek gösterilebilir bilyon tane menu satışı var kendi ülkelerinde burada menü sınırlı .

ABD şirketlerinin satış politikası biraz elitist mi desem egoist mi desem her ülkeye aynı özeni göstermiyorlar bazı markalar hariç.

Mesela Tayvan merkezli firmalar (acer,asus,msi ) bu konularda çok daha esnek halbuki marka değeri olarak Dell in gerisindeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 10 Temmuz 2016; 19:58:47 >

• Asil Türk Kanı kullanıcısına yanıt
    anlayana yeter artar bile bile dedikleriniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryzboy43

urun hakkında
    dell 7000 serısıne guzel gpu ıle guzel fıyata satabılıyor bunu daha oncden yıne 7000 serısıne 750m gpu koymuslardı oda guzel fıyatla gelmıstı ama satan yer azdı dıkkat pek cekmedı-bu urun cktıgındada lınktekı yorumla dıkkat cekmıstım onemlı noktası 800$ a 4gb gremlı 960m vermesıydı-tavsıyem dell alıncaksa 7000 serısınden baslanmalı-

https://teknoseyir.com/durum/431226

gelelım vıdeodakı elestırıme

videoda 3.04 ıle 3.39 arasındakı gorselı daha once su videodada gordum
    https://www.youtube.com/watch?v=r_8yFIYxP4s
    gerek vıdeoda gerekse sayfada bu kullanımla alakalı referans gormedım
    @fx57 bu konulara ozgun ıcerık ve varolan ıcegı kullanırken referans gostermedekı hassasıyetını bıldıgım ıcın uyarmak ıstedım

Videonun yarısı youtube kanallarından araklama. Hangi birinden izin alabilecek. Linus bile çıkıyor. Hiç birinden izin alınmamıştır. Ürünler zaten incelenmemiş belli. Yetkili anlatmaya gelmiş.

• Gtx 1070'li bir notebook bekliyorum. Yalnız işlemciside desktop olmalı.

• "17 veya 19" 4k lı dokunmatik ips ekran, gtx 1070 vga, 6700k cpu 64 gb ram, 256 gb yeni nesil ssd,renkli ışıklı su geçirmez klavye ve ısınmayan ve fiyat 3000 TL."
    Birazda hayal kuaralım bu sıcaklarda ama 5 sene sonrası belki vestel yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: fyfyfy1453

Yahu iyi guzel hoşta Türkiyeye gelmiyor gelende ucuk fiyatli oluyor. Ben 970mli 6700hq lu allienware alabildigim fiyata 6820hq 980m g-sync li msi aliyorum. Msi gibi makul fiyatlarla ve bir cok yerde piyasaya cikarsa ancak o rekabet ile fiyattaki fahiş şişkinlik giderilebilir. Ben 6000 liralik bir bilgisayar alsam zaten 1500 ü vergiye 700 ü satan magazanin karına gidiyor. Türkiyede allienware hayal gibi. Msi sagolsun en azindan gamebook alabiliyoruz.

İyi de sen dell alienware alırken marka parası da ödüyorsun .

Yani macbook lara nasıl marka parası ödüyorsan aynısı Dell için de geçerli . Tayvan menşeli markalarda bu tür olaylar pek yok zira ne asus ne de msi Dell'in yanından geçemiyor marka büyüklüğü olarak .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 11 Temmuz 2016; 4:07:07 >
  • Asil Türk Kanı kullanıcısına yanıt
    Kardesim ben marka parasi odemeye kabulum ben magazalarin yuksek kar marjini odemeye sutem ediyorum. Rekabet ile msi da olusan o kopuk yok ediliyor. Ancak allienware sadece 1-2 sanalmagazada bulunuyor. Onlarda basiyorlar kari. Ayrica markalarin bir cogu Türkiyedeki vergi sisteminden dolayı 7000 tl lik urunden 200-300 tl lik karından kesintiye gidiyor. Ayrica ben msi alirkende msi icin marka parasi oduyorum. Asustada. Onlarda boru degil. Appelı ornek vermişsin apple apayri bir dunya zaten. Apple musterisi hipnoz edilmis. Apple % 500 marka parasi verin derse onuda verirler. Marka fanliginin luzumu yok. Mesela xps 15 satan 3-4 yer var. 2 sinde 8500 e satiliyor. Bir iki yerde 7400 e. Eger orasida olmasa 8500 den kap acilacak. Simdi ben 7400 liradan xps15 i baya baya baya dusunuyorum. Bir aya kadar dolarda dusus olur yeni nesil gpular mobile gelirse 7000 liraya bulma umuduyla xps15 bekleyecegim yoksa 6500e msi ghost proya bakacagim.

REKABET İYİDİR.DELL SATIŞ NOKTALARINIDA REKABET ETTIRMELI

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxone

Dell 7559 klavyesinde TRye özel ışıklandırma yok. Biz böyle aldık. Yurt dışında aynı paraya ışıklı satılıyor. TRye birkaç ay içinde ışıklı klavyeli model gelirse ben ücretsiz klavye değişimi talep ediyorum. Aynı parayı verip ben neden ışıksız klavye kullanıyorum ? Ayıp bu yapılan. Capser Vestel bu ayıbı yapar da bari siz yapmayın. Bu imkan sağlansın. Videodaki Dell yetkilisine mesajımdır. En azından isteyene ücretsiz ENG Q ışıklı klavye imkanı sağlansın.

Tamamen aynı düşüncedeyim. Ülke bazında pazar payıolarak madem ilk 10 ülke içindeyiz klavye ışığı nerede eyyy Dell yetkilisi ...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.