Şimdi Ara

Değişim Cihazı Kullanan Var Mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malum swap cihaz tartışması forumda uzayıp gidiyor. Bilen bilmeyen bol keseden sallıyor. Ben işi deneyimleyenlere sormak istiyorum.
    Değişim cihazı kullanan arladaşlar, söylendiği gibi bu cihazlar sorunlu mu ? Siz sorun yaşıyor musunuz ? Yoksa sıfır gibi mi
    Memnun musunuz?

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçen sene 6+ kullandım ben. Cihazımda screen clicking sorunu vardı. Ellerinde o zamanlar panel olmadığı için Swap cihaz vermişlerdi. Verilen cihaz 4 ay sonra sağ alt köşeden aynı problemi verdi ve yüksek seste hoparlörü çok cızırtı yapıyordu. Daha önce de 5S için gitmiştim ama verecekleri cihazın da üst tuşu sallanıyordu...

Şans işi Swap cihazlar. Bu tecrübelerimden sonra parça değişebiliyorsa Swap yaptırma taraftarı değilim.
  • 6s pembe aldım. Yere dustu kotu gozukuyo diye degistirmek icin bahane ariyordum. Sonra ekranda beyaz nokta sorununu görünce gittim ekran degisti. Aynisi bidaha oldu. 2 ay icinde oldu bunlar.

Swap verdiler. Aldigim gbi fark ettim titresim motoru ses yapiyordu. Biraz onu kullandim sonra cizildi. Degistirdim

Yeniden swap aldim. Simdi Cihazda sknti yok olsa degistiririm.

• Ekran problemi yüzünden 2 kez cihaz değişti. Swap verdiler, sıfır cihaz olduğunu söylediler. Ancak bence değil, en az 5-6 tane kutusundan çıkan iPhone inceledim, bu swap cihazlarda bariz problem oluyor. Şuan ki cihazın home tuşu garip çalışıyor, biraz da sesli..
  • 5s kullanıyorum bir yıl oldu en ufak sıkıntı yok. Yalnız swap ilk alımda iyice incelemek gerek bana verdikleri swap ta tuşlar basmıyordu zor bela 20 dk da tekrar değiştirdim.

• Akasya apple store dan ip 6 cihazımı değiştirdiler. Kapalı bir kutu içinde geldi. Sıfır alırken ki gibi kutu değil. Tek telefonun sığacağı büyüklükte bir kutu. 4 ay kadar oldu. Hiçbir sıkıntı görmedim. 0 cihazdan farkı yok. Belki de sıfır cihaz verdiler. Swap cihaz vs demediler.
  • Tıpkı sıfır cihazlarda çıkabilen problemler gibi değişim yapılan cihazlarda da problem çıkabiliyor. İhtimaller aynı.

Çıktığı gün Apple Store'dan aldığım 6'da batarya problemi, ekrandan çıt çıt ses (çok hafif) ve ön kamerada kayma vardı. Batarya hariç hiçbiri beni etkilemiyordu.
    Değişim oldu, gelen cihazda hiçbir problem yok maşallah, ancak şarj girişinde ilk günden beri hissiyat yok, lightning kablosu şlak diye oturmuyor, elinle kabloyu biraz çeksen çıkacakmış gibi hissiyatı.

Lakin bu sıfır cihazda da olabilirdi, tıpkı yukarıda belirttiğim 3 problemi sıfır cihazda yaşadığım gibi.
  • Selam,

5S cihazimin ilk yili sonunda 'gyroscope' ariazasi nedeni ile swap cihaz aldim. 1.5 senedir o swap cihazi kullaniyorum. 6 aydir ABD'deyim ve buradaki AT&T hatla da gayet guzel calisiyor.
    Tek sikayetim, swap cihazinin kutusunu almadigim icin orjinal cihazin kutusunun ustundeki IMEI numarasi ile swap cihazin IMEI'sinin uyusmamasi.
    IMEI gerektiginde her seferinde bir heyecan yasiyorum.

Not: Cihaz case element kilifta oldugu icin arkasini cevirip bakma sansim yok
  • Yere düşürüp kırmam sonucu ücretli değişim yapıldı yeni cihazda herhangi bir sıkıntı yok 5 aydır takır takır çalışıyor. Sırf değişim cihazı diye önyargılı olmayın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Merhaba arkadaşlar.
    Malum swap cihaz tartışması forumda uzayıp gidiyor. Bilen bilmeyen bol keseden sallıyor. Ben işi deneyimleyenlere sormak istiyorum.
    Değişim cihazı kullanan arladaşlar, söylendiği gibi bu cihazlar sorunlu mu ? Siz sorun yaşıyor musunuz ? Yoksa sıfır gibi mi
    Memnun musunuz?

