Bulaşık makinesi Arçelik mi Siemens mi?
27 Cevap10356 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

78 Mesaj
25 Ocak 2007; 8:32:33 

Selam arkadaşlar,
Arçelik 6251E bulaşık makinesi aldım ama daha birinci gün ev su bastı.Servis çağırdım borusu patlakmış.Ayıplı mal yani.Acaba iade edip yerine Siemens mi alsam.
İkiside 5 program ve hemen hemen aynı özellikler ve yaklaşık aynı fiyat.
Yıkama kalitesi ve ürün kalitesi bakımında hangisini almak daha mantıklıdır?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde siemens se25e253eu modelin detaylarında "ayarlanabilir üst sepet yükseklikği" yazıyor ama bayiye gidip baktım böyle bir ayar yoktu.bu nasıl oluyor.

Asus P5Q-SE | E8600 4.0 Ghz | 2x2 Corsair Dominator 1066 DDR2 | ThermalTake-Big Typhone | HIS 4870 512 Mb | Coolermaster 600 W | Philips 220XW 22" WideScreen | 320 gb Samsung NCQ 7200 RPM HDD + 200 WD SATA I HDD | LG Dvd RW | Windows Vista Ultimate 64 bit

176 Mesaj
25 Ocak 2007; 9:58:37 

Aldığınız cihazda sorun olduğu için söylemiyorum. Sağlamda olsa banko Siemens derim. Emin olun mukayese kabul etmez.

Toshiba 42WLG66

11882 Mesaj
25 Ocak 2007; 12:24:04 

quote:

Orjinalden alıntı: thiokol

Selam arkadaşlar,
Arçelik 6251E bulaşık makinesi aldım ama daha birinci gün ev su bastı.Servis çağırdım borusu patlakmış.Ayıplı mal yani.Acaba iade edip yerine Siemens mi alsam.
İkiside 5 program ve hemen hemen aynı özellikler ve yaklaşık aynı fiyat.
Yıkama kalitesi ve ürün kalitesi bakımında hangisini almak daha mantıklıdır?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde siemens se25e253eu modelin detaylarında "ayarlanabilir üst sepet yükseklikği" yazıyor ama bayiye gidip baktım böyle bir ayar yoktu.bu nasıl oluyor.

Arkadaşım kesinlikle iade et ve Siemens al.Asla aynı makine değiller,karşılaştırılmaz bile.Bahsettiğin model Almanya'dan ithal.Ben 8 senedir Siemens 5 prog. kullanıyorum ve çok memnunum.Arıza vermedi hiç.Ayrıca Siemens'te ayarlanabilir üst sepet var ama doluyken ayarlanmıyor.Ayrıca Siemens kurutmada da A sınıfı.Hiç düşünme bile.Arçelik eskiden Siemens lisanslı makine yaptırıyordu sadece o makineleri iyiydi ama 1995'ten beri kendi makine yapmaya çalışıyor.Kalite yerlerde.Zaten kapının iç yüzüne iki tık vursan çeliğin kalitesini görürsün.Ayrıca Arçelik'in filtresi çelik değil,metal filtre zamanla pas yapıyor sağlık için tehlikeli,Siemens'teki paslanmaz çelik.Bence borunun patlak çıkmasını şans olarak kabul et.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Ocak 2007; 14:07:24 

arkadaşlar burada candogan bey dogru yazmış sıemens 12 yıldır biz 3 senedir halamlar kullanıyor,süper ama diger akrabalarda arçelik var kullanamıyorlar sürekli servisle evde çay içiyorlar

157 Mesaj
25 Ocak 2007; 14:40:46 

tabiki siemens dostum sakın şaşma.. ama rçelik kötü değil belkide senin şansına oldu

............................ LafLa DeĞiL İcRaATLa , YaLaN YoK DoğRuSuyLa............................

...................Bizim eLimiZiN uLa$tıĞı YeRe OnLaRıN HaYaLLeRi BiLe uLa$aMaZ.................

