Şimdi Ara

Microsoft'tan ilgi çekici el takibi teknolojisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Microsoft'tan ilgi çekici el takibi teknolojisi

Microsoft’tan Jamie Shotton, Hrvoje Benko ve Kfir Karmon tarafından geliştirilen hareket tabanlı yazılım kullanıcıların bilgisayarlarını klavye ve fare olmadan, sadece el ve parmak komutlarıyla kontrol edebilmelerini sağlıyor. Böylelikle fotoğraf döndürme, büyütme, uygulama açma gibi işlemler birkaç basit komutla kolaylık gerçekleştirilebiliyor.

Tüm parmakların hareketlerini hassas şekilde algılayabilen teknoloji çok daha gerçekçi ve dinamik kontrol imkanı sunuyor. Fakat Microsoft’un bu yeni nesil teknolojinin sanal gerçeklik ile uyumlu olduğunu duyurması oyunun kurallarını değiştiriyor. Zira halihazırda satışa sunulan VR cihazları genellikle kontrol kumandasıyla kullanılıyor. Microsoft ise aynı Kinect’te olduğu gibi sınırları ortadan kaldırarak kişilerin sanal gerçeklik dünyasına kısmen fiziksel şekilde katılmalarını sağlıyor.

Hayranlık uyandıran yaratıcı fikirlerin çıkmasında öncü rol üstlenecek el takip teknolojisini hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

• Radyonun resimlesi mi .Şerefsizim benim aklıma gelmişti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.o.T.u.S -- 29 Haziran 2016; 15:58:42 >
  • Kinect videolarında da insanların ağzının suyu akmıştı. Sonucu biliyorsunuz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bunu daha önceden düşünmüştüm
  • Çok başarılı olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Kinect videolarında da insanların ağzının suyu akmıştı. Sonucu biliyorsunuz...

doğru, düşünce ile olabilmeli......
  • tüplü tv de de olur mu :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.