Şimdi Ara

Hızlı şarj özelliğini kapatmama rağmen telefon hızlı şarj yapıyor???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar note 5 kullanıyorum ve ayarlardan hızlı şarjı kapattım, buna rağmen telefon 1,5 saatte şarj oluyor kapalı durmasına rağmen hala hızlı şarj yapıyor sanırım. Neden olmuyor anlamadım yardımcı olur musunuz ? üstelik bildirim panelinde bile 'kablolu şarj' yazıyor, hızlı şarj yazmıyor
    (Kablom ve şarj cihazım tamamen orijinal)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rihannascat -- 27 Haziran 2016; 21:10:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızlı şarj zaten normal şarj süresini kısaltmıyor.
    Normal şarjda 5 Volt 2.0 Amperlik akımı veriyor ve 100 dakikada yüzde 100 dolduruyor diyelim. Yani 50 dakikada yüzde 50.
    Hızlı şarj ise 12 Volt 2.0 Amperi ilk 50 dakika verip yüzde 75 dolduruyor. Geri kalan yüzde 25 lik şarjı ise 50 dakikada düşük voltajla veriyor çünkü ilk başta verdiği yüksek voltajdan dolayı batarya ısınıyor.
    Kısacası Hızlı şarjın espirisi ilk yüzde 70 lik kısmı hızı doldurması geri kalanın hesaba katınca aynı hızda olmuş oluyor.
  • Cevap için çok teşşekür ediyorum:) bu arada bir şey farkettim fast charge'ı açınca 1 saatte , kapatınca 1 saat 40 dakikada şarj oluyor yani sıkıntı yok sanırım ama ben 2,5-3 saatte yavaş yavaş şarj olmasını bekliyordum ki o da orijinal adaptörle mümkün değil galiba . Bana 1,5 saatlik şarj süresi hiç sağlıklı gelmiyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.