Şimdi Ara

Futbolun gereksizliği hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bugün kendisini önemli gördüğüm bir konu hakkında sizlerle fikir alışverişinde bulunmak isterim.
    Bildiğiniz ve gördüğünüz üzere "Futbol" dünya çapında oynanan ve belli yatırımlara tabii tutulan bir oyun,spor dalı.
    Öyle ki bu oyunu oynamak için binlerce metrekare alanı harcıyor,tonlarca demir kullanıyor,yüksek stadyumlar yaparak görüş alanını kısıtlıyoruz(kimine iyi geliyor bu).
    Ayrıca bu oyunda tuttuğu takım uğruna canını verebilecek,belki de canını vermiş insanlar var.
    Yani bir hiç uğruna dostlar,cidden hiç uğruna.X takımı Y'yi yendi diyelim,X taraftarının eline ne geçecek ? Mutluluk,haz,sevinç,gurur ? Başka ne geçecek ? Ne kadar sürecek bu duygular ?
    Üstelik bazı maç çıkışlarında can kaybına bile sebebiyet verilebiliyor.
    Konunun yanlış anlaşılmasını istemem,spor oldukça gerekli bir şeydir.Atamızın bu konuda oldukça çok sözü vardır fakat "Futbol" dostlar,Futbol çok ayrı bir şey.
    Bu konu hakkında konu başında da belirttiğim gibi bilgi alışverişinde bulunmak isterim,bu konuyu Futbol takımlarında oynayan arkadaşlarımla da tartıştım,tatmin edici bir cevap bulamadım,laf geveleyip durdular.Sizlerin cevaplarını dört gözle beklemekteyim

• Mutluluk vs gayet yeterli bir duygu futbol için. Tabi dozunda yapmak gerekir. Kırmak, dökmek veya takım uğruna bir kişiye veya takıma hakaret etmek bunların abartıldığını ve fanatikliği gösterir. Fakat en basit örnekle forumda bile takımlar arası hep laf sokma olayı var. x takımı y takımını yenince "ağlamayın" "muhahaha emojisi :P" vs çok fazla örnek var. Kimi insan futbol gibi basit sporla eğlenemiyorken kimisi futbol gibi basit sporun anlık verdiği haz ile mutlu oluyor :)

Fanatik değilim. Tuttuğum takımın tam kadrosunu sorsan belki 2-3 tane unuturum, çok önemli olay veya maç olmadığı sürece pek izlemem maç. Ama bilincindeyim bu olayların :/
  • Futbol gereksiz değil.
    Aksine en çok ilgi gören ve takip edilen spor dünyada.
    Ayrıca ciddi bir şekilde takım oyunu gerekliliği olan bir spor.

Tabi ki bu bir genelleme olamaz, yani dünyada en çok tercih edilen, kullanılan veya tüketilen şeyin iyi olduğunu varsaymak gibi.
    Benim demek istediğim şeyler biraz farklı.

Mesela gereksiz olan şey nedir biliyor musun? Futbol maçı bittikten sonra yapılan yorumlardır, futbolprogramlarıdır.
    Üstüne üstlük bu gibi şeylerden senin benim ömrü hayatımız boyunca göremeyeceğimiz miktarda paraları, insanların 1 yılda veya daha kısa bir sürede kazanmasıdır.
  • Beni mutlu ediyor açıkçası ama kimileri bu mutluluğun dozunu kaçırınca olaylar büyüyor haliyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ronaldo için ailemi satarım
  • Futbol degil holiganlik gereksiz

• Canini verecek olanlar fanatiktir ve her seyin fanatikligi kotudur. Bu siyasi partiye olabilir, unlu bir oyuncuya yahut sarkiciya olabilir. Futbola ozgu bir durum degil o.

Geri kalanlarin kisisel zevkidir, saygi duymaliyizdir.

• nba>futbol

• Spor ülkeler arası savaşın bir versiyonu gibi bişey zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.