Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 1060 internete sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia GeForce GTX 1060 internete sızdırıldı

Ekran kartı pazarında son iki aydır baş döndürücü bir trafik yaşanıyor. Nvidia’nın Pascal tabanlı GeForce GTX 1080 ve 1070 ekran kartlarını tanıtması ile açılan perdede, daha sonra AMD’nin Radeon RX serisi ile sahne aldığını gördük. Şimdi ise GTX 1060 ile ilgili ilk görseller geldi.

Nvidia GeForce GTX 1060 Founders Edition olduğu ifade edilen model, abilerinin tasarımıyla aynı çizgileri taşıyor. AMD’nin alt seviyede iddialı ekran kartı Radeon RX 480 ile mücadele etmesi beklenen ekran kartı, GP106 grafik birimini temel alıyor.

GP106 grafik birimi, Pascal mimarisinin biraz daha alt seviyeye hitap eden ekran kartlarına temel olacak. Nvidia’nın Drive PX 2 sürücüsüz araç sisteminden de hatırlayacağımız grafik birimi, güç bağlantısı gerektirmeyen yapısıyla dikkat çekiyor. GTX 1060 ekran kartı da güç bağlantısı gerektirmeyen versiyonları ile karşımıza çıkacak.

Ayrıca Bkz.AMD Radeon RX 480, ABD pazarına çok büyük bir stok ile giriyor

Teknik detayları net olarak bilinmese de, 3GB GDDR5 ve 6GB GDDR5 bellek ile geleceği ifade edilen ekran kartının baskılı devre kartı da nispeten biraz daha kısa. Yeni NVTTM ısı dağıtıcı blok biraz daha düşük maliyete odaklanırken, önceki modellerin aksine üst kısımda bloğu görebilmek için herhangi bir açıklığa yer verilmemiş.

GTX 1060 ekran kartının GTX 980 ile benzer performans göstereceği tahmin ediliyor. Hatta hız aşırtma ile performans bir miktar daha öne geçebilir. 3GB GDDR5 bellekli versiyonun 250$-300$ dolar arasında seyredeceği, 6GB GDDR5 bellekli versiyonun ise 330$ civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bu sınıfta AMD Radeon RX 480 bir adım daha önce görünüyor zira 199$ başlangıç fiyat etiketi ve 8GB GDDR5 bellek ile geliyor. Referans Radeon RX 480 ekran kartı bu hafta piyasaya çıkacak. Özelleştirilmiş versiyonlar ise Temmuz ayı ortalarına sarkacak. GTX 1060 ekran kartının da Temmuz ayı ortasında rekabete dahil olması bekleniyor. 

Nvidia GeForce GTX 1060 internete sızdırıldı 

• AMD’nin alt seviyede iddialı ekran kartı Radeon RX 480..................

Uygun fiyat toplumuzu bozuyor.Dayayacaksınız fiyatı ki kıymete binsin...

Editör olarak takdir etmesini öğrenirseniz okuyucularınız olan gençlere bu kültürü aşılar işinizi daha kolay yaparsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 28 Haziran 2016; 22:43:25 >
  • Rx480 için "alt seviye ekran kartı" diye yazarken hiç mi elin titremedi, sayın editör.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vega -- 28 Haziran 2016; 21:17:47 >
  • gtx1060'ın fiyatı 1500TL'den aşağı olmaz.Şimdiden boşuna umutlanmayın.Burası Türkiye.

• Kimin editör olduğuna bakmamıştım ve yorumları okuyunca aklıma kim geldi tahmin edin ? Evet bildiniz 'Ekrem71'

• Değerli editörümüz ekrem71 size bir sorum olacak
    özellikle bu alt seviyeyle alakalı

Hem mediatek hem de amd şirketinin yöneticilerinin gözlerinin içine bakarak bu cümleleri kurabilir misin ?

Benden sana bir tavsiye kimseye editor olduğundan bahsetme .
    Seni tanıyanlar olursa sağda solda
    benzettiniz galiba de geç
    Hatta forumlarda bile yazma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 27 Ağustos 2016; 6:10:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RX480 ne zaman alt seviye oldu pardon? Üst seviye ve alt seviye mi var sadece? Orta seviyeye ne oldu?

• sitenin geldiği hale bak 6 tane yorum var hepsi editöre saldırı niteliğinde. haberin konusuyla ilgilenen yok, madem haber sizi ilgilendirmiyor peki bu habere niye giripte okuyup altına yorum yazıyorlar. bütün amaç editörü mü eleştirmek, tek bir cümle için. boş insanların takip ettiği bir site haline döndü.

• 480 alt seviyeyse 470-460.. vs ne oluyor acaba

O zaman nvidia 970'te alt seviye oluyor bu durumda,performansları benzer olduğundan.

Ben demiştim 1060'ı bekleyen boşuna beklemesin çünkü fiyatı uygun olmaz diye,ama bazı fanlar hemen daha önceki x60 serileri ucuz çıkmış vs diye sallamaya başlamışlardı.

