Şimdi Ara

Nvidia Üretim Sorunu Yaşamadığı Halde Kartları Piyasaya Sürmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://wccftech.com/nvidia-does-not-16nm-yield-issue-gtx-1080-supply/

Wccftech kaynaklı habere göre Nvidia üretim sorunları yaşamadığı halde,piyasaya kart sunmuyor,haliyle kartlar stoklarda bulunmuyor.

Habere göre 1070'te 16 nm ile üretilmesine rağmen piyasada bulunabiliyor,halbuki onunda bulunmaması gerekirdi böyle bir sıkıntı olması durumunda deniyor.

Bu yüzden amazondan bir 1080 alabilmek için en az 100 dolar daha fazla parayı gözden çıkarmanız gerekiyormuş.
    https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=GTX+1080

Zaten fiyatları eleştirilen bir firmanın bunu yapması,stok yok gösterip,fiyatları manipüle etmesi gerçekten firmaya hiç yakışmayan bir hareket.

K:http://wccftech.com/nvidia-does-not-16nm-yield-issue-gtx-1080-supply/
    http://www.fudzilla.com/news/graphics/40994-nvidia-has-no-16nm-yield-issues

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoracle -- 4 Temmuz 2016; 0:12:00 >

• Ayıp ya... Olacak iş değil. Eski kartlarınızın elinizde patlayacağını düşünüyorsanız bu kadar performans farkı yaratmasaydınız o zaman. Sen 2 senedir kart çıkarma ondan sonra da "yenileri çok fazla fark attı eskilere o yüzden iyisi mi ben bunları çok vermeyeyim piyasaya" de.
  • Amd olsa yapmazdı.Nvidia adam değildir net !!!!1!!11!!
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    thorax123 T kullanıcısına yanıt
    nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Hızlıca baktımda yazının neresinde böyle bir şey yazıyor ben göremedim sadece NVIDIA nın beklenenin üstünde talep aldığı için böyle bir durumda(Talep çok yetişilemiyor) olabileceği söylenmiş

Şöyle bir durumdan da bahsedilmiş , sorun GTX 1080 bulanabilirliğinin az olması , GTX 1070 ler rahatlıkla bulunabiliyor denmiş (GDDR5X kaynaklı da olabilir ) yani manipülasyon vs nerden çıktı ki ???

Sizin dediğinizi gibi bir durum söz konusu değil NVIDIA adına mantıklı da değil

Kaçırdığım bir yere varsa düzeltin dediğim gibi

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Niye mantıklı olmasın eski serileri sattırmak,stokları erittirmek olabilir,az bulunan şey her zaman daha çok para eder biraz ekonomi bilginiz varsa zaten bilirsiniz,belkide amazon vs gibi firmalarla anlaşıp daha çok kar etmek olabilir,az kart diyip insanları almak için birbiriyle yarıştırabilir.

Zaten 1060'a da slı desteği vermemekle bu iddiaları kanıtlar gibi olmuşlar,onunda nedenine 1070-80 satışları baltalanmasın diye yazılmış.
    Hocam kaçırdığın bir yer var. Diyor ki; 1070'ler zaten alt kalite silikon kalitesine sahip 1080 gpu'lari ile yapılıyor. Bu durumda elinizde yeteri kadar 1070 olması için öncelikle bolca üst kalite ürün üretmiş olmalısınız. Kaldı ki Asus yetkilisinin 1080 çipinin arzıyla alakalı herhangi bir sorun yok demesine karşın kartlar pek ulaşılabilir değil. Bence bu her şeyi açıklıyor. Saygılar.
  • Amd olmaz milleti gerdirecek demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Rica etsem o kısmı alıntılayabilir misiniz mobilim de şu anda

