Şimdi Ara

Golf vs Albea kaza karsilastirmasi !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar herkese iyi akşamlar. Dün akşam üzeri yakın bir arkadaşım 3 ay önce sıfır almış olduğu VW Golf 1.6 dizel otomatik highline araci ile bölünmüş yoldan yan yola saparken ( Yaklaşık hızını 15 - 20 km olarak belirtiyor), bölünmüş yolun karşı tarafından gelen Fiat Albea ile çarpıştı. ( Albea sürücüsü hızını 70 km olarak söyledi. )
    Vw Golf ün 3 hava yastığı açılmış. Sürücü ve yan hava yastığı ile sürücü diz hava yastığı. Arkadaşım araçta tek başına seyahat etmekteymis. Olay yerinden bir kaç fotoğraf çektim sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Albea nin tekeri eğrilmis, ön far kırılmış, ön sol çamurluk eğilmiş ve sürücü kapı altında sürtme gozlemledim.
    Golf'un hava yastiklari açılmış ve ön taraf bayağı hasar almış. Golf pert olmuş gibi. Bu kadar hasar alması 100 milyar verilen bir araç için ve euroncap test sonuçları çok iyi gözüken bir arac için normal mi? Tabi ki belki testlerde sürücü, yolcu ve yaya 'nin guvenligi goz önüne aliniyor olabilir fakat bu hasar sizcede çok değil mi?
     Golf vs Albea kaza karsilastirmasi !!!! Golf vs Albea kaza karsilastirmasi !!!! Golf vs Albea kaza karsilastirmasi !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stansah -- 26 Haziran 2016; 23:22:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boşuna pert ustası Albela demiyorlar.
    Ama golfün tok kapılarına çarpsaydı Albela Perte çıkardı

Şimdi kabinin sağlamlığı önemliciler gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoctorEconomy -- 26 Haziran 2016; 23:36:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtalyan tokati yemiş resmen

• Yansın yıkılsın buralar

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Aynen, bakalım vw ci arkadaşlar ne diyecek.

• Gayet normal bi durum darbeyi emecek sürücü mahaline kazanın şiddetini yansıtmayacak şekilde üretiliyor araç şasileri

• Kazada araçların aldığı hasara değil, kabin içindeki insanların aldığı hasara bakılır
  • Şu forumda tek kazadan arabayı vezir eden bi tayfa var, tank be biçmiş.
    Birde tek kazadan rezil edenler var,tok kapı sesi işe yaramamış vs.

Bi bitmediniz.

Markanın bi önemi yok tüm marka modeller için söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stansah
    Bu kadar hasar alması 100 milyar verilen bir araç için ve euroncap test sonuçları çok iyi gözüken bir arac için normal mi? Tabi ki belki testlerde sürücü, yolcu ve yaya 'nin guvenligi goz önüne aliniyor olabilir fakat bu hasar sizcede çok değil mi?

Siz euroncapı komple yanlış anlamışsınız bence.

Euroncap aracınızı sanayideki ustanıza en ucuza nasıl toplatırsınız diye tes yapmıyor. İçindeki yolcuları korumayla ilgili test yapıyor.

Araç içindekileri koruyarak görevini yapmış.
  • Kabin içinde golf gayet iyi gibi gözüküyor. Önemli olan yolcular hayatı. Araca gelen hasar önemsiz. Zaten her türlü pert olacaktı. Yani özetle araç görevini yapmış

• Vw ci değilim fakat vw kullanan arkadaşı gayet korumuş, görevini yerine getirmiş. Ön bölümün parçalanması mühim değil.
  • ayhani A kullanıcısına yanıt
    Bende ayni seyden bahsettim zaten. Surucu, yolcu ve yaya hayatinin tehlikesi konusunda yapiliyor diye sadece iki aracın arasında ki hasarın bu kadar fazla olması şaşırtıcı geldi kendi açımdan.

• golf çok dağılmış
  • Golf 15 - 20 km hızla albea 70 km hızla ve araçlar bu halde

• Korkarim vw ncaptede hile yapti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 26 Haziran 2016; 23:46:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stansah

Bende ayni seyden bahsettim zaten. Surucu, yolcu ve yaya hayatinin tehlikesi konusunda yapiliyor diye sadece iki aracın arasında ki hasarın bu kadar fazla olması şaşırtıcı geldi kendi açımdan.

Hocam ben lafı uzatmak istemediğimden şakayla karışık öyle yazdım.

Burada şöyle oldu böyle oldu yazsak vw fanı ilan ederler.

Neyse yinede yazayım. Amacım golfü aklama değil, golf umrumdada değil baştan söyleyeyim.

Ama siz yukarıda albeanın tekerinin yamulduğunu yazmışsınız. Bi aracın tekerini yamultacak kadar çarpıyorsanız o koca teker ön kapuutu dağıtır. Ben bu kazda golfün ön camının catlamamış olması dikkatimi çekti, demekki yolcu kabininde en ufak bir sıkıntı yok.
  • Kazaların detayı ve vuruş merkezinin nasıl olduğunu bilmeden sadece resimlerle fikir yürütmek mantıksız
    Olayın markayla ilgisi olamaz. ben buna inanmıyorum
    Hızı, açısı, lastiklerin yönü her şey kazanın şiddetine etkendir.
    Can kaybı olmadıysa ne mutlu
  • ayhani A kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, yolcu kabininde en ufak sorun yok ve araç sürücü guvenliği için elinden geleni yapmış.

• albeanın da fotoğraflarını bekliyoruz

yandan görünene göre aşağı yukarı aynı hasar durumları
  • Albea 'nın fotoğraflarını cekmedim. Arkadasimda da yokmus fakat expertiz raporunu gorursem eger ordan detayli fotograf ve raporu paylasirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.