- x
SKODA FABİA ALINIR MI?
98 Cevap70559 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

97 Mesaj
24 Ocak 2007; 12:36:38 

Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var.2003 model 1.4 elegance fabia 73 binde ve 16.750 YTL sizce fiyat nasıl?Fabialar hakkında pek bilgim yok o yüzde tereddütlüyüm.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdidden çok teşekkürler.

2409 Mesaj
24 Ocak 2007; 12:46:21 

fiyat biraz fazla gibi geldi.Alınabilir tabi fiyatı uygun oldugu sürece..o fiyata aynı modellerde daha kaliteli arabalar bulabilirsin..

Ben fabia kullandım sıfır almıstım pişman oldum...Araba döküldü resmen...Direksiyon hidroliğinden tut stop lambasına kadar sıfır arabanın çıkarmadıgı sorun kalmadı...Ama kullanan diger arkadasların böyle sorunları olmamıs...demekki bana denk gelmiş diyorum

*imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kajmer88 -- 24 Ocak 2007; 14:31:10 >

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür

2156 Mesaj
24 Ocak 2007; 12:47:05 

BENCE O FİYATA TOYOTA COROLLA 2001 MODEL TEMİZ DAHA İYİ BİR TERCİH OLUR

2012 Ford Mondeo 1,6 TDCİ Titanium,İphone 5s

350 Mesaj
24 Ocak 2007; 13:05:23 

al abicim elegance 101 bg cok iyidir

CHEVROLET LACETTİ 2004

617 Mesaj
24 Ocak 2007; 14:29:00 

16-17 milyar paraya ben fabia bakmazdım. Opel-Ford-Toyota modellerini incelerdim.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

965 Mesaj
24 Ocak 2007; 14:31:51 

ARAÇ KALİTELİ AMA FİYAT YÜKSEK BE...

İnadına 95 Oktan...

350 Mesaj
24 Ocak 2007; 15:33:27 

11 Milyara dogan şahin alınırsa bu fiyat normal sayılır

CHEVROLET LACETTİ 2004

1641 Mesaj
24 Ocak 2007; 17:27:00 

bu fiyat fazla...modeline göre

2012 SCİROCCO 160 HP White Edition
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

537 Mesaj
25 Ocak 2007; 22:50:07 

A-ARABA BOZULDU GEÇEN GÜN
B-ABİ,NE VARDI SENDE?
A-SKODA,SKODA FABIA VAR
B-NE SKODA MI?O DA ARABA MI ABİ YAAA
YUKARIDAKİ DİYALOG AYNEN YAŞANMIŞTIR.BİR MARKA BİR MODEL BU KADAR AŞAĞILANIR YANİ NE KADAR ARKASINDA VW DE OLSA SKODA İMAJI ÇOK KÖTÜ .ŞAHSEN BENİM AKLIMA SKODA DEYİNCE HALA ARKA ASKLARI İÇE DOĞRU YAMUK OLAN AÇIK KASALI KAMYONETLERİ GELİYOR DEVİR İMAJ DEVRİ SORDUKLARINDA BEN DE SKODA VAR DEMEK İSTEMEM YANİ

D-4D Toyota Corolla^09
x.... Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur.....x
***Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır;
Yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar.(Giordano Bruno)***

2124 Mesaj
26 Ocak 2007; 0:37:07 

fiyat pahalı o paraya ben 2005 accent fln da bakardım yani.imajı kötü bi marka da diil bence octavia ve superb gibi süper modelleri var bunları unutmamak lazım

2021 Mesaj
26 Ocak 2007; 0:40:42 

quote:

Orjinalden alıntı: volkaaan06

fiyat pahalı o paraya ben 2005 accent fln da bakardım yani.imajı kötü bi marka da diil bence octavia ve superb gibi süper modelleri var bunları unutmamak lazım

arkadaşım tamam fabia ya opara verilene kadar daha iyi araçlar varda sende kalkıp accent demişsin iyice saçmalamışsın accent gaz tenekesinden başka bişi deil bu yaz kefkene gittim (2005 model Accent Admire) bu kadar erbat bi araç görmedim bi teyp koymuşlar sadece manuel arama var üstünde ne konfor ne yol tutuş tek güzelliği içi ayet ferah geniş ama oda Doğan dada var Fabia iyi araç ama bence o fiyata piyasada temiz bi önceki kasa Golf ler var tavsiye ederim

2409 Mesaj
26 Ocak 2007; 1:08:36 

Bence sen dahada saçmalamıssın! Accentin kaportası teneke olabilir ama iş kaportada degil iskelettedir.iskelet saglam olduktan sonra kaportanın hafifliği avantajdır.. Kaç kere accentdeki kaporta yüzünden kazada adam öldügünü duydun gördün..
quote:

Orjinalden alıntı: sharkemre

arkadaşım tamam fabia ya opara verilene kadar daha iyi araçlar varda sende kalkıp accent demişsin iyice saçmalamışsın accent gaz tenekesinden başka bişi deil bu yaz kefkene gittim (2005 model Accent Admire) bu kadar erbat bi araç görmedim bi teyp koymuşlar sadece manuel arama var üstünde ne konfor ne yol tutuş tek güzelliği içi ayet ferah geniş ama oda Doğan dada var Fabia iyi araç ama bence o fiyata piyasada temiz bi önceki kasa Golf ler var tavsiye ederim

Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür

155 Mesaj
26 Ocak 2007; 10:41:50 

ağzı olan,anlayan anlamayan herkes her konuda yorum yaparsa,böyle saçma diyaloglar geçer.

imaj olayı başka,evet eskiden kötü arabaları vardı skoda nın,fakat şimdi skoda araba mı demek,maalesef arabadan anlamamakla eş değer.

skoda avrupa da bu imajını değiştiriyor fakat türkiye de durum farklı,çünkü bazı anlaşmazlıklardan dolayı skoda tanıtılamıyor.

skoda modellerinin testlerde aldığı sonuçlar,topladığı ödüller ortada,polemiğe hiç gerek yok,2 tıkla her türlü yoruma ulaşma imkanı var merak edenlerin.

quote:

Orjinalden alıntı: PNOUMA

B-ABİ,NE VARDI SENDE?
A-SKODA,SKODA FABIA VAR
YUKARIDAKİ DİYALOG AYNEN YAŞANMIŞTIR.BİR MARKA BİR MODEL BU KADAR AŞAĞILANIR YANİ NE KADAR ARKASINDA VW DE OLSA SKODA İMAJI ÇOK KÖTÜ .ŞAHSEN BENİM AKLIMA SKODA DEYİNCE HALA ARKA ASKLARI İÇE DOĞRU YAMUK OLAN AÇIK KASALI KAMYONETLERİ GELİYOR DEVİR İMAJ DEVRİ SORDUKLARINDA BEN DE SKODA VAR DEMEK İSTEMEM YANİ

2894 Mesaj
26 Ocak 2007; 14:12:55 

accent gıbı gaz tenekesıne can kurban. adamlar gaz tenekelerıne o kadar guvenıyorkı bes sene garantı verıyor. ayrıca hyundai su anda dunyanın en buyuk besıncı otomobıl fırması ve gun gectıkce buyuyor.
quote:

ida

2124 Mesaj
26 Ocak 2007; 15:02:12 

bence accent 16 17 milyara alınabilecek ve 2004 2005 model en ii arabalardan biridir.

2021 Mesaj
27 Ocak 2007; 12:43:29 

tekrar ediyorum 5 sene garanti vermek marifet deildir ve Hyundai nin hiç bi arabası işe yaramaz bi tek sonata onada o kadar para verilmez ayrıca 15 milyara alınacak en iyi araç admire dersen bunu yanlız burda söyle başka bi yerde millet sana bi tarafınla güler benim arkadaşa tavsiyem o fiyata bi önceki kasa ki daha güzel çok temiz Golf ler var piyasada alırsa asla pişman olmaz admire golf ün direksiyonu olamaz

1671 Mesaj
27 Ocak 2007; 13:23:47 

skoda güzeldir sen kafanı yorma... hala eski arabaları örnek verenler zaten vakti zamanında matbaa şeytan icadı diyenlerden farksızdır.

ayrıca hyundai yi savunanları ancak tek bir şekilde haklı görürüm ya paraları ancak ona yetiyordur yada kargaya yavrusu kuzgun görünüyordur. yada gaz tenekeleri ile arasında bir bağ vardır.

fabialarda çek sacı kullanılır ve bu dünyadaki en kaliteli saçtır ayrıca fabialar %100 galvaniz kaplıdır. hyundai isterse 10yıl garanti versin her fabia hyundaiden daha geç paslanır...

ayrıca hyundainin iskeletine bilip bilmeden güvenenler zahmet olmazda tabularınızı yıkarsanız

www.euroncap.com ingilizce bilmeyene yardımcı da oluruz

@@@ Modlu CM Stacker @@@ - @@@ DH DÜKKANIM @@@ - @@@ El Yapımı Fan Kontrol (LM317) @@@
Zune 120GB @ BSE Skin @ Shure SE210 @ Koss KSC75 & Olympus XZ-1
Acer 3820TG &
@@@El Yapımı Stand@@@
Citroën DS4 MCP DSPORT Navigation

2894 Mesaj
27 Ocak 2007; 15:33:58 

bu fabıalar ne arabaymıs turkıyede ve dunyada kapıs kapıs gıdıyo,68 hp lık cok guclu motoru var, muhtesem otesı tasarımı var..... sonucta batmaktan vw tarafından kurtarılmıs carpık bacaklı 100 yıllık tarıhınde parmakla gosterılecek bır arabası olmayan bır fırmadır. vw once gerı cagırdıgı yuzbınlerce passatın sorunlarını halletsın ondan sonra sıra skodaya gelır heralde. ayrıca 15 mılyara sadece hyundai alınacak dıye bırsey yok megane fabıa 206 cıvıc corolla albea palıo ve daha sayamadıgım bırcok modelı bu fıyata alabılırsınız. Ayrıca hyundaı sempatı duydugum bır markadır 60 lı yıllarda kurulup aslanlar gıbı calısıp su anda dunyanın en buyuk 5. otomobıl markası olmustur. sattıgı otomobıllerın herseyı kendısıne aıttır oyle motoru surdan sasesı burdan degıldır.ayrıca o kucumsedıgınız 5 sene garantıyı bı zahmet skodada versın pardon once vw nın vermesı gereklı degılmı? Ayrıca hyundaı bır toyota veya honda gıbı pahalı arac satmamaktadır. bugun 22 bine sıfır getz alabılırsınız ve bence fıyat kalıte oranı en ıyı araclardan bırıdır.

ida

5302 Mesaj
27 Ocak 2007; 15:45:02 

quote:

Orjinalden alıntı: baran özden

16-17 milyar paraya ben fabia bakmazdım. Opel-Ford-Toyota modellerini incelerdim.

aynı şekilde katılıyorum

2894 Mesaj
27 Ocak 2007; 16:27:30 

dostum bılıyosun bende 2001 skoda fabıa bakıyorum ama bu forumda bazı arac markalarınında haksız yere elestırıldıgını dusunuyorum(reno hyundai gibi) bu yazıyı yazmamadakı amac ust duzey markalar dısındakı arac markalarının ıyı ve kotu yanlarının bulundugu ve hıcbır arabanın ladanın bıle gaz tenekesı sıfatını haketmedıgını dusunmemdendır. (Ayrıca bos konusuyorsun lafınada uzldum dogrusu)

ida

155 Mesaj
27 Ocak 2007; 16:45:44 

savunduğun noktada haklısın,bende sana katılıyorum.eleştirdiğim nokta sende skoda ya aynı muameleyi yapmışın,söylemek istediğim skoda vw grubu ile birleşmeden önce de 90 yıllık bir markaydı.

istemeden kırdıysam kusura bakma
quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

dostum bılıyosun bende 2001 skoda fabıa bakıyorum ama bu forumda bazı arac markalarınında haksız yere elestırıldıgını dusunuyorum(reno hyundai gibi) bu yazıyı yazmamadakı amac ust duzey markalar dısındakı arac markalarının ıyı ve kotu yanlarının bulundugu ve hıcbır arabanın ladanın bıle gaz tenekesı sıfatını haketmedıgını dusunmemdendır. (Ayrıca bos konusuyorsun lafınada uzldum dogrusu)

2894 Mesaj
27 Ocak 2007; 16:53:30 

yazdıklarımı tekrar okudum bıraz sert olmus gercekten sende kusura bakma

ida

182 Mesaj
27 Ocak 2007; 17:26:35 

quote:

Orjinalden alıntı: PNOUMA

B-ABİ,NE VARDI SENDE?
A-SKODA,SKODA FABIA VAR

markası ne olursa olsun bir aracı dediğin gibi aşağılayabilecek zihniyet acaba ne beğenir? ben söyleyeyim ya porsche ya da benzeri gibi uçuk bişey söyler. ne alaka diyeceksin hemen söyleyeyim takrar söylüyorum marka ve model ne olursa olsun aracın ne olduğunu bilmeyen bir kişinin sadece ismine göre bakarak yargılaması benim verdiğim örnek ne kadar doğruysa doğrudur.

