Şimdi Ara

Sokağa aracını parkedenler. Sabrınızı nasil koruyorsunuz ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet bir kere de hırsız kılıklı bir tip arabaya yanaşmaktan erindi. Sabah komşu benim arabada bi şey var mı diye kapımı çaldı. Öğrendim ki adamın arabasının ön camını patlatıp teybe kadar boşaltmışlar.

İşin aptal yanı teras kattan herifin arabanın içini kolladığını da gördüm ama o zamanlar immo'nun bi işe yaradığınına dair cühelaca düşüncelerim vardı.

Edit: patlatılan cam benimkinin değil komşunun arabasının camı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erol börek -- 24 Haziran 2016; 16:34:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Kasko var ben neden düşüneyim? Bu sakınmaların temel sebebi üç kuruşu peşinat verip 48 ay kredi ile araba almaktan kaynaklanıyor. O durumda araba araba olmaktan çıkıyor.

Hocam konuyu yanlıs anladın heralde. Konu arabayı sakınma ya da parayla bagdastırılacak bir konu degil. Konu insanların duyarsızlıgı,vurdumduymazlıgı

İlla ki bircogumuzun kaskosu vardir. Kaskomuz var diye gel arabayı kır,icine et diyemeyiz heralde takdir edersin ki.

Arabasına essek niyetine binen insanlar icin bu konu icinde konustugumuz konular önemli gelmeyebilir fakat benim gibi titiz,özen gosteren insanlar icin sıkıntı doguruyor.

O konuda haklınız elbette. Günümüzün anne babalarının yetiştirdiği evlat kalitesi bu durumun sebebi bana göre. Ben çocukken birinin malına zarar versem karşılığını ailemden alırdım, şimdikiler servet düşmanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

angut gibi bir millet olduk. kimsenin kimseye saygısı yok. ufağından yaşlısına aç sırtlanlara dönüştük. herkes herkesle kavgalı, husumetli. araba ise sahibinin canını yakma yöntemine dönüştü.

Aynen bu devirde sadece çok yakınına iyilik yapacaksın. Herkes bir tuhaf. Ev yapmaya niyetlendik. Yan bina ilk yapılırken tuvalette olması gereken havalandırma boşluğunu vermemiş. Rica etti kendi metre karemden feragat edip her katta 20 cm kadar boşluk bıraktım. Benim bina yapılırken onun boyasına birkaç nokta da zarar geldi gittim boya aldım rica etti benimle alakasi olmayan yerlerinde tadilatıni yaptırdım parasını ödedim. Sonra yine benimle alakalı olmayan bir durumda evine çatıdan benim yüzümden su girdiği gerekçesiyle 3 tane usta çağırdım hepsi sorun sende değil demesine rağmen agzimin tadı kaçmasın diye onu da yaptırdım. En son birkaç Hafta önce kombi servisi Kombinin ilk çalıştırması için geldiğinde aracını bu saygı değer komsumun boş olan evinin önüne sadece 10 dakika park etti diye üçüncü kattan bir hışımla aşağı inip burası benim kapımın önü kendi kapının önüne park ettir diye bağırmasından sonra içimden sadece yazıklar olsun diyebildim. Bunların hepsi karakterle alakalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim arabaya kimse çarpıp kaçmadı mahallede, arabanın üstüne pislik atan falanda yok yaslanan oturanda yok :) arabanın arkasındaki bina boş olduğundan bir şey silkeleyende yok top değdiğini gördüğüm an çocuklarıda kovuyorum zaten Ama iki kere aynı sigaradan atılmış yanarken onu atanı bulursam onada müdahale edeceğim yav sığır sokağa atıyosun bari yanarken atma kimse benim malıma zarar veremez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 24 Haziran 2016; 12:59:59 >
  • Sinir hastası olmaktansa, umursamaz olup pek çok şeyi göz ardı etmeyi tercih ediyorum.

Bugün araca zarar veren kim olursa, yarın onunda başına denk bir durum gelsin diye içimden söyleyip geçiyorum. Fazla düşünmüyorum.
  • Şehir hayatı bizim millete göre değil. Almanlar bile bizimkileri yola koyamıyorlarsa bu yazılanların düzelmesini boşuna umut etmeyelim.
  • En iyisi kapalı otopark

• Benimde araba haritaya döndü park halinde sürtenler yüzünden.Kadınlardan şüpheleniyorum açıkcası
  • Ben genelde takılmam ama dün çocukları izlerken garip bir olaya denk geldim. Çocukların oynayacağı alan yok oynasınlar dedim ama eleman bizim arabayla duvar pası yapmaya başlayınca dayanamadım uyardım.
    Hakikaten bazılarına hoşgörü yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan K. -- 24 Haziran 2016; 14:48:41 >
  • Pis milletiz diyen kendi adina konussun. Bizde cocuk olduk, bi keresinde birinin arabasina dokundum sadece ( arabada tempraydi) annem bi kizdi ne elliyon milletin arabasini diye, sonra ne dokunduk ne elledik. Maalesef boyle insanlar var ama tutup herkesi aynı kefeye koyamazsiniz.