3092 Mesaj
25 Ocak 2007; 14:56:12 

BENCE BU BEYAZEŞYA TAMAMEN ŞANS İŞİ AYNI MARKALARDAN ALDIĞIM Bİ ARKADAŞIM VAR

BENİMKİLERE BİŞEY OLMADI....AMA O ,HER SENE YA BULAŞIK MAK. YA ÇAMAŞIR MAK.

YA BUZDOLABI (BU SENE SONUNDA BUZDOLABINI DEĞİŞTİRDİ) Bİ ARIZA VERDİĞİNDEN ÇILDIRMA

SINIRINDA

710 Mesaj
25 Ocak 2007; 22:17:00 

quote:

Orjinalden alıntı: dogu1925

sürekli servisle evde çay içiyorlar

süper..!

394 Mesaj
27 Ocak 2007; 22:58:44 

arkadaşım bende aynı ikilemde kalmıştım.gerek çevremden gerek se forumdaki arakadşların tecrübeleri sonucunda siemens e karar verdim. bence siemens i tercih et derim.

Hayatta 2 şeye güveniyorum :
-Bir Aynaya Baktığımda Gördüğüme,
-Bir de Yukarı Baktığımda Göremediğime...

74 Mesaj
2 Şubat 2007; 15:34:03 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Arkadaşım kesinlikle iade et ve Siemens al.Asla aynı makine değiller,karşılaştırılmaz bile.Bahsettiğin model Almanya'dan ithal.Ben 8 senedir Siemens 5 prog. kullanıyorum ve çok memnunum.Arıza vermedi hiç.Ayrıca Siemens'te ayarlanabilir üst sepet var ama doluyken ayarlanmıyor.Ayrıca Siemens kurutmada da A sınıfı.Hiç düşünme bile.Arçelik eskiden Siemens lisanslı makine yaptırıyordu sadece o makineleri iyiydi ama 1995'ten beri kendi makine yapmaya çalışıyor.Kalite yerlerde.Zaten kapının iç yüzüne iki tık vursan çeliğin kalitesini görürsün.Ayrıca Arçelik'in filtresi çelik değil,metal filtre zamanla pas yapıyor sağlık için tehlikeli,Siemens'teki paslanmaz çelik.Bence borunun patlak çıkmasını şans olarak kabul et.

candoğan bey daha önce alınmış ama hiç kullanılmamış arçelik 4440 model bir bulaşık makinası var bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?bunu arçelikmi yaptı yoksa simens patentlimi?

11882 Mesaj
2 Şubat 2007; 17:25:06 

O makine Arçelik'in Siemens patentli serisini bıraktıktan sonra kendi ürettiği ilk seri bulaşık makinesidir.Bence açmadan satın.Çünkü rezistansı dışarıda,üst sepette su alma borusu var(eski tasarım)ve su enerji tüketimi yüksek.Benim Siemens bulaşık makinesi aldığım dönemde vardı bu makina.benimki sapasağlam benimle beraber Arçelik alanlarınki dökülüyor.Arçelik'in ürettiği en kötü makinedir bence satın ya da spotlarda takas vs yaptırabilirsiniz.

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2007; 19:19:41 

arkadaşım asla kıyaslanmayacak soru sormuşsunuz arçelik siemens'in sepeti olamaz konu bulaşık makinesi ise kesinlikle siemens hiç düşünmeyin ve 20 sene sorunsuz kullanın iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Şubat 2007; 22:09:51 >

11882 Mesaj
2 Şubat 2007; 22:02:43 

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arçelik siemens'in sepeti olamaz

süper hatta sepetinin tekerleği mi desek

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2007; 22:10:30 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

süper hatta sepetinin tekerleği mi desek

evet bakın ne güzel anlaşıyoruz dayanışma

74 Mesaj
2 Şubat 2007; 22:25:07 

bulaşık makinası için tavsiyeleriniz ne olur simensin ithal modellerimi?

