Şimdi Ara

Bulaşık makinesi Arçelik mi Siemens mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
16.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arçelik 6251E bulaşık makinesi aldım ama daha birinci gün ev su bastı.Servis çağırdım borusu patlakmış.Ayıplı mal yani.Acaba iade edip yerine Siemens mi alsam.
    İkiside 5 program ve hemen hemen aynı özellikler ve yaklaşık aynı fiyat.
    Yıkama kalitesi ve ürün kalitesi bakımında hangisini almak daha mantıklıdır?
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Birde siemens se25e253eu modelin detaylarında "ayarlanabilir üst sepet yükseklikği" yazıyor ama bayiye gidip baktım böyle bir ayar yoktu.bu nasıl oluyor.

• Aldığınız cihazda sorun olduğu için söylemiyorum. Sağlamda olsa banko Siemens derim. Emin olun mukayese kabul etmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thiokol

Selam arkadaşlar,
    Arçelik 6251E bulaşık makinesi aldım ama daha birinci gün ev su bastı.Servis çağırdım borusu patlakmış.Ayıplı mal yani.Acaba iade edip yerine Siemens mi alsam.

Birde siemens se25e253eu modelin detaylarında "ayarlanabilir üst sepet yükseklikği" yazıyor ama bayiye gidip baktım böyle bir ayar yoktu.bu nasıl oluyor.

Arkadaşım kesinlikle iade et ve Siemens al.Asla aynı makine değiller,karşılaştırılmaz bile.Bahsettiğin model Almanya'dan ithal.Ben 8 senedir Siemens 5 prog. kullanıyorum ve çok memnunum.Arıza vermedi hiç.Ayrıca Siemens'te ayarlanabilir üst sepet var ama doluyken ayarlanmıyor.Ayrıca Siemens kurutmada da A sınıfı.Hiç düşünme bile.Arçelik eskiden Siemens lisanslı makine yaptırıyordu sadece o makineleri iyiydi ama 1995'ten beri kendi makine yapmaya çalışıyor.Kalite yerlerde.Zaten kapının iç yüzüne iki tık vursan çeliğin kalitesini görürsün.Ayrıca Arçelik'in filtresi çelik değil,metal filtre zamanla pas yapıyor sağlık için tehlikeli,Siemens'teki paslanmaz çelik.Bence borunun patlak çıkmasını şans olarak kabul et.

• arkadaşlar burada candogan bey dogru yazmış sıemens 12 yıldır biz 3 senedir halamlar kullanıyor,süper ama diger akrabalarda arçelik var kullanamıyorlar sürekli servisle evde çay içiyorlar
  • tabiki siemens dostum sakın şaşma.. ama rçelik kötü değil belkide senin şansına oldu
  • BENCE BU BEYAZEŞYA TAMAMEN ŞANS İŞİ AYNI MARKALARDAN ALDIĞIM Bİ ARKADAŞIM VAR

BENİMKİLERE BİŞEY OLMADI....AMA O ,HER SENE YA BULAŞIK MAK. YA ÇAMAŞIR MAK.

YA BUZDOLABI (BU SENE SONUNDA BUZDOLABINI DEĞİŞTİRDİ) Bİ ARIZA VERDİĞİNDEN ÇILDIRMA

SINIRINDA

[simage][/simage]
  • quote:

Orjinalden alıntı: dogu1925

sürekli servisle evde çay içiyorlar

süper..!
  • arkadaşım bende aynı ikilemde kalmıştım.gerek çevremden gerek se forumdaki arakadşların tecrübeleri sonucunda siemens e karar verdim. bence siemens i tercih et derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: thiokol

Selam arkadaşlar,

Arkadaşım kesinlikle iade et ve Siemens al.Asla aynı makine değiller,karşılaştırılmaz bile.Bahsettiğin model Almanya'dan ithal.Ben 8 senedir Siemens 5 prog. kullanıyorum ve çok memnunum.Arıza vermedi hiç.Ayrıca Siemens'te ayarlanabilir üst sepet var ama doluyken ayarlanmıyor.Ayrıca Siemens kurutmada da A sınıfı.Hiç düşünme bile.Arçelik eskiden Siemens lisanslı makine yaptırıyordu sadece o makineleri iyiydi ama 1995'ten beri kendi makine yapmaya çalışıyor.Kalite yerlerde.Zaten kapının iç yüzüne iki tık vursan çeliğin kalitesini görürsün.Ayrıca Arçelik'in filtresi çelik değil,metal filtre zamanla pas yapıyor sağlık için tehlikeli,Siemens'teki paslanmaz çelik.Bence borunun patlak çıkmasını şans olarak kabul et.

candoğan bey daha önce alınmış ama hiç kullanılmamış arçelik 4440 model bir bulaşık makinası var bu ürün hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?bunu arçelikmi yaptı yoksa simens patentlimi?

