Şimdi Ara

Minecraft yapay zekanın öğrenmesine yardımcı oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Minecraft yapay zekanın öğrenmesine yardımcı oluyor
    Tüm dünyada milyonlarca tutkunu olan Minecraft, Amerikalı teknoloji devi Microsoft'un gelecek planları arasında son derece önemli bir yere sahip. Çünkü Minecraft, dünyanın en popüler oyunlarından biri olmasının yanı sıra, yapay zekanın geliştirilmesi için de son derece faydalı bir araç. Microsoft'un Project Malmo (eski adıyla Project AIX) ekibi, yapay zeka teknolojilerini geliştirmek için Minecraft'tan faydalanıyor.

İlk olarak Mart ayında Project AIX adıyla duyurulan bu projeden şimdiye kadar sadece projenin üzerinde çalışan Microsoft ekibi ve birkaç akademisyen faydalanıyordu, ancak bu projeden artık herkes faydalanabilecek. Minecraft'ın geliştiricisi olan Mojang'ın resmi internet sitesi üzerinden dün yayınlanan açıklama ile tanıtılan Project Malmo, yapay zekanın geliştirilmesine yardımcı olmak için, açık kaynaklı araçlarını herkes tarafından erişilebilir hale getirdi.

Minecraft'ın yapay zekayı eğitmek için en uygun araçlardan biri olduğunu belirten Mojang, oyunun; sorunlara çözüm bulma, mantık yürütme ve işbirliği konusunda yapay zekayı geliştirebileceğine dikkat çekti. Project Malmo, Minecraft ile bir yandan yapay zeka yazılımlarının geliştirilmesine yardımcı olurken, bir yandan da bu konudaki teorilerin test edilmesi için uygun bir alan sunuyor.

• Gel de bunu bizimkilere anlat
    Cübbeli bi eniştem var.Annem babam onlardan nefret eder zaten.Dedemlere gitmiştim.+ olarak ps3'ude götürdüm.2-3 gün sonra bir baktım benim oyunlarimi inceliyor.Önce gta5'e baktı.Bunu böyle bikini kızlar fan filan bir de diski yere attı delirdim.Sonra minecrafta geldi sıra.Ne dese beğenirsiniz?"Ah al ışte Minecraft TÜM DÜNYADA YASAKLANAN oyun"ben burada odadan çıktım gülmeye başladım.Türkiye de ne oluyorsa sanki tüm dünya ona uyuyor sanan kişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinadukeeee -- 9 Temmuz 2016; 11:14:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MS o kadar parayı sırf oyun olduğu için vermemiş demek ki. Cortana için basmış parayı 1 taşla 2 kuş resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bu çeviride mi sıkıntı var yoksa ben mi anlayamıyorum. 3-4 kez okudum. Ne demek istendiğini hala anlayamadım tam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amaç ne !?
    oyun oynayan bir makine mi !?
    yoksa dünyayı algılamaya çalışan bir makine mi !?
    dünya elinde kazma kürek kaçıp tüneller açmak
    veya elinde dinamitle bir şeyleri uçurmak değil ki !

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

amaç ne !? oyun oynayan bir makine mi !? yoksa dünyayı algılamaya çalışan bir makine mi !?dünya elinde kazma kürek kaçıp tüneller açmak veya elinde dinamitle bir şeyleri uçurmak değil ki !

Minecraft elinde kazma kürek kaçıp tüneller açmak veya elinde dinamitle bir şeyleri uçurmak değil ki !

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.