11882 Mesaj
2 Şubat 2007; 22:35:57 

quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

Siemens'in 2 ve 3 prog makineleri haricinde hepsi Almanya'dan ithaldir.(4 prg gri haricinde o da Avrupa montajı)2 ve 3 prg olanlar Türk montajlı burada yeni üretime geçtiler.Bosch için de aynısı geçerli.5 prog olan tavsiyemdir.Yanılmıyorsam modeli SE25E253EU idi.Pahalı gelirse 4 programlısı da gayet güzel.Ekran dışında gerekli olan tüm özelliklere sahip.

Siemens/Bosch/Profilo'ların nerede üretildiğini merak ediyorsanız garanti belgesini isteyin bayiden(zaten cihazın içinde olur).Garanti belgesinin arka sayfasında fabrikasının adresi yazıyor,oradan anlamak mümkün.Mesela kurutma makineleri TR ile bitiyor ben de Türk malı sandım ama Alman malıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Şubat 2007; 22:41:14 >

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2007; 22:36:35 

quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

sayın arkadaşım bulaşık makinesinde fiyat performans açısındanda siemens burada üretime geçecekti ama şu an hepsi ithal olması lazım kesinlikle alın mükemmel bir cihazdır alanlar senelerdir sorunsuzca kullanıyorlar
Bende arçelik4562(whirpool serisi)var çok memnunum artık onlardan arçelik getirmiyor

Uzaklaştırılmış
2 Şubat 2007; 22:39:50 

11882 Mesaj
2 Şubat 2007; 22:47:55 

Evet öncelikli olarak onu tavsiye ettim.Ayrıca;

http://www.hepsiburada....oductid=mtsiese24e232eu

olabilir.(ama yeni model değil)yenisi de

http://www.siemensevale...lgi.php?mid=1056&page=2

İki makine arasındaki fark yenisinde polinox taban,katlanır tel ve yarım yük yıkama olması.Ama eski model de daha az su tüketiyor.

Bir de 6 programlı uygun fiyatlı makine istiyorsanız.Profilo BM6201E Kasası Siemens 4prg'lının aynısıdır.İspanya'dan ithal modeldir.Dört yakınım İspanya malı Profilo kullanıyor,hepsi memnun arıza yapmadı.(biri 1995'de,diğeri 1999'da diğerleri 2004'te aldı)Profilo Bosch üretimine geçtiğinden beri bulaşık makinesinde başarılı.Ben de zamanında Profilo eurolux alacaktım satıcı babamı Siemens almaya ikna etmişti öyle tesadüfen Siemens aldık.8 senedir çok memnunum.Ancak Profilo'nun diğer makineleri Türk montaja geçti.İspanya'da da Balay ismi ile satılıyor.Link verirdim ama site açılmıyor sorun var sanırım.
Hemen hemen aynı makinenin Balay olanının resim linkini koydum.Zoomlayarak bakabilirsiniz.Reddot tasarım ödülü almış makine.

http://www.balay.es/catalogo/zoom/3vs563bd.html

Profilo da burada uygun(bm6201e)

http://www.erolmobilya.com/beyaz.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Şubat 2007; 23:02:09 >

Uzaklaştırılmış
3 Şubat 2007; 11:03:15 

arçelikle siemens'i karşılaştırmak bmw ile lada'yı arşılaştırmaya benzer

1714 Mesaj
4 Şubat 2007; 0:01:56 

Siemens almanların köklü ve bu işte uzman markası Siemens al

Pc sistem: İntel Q9450 2.66 Ghz 12 MB Cache * CoolerMaster RC-690 *GIGABYTE P35c* Wd 1tb Caviar Black Sata 3.0 64mb Cache +500Gb Caviar Black 32Mb 640Gb Caviar Blue 16 mb Cache * 600 Watt Psu* 2Gb OCZ Gold 1333 Mhz Ram* Sapphıre X1650 Pro / Nokıa 6233 - Panasonic SB WA110 100 WATT/ Sony 5+1 Ev sinema sistemi/ LG 42' 106 Cm Full Hd LF2500 /Dreambox 500* Playstatıon 2 Sakarya Web Tasarım
Psikolojimiz Hakkında Herşey