• O makine Arçelik'in Siemens patentli serisini bıraktıktan sonra kendi ürettiği ilk seri bulaşık makinesidir.Bence açmadan satın.Çünkü rezistansı dışarıda,üst sepette su alma borusu var(eski tasarım)ve su enerji tüketimi yüksek.Benim Siemens bulaşık makinesi aldığım dönemde vardı bu makina.benimki sapasağlam benimle beraber Arçelik alanlarınki dökülüyor.Arçelik'in ürettiği en kötü makinedir bence satın ya da spotlarda takas vs yaptırabilirsiniz.
  • arkadaşım asla kıyaslanmayacak soru sormuşsunuz arçelik siemens'in sepeti olamaz konu bulaşık makinesi ise kesinlikle siemens hiç düşünmeyin ve 20 sene sorunsuz kullanın iyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Şubat 2007; 22:09:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arçelik siemens'in sepeti olamaz

süper hatta sepetinin tekerleği mi desek
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

arçelik siemens'in sepeti olamaz

süper hatta sepetinin tekerleği mi desek

evet bakın ne güzel anlaşıyoruz dayanışma
  • bulaşık makinası için tavsiyeleriniz ne olur simensin ithal modellerimi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

bulaşık makinası için tavsiyeleriniz ne olur simensin ithal modellerimi?

Siemens'in 2 ve 3 prog makineleri haricinde hepsi Almanya'dan ithaldir.(4 prg gri haricinde o da Avrupa montajı)2 ve 3 prg olanlar Türk montajlı burada yeni üretime geçtiler.Bosch için de aynısı geçerli.5 prog olan tavsiyemdir.Yanılmıyorsam modeli SE25E253EU idi.Pahalı gelirse 4 programlısı da gayet güzel.Ekran dışında gerekli olan tüm özelliklere sahip.

Siemens/Bosch/Profilo'ların nerede üretildiğini merak ediyorsanız garanti belgesini isteyin bayiden(zaten cihazın içinde olur).Garanti belgesinin arka sayfasında fabrikasının adresi yazıyor,oradan anlamak mümkün.Mesela kurutma makineleri TR ile bitiyor ben de Türk malı sandım ama Alman malıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Şubat 2007; 22:41:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yasin123456

bulaşık makinası için tavsiyeleriniz ne olur simensin ithal modellerimi?

sayın arkadaşım bulaşık makinesinde fiyat performans açısındanda siemens burada üretime geçecekti ama şu an hepsi ithal olması lazım kesinlikle alın mükemmel bir cihazdır alanlar senelerdir sorunsuzca kullanıyorlar
    Bende arçelik4562(whirpool serisi)var çok memnunum artık onlardan arçelik getirmiyor
  • Evet öncelikli olarak onu tavsiye ettim.Ayrıca;

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=234845&productid=mtsiese24e232eu

olabilir.(ama yeni model değil)yenisi de

http://www.siemensevaletleri.com/urunbilgi.php?mid=1056&page=2

İki makine arasındaki fark yenisinde polinox taban,katlanır tel ve yarım yük yıkama olması.Ama eski model de daha az su tüketiyor.

Bir de 6 programlı uygun fiyatlı makine istiyorsanız.Profilo BM6201E Kasası Siemens 4prg'lının aynısıdır.İspanya'dan ithal modeldir.Dört yakınım İspanya malı Profilo kullanıyor,hepsi memnun arıza yapmadı.(biri 1995'de,diğeri 1999'da diğerleri 2004'te aldı)Profilo Bosch üretimine geçtiğinden beri bulaşık makinesinde başarılı.Ben de zamanında Profilo eurolux alacaktım satıcı babamı Siemens almaya ikna etmişti öyle tesadüfen Siemens aldık.8 senedir çok memnunum.Ancak Profilo'nun diğer makineleri Türk montaja geçti.İspanya'da da Balay ismi ile satılıyor.Link verirdim ama site açılmıyor sorun var sanırım.
    Hemen hemen aynı makinenin Balay olanının resim linkini koydum.Zoomlayarak bakabilirsiniz.Reddot tasarım ödülü almış makine.

http://www.balay.es/catalogo/zoom/3vs563bd.html

Profilo da burada uygun(bm6201e)

http://www.erolmobilya.com/beyaz.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 2 Şubat 2007; 23:02:09 >

• arçelikle siemens'i karşılaştırmak bmw ile lada'yı arşılaştırmaya benzer
  • Siemens almanların köklü ve bu işte uzman markası Siemens al
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.