Ne dediysek o,Nvidia ucuza kart vermez kolay kolay,Türkiye'de 300 dolar ve üzeri kart fiyatlarının çok pahalıya geleceğini biliyoruz,480,470 varken çoğu kişidede 1080p monitöe varken Amd daha fazla satacaktır her türlü,hatta Amd'nin dediği gibi Steam'deki 300 dolar ve altı ekran kartlarının çoğunluğu oluşturmasına bakarsak yurtdışını da domine edeceği belli.

• RX 460 75W = GTX 960 = 100 DOLAR = 430+- TL
    GTX 1060 75W= GTX 980 = 250-300 DOLAR = 1150+- TL

RX 480 200 dolar olacağı söyleniyor. 750-800tl civarı olursa GTX 1060 almanın manası kalmıyor. Aradaki fiyat farkına az biraz koyup RX 480'i çalıştıracak güç kaynağı bile alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senjido -- 28 Haziran 2016; 21:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Değerli editörümüz ekrem71
    Size bir sorum olacak

Hem mediatek hem de amd şirketinin
    yöneticilerinin gözlerinin içine bakarak
    bu cümleleri kurabilir misin ?

Yok kimseye bahsetmiyorum merak etmeyin. Zaten tanıyan da yok. Seviye farkını daha çok fiyatına göre değerlendiriyorum. Elbette performansı çok üst seviyededir ancak 199$ fiyat etiketi ile alt seviye veya giriş seviyesi dediğimiz yerde duruyor. Buradaki tanımlar yanlış anlaşılıyor sanırım. Fiyatına göre 4GB kart giriş seviyesi, 8GB kart orta seviye denebilir. Veya kısaca alt seviye de diyebiliriz.

• Bu sınıfta AMD Radeon RX 480 bir adım daha önce görünüyor zira 199 fiyat etiketi ve 8GB GDDR5 bellek ile geliyor. Referans Radeon RX 480 ekran kartı bu hafta piyasaya çıkacak. Özelleştirilmiş versiyonlar ise Temmuz ayı ortalarına sarkacak. GTX 1060 ekran kartının da Temmuz ayı ortasında rekabete dahil olması bekleniyor.

Diye yazılmış haberde, ancak gözüme çarpan 2 hata gördüm.
    1- 199 fiyat etiketi denmiş para birimi kullanılmamış dolar olması gerek.
    2- Ancak benim bildiğim kadarıyla lanse edilirken 4 gb lık model 200 dolar olacak.
    8 gb lık rx 480 ise 230 dolar olacak diye biliyorum.
    Yoksa yanlış mı biliyorum.
    Amacım eleştirmek değil yanlış anlamayın sadece diğer arkadaşlarımız yanlış bilgilenmesin.
    Düzenleme yaparsanız sevinirim.

• 480 dururken buna kim 330 dolar verir

• quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

gtx1060ın fiyatı 1500TLden aşağı olmaz.Şimdiden boşuna umutlanmayın.Burası Türkiye.

hocam ne yaptınız.. 199 dolar kazık kızaklı katranlı katmerli olsa bile 1200 TL yi geçmez..

• Orijinalden alıntı: ankaland

Orijinalden alıntı: ydagli42gtx1060ın fiyatı 1500TLden aşağı olmaz.Şimdiden boşuna umutlanmayın.Burası Türkiye.
    bu fiyattan çıkması durumunda GTX1070 çok daha mantıklı olur veya 480 iyi alternatif olur ..

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

Size bir sorum olacak

Yok kimseye bahsetmiyorum merak etmeyin. Zaten tanıyan da yok. Seviye farkını daha çok fiyatına göre değerlendiriyorum. Elbette performansı çok üst seviyededir ancak 199$ fiyat etiketi ile alt seviye veya giriş seviyesi dediğimiz yerde duruyor. Buradaki tanımlar yanlış anlaşılıyor sanırım. Fiyatına göre 4GB kart giriş seviyesi, 8GB kart orta seviye denebilir. Veya kısaca alt seviye de diyebiliriz.

Şimdi ekrem bey sözlerimden geri adım atacak değilim ama niyetim sizi kırmakta değil kesinlikle .bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.

Yalnız bu alt seviye mevzusu bizleri çileden çıkardı o kadar.siz bir editörsünüz .bizden daha fazla bilgiye sahip olmanız lazım.bir editor fiyatlandırmaya göre sınıflandırma yapmaz yapamaz.örneğin

Samsung galaxy s7 edge 1000 $
    Xiaomi mi5 300 $

Ne diyeceğiz şimdi biz bu duruma
    Xiaomi mi5 alt seviye veya orta seviye mi
    böyle şey olur mu ?

