Şimdi Ara

general mobile 5 plus mu almalıyım yoksa zenfone 2 ze551ml 32 gb mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar daha önce bu soruyu soran oldumu bilmiyorum aslında araştırmaya fazla vaktim olmadı
    önümüzdeki hafta telefon almayı düşünüyorum.. aslında geçen sene zenfone 2nin çıkmasını beklemeyeyip GM discovery 2 almıştım... ama zenfone 2 de gözüm kalmıştı onu almak istiyordum. ama geçtigimiz haftalarda GM 5PLUS çıktı..telefon hoşuma gitti ama discovery 2 nin kasasıyla aynı gibi kasası ve discovery 2 de soyulma olmuştu bundada olurmu o kafamı karıştırdı. ayrıca çok oyun oynayan birisiyim ayrıca performans anlamıda her zaman telefonun üst seviye olmasını isteyen biriyim kamera performansı felan iki veya üçüncü sırada gelir benim için. bu istediklerime karşın zenfone 2 mi tercih etmeliyim gm5plusmu ha söylemeyi unuttum telefonu çok düşüren biriyim günde 5-6 kere yere mutlaka şiddetli bir şekilde düşürürüm(sakarım anlıcanız)

bunlardan başka öneriniz varsa yazmanızı istiyorum.. bütcem 1500-1600 civarı daha fazlada vermem telefona zaten ama bunlar biraz ucuz geldi o yüzden sormak istedim..
    bilen varsa lg g flex 2 adlı telefon var o kullanışlımı onuda sormak istiyorm..
    vereceginiz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim arkaadşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk5851

merhaba arkadaşlar daha önce bu soruyu soran oldumu bilmiyorum aslında araştırmaya fazla vaktim olmadı
    önümüzdeki hafta telefon almayı düşünüyorum.. aslında geçen sene zenfone 2nin çıkmasını beklemeyeyip GM discovery 2 almıştım... ama zenfone 2 de gözüm kalmıştı onu almak istiyordum. ama geçtigimiz haftalarda GM 5PLUS çıktı..telefon hoşuma gitti ama discovery 2 nin kasasıyla aynı gibi kasası ve discovery 2 de soyulma olmuştu bundada olurmu o kafamı karıştırdı. ayrıca çok oyun oynayan birisiyim ayrıca performans anlamıda her zaman telefonun üst seviye olmasını isteyen biriyim kamera performansı felan iki veya üçüncü sırada gelir benim için. bu istediklerime karşın zenfone 2 mi tercih etmeliyim gm5plusmu ha söylemeyi unuttum telefonu çok düşüren biriyim günde 5-6 kere yere mutlaka şiddetli bir şekilde düşürürüm(sakarım anlıcanız)

bunlardan başka öneriniz varsa yazmanızı istiyorum.. bütcem 1500-1600 civarı daha fazlada vermem telefona zaten ama bunlar biraz ucuz geldi o yüzden sormak istedim..
    bilen varsa lg g flex 2 adlı telefon var o kullanışlımı onuda sormak istiyorm..
    vereceginiz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim arkaadşlar...

G Flex 2 için thermal throttling şikayeti var. Fiziksel olarak sağlam ve farklı bir telefon, çok heves etmiştim ama ilk çıktığı zamanki çılgın fiyatı nedeniyle almamıştım :)

Bence o aralıkta Xperia Z5 Compact ilk sıraya oturabilir.

• zenfone 2 32gm kullanıyorum telefonun bir sıkıntısını göremedim gm5 plustan uzak dur bence
  • sefinho kullanıcısına yanıt
    hocam zenfone 2 kullanıyorum demişsin optimizasyon konusunusunda telefnoun bir sıkıntısını gördünmü ??telefon intel işlemcili ve biraz kararsızım.
    zenfone selfiede snapdrogon 615 var onu almayı düşünüyordum aslında intel işlemcinin gerisinde kalıyor ama daha yeni nesil bir işlemci. sizin bu konuda bilginiz varmı hangisini tercih etmeliyim..

serdar...
  • telefonun hiçbir sıkıntısını görmedim bence alacaksan 32gb olanı almalısın tavsiye ederim hızlı sarjda desteklıyor ama ben bunu satıp mi 5 alacam model yükseltecegim hiçbir sıkıntısını görmedim ben
  • sefinho kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hacom zaten bende 32 degil 64 olanını almayı düşünüyordum hafıza benim çok işime yarıyo baktım biraz hafıza hariç tüm özelikleri aynı zaten
    ama zenfone selfiede hala aklımda biraz araştırmam lazım bu konuyu..

serdar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk5851 -- 27 Haziran 2016; 16:26:40 >
  • 64 lügüne o parayı vermene gerek yok çünkü hafıza kartı girişide var 32 lik hafıza kartı alırsın sıkıntı olmaz zenfone selfie yi alma bence hem zf2 de 4gm ram var işlemciside 2.3ghz
  • Benim eşimde de Zenfone 2 var 4gb ram'li olanı. Telefondan iyi anlarım ve bu telefondan daha hızlısını görmedim. Intel konusunda çekincen olmasın bir problemle karşılaşmadık henüz. Ama batarya dersen o kötü işte. Normal kullanımda 3 saat civarı ekran süresi veriyor. Oyun yok sadece internet ve çok az konuşma.
  • Aytamal A kullanıcısına yanıt
    hocam bende birazcık batarya birazda işlemci için asus zenfone selfieyi tercih etmeyi düşünüyordum bataryasının gayet iyi gittigini söylüyorlar
    asusa gelince intelin acayip pil harcadıgını söylüyorlar galibada dogru gibi hem selfie de çıkarılabilir batarya var servise gönderip degiştirtmek zorundada degilim
    kararsız kaldım batarya benim için önemli bazen 2 gün eve gelmedigim oluyor yani şarj etmeye vaktim yok
    yaa bide ben snapdragon 615 yani selfieyi tercih etsem ciddi anlamda performans aralıgı varmı aralarında yoksa sadece oyunlarda felan farkedilecek bir performansmı bu

serdar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk5851 -- 27 Haziran 2016; 17:09:21 >
  • İşlemcide ve ramde kesinlikle sorun yaşamazsın. Ben G2 ile şu an her oyunu rahatlıkla oynuyorum. O konuda için rahat olsun. Sadece Selfie'nin kronik bir sorunu var mı araştır. Aslında her telefonda kronik sorun var. En az ve günlük kullanıma yansımayacak olanını seçmek lazım. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Alırsam Z5c alırım şu anki piyasada. O da boyutundan dolayı.
  • Aytamal A kullanıcısına yanıt
    hocam g2 de snapdragon 800 bu işlemcide zenfone 2 deki intel işlemcisini rakibi yani aynı segmentte bu telfon biraz daha aşagıda kalıyo o konuda...
    kronik bir sorununuda görmedim forumlara felan baktım sadece bazı kullanıcılır arka kameranın kumlanma yaptıgını yazmışlar başka ciddi sorunun görmedim
    z5c dedigin telefon hoşuma gidiyo benimde aslında ama tasarımına pek ısınamadım aslında telefon bütçem o fiyatlarda ama ben daha ne kadar ucuza getirebilirm diye ugraştım aslında..
    sanırım alıcam ben zenfone selfie verdiginiz cevaplar için teşekkkürler..

serdar..
  • faruk5851 kullanıcısına yanıt
    Zenfone 2 nin ahize sesinin kısık oldugunu söylemeye geldim . Gidiyorum
  • eyvallah saol, arastırıyım bi bilmiyordum bunu..
  • Zenfone 2
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.