Şimdi Ara

MİTOZ SORUSUNA SON NOKTAYI KOYUYORUM(S.S İÇERİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  MİTOZ SORUSUNA SON NOKTAYI KOYUYORUM(S.S İÇERİR)

BU RESİM D ŞIKKININ NEDEN YANLIŞ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

BU RESİM A ŞIKKININ NEDEN DOĞRU OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

BU DA A ŞIKKINI DESTEKLİYOR

ŞİMDİ HERKES DAĞILABİLİR ALT DÖNEMLER DE MEB. KİTAPLARINDAN İBRET ALABİLİR

KAYNAKÇA:10.SINIF MEB BİYOLOJİ KİTABI

bunlar da bir başka meb kitabından(palme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProofStriker -- 27 Haziran 2016; 5:32:45 >

• AlF3 sorusuna da son noktayı koyar misiniz? S.s li olsun lutfen meb den..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeş kromatitler kromozom olarak adlandırılıyor eee biz bilmiyordük sagol . orda kromozom ayrılması diyordü net yanlış .
  • Emeğine sağlık hocam çok sağol

• quote:

Orijinalden alıntı: smyycbngl

kardeş kromatitler kromozom olarak adlandırılıyor eee biz bilmiyordük sagol . orda kromozom ayrılması diyordü net yanlış .

haçan ha buni bi daha oku pakayum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProofStriker

quote:

Orijinalden alıntı: smyycbngl

kardeş kromatitler kromozom olarak adlandırılıyor eee biz bilmiyordük sagol . orda kromozom ayrılması diyordü net yanlış .

haçan ha buni bi daha oku pakayum

50 sefer okdm reis gene yanlış . orada kromozom ifadesi yanlış .

• Hocam kesinlikle yanlış bu soru. Bazı arkadaşlar kromotitler ayrıldıktan sonra kromozom deniyor falan filan diyor da o da yanlış ayrılan kromatitlere kromozom denmesi için kısalıp yoğunlaşmaları lazım o da telofaz evresinde oluyor. Kromozom denmesi başlı başına bir hata ayrıca soruda mitotik evre yerine mitoz evresi demeleri de hata. Bu sorunun iptali için başvurmak lazım nasıl başvurucaz bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bilmemkikiki

Hocam kesinlikle yanlış bu soru. Bazı arkadaşlar kromotitler ayrıldıktan sonra kromozom deniyor falan filan diyor da o da yanlış ayrılan kromatitlere kromozom denmesi için kısalıp yoğunlaşmaları lazım o da telofaz evresinde oluyor. Kromozom denmesi başlı başına bir hata ayrıca soruda mitotik evre yerine mitoz evresi demeleri de hata. Bu sorunun iptali için başvurmak lazım nasıl başvurucaz bilen var mı?

bence meb'in bir sonraki baskısını sen yazmalısın yoksa bu kavga senin gibiler yüzünden sonraki baskıda da devam edecek

adam sana anafazda hangisi olmaz dememiş
    mitoz evresinde hangisi olmaz demiş
    sen daha kendin ne dediğinin farkında değilsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProofStriker -- 27 Haziran 2016; 12:02:42 >

• Kendinle celismissin. Mitoz bolunme sirasinda hangisi olmaz diyor. Ayrica kendin koymussun artik kromatitler kromozom adini alir. Hazirlik evresi bolunmenin evresi degil. Cevap replikasyon. Degisen bir soru olmayacak kimse kendini kandirmasin. Yasa ilke kuram belki degisir o kadar. AlF bile degismeyecek mantikli aciklama yapanlar var.

• Mis gibi koymuşun kapağı.
    Bana vaktinde "kendi cevabına çekmeye çalışıyon soruyu" diyen dangalaklara kapak olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Neuroglia

Kendinle celismissin. Mitoz bolunme sirasinda hangisi olmaz diyor. Ayrica kendin koymussun artik kromatitler kromozom adini alir. Hazirlik evresi bolunmenin evresi degil. Cevap replikasyon. Degisen bir soru olmayacak kimse kendini kandirmasin. Yasa ilke kuram belki degisir o kadar. AlF bile degismeyecek mantikli aciklama yapanlar var.

kendimle çelişen ben miyim
    ben zaten a şıkkının doğru
    d şıkkının yanlış olduğunu savunuyorum
    bu arada yasa sorusu belki değişir demişsin
    biraz zor değişir

quote:

Yahu kardeşler adamlar fıstık gibi kanal açmış bedavadan ders anlatıyor da niye zahmet edip adam gibi izlemiyorsunuz

hadi tamam bunları izlemediniz ki internetiniz yoktu size o kadar demediler mi meb kitabı okumadan girmeyin bu sınava yok girecekseniz de çığlık atmayın sınavdan çıkınca

12.sınıf fizik meb. sayfa 313

• ProofStriker kullanıcısına yanıt
    Ay ahahah valla beynim yandi dogru cevap a gibi anladim dedim ne diyor bu :D

• Bro telofazi isaretlemisin ama yukarda anafaz da kromatitler ayrilir sonra kromozom olur diyor. Ben bu soruyu kesinlikle 2 cevapli bulurum. Yanlis ifade var, meb kitabinin ve diger kaynaklarda mitoza kromatit cekilmesi, mayoza ise kromozom cekilir deriz anafazda. He sonra kromozomlar kromatit ismini alir. Ama bize daima cekilen seyin kromatit oldugu oldu. Ben bu tip soruyla cok karsilastim ve daima kromozom cekilme ifadesini yanlis kabul ettim ki de dogru cikti daima. Yanlis ifade kullanildigini ve bu sebeple yanlis sayilmasini gerektigini dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Bro telofazi isaretlemisin ama yukarda anafaz da kromatitler ayrilir sonra kromozom olur diyor. Ben bu soruyu kesinlikle 2 cevapli bulurum. Yanlis ifade var, meb kitabinin ve diger kaynaklarda mitoza kromatit cekilmesi, mayoza ise kromozom cekilir deriz anafazda. He sonra kromozomlar kromatit ismini alir. Ama bize daima cekilen seyin kromatit oldugu oldu. Ben bu tip soruyla cok karsilastim ve daima kromozom cekilme ifadesini yanlis kabul ettim ki de dogru cikti daima. Yanlis ifade kullanildigini ve bu sebeple yanlis sayilmasini gerektigini dusunuyorum.

ne alakası var telofazda kutuplara kromozom mu çekiliyor böyle mi öğrettiler

ben telofazı niye işaretlemişim çünkü adam demiş ki ''kutuplara çekilmiş kromozomlar'' yani bu cümlede az önce anafazda kromozomların kutuplara çekildiğini söylüyor

• quote:

Valla şu oktet de değişse ne güzel olur

• ProofStriker kullanıcısına yanıt
    Türk medyasi gibisin dostum. Tamamni gostermeyip kendi istedigini gosteriyosun. Bak meb kitabinin ustunde yazan ifadeye baksana, cekilen kromatitler diyor. Kutuplara cekilen KROMATİTLER diyip sonra devam ediyor. Lys sinavi adi ustunde lisans yerlestirme sinavidir. Yani bu bilgiler es gecilmemeli. Kitapta kromatit cekilisinden bahsediyor. Sonra kromozom oluyor. Adlandiriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Türk medyasi gibisin dostum. Tamamni gostermeyip kendi istedigini gosteriyosun. Bak meb kitabinin ustunde yazan ifadeye baksana, cekilen kromatitler diyor. Kutuplara cekilen KROMATİTLER diyip sonra devam ediyor. Lys sinavi adi ustunde lisans yerlestirme sinavidir. Yani bu bilgiler es gecilmemeli. Kitapta kromatit cekilisinden bahsediyor. Sonra kromozom oluyor. Adlandiriliyor.

bak sıkıntı tam burada işte

cevapta kardeş kromatit çekiliyor dese de doğru oluyor kromozom çekilir dese de doğru oluyor çünkü zaten ayrıldıktan sonra daha yoldayken kromozom adını alıyor

milletin anlamak istemediği de bu yok efendim illa ki kromatit çekilir diye takmışlar kafaya
  • kromozom mu kutuplara çekilir kromatit mi? açıkca yazmış anafazda kromatitler çekildikten 'sonra' kromozom halini alır. okumanız mı yok? tamam soru dna eşlenmesini biliyor mu onu ölçüyor da hiç mi düşünmediniz kromozomun kutuplara çekilmesi ne demek diye? bu mantığa göre mesela hücre mayoz geçiriyor kromozom sayısı yarıya inecek mayoz 1 in sonunda ben de diyorum ki mayoz 1 in profaz evresinde kromozom sayısı yarıya iner? ne alaka daha o olay gerçekleşmedi ki. bir soluklan demezler mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.