Şimdi Ara

ZTE Nubia Z11 duyuruldu: Sonsuz havuz efekti ve Cristiano Ronaldo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ZTE Nubia Z11 duyuruldu: Sonsuz havuz efekti ve Cristiano Ronaldo

Çinli ZTE’nin bir süredir ipuçlarını verdiği yeni amiral gemi modeli Nubia Z11, nihayet bugün itibariyle resmiyet kazandı. Euro 2016 finallerinde olsa da, ZTE’nin reklam yüzü ünlü futbolcu Ronaldo da afişlerde yer almayı ihmal etmedi.

Tasarım

Tasarım ve işçiliğin öne çıktığı akıllı telefon serisi olan Nubia’da, firma özel bir ekran teknolojisi kullanıyor. Sonsuz havuz şeklinde tanımlanan bu çözümde, kenar kısımlarda özel bir aydınlatma kullanılıyor ve sanki tamamen çerçevesiz bir ekran hissi uyandırılıyor. Kullanılan panel ise aRC Glass olarak adlandırılmış.

5.5 inçlik Full HD IPS ekrana sahip olan Nubia Z11, 500 nit parlaklık değeri ile dış ortamlarda daha kaliteli bir görüntü tecrübesi sunuyor. Ekran Gorilla Glass 3 kaplama ile sağlamlaştırılmış. 2.5D ekran kavisi ise premium hissiyatı artırıyor. Üst kısımda 3.5mm kulaklık girişi ve iki adet hoparlör, alt kısımda ise USB Type-C girişi yer alıyor. Metal kasaya sahip cihazın kalınlığı 7.5mm olarak belirlenmiş.

Donanım

Snapdragon 820 yonga setinden gücünü alan cihaz, 4GB LPDDR4 RAM ve 64GB artırılabilir kapasite ile 6GB LPDDR4 RAM ve 128GB artırılabilir kapasite seçenekleri ile sunulacak. Elbette 6GB RAM kapasiteli versiyonun çok daha iyi bir performans sunacağını söylemeye gerek yok.

Cihazın arka kamerası 16MP çözünürlüğünde ve Sony IMX298 sensör barındırıyor. OIS ve faz algılamalı otomatik odaklama ile desteklenen modelin ön kısmında ise 8MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Ön kamera geniş açılı bir lense sahip.

3000mAh kapasiteli batarya ile enerji ihtiyacını karşılayan model, Nubia Fast Charge teknolojisi ile standart telefonlardan 4 kat daha hızlı şarj olabiliyor. Android 6.0 işletim sistemi üzerinde Nubia 4.0 kullanıcı arayüzü tercih edilmiş. Ekran kenar kısımlarına fonksiyon atanabilmesi de küçük bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Ayrıca Bkz.Huawei, IFA 2016 davetiyelerini göndermeye başladı

ZTE Nubia Z11 modelinin başlangıç fiyatı 376$ civarında. 5 Temmuz 2016 tarihinde satışlar başlıyor. Nubia markasının ülkemize geleceği bir süredir dilden dile aktarılıyor. Umarız Blade serisinden sonra Nubia serisi de ülkemiz raflarında yerini alır.

• Elbette 6GB RAM kapasiteli versiyonun çok daha iyi bir performans sunacağını söylemeye gerek yok.

Biz ram değil daha iyi optimizasyon istiyoruz.

• 6GB ram ne sağlayacakta 4GB ramdan daha iyi performans sunacak? Teknik verileri aynı ise önce 4gb ram dolacak sonra fark ortaya çıkmaya başlayacak.

• 7.8 mm yap 3500 mah koy arkadaş bu kadar mı batarya özürlüsü olur firmalar

tek akıllı samsung mu adamlar koymuş 3600 mis gibi diğerleri süzüğü oynuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 29 Haziran 2016; 21:32:25 >
  • Koysaniza rx480 in test ini neyi bekliyorsunuz illa millet gurultumu yapsin

• Ekrem bey haberi burada paylaşmanız ve yabancı sitelerle aynı zamanda olması güzel.

Yalnız arkadaşlar bu telefonda
    ufs 2.0 standardı yok
    emmc standardıyla geliyor.
    Bu fiyat segmentinde büyük bir handikap.
    Ayrıca zte firması ürettiği telefonlara
    yazılım destegi
    sistem güncellemeleri ve
    android versiyon yükseltme konularında
    hiçbir destek sunmuyor.
    bu konulara dikkatinizi çekmek istedim.

iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 30 Haziran 2016; 0:19:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ronaldo da parayı kırıyor ha. Türk Telekom ile taradı şimdi de ZTE ile taramaya devam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değil de telefonlarda 2 gb ram olduğu zamanlarda da en iyi modern combat 5, gta san andreas kalitesinde oyunlar oynuyorduk şimdi 6 gb ram var ama oyunlar yine aynı

• telefon güzel olmuş ....