2124 Mesaj
27 Ocak 2007; 23:01:19 

quote:

tekrar ediyorum 5 sene garanti vermek marifet deildir ve Hyundai nin hiç bi arabası işe yaramaz bi tek sonata onada o kadar para verilmez ayrıca 15 milyara alınacak en iyi araç admire dersen bunu yanlız burda söyle başka bi yerde millet sana bi tarafınla güler benim arkadaşa tavsiyem o fiyata bi önceki kasa ki daha güzel çok temiz Golf ler var piyasada alırsa asla pişman olmaz admire golf ün direksiyonu olamaz

baska bi foruma da aynısını yazdın bana karsı orda bişi demedim ama yeter.sen ne kadar bos konusan bi insansın ya hadi gülsün bakalım bi taraflarıyla millet bana hiç böle dien olmadı.nese seninle muhattap olmucam simdi.sözlerine dikkat et ortam germe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaaan06 -- 27 Ocak 2007; 23:02:21 >

237 Mesaj
28 Ocak 2007; 11:36:55 

Top 15 Motor Vehicle Manufacturing Companies by Volume 2005
Car and Light Commercial Vehicle Production (1,000 units)
General Motors 9,040
Toyota 7,100
Ford 6,418
Volkswagen Group 5,173
DaimlerChrysler 4,319
PSA Peugeot Citroën 3,375
Honda 3,373
Nissan 3,348
Hyundai-Kia Motors 2,853
Renault-Dacia-Samsung 2,617
Suzuki-Maruti 2,072
Fiat 1,934
Mitsubishi 1,327
BMW Group 1,323
Mazda 1,285
Total global production: 67,265

Hyundai 2006'da mi 5. oldu?
Bu arada elin urettigi arabalar icin niye bu kadar birbirinize yukleniyorsunuz, bir cikariniz varsa tamam ama yoksa gercekten gereksiz, adamlar calismis, uretmis, begenmedigimiz ulkeler bile yakinda bu listeye girecek, biz neleri tartisiyoruz, saygilar

2787 Mesaj
28 Ocak 2007; 12:37:18 

fabia hakkında kötü yorum yapmak sadece önyargıdan ibarettir..benim aracım fabia diye demiyorum ..yani akıl var mantık var..!! alıp kullanacaksın öyle karar vereceksin.her araç gibi fabianında eksi yönleri var.ama aracın artı yönleri çok fazla olduğu için bu eksiler fazla göze batmıyor..yani ben aracımı 15000 e almıştım 1.5 sene önce... o zaman bile 2001 doğan-şahinler 9-10 bine satılıyordu..206 lar falan 14-15 deniyordu. ki ben 2004 model tertemiz araç aldım.ha almadan önce bende skodayı tanımıyordum.ama tanıdıktan sonra fikrim değişti.

hyundai konusunda ise o arabaları niye bu kadar kötülüyorsunuz anlamış değilim.!!ya tamam araç çok sağlam olmaya bilir ama euroncap tan falan yeterince yıldız almış bir araç..fiyat performansı yeterli bir araç.ha tabi şöyle bir durumda var 15000 lira paraya hyundaimi alırsın yoksa skoda fabia mmı? ben skoda alırım.ama skoda çok aşırı fazla elktronik ve sensör olduğu için arada sıkıntı verebilir.ama bende şu ana kadar olmadı!!!ama hyundainin arıza yapmaması olayı çok iyi bence..o anlamda sağlam araç.ama uzun ömürlü değil.!!5-6 senelik araçlarda paslanma olabiliyor..!!!ama hem skoda hemde hyundai kötülenecek araçlar değil.siz gidipte GAZELLE almayında

skoda turkey / detailing turkey

182 Mesaj
30 Ocak 2007; 14:12:15 

illa ki buraya bişey yazmış olmak için yorum yapmayın arkadaş varsa bildiğiniz konu onun üzerinden gidin hem ortam yok yere geriliyor hemde insanlar bişeyleri yanlış öğreniyor lütfen ama...

925 Mesaj
30 Ocak 2007; 16:02:18 

16-17 milyar fiyat aralığına 2000-2002 Corolla vvti veya daha üst model yılı olarak (2004-2006) Admire 1.6 tavsiye ederim. Her iki araçta 1.6 motor tabii vvti daha iyi. Bunun dışında Skoda Fabia yerine Octavıa veya seat Toledo (2000-2001 model civarı) olabilir. Bunlar donanım ve konfor olarak corolla ile Admıre'den iyidir ama bildiğim kadarıyla 1.6 8 V motor var bunlarda. Daha çok yakar. Ben fabia'yı tip ve boyut olarak beğenmiyorum, ancak genel olarak skoda modellerinin sağlam ve sorunsuz olduğunu biliyorum..

182 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:16:06 

quote:

kapa çeneni işine gelmeyince anca böyle ötüyorsun değilmi ne dersen de hyundai dandik bir araçtır

neye dayanarak hyundai nin senin kaba tabirinle dandik olduğunu söylüyorsun açıklarsan biz deöğrenmiş oluruz en azından dandikliğin kaynağını

343 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:48:49 

hocam fabia 1,4 101 hp kullanıyorum. araçta sorun yoksa eğer al derim ben güle güle kullanırsın. iyi araçtır.

