Şimdi Ara

gece internet kasılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 ev bağlıyız. diğer eve kablo gidiyor.onda da kablosuz switch ile telefondan falan giriyor.

modem arayüzünden bakıyorum, kimse bağlanmamış. arkadaşla konuşuyorum diyor ki kullanmıyorum şuan. ama ethernet ışığı sürekli yanıyor. aşırı derecede kasıyor internet. kablosunu çekince düzeliyor.

farklı switch denedik. yine problemi çözmedi.

sizce niye olabilir ? her gece bu saatlerde vaziyet böyle..

1-2 ay öncesine kadar böyle bir sorun yoktu.

edit: sanki upload yapıyor öyle kasıyor internet. download hızında değişiklik yok yine 3 mbit indiriyor akk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcan402 -- 24 Haziran 2016; 3:06:12 >

• bcan402 kullanıcısına yanıt
    Size önerim olacak madem bu kadar sorun yaşıyorsunuz modeme reset atmayı denediniz mi?
    Modem ışığı devamlı yanıp sönerken speedtest yaptınız mı?
    Modem ayarlarından Wireless veya Lan'a bağlı kullanıcılar var mı?
    Açıklarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Size önerim olacak madem bu kadar sorun yaşıyorsunuz modeme reset atmayı denediniz mi?
    Modem ışığı devamlı yanıp sönerken speedtest yaptınız mı?
    Modem ayarlarından Wireless veya Lan'a bağlı kullanıcılar var mı?
    Açıklarsanız sevinirim.

tabi ki reset attım.

speedtest yapmıştım kasıyorken. indirme ve yükleme hızlarında anormal bir durum yok ama ping 750ydi . kabloyu çektikten sonra yaptığımda ping 30 a falan düştü.

wireless ve lan kullanıcılarına baktım. onda da anormallik yok sadece bizim ve arkadaşın switch ve telefonlarının ip görünüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    arka planda neti kullanan bir uygulama olabilir özellikle oyun yada sürekli güncel kalması etkinleştirilen.
    Modemi sıfırladığınız halde halen internetinizi kullanmaya devam ediyorsa cihazlarınızdan kaynaklanan yazılım olduğunu düşünüyorum başka türlü çözüm sağlayamadım.
    Modemi sıfırlayın ve Wireless şifrelerini değiştirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_N_I_L_

arka planda neti kullanan bir uygulama olabilir özellikle oyun yada sürekli güncel kalması etkinleştirilen.

laptop ve telefonda bağlantıyı kesince de devam ediyor.

kabloda mı sıkıntı var acaba ?
    Sanmam kabloda sıkıntı olsa neti kablodan çeken sıkıntı yaşar. Modem sizde olduğuna göre farklı bir modem ile gözlemleyin durumu bi.
  • http://www.speedtest.net/my-result/5429492585

şu testi yapmam bile 5 dk sürdü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.