• Doğru düzgün 5 -5.2 inc cihaz yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Ekrem bey haberi burada paylaşmanız ve yabancı sitelerle aynı zamanda olması güzel.

ufs 2.0 standardı yok
    yazılım destegi
    sistem güncellemeleri ve
    hiçbir destek sunmuyor.

iyi forumlar.

hangi bilgiyle sunmuyor diyorsunuz hiç nubia bir cihaz kullandınızmı bu cihaza 2 kesin destek gelicektir ben nubia z7 mini kullanıyorum ve cihaz ilk çıktığında 4.4 idi 5.1.1 güncellendi 2 yıl dolduğu için 6.0 gelmedi ve 10 fazla güncelleme almıştır 3 kere filanda arayüz güncellenmiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: mete2649

quote:

Ekrem bey haberi burada paylaşmanız ve yabancı sitelerle aynı zamanda olması güzel.

ufs 2.0 standardı yok
    yazılım destegi
    sistem güncellemeleri ve
    hiçbir destek sunmuyor.

iyi forumlar.

hangi bilgiyle sunmuyor diyorsunuz hiç nubia bir cihaz kullandınızmı bu cihaza 2 kesin destek gelicektir ben nubia z7 mini kullanıyorum ve cihaz ilk çıktığında 4.4 idi 5.1.1 güncellendi 2 yıl dolduğu için 6.0 gelmedi ve 10 fazla güncelleme almıştır 3 kere filanda arayüz güncellenmiştir

Önce nasıl olur ? Dedim
    Acaba bir şey mi atladım dedim.
    Çok güvenilir iki siteden kontrol ettim.
    Lakin sonuç değişmedi.

Şimdi kardeşim zte nubia z7 mini resmi kanaldan bir güncelleme almadı.ben aldım ve yükledim diyorsan linki gönder bakalım.
    Hatta 2015 mayısında çıkan nubia z9 bile güncelleme almadı. Hala android 5.0.2

• quote:

quote:

quote:

ufs 2.0 standardı yok
    yazılım destegi
    sistem güncellemeleri ve
    hiçbir destek sunmuyor.

iyi forumlar.

Önce nasıl olur ? Dedim
    Lakin sonuç değişmedi.

Şimdi kardeşim zte nubia z7 mini resmi kanaldan bir güncelleme almadı.ben aldım ve yükledim diyorsan linki gönder bakalım.

nasıl yok nubia resmi rom sitesi http://ui.nubia.cn/rom/detail/7 bu 5.0 sonrası gir bak z9 güncelleme almış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mete2649 -- 30 Haziran 2016; 3:24:37 >

• güncelleme vs. kısmını şimdilik pas geçersek alet güzel bir tasarıma sahip (CR7`nin reklam yüzü olmasını da sevmedim) fiyatı da iyi 128 GB depolama 6 GB ram olan versiyonu 525$ kur 1$=3 liradan hesaplasak bile 1575 TL civarında ediyor bu fiyatlarla hatta 2000 lira altında gelse çok satabilecek bir cihaz dezavantajları GG4 değil GG3 ekran oluşu ve 2k çözünürlük değil FHD çözünürlükte oluşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 30 Haziran 2016; 3:33:37 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ufs 2.0 standardı yok
    yazılım destegi
    sistem güncellemeleri ve
    hiçbir destek sunmuyor.

iyi forumlar.

Önce nasıl olur ? Dedim
    Lakin sonuç değişmedi.

nasıl yok nubia resmi rom sitesi http://ui.nubia.cn/rom/detail/7 bu 5.0 sonrası gir bak z9 güncelleme almış

Verdiğin linke baktım.bu siteyi araştırıyorum.
    sonucu burdan yazarım.eğer resmi siteyse bir yanlışı düzeltiriz.

Google 'dan nubia z7 veya z9 android update
    Ya da android rom diye arama yaparsan çıkan sonuçlarda bu resmi sitenin çıkmadığını görürsün.bu çok tuhaf.ayrıca android versiyon yükseltme gibi durumlarda mutlaka teknoloji sitelerinde haber olur.böyle bir haberde yok.