796 Mesaj
30 Ocak 2007; 18:40:41 

Arkadaslar, Çekoslovak Skoda 100 yildan fazla bir geçmise sahiptir.
1895'te bisiklet Slavia'yi, 1899'da motosiklet Modele A ve Modele B'den sonra, 1905'te Voiturette L&K type A ile ilk arabasini üretmistir. Sosyalizm döneminde 1960'lara kadar çok basarili modeller üretmis, ancak, bu yillardan itibaren Bati'da motor teknolojilerindeki gelismeler çek Skoda zayiflamaya baslamistir. 1970'lerden itibaren özellikle ekonomideki sorunlar Skoda'yi da olumsuz etkilemistir. 1987'de Favorit ile yeniden çikisa geçmistir.
1991'den itibaren, politik iklimdeki degisimler (SSCB'nin yikilmasi, Almanyalarin birlesmesi...) Skoda'yi da uluslararasi piyasalara daha iyi entegre olma çabasina itmistir. Güçlü bir ortak arayisi, VW/Audi/Seat grubunda son bulmustur. Ilk ürün olarak Felicia dis rekabette oldukça basarili olmus, bu da Octavia, Fabia ve SuperB'nin yolunu açmistir.
VAG grubundaki arabalar ne kadar VW ise, Skoda da o kadar VW'dir. VAG (Vw-Audi) grubunda VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti ve Lamgorghini var biliyorsunuz.
Skoda artik toparlanmasini tamamlamis bir marka olarak, 2008 Mayis'tan itibaren yeniden WRC dünya rallilerine girmeyi planlamaktadir.
VW grubu, Audileri üst sinif tüketicilere, Skoda'yi alt sinif tüketicilere yönelik üretmektedir. Daha uçuklar için Bentley, En uçuklar için de Lambirghini ve Bugatti'yi sunarak, bütün piyasalara el atmis durumdadir. Seat ile iliskisi ise bunlardan farkli olarak, isbirligidir.
Hadi bakalim; simdi bu çerçeveyi tasirmadan tartisin.

Ayrica sakin olun, yoksa topik kapanacak

~ ~
... AŞIRI HIZA SON ...

1115 Mesaj
30 Ocak 2007; 18:52:42 

quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan

fabia hakkında kötü yorum yapmak sadece önyargıdan ibarettir..benim aracım fabia diye demiyorum ..yani akıl var mantık var..!! alıp kullanacaksın öyle karar vereceksin.her araç gibi fabianında eksi yönleri var.ama aracın artı yönleri çok fazla olduğu için bu eksiler fazla göze batmıyor..yani ben aracımı 15000 e almıştım 1.5 sene önce... o zaman bile 2001 doğan-şahinler 9-10 bine satılıyordu..206 lar falan 14-15 deniyordu. ki ben 2004 model tertemiz araç aldım.ha almadan önce bende skodayı tanımıyordum.ama tanıdıktan sonra fikrim değişti.

hyundai konusunda ise o arabaları niye bu kadar kötülüyorsunuz anlamış değilim.!!ya tamam araç çok sağlam olmaya bilir ama euroncap tan falan yeterince yıldız almış bir araç..fiyat performansı yeterli bir araç.ha tabi şöyle bir durumda var 15000 lira paraya hyundaimi alırsın yoksa skoda fabia mmı? ben skoda alırım.ama skoda çok aşırı fazla elktronik ve sensör olduğu için arada sıkıntı verebilir.ama bende şu ana kadar olmadı!!!ama hyundainin arıza yapmaması olayı çok iyi bence..o anlamda sağlam araç.ama uzun ömürlü değil.!!5-6 senelik araçlarda paslanma olabiliyor..!!!ama hem skoda hemde hyundai kötülenecek araçlar değil.siz gidipte GAZELLE almayında

Şimdi arkadaşım burda herkes fiyatına göre kötülemiş aracı. 16750 elliye şuanda piyasada 2001 ve üstü focus ve toyota bulabilirsin onlara göre bu araç iyi mi sence. O arabayı 12 ye falan verirlerse bir düşünür insan ama bu fiyata hiç yüzüne bile bakmam çünkü o fiyata focus ta toyota da alınabilir.
Sana bir olay anlatayım yazın bir araba dekngelgi 2001 fabia comfort full 13 bin ytl. fiyat iyi gibi geldi bacanağa alacaktık arabaya falan baktığımız yoktu ama dekgeldi taksit falan yapacaktı üstelik adam. Neyse bir bindik arabaya bakalım dedik; arabada kilima denen birşey yok üflesem ondan iyi soğuturum. Motor çekmiyor resmen, yakıt az denemeyecek kadar yüksek konfor ve yol tutuş toyota ve focusa göre yok denecek kadar kötü ve araba resmen dökülmüş 5 beş yılda. Şimdi diyeceksin adam kötü binmiştir. Şunu söyleyeyim ne kadar kötü binsede bir araba o kadar dökülmez. Arabadan indik benim focusa bindik ona göre uçuyor kilima dersen öyle yol tutuş fren dağlar kadar fark far. Ve bacanağım şunu dedi arabadan hiç anlamayan bir insan; 2 sene daha arabaya binmem ama bu arabayada bu parayı vermem dedi. Yorum senin arkadaşım.
Sana bir şey sorayım hangisini alırsın acaba.

2004 50 bin km skoda fab. 16750 YTL
2002 toyota veya Focus 70 bin km 17500 YTL
2005 Hyundai accent 40 bin km 16500 YTL.

Buyur hangisini alırsın bakalım senin araba beğenin ve anlayışın nassılmış...

İyi Akşamlar dilerim.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

143 Mesaj
31 Ocak 2007; 12:12:54 

Bazı arkadaşlar bu aracı hemen kötülemişler.Arkadaşım bu araç kötü bir araç değildir.Ancak maalesef ülkemizdeki ön yargılı yaklaşımlar yüzünden bu aracın değeri anlşaşıamamıştır.Bir kere bu arac en az bir golf kadar konforludur.Performans açısından onun kadar olmasa da.İç dizaynı son kasa polo dan bir önceki kasadaki polo ile hemen hemen aynıdır.Ancak gel görki bizde bu aracın 2004 modeli vardı.Sıkıştığımız için satmak istedik inan aracı 13.250 haziranda zor sattık.Yani binmek için güzel bir araç ancak ekonomik anlamda zor bir araç.Ayrıca sana verilen fiyat bence çok yüksek.Tavsiyem modeli düşük ancak değeri yüksek bir araç alman.Mesela focus,astra,civic,corolla olabilir.İyi günler!

