Şimdi Ara

Corolla (tam otomatik) 2009 periyodik bakım hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım 29.000 km.de 2009 Ekim trafiğe çıkışlı 2010 model tam otomatik şanzuman Corolla. Daha önce halamın aracıydı şimdi ben aldım. Son bakımı 2015 Aralıkta (25.000 km.de) Ankara Toyota Efe'de yapıldı. Servise sorduğumda bugüne kadar sadece rutin bakımlarının yapıldığı söylendi. Özel bir serviste aracımı kontrol ettirdim. Şanzuman yağını (çok temizmiş), bujilerini (uçları erimemiş), motor kayışını (deforme, yıpranma yok) vb. yerleri kontrol ettiler. Herhangi bir değişikliğe gerek yok dediler.

Özellikle kafama takılan şanzuman yağı. Kitapçık 60.000 km diyor. Km dolmadı ama 7.yılı aracın. Değiştireyim mi beklesin mi? Kasım sonu ya da 10.000 km. daha geçerse son bakım üzerinden, rutin bakımı var. Onu mu bekleyeyim?

• Yıl olarak çok uzun zaman olmuş . Eğer aracınıza uzun sure binecekseniz değiştirin yağını kafani rahat binin.

Otomatik şanzıman kullanımında yağ çok önemli.
    Arabayı yeni aldıysanız eğer yağ+filtre ve şanzıman yağı değiştirin.

Aslında trigeriniz de gelmiş belki kayista gözle gorulur bir deformasyon yoktur ama kullanılan malzeme özelliğini kaybetmiştir. Dediğim gibi uzun yıllar kullanacaksaniz değiştirin kafanizda takilmasin kendinizi garantiye alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.