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2007; 0:12:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Jean de Joinville

arçelikle siemens'i karşılaştırmak bmw ile lada'yı arşılaştırmaya benzer

evet

6640 Mesaj
9 Şubat 2007; 11:58:28 

Bu forumda karşılıklı paslaşıp duruyorsunuz degerli arkadaşlarım. ARÇELİK 1 SIEMENS MAKİNANIN SEPETİ BİLE OLAMADIGI İÇİN TÜRKİYENİN BİR NUMARASI....DAHASI AVRUPANIN 3. BÜYÜK FİRMASI...Siz yazıp çizin, Aylardır yüzlerce yorum okudum hep yazdıgınız aynı..SİEMENS AL..... BOSCH al...PROFİLO AL.....( Profilo pazarlamada Cumhur Bey vardı...Hala oradamı ? ) Şimdi hiç hoşunuza gitmeyecek bir haber daha Avrupa 5. si bir İTALYAN firması SÜSLERİ satın aldı. Hoover beyaz eşya ve kombi üretecekmiş... Özet olarak Türkiyede 2. liginiz tehlikede...Vestel 7 fabrika açtı on gün önce.... Siz yazmaya devam edin. Siemens -Bosch- Profilo alın tavsiye ederiz. Arçelik- Beko- Vestel SAKIIIINNNN Onlar yaramaz....Yaramaz dediginiz firmalar bütün Dünyaya mal satıyorlar. Eskişehirde Hoovver beyaz eşyaya başlasın....Ortalık ısınsın biraz....Son bir şey daha yazayım iyi okuyun..TELEFUNKEN gibi pırlanta bir markayı Türkiye de rezil eden, satılamaz hale getiren kim ? Hangi firma üretti ? Rezil etti ? Yazın ögreneyim ? O taşlayıp durdugunuz Vestel- BEKO ise bütün Avrupa ya Afrika ya, Asyaya, Ortadogu ya ve Dünyanın bir çok ülkesine Televizyon satıyorlar....Saygılarımla kıymetli arkadaşlarım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 9 Şubat 2007; 18:32:22 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

11882 Mesaj
9 Şubat 2007; 12:27:02 

Profilo'nun elektroniği ile beyaz eşyası ilgisiz firmalardır.Biri Alman biri Türk.Ki ben Profilo TV'yi Vestel'e de Arçelik'e de tercih ederim.Evimde var sorunsuz kullanıyorum.Vestel alanları da görüyoruz.Ayrıca Profilo da Avrupa'ya TV satıyor.Hatta Telefunken ile Avrupa'ya açılacaklar.Burada konu beyaz eşya.Birbirine karıştırmayalım.

Uzaklaştırılmış
9 Şubat 2007; 19:05:15 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Bu forumda karşılıklı paslaşıp duruyorsunuz degerli arkadaşlarım. ARÇELİK 1 SIEMENS MAKİNANIN SEPETİ BİLE OLAMADIGI İÇİN TÜRKİYENİN BİR NUMARASI....DAHASI AVRUPANIN 3. BÜYÜK FİRMASI...Siz yazıp çizin, Aylardır yüzlerce yorum okudum hep yazdıgınız aynı..SİEMENS AL..... BOSCH al...PROFİLO AL.....( Profilo pazarlamada Cumhur Bey vardı...Hala oradamı ? ) Şimdi hiç hoşunuza gitmeyecek bir haber daha Avrupa 5. si bir İTALYAN firması SÜSLERİ satın aldı. Hoover beyaz eşya ve kombi üretecekmiş... Özet olarak Türkiyede 2. liginiz tehlikede...Vestel 7 fabrika açtı on gün önce.... Siz yazmaya devam edin. Siemens -Bosch- Profilo alın tavsiye ederiz. Arçelik- Beko- Vestel SAKIIIINNNN Onlar yaramaz....Yaramaz dediginiz firmalar bütün Dünyaya mal satıyorlar. Eskişehirde Hoovver beyaz eşyaya başlasın....Ortalık ısınsın biraz....Son bir şey daha yazayım iyi okuyun..TELEFUNKEN gibi pırlanta bir markayı Türkiye de rezil eden, satılamaz hale getiren kim ? Hangi firma üretti ? Rezil etti ? Yazın ögreneyim ? O taşlayıp durdugunuz Vestel- BEKO ise bütün Avrupa ya Afrika ya, Asyaya, Ortadogu ya ve Dünyanın bir çok ülkesine Televizyon satıyorlar....Saygılarımla kıymetli arkadaşlarım....