155 Mesaj
31 Ocak 2007; 12:31:09 

çok düz mantıklı biriymişin . araba alırken ilk önce ihtiyaçlar belirlenir,sonra alıcı kendi bütçesine göre kullanım maliyetini hesaplar.nedir bunlar; vergisi,kaskosu,yakıt tüketimi,periyodik bakım masrafı vs.

eğer benim cebimden zar zor 15-16.000 ytl çıkıyorsa mümkün mertebe yeni model araç almam mantıklıdır değil mi? focus ile fabia nın kullanım maliyetini bir tutmuyorsun umarım...

bu durumda dediğim gibi zar zor o kadar para çıkaran kişi,arabadan anlamayan kişi mi oluyor yoksa ayağını yorganına göre uzatan kişi mi oluyor,bir daha düşün derim...

özetin özeti,cebendeki,zar zor çıkardığın parayla araba almakla bitmiyor iş

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

Şimdi arkadaşım burda herkes fiyatına göre kötülemiş aracı. 16750 elliye şuanda piyasada 2001 ve üstü focus ve toyota bulabilirsin onlara göre bu araç iyi mi sence. O arabayı 12 ye falan verirlerse bir düşünür insan ama bu fiyata hiç yüzüne bile bakmam çünkü o fiyata focus ta toyota da alınabilir.
Sana bir olay anlatayım yazın bir araba dekngelgi 2001 fabia comfort full 13 bin ytl. fiyat iyi gibi geldi bacanağa alacaktık arabaya falan baktığımız yoktu ama dekgeldi taksit falan yapacaktı üstelik adam. Neyse bir bindik arabaya bakalım dedik; arabada kilima denen birşey yok üflesem ondan iyi soğuturum. Motor çekmiyor resmen, yakıt az denemeyecek kadar yüksek konfor ve yol tutuş toyota ve focusa göre yok denecek kadar kötü ve araba resmen dökülmüş 5 beş yılda. Şimdi diyeceksin adam kötü binmiştir. Şunu söyleyeyim ne kadar kötü binsede bir araba o kadar dökülmez. Arabadan indik benim focusa bindik ona göre uçuyor kilima dersen öyle yol tutuş fren dağlar kadar fark far. Ve bacanağım şunu dedi arabadan hiç anlamayan bir insan; 2 sene daha arabaya binmem ama bu arabayada bu parayı vermem dedi. Yorum senin arkadaşım.
Sana bir şey sorayım hangisini alırsın acaba.

2004 50 bin km skoda fab. 16750 YTL
2002 toyota veya Focus 70 bin km 17500 YTL
2005 Hyundai accent 40 bin km 16500 YTL.

Buyur hangisini alırsın bakalım senin araba beğenin ve anlayışın nassılmış...

İyi Akşamlar dilerim.

159 Mesaj
31 Ocak 2007; 12:31:30 

kardeşimde 1002model skoda felicia var .arabadan gayet memnunuz.o kadar köy yollarına girdi hiçbirşey de olmadı.
ayrıca skoda woswogen grubu ürettiği için gayet güzel.ben toyota yarıs aldım 2004 16750ye toyota çok daha güzel...

155 Mesaj
31 Ocak 2007; 12:35:41 

işte sıkıştığınız zaman satarsanız hangi marka/model olursa olsun piyasanın altına verirsiniz,sonuçta hemen satmak istiyorsunuz.

bende size şöyle bir örnek vereyim,başka bir forumdan tanıdığım abim, 2004 model classic donanım fabia sını,17.000 ytl ye verdi

fakat araç 0 ayarındaydı ve motoru dahil düzenli olarak temizlenirdi,çok bakımlıydı.

bu araç 3-5 gün içerisinde satıldı.

quote:

Orjinalden alıntı: klimaks27

Bazı arkadaşlar bu aracı hemen kötülemişler.Arkadaşım bu araç kötü bir araç değildir.Ancak maalesef ülkemizdeki ön yargılı yaklaşımlar yüzünden bu aracın değeri anlşaşıamamıştır.Bir kere bu arac en az bir golf kadar konforludur.Performans açısından onun kadar olmasa da.İç dizaynı son kasa polo dan bir önceki kasadaki polo ile hemen hemen aynıdır.Ancak gel görki bizde bu aracın 2004 modeli vardı.Sıkıştığımız için satmak istedik inan aracı 13.250 haziranda zor sattık.Yani binmek için güzel bir araç ancak ekonomik anlamda zor bir araç.Ayrıca sana verilen fiyat bence çok yüksek.Tavsiyem modeli düşük ancak değeri yüksek bir araç alman.Mesela focus,astra,civic,corolla olabilir.İyi günler!

182 Mesaj
31 Ocak 2007; 13:53:47 

skoda yı ambleminden veya adından dolayı kötüleyen arkadaşlar. iş 2. el e gelince illa ki rakamsal olarak birçok alternatif araç çıkacak karşımıza. konu fabia olarak açıldı ama görünen o ki skoda yı bilirbilmez kötülemeler girdi işin içine peki o zaman ne kadar tanıyorsunuz da kötülüyorsunuz veya bunu yaparken neyi ölçü alıyorsunuz sorabilirmiyim? markanın geçirmiş olduğu değişim ortada yeni jenerason araçlar belli gözle görülür elle tutulur halen daha eski pickup larda kalmış kafalarınız yok efendim bacakları eğri bilmem ne ... şimdiki araçları kötülemek için bu mu ölçütünüz? o mantıkla gidersek birçok markayı fi tarihindeki yapmış olduğu modellerle değerlendirip eksik veya artılarına bakmaksızın yeni jenerasyonlarının tümüne kırmızı kalem çekelim. bu ne kadar mantıklı geliyorsa burda söylenen şeyler de o kadar mantıklı tabi ki anlayana....