Teşekkürler

swap ile ilgili bilgi seviyenizi bilmem ama ben iPhone 4 ten beri bilumum apple cihazı kullandım, ister NY' da ister İstanbul'da Manager seviyesinde gayet samimi arkadaşlarım var, sawap ürün zaten 0 ürün olduğu için sorunsuz kullanabilirsiniz. sıklıkla Refurbished ile swap karıştırılıyor. Velevki Refurbished=Swap olduğunu varsayalım, Refurbished cihaz zaten arzalı parçaların sıfırı ile değişip, kontrolü elektronik ortamda yapılıp (Sadece değişen parça ile sınırlı olmayıp cihazın tamamının), kozmetik kusurları giderilip Refurbished olduğu belirtilerek satışa sunuluyor. Özetle gönül rahatlığı ile kullanılabilinir. Ben öyle yapıyorum, size de tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,

5S cihazimin ilk yili sonunda 'gyroscope' ariazasi nedeni ile swap cihaz aldim. 1.5 senedir o swap cihazi kullaniyorum. 6 aydir ABD'deyim ve buradaki AT&T hatla da gayet guzel calisiyor.
    Tek sikayetim, swap cihazinin kutusunu almadigim icin orjinal cihazin kutusunun ustundeki IMEI numarasi ile swap cihazin IMEI'sinin uyusmamasi.
    IMEI gerektiginde her seferinde bir heyecan yasiyorum.

Not: Cihaz case element kilifta oldugu icin arkasini cevirip bakma sansim yok

Hocam
    *#06#
    Tuşlayarak imeinizi öğrenebilirsiniz

• iPhone 5s'te swap kullanıyrodum lanet olası screen clicking dışında 0 cihaz gobi çok memnundum. i6 kullanıyorum buda swap ve yine screen clickling var onun dışımda ilk 0 telefonumdan dahada iyi. Hiç bi sorun yok elime en az 6 tane swap cihaz geçti 0dan farksızdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Scroman's

iPhone 5s'te swap kullanıyrodum lanet olası screen clicking dışında 0 cihaz gobi çok memnundum. i6 kullanıyorum buda swap ve yine screen clickling var onun dışımda ilk 0 telefonumdan dahada iyi. Hiç bi sorun yok elime en az 6 tane swap cihaz geçti 0dan farksızdı

Gönül rahatlığıyla değiştireyim mi hocam

• ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Değiştir, sanki eline 0 cihaz gelmiş gibi olacak daha çok seveceksin

• quote:

Değiştir, sanki eline 0 cihaz gelmiş gibi olacak daha çok seveceksin

Ben sıfır kapalı kutu iphone 6 aldım apple storedan berbat sarı ekran, oynayan home tuşu, ekranda ses her bi halt sorun var nasıl bir şansım var anlamıyorum. Değiştireyim diyorum swap cihazdan korkuyorum

• ahmtayd kullanıcısına yanıt
    Ben olsam hemen değiştiririm emin olun alacağınız cihaz daha daha iyi olacaktır

• quote:

Ben olsam hemen değiştiririm emin olun alacağınız cihaz daha daha iyi olacaktır

Bunu biraz kullanayım diyorum. Batarya falan eskiyince 4-5 aya değişirim diye düşünüyorum. O zamana ip6 sayıştan kalkar ama yinede sorun çıkmadan değişirler inşallah
    Sağolun bilgiler için hocam

• İki hafta kadar evvel değiştim touch id diğer telefondan daha iyi onun dısında tum özellikler aynı gibi geldi bana diğer telefonumdan bir farkı yok şimdilik hocam ama kesinlikle touch olayı daha iyi çok daha duzgun

• Cihazimda yuksek seste bariz bir sekilde hoparlörden cızırtı geliyor. Degisim yaparlar mi ? Yada tamiri mumkunmudr?

• Swap cihaz kullanmadım, telefon da değil ancak Apple'ın genel politikasından fikir olur diye yazıyorum. 2 yıldır refurbished macbook pro retina 15 inch kullanıyorum, iyi ki de refurbished almışım diyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.