Şimdi Ara

1.2 Fiesta 1kmde 0.32 kuruş yakıyor - Uzun yol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 model fiesta araba var, tatile çıktık. Hız göstergesinin olduğu yerde km/litre göstergesi var, ona bakarken delirecektim. 4 gün zehir oldu, hız sabitleyicisi açık, düz yol 4.8-5.5 arası yakıyor, neden böyle bu araba, 95 civarı gidiyorum, ben mi abartıyorum anlamıyorum.
    760km yol yaptık, 2 depo doldurdum 350tlye toplamda 1.5 depo harcandı. 240tllik benzinle 760km yol, çok düşük değil mi bu? Genelde mi böyle? Bundan önce dizel araçla 100tlye 600km yol gittiğim için kafayı yiyecek gibi oldum, sizin düşünceniz nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 100 kmde ortalama 5 l benzin yaktin diye tatilin zehir olduysa tatile falan çıkma hocam...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi gelir daha az ne kadar yaksamcı fiestalı bebe

siz kafayı baya zorlamışsınız zaten.Allah sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 26 Haziran 2016; 13:37:00 >
  • 1.2 benzinli motordan ne bekliyorsun allah askina?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oasisinet

100 kmde ortalama 5 l benzin yaktin diye tatilin zehir olduysa tatile falan çıkma hocam...

Ortalama 6.5 litre yaktı hocam 5 hadi sineye çekerim, düz yolda virajsız düz yolda sabit hızda 5-5.5 litre yakması benim moralimi bozan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O arabayi yak.

• Çok fazla araba bilgisi olan biri değilim. Normal mi, değil mi, gereksiz kuruntu mu yapıyorum, ondan konu açtım zaten, amacım bilgi almak, paylaşmak.
    Araba ilk alındığında da açmıştım böyle bir konu. Amacım bilgi toplamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neselihayalet

Çok fazla araba bilgisi olan biri değilim. Normal mi, değil mi, gereksiz kuruntu mu yapıyorum, ondan konu açtım zaten, amacım bilgi almak, paylaşmak.
    Araba ilk alındığında da açmıştım böyle bir konu. Amacım bilgi toplamak.

Tüketim gayet normal.

• Benzinli linea ile pendik golcuk arasi 4.4 ortalam ile gitmisligim var. Klima kapali sabit 80 ile. Klima acip 90 la gitsem benimde 5.1 yakardi hehalde. Acikcasi 1.2 motorun 1.4 motordan daha az yakmasini beklerdim.

• neselihayalet kullanıcısına yanıt
    O zaman şöyle diyeyim yakıtın normal kafaya takacak bir şey yok yine de lpg taktirin isterseniz bedavaya gezersiniz böylece.

• Dizel 1,6 1400 kg lık aracım 53 lt mazotla 900 km gidiyor uzun yol 1000 küsür

• Multijet motor ile uzun yol ortalamam 3.6-4.1 arası.

• Küçük motor şehir içi yakitini uzun yola Gore çok fazla oynamayabilir. 1.6 ve daha büyük motorlar şehir içi ve uzun yol çok fark ediyor. Ayrıca tatilin tadını cikarsaydin keşke

• tüp taktır
  • "Sık kafasına" o aracın hocam

Forumda yazılan "uzun yolda 4 litre benzin yaktım" lafları aklını bulandırmış senin. Bence benzinli aracın 5-5,5 litre yakması normal.
  • Araba az yakiyor ama benzin pahali.

aynı arabadan bende 2014 fiesta 1.25 , aldığıma alacağıma pişman oldum , bikere yetkili servisi berbat , araç çok yakıyor , ekim gibi satıp egea alıcam
  • Dur gıcık edeyim.

1.5 TDCI Fiesta 180 TL mazot ile 970 km gittim.

Valla billa. ..

o arabayı yan yatır

• Ya yol bilgisayarında sıkıntı var yada sizin hesap kitapta. 32kr/km için ortalamanın 7.2 civarında olması gerekir. 5.5 litre olan ortalamanın kuruş hesabı 24 25 tir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.