350 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:24:15 

Fabia bence iyi araç ben kullanıyorum ve yukarıda aracı kötülemiş olan arkadaşların dediği sorunların hiç biri yok aracımda tabii zevk meselesi o paraya 2002-2003 model ford da alınır toyotada ama ben almam tercihim skodadan yana olur kullanıyorum ve biliyorum

CHEVROLET LACETTİ 2004

1344 Mesaj
31 Ocak 2007; 14:52:18 

hocam bence şunlar gibi bir araç düşünebilirsin (nissan Almera)

http://www.araba.com/388835.html

http://www.araba.com/327185.html

http://www.araba.com/456744.html

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::...

2006 Chevrolet Aveo HB. 1.4 SX 16 V

1115 Mesaj
31 Ocak 2007; 21:25:25 

quote:

Orjinalden alıntı: roomi02

çok düz mantıklı biriymişin . araba alırken ilk önce ihtiyaçlar belirlenir,sonra alıcı kendi bütçesine göre kullanım maliyetini hesaplar.nedir bunlar; vergisi,kaskosu,yakıt tüketimi,periyodik bakım masrafı vs.

eğer benim cebimden zar zor 15-16.000 ytl çıkıyorsa mümkün mertebe yeni model araç almam mantıklıdır değil mi? focus ile fabia nın kullanım maliyetini bir tutmuyorsun umarım...

bu durumda dediğim gibi zar zor o kadar para çıkaran kişi,arabadan anlamayan kişi mi oluyor yoksa ayağını yorganına göre uzatan kişi mi oluyor,bir daha düşün derim...

özetin özeti,cebendeki,zar zor çıkardığın parayla araba almakla bitmiyor iş

Arkadaşın 1,6 motor olan arabaların vergileri aynıdır hatta modeli düşük olan daha ucuz olur kaskoda aşağı yukarı aynıdır ve focusun parçası skodadan daha ucuz toyotanıki aynı. Demisisin ki ihtiyaçlar belirlenir sence sakodamı ihtiyaca daha uygun focusmu vs. mi? Benim dediğim şu o fiyata o araba alınmazzzz o fiyata focus corolla var daha üst sınıf diyorum sen beni düz mantıklı yaptın. Şimdi bana focus fiyatına passat verseler focusun yüzüne bakarmıyım. bir bak çevrene 2000-2001 focusların toyotaların vs. fiyatı 2005-2006 skodalarla aynı acaba neden? Millet enayimi sıfıra yakın araba dururken 5-6 yaşındaki arabaya aynı parayı veriyor. Ben fabyayı kötülemiyorum 11-12 bine bulayım alırım ama 15 binin üstünde de para vermem çünkü o paraya bir üst sınıf araba alınır. Ayrıca skoda parçası en pahalı markalardan biridir. Bazıları golf pola kalitesinde araba diyorlar nedense o arabalar skodanın üç katı para onun gibide üç tanede araba eder nasıl aynı tutuyorlar anlamıyorum. Skoda binicilerine sesleniyorum bir başka arabaya binin toyota, focus,golf, civic, gibi ondan sonra yorum yapın lütfen. Ben boş konuşmuyorum skodaya bindim. Dağlar kadar fark var nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum. Sakın ha şunu anlamayın skoda kötü demiyorum saydıklarımdan kötü diyorum onlarla aynı fiyattayken alınmaz diyorum.

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

173 Mesaj
31 Ocak 2007; 21:39:30 

quote:

Orjinalden alıntı: efe48

Arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var.2003 model 1.4 elegance fabia 73 binde ve 16.750 YTL sizce fiyat nasıl?Fabialar hakkında pek bilgim yok o yüzde tereddütlüyüm.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdidden çok teşekkürler.

arkadasım
aynı aractan bende istiyorum hatta yaza dogru arabamı satıp bundan almayı dusunuyorum sonucta aracta abs yol bilgisayarı torpidoda sogutma klima ve 101 hp lik 1.4 motor var..

fakat fiyatı nereden aldın bilmiyorum ama bana cok geldi ayrıca yıllık 15000 km ye normal derler senin arac 4 yasında max 60000 km de olması gerekirdi die dusunuyorum..

fakat fabia kullanmıs bi arkadasın yaptıgı yorum benim de kafamı karıstırdı ne yalan soyleyeyim.. bikac kişiden cok saglam oldugunu duymustum ama ikinci el olayı biraz sans işi... umarım gonlune gore bi arac alırsın..

2805 Mesaj
31 Ocak 2007; 23:04:19 

oda arabamı diyene kadranı gösterseydin, 240 km ve 220 ye kadar kendisi gidiyor, ondan sonra ittirmen lazım , malum 1.4 motor...

350 Mesaj
1 Şubat 2007; 9:48:55 

quote:

Arkadaşın 1,6 motor olan arabaların vergileri aynıdır hatta modeli düşük olan daha ucuz olur kaskoda aşağı yukarı aynıdır ve focusun parçası skodadan daha ucuz toyotanıki aynı. Demisisin ki ihtiyaçlar belirlenir sence sakodamı ihtiyaca daha uygun focusmu vs. mi? Benim dediğim şu o fiyata o araba alınmazzzz o fiyata focus corolla var daha üst sınıf diyorum sen beni düz mantıklı yaptın. Şimdi bana focus fiyatına passat verseler focusun yüzüne bakarmıyım. bir bak çevrene 2000-2001 focusların toyotaların vs. fiyatı 2005-2006 skodalarla aynı acaba neden? Millet enayimi sıfıra yakın araba dururken 5-6 yaşındaki arabaya aynı parayı veriyor. Ben fabyayı kötülemiyorum 11-12 bine bulayım alırım ama 15 binin üstünde de para vermem çünkü o paraya bir üst sınıf araba alınır. Ayrıca skoda parçası en pahalı markalardan biridir. Bazıları golf pola kalitesinde araba diyorlar nedense o arabalar skodanın üç katı para onun gibide üç tanede araba eder nasıl aynı tutuyorlar anlamıyorum. Skoda binicilerine sesleniyorum bir başka arabaya binin toyota, focus,golf, civic, gibi ondan sonra yorum yapın lütfen. Ben boş konuşmuyorum skodaya bindim. Dağlar kadar fark var nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum. Sakın ha şunu anlamayın skoda kötü demiyorum saydıklarımdan kötü diyorum onlarla aynı fiyattayken alınmaz diyorum.

