Şimdi Ara

WiFi AC standardının ikinci dalgası geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WiFi AC standardının ikinci dalgası geliyor

WiFi Birliği tarafından WiFi kablosuz iletişim teknolojisinin en yeni standardı olarak belirlenen ve yaygın bir şekilde kullanıma sunulan 802.11ac veya kısa adıyla WiFi AC, ikinci nesli ile önemli yeniliklere kavuşuyor.

WiFi AC Wave 2 olarak adlandırılan yeni güncelleme, bazı önemli optimizasyonlar ile cihazların bağlantı hızlarını 3 katına kadar çıkarabiliyor. Böylece yüksek bant genişliği gerektiren uygulamalar için daha verimli bir bağlantı elde ediliyor. WiFi AC Wave 2 özelliklerine kısaca bakacak olursak:

• MU-MIMO teknolojisi ile birden fazla cihaza tek seferde veri gönderirken etkili bir yönetim sağlama ve böylece aynı ağa bağlanan cihazların hız veya performansında kayıp yaşamama.
    • Maksimum kanal bant genişliğini 80MHz’den 160MHz seviyesine çıkararak aktarım hızlarını potansiyel olarak ikiye katlama.
    • Çakışmaların önüne geçen konumsal veri aktarım kanallarının üçten dörde çıkarılması.
    • 5GHz bandındaki kanallarının sayısının artırılarak daha verimli kullanılması ve çakışmaları en aza indirmesi.

Ayrıca Bkz.Güvenlik kameraları ile devasa DDoS saldırısı

WiFi AC Wave 2 testlerini başarıyla geçen ilk yongalar; Broadcom BCM94709R4366AC, Marvell Avastar 88W8964, MediaTek MT7615, MT6632, Qualcomm IPQ8065, Quantenna QSR1000 4x4 802.11ac Wave 2 şeklinde sıralanıyor. Bu yongaları taşıyan tüketici elektroniği cihazlarını ise yıl bitmeden piyasada görebileceğiz.

• Deneyip göreceğiz o kadar da hızlı mı
  • Sonraki sürümde kapsama alanı genişletilebilir ama aktarım hızının artması iyi olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hizdan ziyade perde beton 3 duvar gecti mi yalan oluyor! Ona bir cozum uretsinler. Koridorlara universal repeter yapmaktan biktik!

• insan sağlığına etkisi ne durumda?

• Sozde seneye AD standarti cikacak deniyordu sanirsam en az 2 sene sonrasina kaldi.

• 802.11ax çıkana kadar 802.11ac geliştirilecek.
  • trolenyum T kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal kanser yapma oranı artıyordur, aynı anda birden fazla cihaza veri göndermesi aynı anda birden fazla sinyalin yayılımı demek, yanılmıyorsam yanımızda bu özelliklere sahip olmayan eski bir modemden 4 tane çalışıyor gibi olacak. Sürekli içimizden geçen sinyaller olacak. Birde komşulardan gelenlerle birlikte bi 5 yıl sonra sürekli 50-60 sinyal içimizden geçecek. Nesnelerin interneti, 5G, dijital karasal yayınlar vs. hiç girmiyorum.

Teknoji güzel şey ancak canlı yaşamını bitiriyor.

Kendimize faraday kafesi yapıp yaşamak lazım. En azından gece radyasyon yemeyiz. İsti-bal'in bir ara radyasyon geçirmeyen yorganları vardı bir 6 ay kadar piyasada kaldı sonra apar topar kaldırıldı sebebini bilmiyorum birilerine mi dokundu, patenti mi satıldı artık neyse. O kumaşla perde, halı, cibinlik vs herşeyi yapıp radyasyonsuz yaşanabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximus8282 -- 2 Temmuz 2016; 12:20:09 >
  • maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    aslında şu yorgan işini araştırmalı
  • trolenyum T kullanıcısına yanıt
    Ben çok aradım bulamadım, çeşitli tanınmadık markaların atlet ve iç çamaşırları var ama onlara ne kadar güven olur bilmiyorum, siz bulur veya görürseniz bilgilendirirseniz sevinirim.
  • maximus8282 M kullanıcısına yanıt
    bulursam foruma konu açarım
  • dsl-ac68u ve s7(sm-g930f) 'ye yaracayak mı acaba bilginiz var mı?

• iç mekan yangın dedektörü görünümlü Profesyonel Access Point kullanmak isteyene UBNT UNİFİ ürününü tavsiye ederim.http://www.ubntunifi.com/ubnt/ubnt-unifi-ac-lr-ap/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.