Birde dediklerinize istinaden yazıyorum. Kırpılmış GPU ların üretimi(çıkarımı) konusunda daha az sorun yaşanır zaten yield verimliliği konusunda belirli bir seviyede bile olsanız mutlaka her waferdan sorunsuz seviyede çıkaracağınız GPU ların oranı değişkendir.
    TSMC, Samsung , GFo gibi firmalar bu oranları artırmak için yatırımlar yaparlar. Yani üst seviye GPU üretildiğinde sorunsuz haldeki GPU ların sayısı , kırpılmış olanlara göre daha azdır(kırpmak bazen gerekliliktir) Yani bolca GP104 ün olması demek tüm shaderları açık GPU ların çok olması manasına gelmez. Bu sebeple GTX 1070 lerin çok olması GTX 1080 lerin az olması çokta mantıksız değil 16nm FF in yeni olması ve GDDR5X in hacimli üretim sorunları sebebiyle
    (GDDR5X üretim sorunlarını atlamamk lazım son zamanlarda bununla ilgili hiç haber gelmedi)

Zaten kırpılmış GPU ların temelde ucuz olmasının sebebi budur

Dediğim gibi ben şu habere ve sizin söylediklerinize istinaden yazıyorum

"Nvidia Geforce GTX 1080 graphics card currently experiencing supply “lag” due to overwhelming demand in the high end lineup
    The answer to that question is no."

"The rumor about ASUS was also redacted by the retailer and the company spokesman has confirmed to us that there is no known issue with GTX 1080 supply from Nvidia currently (meaning the 1080 STRIX is still under production!)."

"If the company was indeed facing yield issues through TSMC, its GTX 1070 supply would be affected as well."

"So because of the simple fact that we have enough GTX 1070s going around (in a very large quantity), shows us that there isn’t any yield problems with the 16nm FinFET process right now (nothing to be alarmed about at any rate). "

Read more:http://wccftech.com/nvidia-does-not-16nm-yield-issue-gtx-1080-supply/#ixzz4DOgD4Xiu

Saygılar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Niye mantıklı olmasın eski serileri sattırmak,stokları erittirmek olabilir,az bulunan şey her zaman daha çok para eder biraz ekonomi bilginiz varsa zaten bilirsiniz,belkide amazon vs gibi firmalarla anlaşıp daha çok kar etmek olabilir,az kart diyip insanları almak için birbiriyle yarıştırabilir.

Zaten 1060'a da slı desteği vermemekle bu iddiaları kanıtlar gibi olmuşlar,onunda nedenine 1070-80 satışları baltalanmasın diye yazılmış.

Amd 470 e bile sli destegi versin nvidia 300$lik 1060a sli destegi vermesin

• selmand kullanıcısına yanıt

Resim cok guzel

• selmand kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla haberde 3gb versiyonda sli desteği kapalı durumda 6gb versiyon için böyle birşey söz konusu değil. Zaten sli düzeneği için çok yüksek performans verecek kartı 3gb ile sınırlamak ciddi kasmalara ani fps düşüşlerine sebep olur.
  • Kendi ayağına sıkmış olmuyor mu eğer böyle bir şeye yelteniyorsa. Belkide tedbir amaçlı çok sayıda üretim yapmıyor.
  • ddr5x ile alakasi olabilir bence cunku 1070'i iyi kotu buluyorsun 1080 bulunmuyor adam niye birini piyasaya surup otekini surmesin millet kazik alsin diye?nvidia'nin kazik satmak gibi bir kaygisi mi var zaten pahali satiyor daha da yetmeeez diye isi falan fistiga vurduklarina inanmiyorum vram yok demek ki.
  • Yetmez ama evet (Aklıma bu geldi öyle yazılınca)
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Çok saçma bir açıklama. Bu tarz durumlarda firmalar asıl kazançlarını piyasaya sürdükleri yeni kartlardan elde ediyorlar. Eski kartları satarak değil.
  • AMD polaris kartlardan istediği satışı yakalayamazsa batacak o zaman görürsünüz siz çirkefliğnii nvidianın
    Bence en güzel sen açıklamışsın kardeşim çok ince bir detayı yakalamışsın

• Ülkede yanlış olup savunulan,başka türlü gösterilmeye çalışılan onlarca şey var,alıştık artık büyük resmi görmeye

Biri firmayı,yada kişiyi,kuruluşu vs körü körüne savunan insanlar var,bir kerede yanlışınıda görün eleştirin,zaten yanlışı olmayan kurum,kişi,firma olamaz,başımıza ne geliyorsa bu yüzden geliyor yıllardır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.