CHEVROLET LACETTİ 2004

350 Mesaj
1 Şubat 2007; 9:52:53 

Sevgili Karaagac ben skoda kullanıyorum dediğin diğer araçlara da bindim ama golf hariç diğer bahsettiğin modellerden daha üstün tutarım fabiayı.

CHEVROLET LACETTİ 2004

19 Mesaj
1 Şubat 2007; 10:26:04 

Bu ne saçma bir cevap sen ya bir Hyundai kullanıcısısın yada Hyundai ları çok seviyorsun. 5 Sene garanti hiç sordunmu beş sene garanti neleri kapsıyor sordunmu evet 5 sene garanti söz konusu ama 100.000 km de bitiyor yani basit bir hesap yaparsan yılda 25.000 km yaparsan 4 sene eder ki bu mükemmel. Ancak aracın şirket arabasıysa 1 senede emin ol 100.000 km yi geçersin yani burda şunu görüyorsunki kendi tezatına kendin düşüyorsun nerdenmi biliyorum geçen sene Hyundai Getz 1.5 CRDI full bir araç alacaktım test sürüşünü bile yaptım 25.800 YTL ye ama birde Skoda Fabia kullandım ve kararım Fabia dan yana oldu. iki aracıda kıyasladım ve kullandım her ikiside 3 silindir Hyundai 1.5 CRDI Skoda da ise 3 silindir 1.4 polo motoru var ve ben arabamdan memnunum. 5. buyuk diyorsun peki neye istinaden diyebiliyorsun bunu çünkü ben Skoda ile ilgili hiçbirşey diyemem sana çünkü bilmiyorum evet Hyundai testinden sonra kardeşim hadi şimdi skodaya dediğinde o iğrenç arabayamı demiştim klasik arka lastikleri içe dönük olan şimdi gitte gör nasıl araba yapmış adamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

accent gıbı gaz tenekesıne can kurban. adamlar gaz tenekelerıne o kadar guvenıyorkı bes sene garantı verıyor. ayrıca hyundai su anda dunyanın en buyuk besıncı otomobıl fırması ve gun gectıkce buyuyor.

19 Mesaj
1 Şubat 2007; 10:54:46 

Dostum ben bir skoda fabia dizel kullanıcısıyım sana tavsiyem iyi düşün araç gerçekten çok güzel harika özellikleri var ön tamponda çelik kafes var Allah korusun kaza anında karşıdaki araca ciddi hasar verir kaliteli bir araba ama bir kez daha düşün fiyat 1.500 YTL aşağıda olması gerek ama araç temizse alınabilir görmediğim için yorum yapamıyorum. Benim aracım dizel ben 40 lt yakıtla istanbul şehir içinde trafiğe bağlı olarak 720 - 850 km arasında yol katediyorum. uzun yolda ise 1200 çok rahat görüyor. 4 ay önce aracımın garantiden motoru değişti ama genede memnunum burdan markayı kötüleyen arkadaşlara soruyorum kaçtane otomobil üreticisi aracına % 100 garanti verebiliyor cevap hiçbirimi. Önemli olan şu o araç iyi bu kötü değil servis hizmeti nasıl garanti neleri kapsıyor. Evet araç işi birazda tıpkı beyaz eşya ve elektronikte olduğu gibi şans işi benim sıfır aracımın motorunda 2 numaralı silindir darmadağın oldu. Haber verdikten 1 saat içinde aracım çekildi ve gereken hizmetler başladı ve bütün bunlar garanti kapsamı içinde oldu değişen farlarımı koltuğumuda söylemek istiyorum beğenmediğimi ve değiştirilmesini istedim ve hemen yapıldı hemde garantiden. Evet artık tüm araçların kalitesi yüksek kolay kolay arızalanmıyorlar ama şans bu oldumuda oluyor bence sen tekrar düşün sorunsuz arabaya ihtiyacım var diyorsan bence japon otomobillerini tercih et derim daha az sorun çıkarıyorlar. Skoda kullanmak için çok güzel bir araç ama 2. eli biraz zayıf ama güzel bir arabadır. Elegance modeli en yüksek donanıma sahiptir konforlu ve yol tutuşu çok iyi bir araçtır.

1115 Mesaj
1 Şubat 2007; 19:29:53 

Güle güle bin kardeş diyecek bir şey bulamıyorum.
Sadece gülüyorum
quote:

Orjinalden alıntı: sentry

Sevgili Karaagac ben skoda kullanıyorum dediğin diğer araçlara da bindim ama golf hariç diğer bahsettiğin modellerden daha üstün tutarım fabiayı.

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

234 Mesaj
1 Şubat 2007; 22:52:19 

bende fabianın büyük dedesi favorit var araba çok dayanıklı ve ekonomik vosvogene geçtikten sonra işçilik ve iç mekanda kullanılan malzemelerde kalite arttı uzun süre sorunsuz binmek için araba alıyorsan bence skoda güzel bir seçenek ama fiyatı banada fazla geldi

182 Mesaj
2 Şubat 2007; 13:24:13 

quote:

herkesin zamanında farklı modellerde araçları olmuştur. benim de oldu halen de var. aracın kaliteli olup olmadığını ne kadar pahalı olduğuna göre mi belirlersin? diyorsun ki gidin şu veya bu araca binin kıyaslayın farkı anlayın. o da güzel bir düşünce ama bir japon grubu araçla bir alman grubunu neye göre kıyaslamalıyım ki hangi farklılığı anlayayım? her markanın farklı karakteristik özellikleri var bunu bu şekilde düz mantıkla değerlendirirsek hataya düşme olasılığımız yok mu sence? madem ki birkaç fabia anca bir polo eder söyler misin o zaman polonun en baz versiyonunda standart olup ta fabia da olmayan ne var? ki herşeyleri aynı olsa skoda nın kendi adıyla araç üretmesine gerek yok oldu olacak çekilip tamamen vw e bıraksaydı. böyle bir düşnce şekli olamaz illa ki aralarında farklılıklar olmak zorunda ama bunlar da 2-3 tane ettirecek kadar abartılı değil bir bak istersen genede...

