Şimdi Ara

Renault Symbole Sonradan Klima Takılırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2008 1.4 authantique aracımın kliması yok sıfır almıştım keske almasaydım çok pişmanım klimasızda binmek tam işkence sonradan takılabiliyormu acaba benim anlamadığım 2008 model arabada klima yok dünyada tek heralde adamlar nerden çalacaz diye kafayı yemişler

• Takılırsa kaç liraya takılır asıl sorman gereken o soru bu bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2008 arabada nasil klima yok. Iyi direksiyonu falan koymuslar bari.
    Bunun bence tek mantikli aciklamasi olabilir. Arac rusya gibi soguk ulkeler icin uretilmistir ancak herhangi bir sebepten oturu Turkiye pazarinda satilmistir.

Sonradan klima takilabiliyor. Cikmacilara gidip fiyat almaniz lazim. Ancak ne kadara patlar bilemem. Klima takilirken aractaki bazi parcalarin da degismesi gerekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingeniarius -- 25 Haziran 2016; 1:56:50 >
  • Hocam klima klima diyolarda bizim arabada ki klima kendini anca sogutuyor arabayi alirken klimali diye aldik.Babam disarisi +40 derece olsun iceride usuyecegiz derdi beklentimiz o kadar buyuktu hayal kirikligimiz ne kadar buyuk oldu tahmin edin.Belediye otobuslerinde ki gibi klima olmadiktan sonra anca satarken daha fazla tercih ediliyor diye aliriz artik bundan sonra pek bir ise yaradigini gormedim.

Clio symbol kullanipta sogutmasindan memnun olan var mi bilmiyorum belki bizim klimada sorun vardır diye düşünmüyor degilim soguk ufluyor ama yetmiyor yola cikmadan 10 dk once baslattim klimayi yolda camlar full kapali son seviyede calistirdim islemedi en sonunda actim camlari püfür püfür gittim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnym97 -- 25 Haziran 2016; 2:08:22 >
  • Benim 2004 bile var 1.4

Ben yok sanıyordum (çünkü soğutmuyor) radyatör ustası var bunda klima dedç sanırım gazı yok

• İnternetten arattığımda bunu buldum hocam firmayla alakam yok ama her türlü araca takılabileceği söyleniyor. Bi bakın istersenizhttp://www.otoklimamarket.com/hizmetlerimiz.asp
  • O yillarda fiyat kataloglarini inceleyen bu durumlara sasirmaz.

• Klima takmaya masraf edeceğinize gördüğüm aracınız 20 ile 25.000 tl arasına gidiyor nasıl gidiyor bilmiyorum ama fiyatlar öyle 3-5 üzerine ekleyip belki daha eski bir model klimalı bir şey alabilirsiniz

Sonradan klima taktıranı duymadım.Radyatör vs değişmesi gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Hocam klima klima diyolarda bizim arabada ki klima kendini anca sogutuyor arabayi alirken klimali diye aldik.Babam disarisi +40 derece olsun iceride usuyecegiz derdi beklentimiz o kadar buyuktu hayal kirikligimiz ne kadar buyuk oldu tahmin edin.Belediye otobuslerinde ki gibi klima olmadiktan sonra anca satarken daha fazla tercih ediliyor diye aliriz artik bundan sonra pek bir ise yaradigini gormedim.

Clio symbol kullanipta sogutmasindan memnun olan var mi bilmiyorum belki bizim klimada sorun vardır diye düşünmüyor degilim soguk ufluyor ama yetmiyor yola cikmadan 10 dk once baslattim klimayi yolda camlar full kapali son seviyede calistirdim islemedi en sonunda actim camlari püfür püfür gittim.

hocam 2005 model 1.5 dci symbol kullandım yazın 40C* Sıcaklarda kliması çok iyi soğutuyordu.hemen soğutması için klimayı açmadan evvel camları komple açıp bu sırada klimayı açıp içerdeki sıcak havayı atmak gerekiyor yola çıktıktan sonra camları kapatınca anında soğutuyordu.direk camları kapatıp klimayı açınca içerdeki 60C* lik havayı soğutması daha zor olur.

• bnym97 kullanıcısına yanıt
    Bence klimanizda sorun var

Aracim 95 model

10 derece sogukluk ufluyor termometre ile olcdum. Ve gayette iyi

Gazi tam dolumu ne zaman basildi onuda vilmiyorum kaliteli gazmiydi degilmiydi..

• 2008 model logan'ın kliması sanıldığından iyi soğutuyor. ben böyle bir klimayı ne fiat'ta, ne ford ticari araçta ne de renault türkiye araçlarında gördüm.
  • bizim l300 de de klima yok. l300 e klima takılabiliyor mu? bugün hep cam açık gezdim rüzgarı yedim. biraz başım ağrıdı akşam.
  • sabah sabah güldürdün 8 yılda yenimi farkettin

uğraşma sana logişimi satayım ama dikkat et acayip soğutuyo zatüre olma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

bizim l300 de de klima yok. l300 e klima takılabiliyor mu? bugün hep cam açık gezdim rüzgarı yedim. biraz başım ağrıdı akşam.

Her araca klima takilir ben daha once kendi aracima kendi imkanlarimla takmistim. illa para karsiligi yapan birileride vardir zor degil ama ucuz olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki aracımda yoktu. Araştırdım.

Sonuç : Aracı sattım klimalı aldım.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim.Sizin yorumunuzu okuduktan sonra hem sevindim hemde uzuldum.Kavurucu sicakta camlar açık gidip ruzgar sesini cektim defalarca hemde araba klimali oldugu halde bir ara klima hortumu patlamıştı demek ki o zaman kalitesiz gaz bastilar cunku cok uzun sure sogutucak mi diye gittim baktim olmuyor actim camlari.

Bu hafta bakima girecek araba klima gazinida yenileyelim bakalim o zaman sonuc degisecek mi.

• Eropada bile klima var. 2008 clioda yok dusun artik.

• Bizim arkadas 2012 symbol aldi digital saat yok kilma yok 4 adet tavan.tutamaclari yok ful olan modelde hepsi var 4 adet tutamac alakta sana tanesi 5tl den full yapak sunu dedim ne dalga geciyosun diye bana sovecekti hahaha

• Bende de 2006 1.6 logan var kliması çok iyi,cama film yaptırdım onunda faydası var .
    Konuya gelince yapılır radyatör,kompresör,yeni gösterge borular vs masraflı olur işçilikde bir o kadar tahmini 2bin gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Hocam klima klima diyolarda bizim arabada ki klima kendini anca sogutuyor arabayi alirken klimali diye aldik.Babam disarisi +40 derece olsun iceride usuyecegiz derdi beklentimiz o kadar buyuktu hayal kirikligimiz ne kadar buyuk oldu tahmin edin.Belediye otobuslerinde ki gibi klima olmadiktan sonra anca satarken daha fazla tercih ediliyor diye aliriz artik bundan sonra pek bir ise yaradigini gormedim.

klima fanını yüksek devirde çalıştırmak soğutmayı yapmaması veya çok geç yapması demek. Max 2 seviye otomatik klima ise 3 seviyeyi gecmemeniz gerekiyor. Bu en etkin ve hızlı soğutma şeklidir. 10 yaşında ki aracımda klima gayet soğutuyor. Yazın 21c çalıştırıyorum 17 ye düşürdüğümde üşüyorum. Bence klimayı bir baktırın ve dediğim şekilde kullanın.

Konu sahibi arkadaş klima takılır sorun değil. Ama çıkacak fiyata taktırmak mı yoksa klima bir araç mı almak mantıklı onu ilk önce araştırın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.