Şimdi Ara

1.2 Polo TDI mı 1.4 Fiesta TDCI mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Km'leri 80.000-100.000 arası
    Fiyatlar aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doory kullanıcısına yanıt
    Bugun bu arabayla ilgili 3. mesajim

Hocam 2011 1.2TDI araci 4 sene kullandik. Arac yukten(kisi sayisi, bagaj, klima, hiz) cok fazla etkileniyor.

Mesela arabanin sehir ici verisi 4.1 lt iken, biz 4kisi+bagaj ile 100-110 hiz ile 4.8 litre falan yakiyorduk uzun yolda.

Evet rakama bakinca yine az yakiyor ama ayni kosullarda 1.6 polo da ayni rakami yakar diye dusunuyorum.

Ayrica yetkili servisten cikarmadigimiz, bozuk yakit almadigimiz arac icin expert 100binde “bu motor bitmis” dedi

Illa alacaksaniz, dyno testi vesaire motoru detaylica test etmeden almayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udeskota -- 26 Haziran 2016; 22:14:28 >
  • Fiesta tercih ederdim, tasarımı bana daha şık geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: udeskota

Bugun bu arabayla ilgili 3. mesajim

Hocam 2011 1.2TDI araci 4 sene kullandik. Arac yukten(kisi sayisi, bagaj, klima, hiz) cok fazla etkileniyor.

Mesela arabanin sehir ici verisi 4.1 lt iken, biz 4kisi+bagaj ile 100-110 hiz ile 4.8 litre falan yakiyorduk uzun yolda.

Evet rakama bakinca yine az yakiyor ama ayni kosullarda 1.6 polo da ayni rakami yakar diye dusunuyorum.

Ayrica yetkili servisten cikarmadigimiz, bozuk yakit almadigimiz arac icin expert 100binde “bu motor bitmis” dedi

Illa alacaksaniz, dyno testi vesaire motoru detaylica test etmeden almayin.

Hocam bu nasıl olur ki ? 250-300 bin km'de ayni araclar var?

• Doory kullanıcısına yanıt
    Dogrudur belki bizim aracta vardi bisey, yada experde bilemiyorum. Yada yuksek devir cevirmeye gelmedigi icin de olabilir.

Ayrica VW`nin bir motoru kullanimdan kaldirmasi da iyiye isaret degil, bknz. 1.4 TSI 160 hp

Fakat yakit konusunda vaadettigi kadar tutumlu degil.

Tekraren soyluyorum, alacaginiz aracin motorunu guc testi vesaire yapmadan almayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi udeskota -- 26 Haziran 2016; 22:22:44 >
  • Daha yeni aynı ikilemde kalıp polo aldık, 150bin km'de ve hiç bir sıkıntısı yok, tdı motorlar sağlamdır,tdcı'de keza , öyle hemen bitcek bir motor değil hocam bunlar. Expertiz yapan şahıs eminim çok ustadır ondan öyle demiştir Vw grubunda yağ çubuğunu çektiğinizde sıcak motorda bir miktar duman çıktığını görürsünüz ve normaldir, sıfır aracında da böyle, o motora bitmiş diyene bile denk geldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspento -- 26 Haziran 2016; 23:33:31 >
  • birader tek diyeceğim TDCI motordan uzak dur o kadar.
    Hele 1.4 TDCI ise tamamen koş uzaklaş.
    Sadece 1.4 tdci ile ilgili biraz araştırma yapman yeterli olur.
  • tdci motor hdi adıyla veya başka adlarla olsun uzun zamandır peugeot nun neredeyse tüm araçlarından tut mazda nın dizellerine veya focustan tut volvo nun dizellerine kadar yığınla araçta kullanılan piyasadaki en sorunsuz dizel motorlardan biridir ki fiestadaki 68 beygirlik olan motor parçaları en ucuz olanıdır

68 beygir olduğuna bakma genel olarak güzel güç verir, 1.2 tdi a göre hissedilir bir güç farkı var, 1.4 tdci aktif kullandığım dönem arada bir 1.2 tdi polo kullanmak durumunda kaldığımda ki araç sıfır araçtı, ciddi derecede rahatsız olmuştum düşük güçten

motor konusunda her sallayanı ciddiye alma yani, tdci motor çok iyidir, kesinlikle tdi motordan uzun ömürlüdür ki burada bahsi geçen 1.2 tdi yüksek devir kullanılmak durumunda kalındığından daha fazla yıpranan bir motor

diğer yandan araç tasarım, konfor şu bu sana kalmış, herşeyiyle üstün olmasına rağmen fiesta bence tasarım olarak polo dan kötü, ama sen beğeniyorsan tipini kesinlikle fiestayı tercih et

• 1.6 hdi C3

• İç hacim önemli değilse Fiesta
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.