ben söyleyim gerçi siz aylardır okuyormuşsunuz ama,telefunken ve siemens televizyonu rezil eden profilodur siz beni tanyın ondan sonra eleştirin ben kötüye kötü iyiye iy der,im ben diyormuyum siemens buzdolabı alın arçelik alın diyorum

birde avrupaya mal satıyor deme iyi demek degil avrupalı demek herkes çok akıllı bilinçli demek degil birbaşka konuda bu yerli montaj sanayimiz avrupaya mal satarken bir kaç kere kalite kontrolunden geçiyor

ayırca hooveri ben burada yazdım belki görmüşsünüzdür, hooveri begenirim eger avrupaya sattıgı ürünleri burayada getirise daha önce sabancının getirdikleri oek iyi degildi

anlamsız zıtlaşmaların geregi yok bir siemensi birde arçelik çamaşır makinesini yanyana koyun çalıştırın bakalım hangisi daha sessiz hangisinin malzemesi daha kaliteli hangisinin yıkama sonucunda performansı daha iyi

ben kimseyle paslaşmıyorum candogan beyle anlaşamadıgım noktalarda var örnegin ben yerli üretim alınacaksa mutlaka arçelik buzdolabını ve fırının tavsiye ederim bunları gözden kaçırmayın tv içinde vesteli bunları iyi okuyup sonra paslaşıyorsunuz yerli mala kötü diyorsunuz diyin iyi akşamlar çok sevgili taşkafa

2432 Mesaj
9 Şubat 2007; 21:19:49 

Valla bende almayı düşünüyorum bu topic iii olmuşşş

6640 Mesaj
10 Şubat 2007; 11:49:25 

Gürcan bey yazdıkların dogru. Evet Arçelik buzdolaplarına kötü demedin..İyiye iyi kötüye kötü diyorsun..Beyaz eşya üretiminde Avrupa 5.si İtalyan CANDY Eskişehirdeki SÜSLER i satın almış. Kombi ve Hoovver yer temizlik ürünleri yapacakmış....Ben süpürge diye yorumladım.. Ç. makinası, dolap varmı ? Bilmiyorum..Bizi Avrupa birligine almayanlar Türkiye de mal satmak için kuyruga girdiler. 75 milyon nüfus. ...Dogrusunu yazayımmı ? Hepsine karnım agrıyor...Beni 5. sınıf insan görüp horladıkları için...Özelliklede Fransızlara kalbim dogrulmuyor...Miele yi sevmiyorum. Çok güzel olsun sevmiyorum...Ben biraz duygusalım. Seni sevmiyorum benim birligimde işin ne ? Ama paranı çok seviyorum...Benim malımı al kullan hem paranı kazanıp hem seni hor göreyim....Avrupa birligini ancak rüyanda görürsün....Birlige alacagız diye sizi kandırıp bütün mallarımızı satıyoruz....Özetle dedikleri bunlar....Bütün kalbimle Arçelik ve Vestel in başarılı olmasını , yaşamasını istiyorum...Beko = Arçelik hepimiz biliyoruz... Yani sizinle bir gerginligim yok... Hepinize, bütün arkadaşlarıma saygılar sunuyorum... İYİKİ BİR ARÇELİK - BİR VESTEL - BİR BEKO VAR...Onlarda olmasa kendimi sömürge gibi hissederim...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

