Şimdi Ara

YouTube orijinal dizilerine yenilerini ekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  YouTube orijinal dizilerine yenilerini ekliyor
    Son dönemde hızla büyüyen ve kendi online içerik platformuna sahip olan neredeyse her şirketin dikkatini çeken orijinal içerik alanı, Google'ın gelecek planları arasında da önemli bir yere sahip. Paralı video servisi YouTube Red için orijinal film ve diziler çeken şirket, bugüne kadar düşük bütçeli, pek dikkat çekmeyen yapımlarla yetinmiş olsa da, artık daha büyük projelere geçmeye hazır görünüyor.

Aynı isimli popüler film serisinden uyarlanacak olan Step Up, YouTube'un orijinal içerik alanında ilk önemli yatırımı oldu. İlk Step Up filminin başrolünü üstlenen yıldız oyuncu Channing Tatum'un yapımcılığını üstleneceği Step Up dizisi, bir Lionsgate TV yapımı olacak. Çekimlerine bu yılın sonunda başlanacak olan dizi, önümüzdeki yıl yayınlanacak ve YouTube'un ilk büyük bütçeli dizisi olacak.

YouTube'un hazırlık aşamasındaki tek yeni dizisi Step Up değil. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Vidcon sırasında orijinal içerik alanındaki planlarını paylaşan YouTube orijinal içerik yöneticisi Susanne Daniels, Step Up'ın yanı sıra yeni dizi, film ve belgeseller çekeceklerini duyurdu.

Bugüne kadar çıkan beş filmi ile dünya genelinde 650 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde eden Step Up serisi, sokak dansçılarının renkli maceralarını anlatıyor. YouTube'un çekeceği Step Up dizisi de, "modern sanatlar okulundaki bir grup dansçının hayatını anlatan, müzik dolu bir drama" olarak tanıtıldı.

• Bildiğiniz bir dans dizisi var mıdır ? Ben aradım ama bulamadım. Teşekkür ederim.

• fame 80'lerin en güzel hatta bence bu türün en iyi dizisidir.

• step up revolution da konu olarak youtube un yeri onemliydi.ilginc bir fikir olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapatid -- 26 Haziran 2016; 15:32:23 >
  • Başlığa kafam takıldı..

"YouTube orijinal dizilerine yenilerini ekliyor"

Yani youtube'un bir dizisi var birde "orijinal dizisi" mi var? Yani ya dizisi vardır yada yoktur. eğer orijinal dizisi dersen demek ki orijinal olmayan bir diziside mevcut.. en basit 2500 yıllık klasik mantıkla düşünsen bile bu çıkar..

orjinal dizisi dediğinde orijinal olmayan filan saçma yaa... ne demek istediğini anlıyorum ama anlatış yöntemi yanlış... yani youtube'un dizisi var dediğinizde ben bunu sahte, fason kaçak şeklinde algılamam ki..

mercedes araba yapınca arabanın ismine "orijinal mercedes" yada ne bileyim audi "orijinal Q7" demiyor ki :))) anladınız mı?

• Batuist B kullanıcısına yanıt
    Başlıkta bir sıkıntı yok. Ordaki orijinal kelimesi çakmanın zıttı olan orijinal değil. Youtube'a ait anlamında kullanılan bir kelime. Mesela Google Trt nin bir dizisini alıp Youtube da yayınlayabilir. Bu dizi Youtube dizisi olur ama Youtube original series olmaz. Türkçe'de tercih edilmesi benim de hoşuma gitmiyor ama kelimelerin dilimize girmesi yetmiyor yeni anlamlar da yükleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Melkor -- 27 Haziran 2016; 3:16:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Başlıkta bir sıkıntı yok. Ordaki orijinal kelimesi çakmanın zıttı olan orijinal değil. Youtube'a ait anlamında kullanılan bir kelime. Mesela Google Trt nin bir dizisini alıp Youtube da yayınlayabilir. Bu dizi Youtube dizisi olur ama Youtube original series olmaz. Türkçe'de tercih edilmesi benim de hoşuma gitmiyor ama kelimelerin dilimize girmesi yetmiyor yeni anlamlar da yükleniyor.

youtube dizisi diyince olmuyor mu yani? şimdi sen youtube dizisi desen benim hiç aklıma trt dizisi getirme gibi bir ihtimalim olur mu sence? o zaman şunuda yapmak lazım.. mesela trt dizisi diyorsun ya... aynı mantıkla aslında şöyle demeliyiz orijinal trt dizisi.. mesela tv2 diye bir kanal var.. eskiden kanal d'de yayınlanan dizileri yayınlıyorlar.. o dizilerin isimlerine o zaman orijinal kanal d dizisi demeleri gerekiyor aynı mantıkla. şimdi anlatabildim mi..

hani ben konuyu yada oradaki orijinal kelimesinden ne kasdediliyor orada değilim.. onu anlayacak kadar kapasitem var çok şükür.. lakin bunun saçmalığından bahsediyorum..

alinin evi - dediğimiz zaman buradan ne dediğimiz anlaşılmıyor alinin orijinal evi dememiz gerekiyor aynı mantıkla... yani alinin evi diyince evin kimin olduğu anlaşılmıyor mu? neyse yaa... eğitim seviyesi düşük biri kuyuya taş atmış biz mi çıkaralım şimdi.. yaz istediğin başlığı yaz.. orijinal lisanslı patentli hakiki vs.. youtube dizisi.. banane..

sadece şuna üzülüyorum.. bu ülkede yokmu başka bu kadar yüksek tık alan bir sitede yazabilecek daha eğitimli biri..

Anlatım bozukluğu olmasına bir şey diyemem. Gir Netflix e Hulu ya Netflix Original yazar. Bu mesajını istersen Netflix desteğe atabilirsin. Çünkü verdiğin örnek çok saçma. Bir tv kanalıyla online yayın yapan kanal böyle karşılaştırılamaz. Yayın tarzları ve pazarlama stratejileri çok farklı.

Yani Dünya böyle kabul etmiş sen kabul etmesen de olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Anlatım bozukluğu olmasına bir şey diyemem. Gir Netflix e Hulu ya Netflix Original yazar. Bu mesajını istersen Netflix desteğe atabilirsin. Çünkü verdiğin örnek çok saçma. Bir tv kanalıyla online yayın yapan kanal böyle karşılaştırılamaz. Yayın tarzları ve pazarlama stratejileri çok farklı.

Canını çok sıkma. Öğrenmiş oldun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

olay tam olarak arkadaşın dediği gibi

• amma geliştiler.
  • quote:

Canını çok sıkma. Öğrenmiş oldun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.