Şimdi Ara

Xiaomi’den elektrikli bisiklet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ticari hayatına MIUI kullanıcı arayüzü ile başlayan Çinli Xiaomi, önce mobil cihaz pazarına ardından da giyilebilir cihaz pazarına adım attı. Sonrasında ise sayısı sektörde boy göstermeye başladığını gördük. Firma şimdi elektrikli bisiklet alanına el atıyor.

Xiaomi, doğduğu toprakları çok iyi tanıdığı için ihtiyaca yönelik hamleler yapıyor. Örneğin çevre kirliliğinin yoğun olduğu ülkede, hava temizleyici ve akıllı su arıtma cihazları ile ihtiyaca cevap vermeye çalışıyor. Elektrikli bisiklet hamlesi ise, ülkenin kalabalık yollarında çıkış yolu arayan tüketicilere hitap ediyor.

Elektrikli bisiklet pazarı ülkede yoğun rağbet görüyor ve yıllık olarak araba satışlarından bile daha fazla. Bu bakımdan, elektrikli bisiklet sektörüne akıllı hamle yapmak pazar payı açısından büyük önem taşıyor. Mi QiCycle adındaki bisiklet de buna göre tasarlanmış.

Ayrıca Bkz.Xiaomi telefonlarında neden su geçirmezlik özelliği yok?

Xiaomi; mobil cihaz, giyilebilir cihaz ve televizyon sektörü haricindeki diğer sektörlerde genelde doğrudan üretim yapmıyor. Pek çok girişime yatırım yaptığı için, onların ürettiği ürünlere kendi markasını ekliyor. Mi QiCycle elektrikli bisiklet de, iRiding adında Xiaomi’nin yatırım yaptığı Tayvanlı bir girişim tarafından üretiliyor.

Katlanabilir tarzda olduğu için arabanıza da kolaylıkla sığabilen elektrikli bisiklet, 14.5Kg ağırlığında. 250W 36V yüksek hızlı bir motordan gücünü alan bisiklet, Panasonic imzalı 18650 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan bisiklet tek şarj ile 45km mesafe yapabiliyor. Ayrıca akıllı bir tork algılama teknolojisi, kullanıcının pedal çeviriş ve uygulanan tork durumuna göre gücü ayarlayabiliyor. Shimano Nexus 3 vites kutusu ile de direnç ayarlanabiliyor.

Bisikletin gidon kısmında ise küçük ekrana sahip bir cihaz yer alıyor. GPS sayesinde cihaz gidilen mesafe, hız, yakılan kalori gibi değerleri ölçebiliyor. Bunları hem ekranından hem de Bluetooth ile bağlandığı akıllı telefondan kullanıcıya sunabiliyor. Bisiklet, 455$ yaklaşık fiyat etiketi ile Çin’de satışa sunuldu.

• biraz daha güzel görünemez miydi

• quote:

Orijinalden alıntı: tttahmettt

biraz daha güzel görünemez miydi

hayır.

• 45 km baya iyimiş bisiklet için

• Uzaktan bakınca itici bir görüntü veriyor ama öyle değil.

Ayrıca elektrikli bisiklet olduğu için taşınabilirlik ve
    yer kaplama konusu da önemli

• benzerleri vardi zaaten ama xiaomi olunca hep gene bi referans sayilir.
    bagaja 2 adet atmali bunlardan, park sorunlu kisa mesafelerde, rampa yukari got zorlaninca pedala atariz taban vitesini veririz voltaji.
  • Üzerinde neden dinamo yok merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Uzaktan bakınca itici bir görüntü veriyor ama öyle değil.

Ayrıca elektrikli bisiklet olduğu için taşınabilirlik ve
    yer kaplama konusu da önemli

Evet çok itici sadece donanımsal özellikleri iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Xaomi ürünlerini severim. Ve kullanıyorumda. Bunun tipi de fena değil. Yalnız bence bisiklet sürülünce Tadı var.. Fiyatini pahalı buldum. Bide şu tekerleklerdeki fren sistemi çok çabuk bozuluyor. Bence Tekerlekte ayrı bir disk olup onunla fren tutmalı..

• 29000mAh değil 20 adet 2900mA 18650 pile sahip bir batarya

• Tr de bu fiyata bulsam hemen alırım.Özellikleri çok iyi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

Üzerinde neden dinamo yok merak ediyorum

dinamoyu napacaksın, pilli bisikletten elektrik mi üreteceksin.

• Telefondan bisiklete bir aşk hikayesi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

quote:

Yolda kendi kendini şarj eder . Kayıplarla dahi olsa menzili yarı yarıya artar
  • quote:

quote:

quote:

Dinamonun yavaslattigi kadar enerji kaybeder. Onca muhendis bu optimizasyonlari dusunuyor dostum.

• quote:

quote:

quote:

dinamonun yaratacağı - kuwet vereceği kuvveti alır götürür.enerjinin korunumu yasasını inceleyin aynı cihaz üzerinde aynı enerji tipi hem üretilip hem tüketilemez.yapılır ama bi yararı olmaz.sıvı yakıtlı olan modele dinamo bağlarsın,pilleri şarj eder menzil uzatırsın.yada frenleri güçlü dinamolar seçersin yavaşlamak istediğinde hafif frenlerde pilleri şarj edersin.yapmaya çalıştığınız şey pili şarj ederken kullanmaya çalışmak buda olmaz.pil teknolojisi 1dk şarj ile 30dk tüketim sağlamadığı sürece o iş olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

quote:

Orijinalden alıntı: tttahmetttbiraz daha güzel görünemez miydi
    hayır.

sana mı sorucaz bide hayır demiş kendini ne sanıyorsunda hayır yazıyorsun

• bu ne be pöff görünmezlik özelliği olaydı iiydi napam ben görünmez olmayan bisikleti bide elektrikli niye hidrojen değil yada neden çeşme suyula çalışmıo beleşe giderdi sonra bide beleş değil gidin belediyelerin yarışmalarına katılın beleş bisiklet veriyor bazılardı hemde free bide trde yok sanki pohanilus zıkkımator 5000 50.yıl verisyuonun mars taşı kaplamalı tarağı sanki :d

• o kadarcık bisiklet nasıl ortalama 60-70 kiloluk bir insan ile gidecek merak konusu
  • Powerbanklere 10000 mah verip buna 18650 mah koymaları hiç hoş olmamış.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.