Şimdi Ara

Superonline gecmeli miyim?(Sorular)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ttnetle taahhut bitti sonunda, yillarca yuksek ping cekip milyon kez MH arayip ping bizle ilgili degil demeleri, hiz dusuk oldugunda bile sorun yok hiziniz tam demeleri beni biktirdi.2 adet sorum olacak. 1)Burada fiber yok, ADSL kullandim yillarca.VDSL gecmek istesem, onun icin ayri bir altyapi mi gerekiyor ADSL altyapisindan baska? 2) Eger Superonline gecip ping veya hiz sorunu yasarsam yine "ping bizden kaynaklanmiyor hattiniz gayet iyi gozukuyor su an sistem uzerinden" gibi sacmaliklarla karsilasir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Superinline nın kendi adsl/vdsl alt yapısı yoktur.türk telekomun altyapısını kullanır.superonline fiber yoksa apartmanınızda geçmenizi tavsiye etmem.kendi altyapısı olan başka sağlayıcı varsa apartmanınızda ona geçebilirsiniz yada türk telekoma devam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1)adsl ile vdsl farklıdır. Farklı altyapı kullanır. Türk telekoma sorabilirsiniz vdsl i.
    2)superonline fiber yoksa birşey değişmez. Yine aynı yerden geliyor.aynı şeyi diyebilirler yada türk telekoma yönlendirirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguraktas05

1)adsl ile vdsl farklıdır. Farklı altyapı kullanır. Türk telekoma sorabilirsiniz vdsl i.
    2)superonline fiber yoksa birşey değişmez. Yine aynı yerden geliyor.aynı şeyi diyebilirler yada türk telekoma yönlendirirler.

Tesekkurler, paket onerir misiniz?39a tel + 8mbps 50 gb var ama AKK 1 mbps.

• Falsoluserttop F kullanıcısına yanıt
    Altyapı aynı olsada, ping düşer. Superonline kendi merkezlerini kullanıyor artık lütfen "altyapı aynı bişey değişmez" sözlerine aldırmayın. Ping düşer ama altyapı iyi olur demiyorum belki ttnetten daha kötü hız almak zorunda kalırsın adslde ama ping illaki düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Altyapı aynı olsada, ping düşer. Superonline kendi merkezlerini kullanıyor artık lütfen "altyapı aynı bişey değişmez" sözlerine aldırmayın. Ping düşer ama altyapı iyi olur demiyorum belki ttnetten daha kötü hız almak zorunda kalırsın adslde ama ping illaki düşer.

Paket oneriniz var mi

• just4w0n kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum.bundan sonra dikkatli olurum.saolun.

Paket önerim yok, senin gibi bende pingten şikayetçi olduğumdan ttnetten superonline adsle geçmiştim 8mbit akksiz. Akk olayı kişiden kişiye değişir neti kullanmana bağlı sonuçta. Kendine uygun olan paketi seç. eskiden akksiz 8mbit iyiydi ama şuan 8mbit az gelebilir.
  • adsl ile vdsl farklı ama teknolojinin mantığı aynı... adsl eskidi vdsl geldi... mümkünse hiç bulaşma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

adsl ile vdsl farklı ama teknolojinin mantığı aynı... adsl eskidi vdsl geldi... mümkünse hiç bulaşma...

Neye ve neden

ads ve vdsl için diyorum... metal kablolarlaperformans hayaldir... zaten fiber varsa fiber alınır... 1. seçenek Superonline 2. seçenek Vodafone
  • Adsl/vdsl bilmem ama fiber için ttnet den çok daha iyi superonline.Cs:go da ttnet fiber :75ping / Superonline fiber 45 ping alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz ilk altyapınızı nedir kontrol edin sonra paket secme kısmı kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizarali061

Siz ilk altyapınızı nedir kontrol edin sonra paket secme kısmı kolay.

17mbite kadar ADSL destekliyor ancak Ttnet sagolsun 9 felan aliyorum 16mbpse kadar pakette.

• Superonline adsl ve vdsl konusunda belli bir noktaya kadar türk telekom altyapısı kullanır ondan sonra bağlantıyı kendi omurgasına alır bu nedenle yurtdışı çıkışları süperonline kendi omurgasından çıkış yaparsınız.

Bakınız
    http://www.superonline.net/hakkimizda/teknolojik-altyapi/vae-ve-yapa-altyapisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustang102030 -- 27 Haziran 2016; 14:46:08 >
  • mustang102030 M kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler, paket onerir misiniz ADSL ve telefon?39 liraya hem ikisi var ama akkda hiz 1mbps dusuyor, o kotu.

• Bicok paket 24 ay sözleşmeli. Ben tavsiye etmem sözleşme Türknet fena degil yüksek akn ve ev telefonu secenegi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: garsiya10

Adsl/vdsl bilmem ama fiber için ttnet den çok daha iyi superonline.Cs:go da ttnet fiber :75ping / Superonline fiber 45 ping alıyorum.

Bölgenizde ikisi de mi var?
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Evet.Binamızda hem ttnet fiber kutusu hemde Superonline fiber kutusu var 2 tane.

• quote:

Orijinalden alıntı: garsiya10

Evet.Binamızda hem ttnet fiber kutusu hemde Superonline fiber kutusu var 2 tane.

Çok şanslısınız, bende ancak ttnet o da binaya kadar fiber var..
    sitedemi oturuyorsunuz / kaç senelik bina?
    peki 2 sini aynı anda kullanıyormusunuz yoksa tt den Superonline a mı geçtiniz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.