Şimdi Ara

GeForce Experience 3.0 ile bellek kullanımı azalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GeForce Experience 3.0 ile bellek kullanımı azalıyor

Nvidia’nın farklı fonksiyonları bünyesinde barındıran GeForce Experice adlı yazılım aracının 3.0 sürümü kullanıma sunuldu. Nvidia, yeni sürümde bellek kullanımında ve yükleme zamanlarında düşüş olduğunu belirtiyor.  

GeForce Experience bilindiği üzere ekran kartı sürücülerinin güncelliğini kontrol ediyor, en iyi deneyim için oyun ayarlarını optimize ediyor, performansa en az şekilde etki ederek oynanış videoları kaydetmenizi veya canlı olarak Twitch üzerinde yayın yapmanızı sağlıyor.

GeForce Experience 3.0 sürümünde kullanıcı arayüzünde önemli tasarım değişiklikleri yapılmış. Örneğin sürücü sekmesi artık sadece sürücülerle ilgili bilgileri veriyor ve Nvidia’nın resmi sayfasında yayınlanan en güncel haberlere de linkler içeriyor.

Ayrıca Bkz.Dünyanın en hızlı Mini ITX ekran kartı geliyor: GeForce GTX 1070 Mini ITX

Diğer taraftan artık kullanıcılar, Nvidia’nın çeşitli oyun ve ekran kartı ödüllü kampanyalarına doğrudan katılma hakkı elde edecek. Sistem, hesabın kampanya için uygun olup olmadığını denetledikten sonra otomatik olarak dahil edecek. Kullanıcılar, mevcut Google hesaplarıyla veya yeni açacakları Nvidia hesaplarıyla yazılıma giriş yapabiliyor.

Yazılımın mutfak tarafında ise daha önemli ayrıntılar mevcut. Yapılan optimizasyonlar ile yazılımın bellek tüketimi 2 kat daha azalmış. Ayrıca yükleme süreleri de bir önceki sürüme göre 3 kat daha artırılmış. Böylece ortaya daha akıcı bir yazılım çıkmış. Kullanıcılar, yazılımın beta istemcisine sahipse güncelleme uyarısını görmüş olmaları gerekiyor. Aksi takdirde GeForce Experience beta kurulumunun yapılması gerekiyor. 

• Steamdeki oyunlarımı buluyo ama optimize edemiyo eskiden boyle degildi (gtx 780m)

• GTX olmayan kartlara ekran görüntüsü alma özelliğini dahi vermeyen, bir tek oyun optimizesi denen gereksiz bir özelliği sunan nVidia'yı kınıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 5 Temmuz 2016; 15:00:13 >
  • Bu program hiçbir işe yaramıyor ki? Boş beleş bir program, üstüne sistemi de sömürüyor. Ne gerek var?

• yuh be i3 3240 750 ti bile çatır çatır kayıt alınabiliyor ne sömürmesi arkadaş pentium 1 falan kullanıyorsunuz galiba. shadowplay yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anomaly -- 5 Temmuz 2016; 16:17:41 >
  • Eyvallah Güzel olmuş.

• @aynı sorun gt 940 m de de var...

• Bir tek driver güncellemesi yapmaya yarıyor bende. Oyun optimizasyonlarının çoğu yanlış ya da çalışmıyor. Diğer özellikler de zaten Fermi kartlar için aktif değil. DX 12 sözlerini de tutmadılar zaten. Bendeki marka değerini kaybediyor NVidia.

• Yazılımı C ile yazmayı bıraksın o yeter.

Yazılım ağır her türlü.

Ha, gerçi Nvidia denetim masası gibi ilkel bir yazılımı hala utanmadan sunan Çin malı yöneticili bir şirketten bahsediyoruz.

Ama olsun ya kıllar falan görüküyo güzel yani. Heyirlisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

Yazılımı C ile yazmayı bıraksın o yeter.

Yazılım ağır her türlü.

Ha, gerçi Nvidia denetim masası gibi ilkel bir yazılımı hala utanmadan sunan Çin malı yöneticili bir şirketten bahsediyoruz.

C yüzünden ağır oluyorsa hızlı olması için direk binary falan yazmaları gerekiyor herhalde C ne alaka onu anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

quote:

Yazılım ağır her türlü.

C yüzünden ağır oluyorsa hızlı olması için direk binary falan yazmaları gerekiyor herhalde C ne alaka onu anlamadım

Radeon Crimson ne ile yazılmıştı? Onunla yazılsın işte.

Python muydu QT miydi. Ondan işte.

• quote:

quote:

quote:

Yazılım ağır her türlü.

Qt ne ile yazılmış bak bakalım C donanıma en yakın dildir. Sen C# demek istedin ilk mesajında herhalde. Geforce experience hangi dil ile yazıldı bilmiyorum ama cidden değer verilip uğraşılıp C ile yazılsaydı emin ol hızına ne sen ne ben yetişebilirdik

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yazılım ağır her türlü.

Qt ne ile yazılmış bak bakalım C donanıma en yakın dildir. Sen C# demek istedin ilk mesajında herhalde. Geforce experience hangi dil ile yazıldı bilmiyorum ama cidden değer verilip uğraşılıp C ile yazılsaydı emin ol hızına ne sen ne ben yetişebilirdik

Mikroişlemcilerle çalışıyorum. C'yi bana anlatmana gerek yok o yüzden.

C++, C#, .net bunlardan biri ile çalıştığı besbelli.

Catalsyt control center'la aynı hızda çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

GTX olmayan kartlara ekran görüntüsü alma özelliğini dahi vermeyen, bir tek oyun optimizesi denen gereksiz bir özelliği sunan nVidiayı kınıyorum.

GTX olmayan Nvidia kart mı kaldı. Sene olmuş 2016 hâlâ eski kartların acizliğinden yakınıyorsunuz. Nvidia kart kullanacaksanız, bir zahmet GTX kullanın artık.

• Adamlar yapıyor aga.

• alito kullanıcısına yanıt
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 6 Temmuz 2016; 17:47:15 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yazılım ağır her türlü.

Mikroişlemcilerle çalışıyorum. C'yi bana anlatmana gerek yok o yüzden.

C++, C#, .net bunlardan biri ile çalıştığı besbelli.

Catalsyt control center'la aynı hızda çalışıyor.

Eee o zaman bunu en iyi senin bilmen lazım ilk yorumunla tutarsız. Hepimiz mikroişlemcilerle çalışıyoruz. Geliştiriyorsan Allah seni türk milletinin başından eksik etmesin. Ama bence çalıştığın şey mikrodenetleyiciler, aynı şekilde onu da geliştiriyorsan helal olsun büyük adamsın, şahsen ben geliştirecek kadar bilgiye vakıf değilim. Yalnız mikrodenetleyicilerle çalışıyorsan o C değil Mikro C dir.

Bu arada c# ile .net aynı şey aşağı yukarı biri framework öteki programlama dili, yoksa yanlış mı biliyorum?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.