• 9 ayda 4 defa başına bişey geldi.sürtme -cam çatlatma -vurma -vurma hepside kaçmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hakan K. H kullanıcısına yanıt
    Arabayı tribüne çevirenler var.Tavana oturmuş maç izliyor.Kot pantolonun arkasındaki metal zımbırtılar olunca da çiziyor tavanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

quote:

Orijinalden alıntı: ingeniarius

Bahceli ev en iyisi

evim bahçeli arabam bahçede. Ama zarar görmemesi için bahçeye kale duvarı lazım. 1.5 metrelik duvar maalesef çocuk faktörü için yetersiz kalıyor.

Hocam hayvanat bahcelerinde ayilar icin elektrikli teller var onlardan yapabilirsiniz. inanin ayi icin uzulurum ama bunlar icin uzulmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: erol börek

evet bir kere de hırsız kılıklı bir tip arabaya yanaşmaktan erindi. Sabah komşu benim arabada bi şey var mı diye kapımı çaldı. Öğrendim ki ön camını patlatıp teybe kadar boşaltmışlar.

İşin aptal yanı teras kattan herifin arabanın içini kolladığını da gördüm ama o zamanlar immo'nun bi işe yaradığınına dair cühelaca düşüncelerim vardı.

daçya tavsiye ederim,hırsızı geçtim ışıklarda bekleyen dilenciler bile koşmuyor

• arabam 15 yaşında olduğu için sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

evet bir kere de hırsız kılıklı bir tip arabaya yanaşmaktan erindi. Sabah komşu benim arabada bi şey var mı diye kapımı çaldı. Öğrendim ki ön camını patlatıp teybe kadar boşaltmışlar.

Mesajımı editledim, patlatılan benimki değil komşununki.
    Bu arada hanıma da daçya bakmaya başladım.
    En boş layn sanderodan. Sokak arasında bakkala markete okula gidip gelmeğe. (Ama E5'e çıkmak yassah)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Mesajımı editledim, patlatılan benimki değil komşununki.
    Bu arada hanıma da daçya bakmaya başladım.
    En boş layn sanderodan. Sokak arasında bakkala markete okula gidip gelmeğe. (Ama E5'e çıkmak yassah)

spepway 0.9 alırsan yokuş kalkış desteğide var,ayrıca güvenli araba.
    ama içi pek güzel değil kendisi bi kullansın karar versin sonra aranız bozulmasın

• Biz arabamızı balkonun altına kaldırıma bırakıyoruz. Yol ile kaldırım aynı hizada olduğundan parketmek rahat.
    Şimdiye dek birşey olmadı ama garanti olsun diye Çin' den 130 dolara satın aldığım 24 saat aralıksız çekim yapabilen ipcam ile izliyoruz.
    Bir defasında polis başka bir zaman da vatandaşın biri çizilen arabası için görüntü kaydı istedi.
    Kamera bozuk deyip vermedim.
    Evimin diğer köşelerinde de 24 saat etrafı kaydeden ipcamler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Yok be anam, ben böyle kalender hatun görmedim, garibim palioya bile fit.
    O değil de dün muayene için dışını yıkadıydım arabanın, o halde kesin geçmezdi muayeneden gece n'apacam ben şindi

• ClassımDeğilsin kullanıcısına yanıt
    Öyle bizim gibi terbiye veren aile kaldı mı ? Bugün, hanım çocuğun arabama top attı desen, kocasını, sülalesini alıp seni, beni döver. Çocukları özgüvenli olacak ya, sıkıyorsa laf et... Kafasında tüm aileler. Sokakta kaç tane insan evladı ile karşılaşıyorsunuz, gün içinde ? Ben kendimi bildim bileli (42 Yaşında doğma büyüme İstanbul' luyum ) bu memlekette düzgün adamın karşısına, hep dağdan inme iki ayaklı mahluklar çıkar. 2✖️2 = 4

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.