En nihayetinde ürünleri sadece fiyatlandırmaya bakarak kıyaslamamak gerek.
    sizde bu alt seviye tabirini daha dikkatli kullanırsanız mesele çözülecektir.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 27 Ağustos 2016; 6:05:46 >

• quote:

quote:

Size bir sorum olacak

RX 480 için kaç haber çektin 2048 shaderlı diye. En çok haber giren sensin. Biraz daha dikkat et kardeş. Haberini okuyup başka yerlerden teyit etmek zorunda kalmayalım.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s Değerli editörümüz ekrem71 Size bir sorum olacak özellikle bu alt seviyeyle alakalı Hem mediatek hem de amd şirketinin yöneticilerinin gözlerinin içine bakarak bu cümleleri kurabilir misin ? Benden sana bir tavsiye kimseye editor olduğundan bahsetme . Seni tanıyanlar olursa sağda solda benzettiniz galiba de geç Hatta forumlarda bile yazma
    Şimdi ekrem bey sözlerimden geri adım atacak değilim ama niyetim sizi kırmakta değil kesinlikle .bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Yalnız bu alt seviye mevzusu bizleri çileden çıkardı o kadar.siz bir editörsünüz .bizden daha fazla bilgiye sahip olmanız lazım.bir editor fiyatlandırmaya göre sınıflandırma yapmaz. yapamaz.örneğin Samsung galaxy s7 edge 1000 $ Xiaomi mi5 300 $ Ne diyeceğiz şimdi biz bu duruma Xiaomi mi5 alt seviye veya orta seviye mi böyle şey olur mu ? En nihayetinde ürünleri sadece fiyatlandırmaya bakarak kıyaslamamak gerek. sizde bu alt seviye tabirini daha dikkatli kullanırsanız mesele çözülecektir. Saygılarımla

İyide ekran kartı piyasası bu şekilde şekilleniyor. Her yeni nesil geldiğinde eski nesillere oranla belli performans artışı oluyor. Atıyorum Gtx 580 bir zamanların amiral gemisi ama Gtx 960 ile yarışabileceğini zannetmiyorum yada gtx 970 .. Ekran kartı piyasasında her nesilde alt orta ve üst seviye vardır. Ekrem Bey de bunu gözeterek fiyata göre bir kıyaslama yapıyor. Dünyadaki diğer tüm bu işi yapan insanlar gibi. Bne herşeyi geçtim, madem bu şekilde sınıflandırma sana göre yanlış, düzgünce eleştirsen ne kaybedersin ki... Adam sana gayet saygılı cevap vermiş ama ilk mesajında resmen hakaret etmişsin. Bence önce senin az kibar olmayı insan gibi eleştirmeyi öğrenmen lazım. Şimdi benle ilgilide trollük yada atar gider yapmaya kalkacaksın muhtemelen. Doğal karşıliycam çünkü kafanda bir sıkıntı var senin...

• Anlayamadığım bir konu var. Kimse zorla size bu siteye girin demiyor. Ben yıllardır bu siteye takılırım. Sayelerinde çok şeyler öğrendim. Hem editörler hemde kullanıcılar sayesinde bilgim arttı. Eğer bana birşey yanlış veya daha iyi olabilecek gibi gelirse insan gibi eleştiri yapıp onlarında daha kaliteli içerik sunabilmesine yardımcı olmaya çalışırım. Başka sitelerde de elbette bilgi paylaşımı yapılıyor vurası gibi. O sitelerde girer oralardan da yararlanırım. Sonuçta hiçbirine ücret ödemiyorum ve bu insanlar bana güzel birşeyler sunmaya çalışıyor. Neden bu insanlara hakaret eder gibi eleştiriyosunuz. Neden başka sitede bu var sende bu yok gibi saçma şeylerle insanları küçük düşürmeye çalışıyorsunuz. Her siteden faydalanın. Hepsine girin birşeyler öğrenin. İnsanların emeklerine bok atmayın. Maalesef okadar kalitesiz insan varki. Az düşünün, donanımhaber xteknoloji vs. siteler olmasaydı içeriğe nerden ulaşacaktınız. Yabancı siteleri takip etmek zorunda kalacaktınız. Onlarıda anlayacak İngilizce öyle zannediyorum ki herkeste yok. Şu güzelim bilgi paylaşımını yapan insanlarla dalga geçer gibi hakaret dolu mesajlar yazan insanlardan nefret ediyorum. İşte asıl cahil ve ego delisi insanlar bunlar...

• bu herifin yaptığı haberlerden artık tiksiniyorum. bu kadar da kaypak olunmaz. anladık nvida, apple vb. kullanıyorsun ve parasıyla hava atmayı seven güruhtansın. ama artık yeter gun şunu sdnye mi şutluyor başka yalaka yayınlara mı şutluyor nereye şutlarsa şutlasın yoksa artık siteyi bırakacağım. Allahtan teknoseyir ve donanımcıbaba var da burdaki sinirimizi oralarda atıyoruz. adam gibi teknoloji muhabbeti yapıyoruz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.