1115 Mesaj
2 Şubat 2007; 15:26:26 

Sallabimesaj arkadaşım okumadan bir msj sallamıssın ben orda fiyat olarak değil kalite olarak 3 araba eder dedim üstelik üç araba dediğim daha çok golf ü kastettim. Yine söylüyürum. Skoda çoğu arabadan iyi hyundai kia gbi ama focus,coralla,golf vs. gibi arabalar fabia gibi üç tane değil on tane ara eder. fiyat olarak değil kalite olarak.

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

350 Mesaj
2 Şubat 2007; 15:54:12 

quote:

Sallabimesaj arkadaşım okumadan bir msj sallamıssın ben orda fiyat olarak değil kalite olarak 3 araba eder dedim üstelik üç araba dediğim daha çok golf ü kastettim. Yine söylüyürum. Skoda çoğu arabadan iyi hyundai kia gbi ama focus,coralla,golf vs. gibi arabalar fabia gibi üç tane değil on tane ara eder. fiyat olarak değil kalite olarak.

focus? corolla? kalite??? golf kaliteli kabul diğerleri için de fikrine saygı duyuyor ve sadece gülüyorum

CHEVROLET LACETTİ 2004

182 Mesaj
2 Şubat 2007; 15:56:47 

quote:

zaten fiyat olarak 3 tane edemeyeceğini biraz matematik kullanarak anlayabiliyoruz o konuda problem yok. ha dersin ki ben böle düşünüyorum o zaman derim olabilir görüştür saygı duyarım ne kadar yanlış da olsa. neyi baz alarak bunu kesin bir dille söylediğini anlamadım ama kalkıp ta golf le fabia yı kıyaslayamazsın. ben sana polo-fabia örneği vermişim sen golf demişsin. neyse soruma cevap alamadım alamayacağım o da belli bişey önemli değil. araçlar belli hepsinin farklı özellikleri var kullanıcı hangi ihtıyacına daha iyi cevap alıyorsa seçeceği araç o olmalıdır. on tane etmesi olayına gelirsek eğer buyur sen söyle ben de bileyim hangi yönlerine göre bunu söylüyorsun artısı ne eksisi ne öğrenmiş olurum. herşeyi bilecem diye bir kaide yok ki di mi ama

1115 Mesaj
2 Şubat 2007; 16:31:18 

Nasıl o arabaların on tane skoda ettiğini şöyle anlatayım( Tabi dediğin gibi tamamem benim görüşüm zaten farklı görüşler olmasa farklı arabalar olmazdı demi)

1-İkinci eli(skodalar hiç tutulmuyor tanıdığım biri altı aydır fabiasını satmaya çalışıyor)
2-kalite ve sağlamlık
3-Motor performasnsı( Özellikle sollamalarda)
4 Parça ( Şuna emin olki skoda parçaçı en pahalı araçlardandır)
5-görünüş ve arabanın güzelliği
6-fiyat

Şunu anlamanı istiyorum ben sodaya kötü demiyorum o fiyata alınacak araba değil o paraya daha kaliteli daha çok tutulan araba alınabilir diyorum. Yoksa bir fabiayı şahin,brodway,clio,accent,kia gibi arabalara yeğlerim bak şunuda söyleyebilirim fabiayada şahin,brodway,clio,accent,kia vs. arablara göre on tane ara eder. Hala beni anlamassan şaşarım artık arkadaşım. İyi Akşamlar

quote:

Orjinalden alıntı: sallabimesaj

zaten fiyat olarak 3 tane edemeyeceğini biraz matematik kullanarak anlayabiliyoruz o konuda problem yok. ha dersin ki ben böle düşünüyorum o zaman derim olabilir görüştür saygı duyarım ne kadar yanlış da olsa. neyi baz alarak bunu kesin bir dille söylediğini anlamadım ama kalkıp ta golf le fabia yı kıyaslayamazsın. ben sana polo-fabia örneği vermişim sen golf demişsin. neyse soruma cevap alamadım alamayacağım o da belli bişey önemli değil. araçlar belli hepsinin farklı özellikleri var kullanıcı hangi ihtıyacına daha iyi cevap alıyorsa seçeceği araç o olmalıdır. on tane etmesi olayına gelirsek eğer buyur sen söyle ben de bileyim hangi yönlerine göre bunu söylüyorsun artısı ne eksisi ne öğrenmiş olurum. herşeyi bilecem diye bir kaide yok ki di mi ama

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

2933 Mesaj
2 Şubat 2007; 17:06:01 

şu hundaiyi beğenen arkadaşlara başarılar diliyorum ileriki hayatlarında.
demek ki ben bişi bilmiyomuşum

182 Mesaj
2 Şubat 2007; 17:13:06 

markayı beğenmesen de adını öne atıp aracın neyi var neyi yok bilmeden ezbere kötülemek yanlış. bilmediklerimiz varsa öğrenmenin yolu burdapaylaşmak. ben de başka bir x markasının y modelini beğenmemişimdir tipidir vs özellikleri bana hitap etmiyordur ama yüzden kötülemiş olmak için laf söylemem yanlış .. her seferinde başa dönmek değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallabimesaj -- 2 Şubat 2007; 17:14:35 >

2933 Mesaj
2 Şubat 2007; 17:23:44 

quote:

Orjinalden alıntı: sallabimesaj

markayı beğenmesen de adını öne atıp aracın neyi var neyi yok bilmeden ezbere kötülemek yanlış. bilmediklerimiz varsa öğrenmenin yolu burdapaylaşmak. ben de başka bir x markasının y modelini beğenmemişimdir tipidir vs özellikleri bana hitap etmiyordur ama yüzden kötülemiş olmak için laf söylemem yanlış .. her seferinde başa dönmek değil

bak yukarıda nesini beğenmediklerini sıralamışlar arkadaşlar sen hala kendi bildiğini okuyosan yapıcak birşeyimiz yok senin için.

182 Mesaj
2 Şubat 2007; 17:36:30 

quote:

Orjinalden alıntı: odrin34

bak yukarıda nesini beğenmediklerini sıralamışlar arkadaşlar sen hala kendi bildiğini okuyosan yapıcak birşeyimiz yok senin için.

benim için bişey yapmanı istemedim zaten fazl