Şimdi Ara

En meşhur Windows duvar kağıdı 20. yılını kutluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En meşhur Windows duvar kağıdı 20. yılını kutluyor

Windows işletim sisteminin en meşhur duvar kağıdı olan Bliss, 1996 yılında National Geographic fotoğrafçısı Charles O'Rear tarafından çekilmişti. Windows XP'nin resmi duvar kağıdı olan fotoğraf bu yıl 20. yaşını kutluyor. Kaliforniya'da yer alan St. Helena'da çekilen manzara resminin en önemli yanı hiçbir Photoshop dokunuşuna maruz kalmamış olması. Yani Windows XP masaüstünde gördüğünüz duvar kağıdı hiçbir özel efekt uygulanmamış ham bir fotoğraftı.

Ayrıca Bkz.Microsoft ve Sony dünyanın en büyük 12 telefon üreticisi listesine giremedi
    Windows XP işletim sistemi, piyasaya sürülüşünün üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Piyasa analistleri, XP'nin hala bilgisayarların yaklaşık %10'unda çalıştığını ve dünyanın üçüncü en çok kullanılan masaüstü işletim sistemi olduğunu söylüyorlar. Bu istatistik, Microsoft'un 8 Nisan 2014 tarihinde Windows XP için destek sağlamayı durdurduğu göz önüne alındığında oldukça etkileyici görünüyor. Çünkü işletim sistemi o tarihten bu yana hiçbir güncelleme ve güvenlik yaması almadı.

Daha yeni Windows sürümleri, üzerinde Windows logosu olan farklı fotoğraflarla geldiler. Masaüstü ve mobil sürümlerinin her ikisi de aynı "blue hero" duvar kağıdı ile birlikte gelen Windows 10 örneğinde olduğu gibi. Şüphesiz ki duvar kağıtları gibi küçük şeyler bir işletim sistemi için oldukça önem taşıyor. Aynı zamanda her sürümde ikonik bir öğe haline gelerek dahil oldukları sürümle özdeşleşiyorlar. Tıpkı Windows XP denildiğinde gözümüzde canlanan yeşil bir tepe üzerindeki kümülüs ve sirüs bulutlarından oluşan gökyüzünü içeren "Bliss" manzarasında olduğu gibi.

• anaokullular bilmez hey gidi hey...

Valla xp oldu bilgisayar.Biraz bulanık ama yine de xp tadı var.Bunun bir hd olanını bulup wallpaper yapacağım.

Ama win 7 wallpaperi bir başka.
  • Arkadaş ömrümüz bu duvar kağıdında gitti resmen.Hiç de değiştirmek aklımıza gelmezdi.

• Valla süpersin teşekkür ederim süper oldu.

• Asıl efsane budur;

• Bu resmi yaşlı bir Japon sevgilisine giderken çekmedi mi?

babaya ihanet etmeyin

• O tepe bakın bugün ne halde:

Windows XP işletim sistemini kullanan her bilgisayarın varsayılan duvar kağıdı olan ve hiç tartışmasız bilgisayar kullanan herkesin aşina olduğu yeşilliklerle dolu tepenin yer aldığı fotoğrafın mimarı CNET'e konuştu. "Bir Haziran ayı ortasıydı. Yağmurun sıkça yağdığı o günlerde fırtınanın yaklaştığı bir gün yolculuk yapıyordum" diyen fotoğrafçı Charles O'Rear, California'da yolda seyrederken bu muhteşem doğa görüntüsünü yakaladığını fark etiğini, birkaç beyaz bulutun ve yeşil bir tepenin yer aldığı görüntüyü hemen fotoğrafladığını kaydetti.

Peki O'Rear o fotoğrafı 1996 yılında değil de bugün çekseydi nasıl bir fotoğraf karesi elde eder derdiniz? Dünya nasıl bir fotoğrafa aşina olurdu? İşte o meşhur tepenin bugünkü hali...

• Hiç photoshop efekti kullanılmaması hikaye, bariz kontrast ve renk ayarlaması var, tabi bunu kimse photoshop tan saymıyor, hiçbir yarışma jürisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Hiç photoshop efekti kullanılmaması hikaye, bariz kontrast ve renk ayarlaması var, tabi bunu kimse photoshop tan saymıyor, hiçbir yarışma jürisi.

az çok verecek tabi o ayarı foto ağaçta organik yetişmedi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende yaptım sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

babaya ihanet etmeyin

• sky@net kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Az kullanmadım bunu.
  • yok mu indireceğimiz yer...

• jennifer lopezli duvar kağıtlarının yanında bir hiç.
  • macromedia21 M kullanıcısına yanıt
    Windows xp de kullanılan fotoğrafın saturasyonu biraz artırılmış. Orjinalinde renkler böyle canlı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 27 Haziran 2016; 9:19:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fotoğrafa her baktığımda mavi ekran geliyor aklıma nedense

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.