Uzaklaştırılmış
10 Şubat 2007; 16:36:14 

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Gürcan bey yazdıkların dogru. Evet Arçelik buzdolaplarına kötü demedin..İyiye iyi kötüye kötü diyorsun..Beyaz eşya üretiminde Avrupa 5.si İtalyan CANDY Eskişehirdeki SÜSLER i satın almış. Kombi ve Hoovver yer temizlik ürünleri yapacakmış....Ben süpürge diye yorumladım.. Ç. makinası, dolap varmı ? Bilmiyorum..Bizi Avrupa birligine almayanlar Türkiye de mal satmak için kuyruga girdiler. 75 milyon nüfus. ...Dogrusunu yazayımmı ? Hepsine karnım agrıyor...Beni 5. sınıf insan görüp horladıkları için...Özelliklede Fransızlara kalbim dogrulmuyor...Miele yi sevmiyorum. Çok güzel olsun sevmiyorum...Ben biraz duygusalım. Seni sevmiyorum benim birligimde işin ne ? Ama paranı çok seviyorum...Benim malımı al kullan hem paranı kazanıp hem seni hor göreyim....Avrupa birligini ancak rüyanda görürsün....Birlige alacagız diye sizi kandırıp bütün mallarımızı satıyoruz....Özetle dedikleri bunlar....Bütün kalbimle Arçelik ve Vestel in başarılı olmasını , yaşamasını istiyorum...Beko = Arçelik hepimiz biliyoruz... Yani sizinle bir gerginligim yok... Hepinize, bütün arkadaşlarıma saygılar sunuyorum... İYİKİ BİR ARÇELİK - BİR VESTEL - BİR BEKO VAR...Onlarda olmasa kendimi sömürge gibi hissederim...

duygusallık konusunda size bende katılıyorum ve 30 yıldır arçeligi 18 yıldırda vesteli desteklemekten canım çıktı ne aldıksa bir,iki ürün hariç hep arıza çıkardı eger bir firma 50 yılda bir yere gelemezse bundan sonrada bir yere zor gelir bakın bir malın iyi olması için rekabet lazım eger bu yerli firmalar tek başlarına kalırlarsa bizi daha çok kazıklarlar yerlilerde olsun yabancılarda,bunların hepsi bizim yararımıza hem ekmek kapısı hemde seçimlerimizi çogaltıyorlar bende saçma sapan nedenlerle avrupa birligine girmek istemem başım dik gurulu olarak girmek isterim onlara yalvaramam beni ne olur alın diye ama bizde biraz kendimize biraz çeki düzen verelim sene 1970'li yıllar ben geliboludayım bizde murat 124 araba vardı ama italyanlarda (turist) FİAT 132 taş gibi idi bir yumruk vursanız eliniz kırılır cinsten niye bu sanayiciler bizleri saf görüyor bunlarada kafa yormak lazım

benim ülkemde her şey varken beni ona buna muhtaç edenleri kınıyorum

iyi günler dilerim

47 Mesaj
20 Temmuz 2012; 17:59:25 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

O makine Arçelik'in Siemens patentli serisini bıraktıktan sonra kendi ürettiği ilk seri bulaşık makinesidir.Bence açmadan satın.Çünkü rezistansı dışarıda,üst sepette su alma borusu var(eski tasarım)ve su enerji tüketimi yüksek.Benim Siemens bulaşık makinesi aldığım dönemde vardı bu makina.benimki sapasağlam benimle beraber Arçelik alanlarınki dökülüyor.Arçelik'in ürettiği en kötü makinedir bence satın ya da spotlarda takas vs yaptırabilirsiniz.

Arkadaşım bizdede var o makine 1999'da alınmıştı 13 senedir tık demeden sessizce çok güzel bir şekilde çalışıyor.Eski tasarım olsa bile gayet güzel yıkıyor.

NE MUTLU TÜRK OLANA!
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » Bulaşık makinesi Arçelik mi Siemens mi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.523