Örnek verecek olursak
    one plus 2 android version update yazdığında

Gsmarena sitesinden dört tane ekran görüntüsü paylaşacam.
    1- nubia z7 mini
    2- nubia z9
    3- huawei honor 7
    4- one plus 2

Paylaşacağım bu görüntülerde telefonların resmi güncelleme alıp almadığını göreceksiniz.
    samsung , lg gibi markaları özellikle seçmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 30 Haziran 2016; 7:54:22 >

• quote:

Ekrem bey haberi burada paylaşmanız ve yabancı sitelerle aynı zamanda olması güzel. Yalnız arkadaşlar bu telefonda ufs 2.0 standardı yok emmc standardıyla geliyor. Bu fiyat segmentinde büyük bir handikap. Ayrıca zte firması ürettiği telefonlara yazılım destegi sistem güncellemeleri ve android versiyon yükseltme konularında hiçbir destek sunmuyor. bu konulara dikkatinizi çekmek istedim. iyi forumlar.

Bilgilendirme için teşekkürler keşke iki kelime yazıp devamlı entera basmasaydın :)

• telefon ne zaman tr de piyasaya çıkar bilen varmı

• kendi sitesinde 4gb ram modeli 480 dolar. mukemmel bir telefon bence alinir.

• Öncelikle yazılım desteği yok diyen arkadaşlara Sesleniyorum...

Kesinlikle bu markanın telefonunuda kullanmadım tek tek marka belirterek cevap vereceğim...

Apple - benim gözümde para düşmanından başka hiçbişey değil güncelleme veriyor evet ama güncelleme yaptığınızda genelde telefonları kağnı moduna giriyor sebebide sizi bir üst segment telefona yöneltmek!

Samsung - ben bu zamana kadar sorunsuz 1 güncelleme verdiğini görmedim o kadar vasat bir yazılım tarafı var ki en üst segment telefonu bile donabiliyor hemde öyle aha kastı geçer değil bildiğin reset atıyorsun ve ilk defa güncelleme yaparken telefonun hemde rootsuz telefonun çöktüğünü bu Firmada Gördüm ben

Htc - Yazılımsal desteği Bir Samsung Kadar Berbat Bir Firma Telefon Üretiyormu Üretiyor ama sadece Üretiyor...

lg - Bence Telefon Üreten Bir Firma Bile Değil Sadece Bende Varım Amacıyla piyasaya girmiş olmasada olur

Şimdi Gelelim Asıl Meseleye

Ülkemiz standartlarında asgari ücretin 1300 tl + agi olduğunu düşünürsek Bu Yukarıda yazdığım Bütün Firmaların En ucuz üst segment telefonlarının en tabanı söylüyoorum 2000 tl gibi fahiş bir fiyata satıp android 5 i android 6 yaptı diye savunmanızı anlamıyorum marka üzerine yoğunlaşıp aslında kalite donanım yazılım uyumu vs gibi + ları hepiniz kaçırıyorsunuz

Şunuda belirtmek isterim ki yazılım en stabil durumdayken bu telefonlar piyasaya çıkıyor yani sizin aslında yaptığınız güncellemeler sizi bir üst segment telefonu almaya zorluyor

markaların android 5 i android 6 ya taşıması sizi neden bu kadar ilgilendiriyor güncelleme alınca telefonunuza baska donanımsal özellikmi ekleniyor

ayrıca gömdüğünüz sizin aldığınızın yarı fiyatına sizin aldıklarınızdan daha kaliteli ürün piyasaya süren firmalar bunlar

şimdi telefonun özellikleri ve benım gözümde ki durumunu inceleyelim

z11 incelemedim bence donanım olarak fazlaca gereksiz

z11 max
    snap652 kullanılmış enerji tüketimi olarak gayet mantıklı seçim
    4 gb ram 64 gb rom kullanılmış ideal - hala hafıza kartı kullananlara duyrulur
    ekran süperamoled renkleri keskin ama ppi değeri düşük bence bu da ideal
    batarya 4000 mah bence en önemli noktada bu adamların mantığı şu kullanıcı şarj aletiyle gezmesin

yazılımsal olarak bakarsak

bu tür yazılımlarda arka plan verileri kısıtlanabılır
    arka planda çalısan uygulamaları siz seçersiniz bu da batarya tasarrufu demektir
    yazılım özelleştirmek tamamen size kalmıştır
    bootloader kilidi vs kesinlikle yoktur ve root işlemini basit bir şekilde yapabilirssiniz
    alıştığımız markalara bakarak brick olma durumunda unbrick dosyalarını kolaylıkla bulabilir ve kısa sürede telefonunuzu telefonculara 100 150 tl bayılmadan hemen ayağa kaldırabilirsiniz

yani arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın ülke olarka yolunmaya alışık insanlar olduğumuz için nedense hep bardağın tek tarafıyla bakıyoruz

EKLİYORUM ! : O güncelleme almıyor dediğiniz telefon her hafta beta güncellemesi alıyor ve açık beta olarak lütfen araştırın sonra gelin

hadı eyw...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.