Şimdi Ara

VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, elimde bu modem var. Eski evimde adsl kullanırken de sürekli kopma yapıyordu, eski bir adsl modem takınca sorunum düzelmişti. Taşındığım evde de eski modemi kullanıyordum. Daha sonra hipernete geçince 3312 ye geçtim ve gene kopmalarım devam ediyor. Bazen hiç bağlanmıyor kanallarla oynayınca arada bir geliyor bazen hiç gelmiyor çözümü bilen var mı?
    Bağlandığı anlardan birinde aldığım ekran görüntüsü.

• quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Merhaba, elimde bu modem var. Eski evimde adsl kullanırken de sürekli kopma yapıyordu, eski bir adsl modem takınca sorunum düzelmişti. Taşındığım evde de eski modemi kullanıyordum. Daha sonra hipernete geçince 3312 ye geçtim ve gene kopmalarım devam ediyor. Bazen hiç bağlanmıyor kanallarla oynayınca arada bir geliyor bazen hiç gelmiyor çözümü bilen var mı?

airties 5760 yada 5650 almanızı öneririm, fiyatları da kendi sınıfları için uygun.
    Hem yeni modemle hat değerlerinizde de ufakta olsa iyileşme olabilir.

• Şimdi hocam internette mi kopma var yani modemdeki ışıklar mı sönüyor yoksa siz kablosuz bağlıyken mi kopuyor bunu belirtmeniz lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Şimdi hocam internette mi kopma var yani modemdeki ışıklar mı sönüyor yoksa siz kablosuz bağlıyken mi kopuyor bunu belirtmeniz lazım.

hocam şu şekilde, power yanıyo wlan yanıp sönüyo,
    dsl ışığıda arada bir 10 sn sürekli yanıp sönüyo sonra 30 sn bir daha yanmıyo
    sonra tekrar internet ışığı yanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

quote:

Merhaba, elimde bu modem var. Eski evimde adsl kullanırken de sürekli kopma yapıyordu, eski bir adsl modem takınca sorunum düzelmişti. Taşındığım evde de eski modemi kullanıyordum. Daha sonra hipernete geçince 3312 ye geçtim ve gene kopmalarım devam ediyor. Bazen hiç bağlanmıyor kanallarla oynayınca arada bir geliyor bazen hiç gelmiyor çözümü bilen var mı?

airties 5760 yada 5650 almanızı öneririm, fiyatları da kendi sınıfları için uygun.
    Hem yeni modemle hat değerlerinizde de ufakta olsa iyileşme olabilir.

Benim modem baya sorunlu anladığım kadarıyla, yapılabilecek bişey varsa yapayım diyorum yoksa mecbur alacaz yenisini

• Şu anda var internetim değerlerim de şu şekilde.

============================================================================
    VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 22 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.056 Mbps 11.797 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.033 Mbps 11.757 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 26.2 dB 21.6 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.3 dBm 13.4 dBm
    Receive Power: 4.4 dBm -25.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 2.0 dB 39.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 24.105 Mbps 52.816 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 3.5 22.9 23.5 N/A 37.5 46.6 58.1
    Signal Attenuation(dB): N/A 24.2 23.8 N/A 37.6 46.7 58.2
    SNR Margin(dB): N/A 26.2 0.0 N/A 21.6 21.6 21.7
    Transmit Power(dBm): N/A 2.2 4.4 N/A 11.6 7.5 3.5

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 22 min 25 sec
    FEC: 9381 0
    CRC: 1257 0
    ES: 12 0
    SES: 8 0
    UAS: 0 0
    LOS: 0 0
    LOF: 0 0
    LOM: 5 0
    Latest 15 minutes time = 4 min 48 sec
    FEC: 0 0
    CRC: 0 0
    ES: 0 0
    SES: 0 0
    LOM: 0 0
    Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
    FEC: 2 0
    Latest 1 day time = 34 min 48 sec
    FEC: 9639 0
    CRC: 4979 0
    ES: 45 0
    SES: 23 0
    UAS: 423 423
    LOF: 9 0
    LOM: 18 0
    Previous 1 day time = 0 sec
    Total time = 34 min 48 sec

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Şimdi hocam internette mi kopma var yani modemdeki ışıklar mı sönüyor yoksa siz kablosuz bağlıyken mi kopuyor bunu belirtmeniz lazım.

hocam şu şekilde, power yanıyo wlan yanıp sönüyo,
    dsl ışığıda arada bir 10 sn sürekli yanıp sönüyo sonra 30 sn bir daha yanmıyo
    sonra tekrar internet ışığı yanmıyor.

Hattınızda kopma yaşıyorsunuz ev içi tesisatta bir sıkıntı olabilir modemden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Ek vs varsa ev içi kablolarda kontrol edin imkanınız varda modemin girişine kadar bütün kabloları yenileyin.

• quote:

Şu anda var internetim değerlerim de şu şekilde.

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 22 minutes
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.056 Mbps 11.797 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.033 Mbps 11.757 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 26.2 dB 21.6 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.3 dBm 13.4 dBm
    Receive Power: 4.4 dBm -25.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 2.0 dB 39.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 24.105 Mbps 52.816 Mbps
    VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
    Line Attenuation(dB): 3.5 22.9 23.5 N/A 37.5 46.6 58.1
    Signal Attenuation(dB): N/A 24.2 23.8 N/A 37.6 46.7 58.2
    SNR Margin(dB): N/A 26.2 0.0 N/A 21.6 21.6 21.7
    Transmit Power(dBm): N/A 2.2 4.4 N/A 11.6 7.5 3.5

VDSL Counters

Downstream Upstream
    Since Link time = 22 min 25 sec
    FEC: 9381 0
    CRC: 1257 0
    ES: 12 0
    SES: 8 0
    LOM: 5 0
    Latest 15 minutes time = 4 min 48 sec
    Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
    FEC: 2 0
    Latest 1 day time = 34 min 48 sec
    Previous 1 day time = 0 sec
    Total time = 34 min 48 sec

Bina ve ev içi tesisattan ben de şüphelendim. Ama eskiden de benzer sorun olduğunu ve farklı modem kullanınca düzeldiğini belirtmeniz de önemli. Biraz tuzlu olabilir ama modemi yenileyip gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sıkıntı varsa kabloları da yenilemeniz gerekecek..

• bu evime tasindigimda adsl le baslamistim bi kac gun kullandim eski modemle onda bi kopma olmuyodu, ama hiperde mi modemden mi bilmem simdi kopmalar basladi. muhtemelen modemi degistircem ama degistirmeden modemde yapilacak ayarlarla duzelme sansi var mi sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bu evime tasindigimda adsl le baslamistim bi kac gun kullandim eski modemle onda bi kopma olmuyodu, ama hiperde mi modemden mi bilmem simdi kopmalar basladi. muhtemelen modemi degistircem ama degistirmeden modemde yapilacak ayarlarla duzelme sansi var mi sizce?

Modemde yapılabilecek bir ayar yok sorun hattınızda hocam olmazsa açın arıza kaydı internetim kopuyor devamlı diye ekipler gelip telekomdan baksınlar hattınıza.

• quote:

bu evime tasindigimda adsl le baslamistim bi kac gun kullandim eski modemle onda bi kopma olmuyodu, ama hiperde mi modemden mi bilmem simdi kopmalar basladi. muhtemelen modemi degistircem ama degistirmeden modemde yapilacak ayarlarla duzelme sansi var mi sizce?

Önce telekomdan gelip baksınlar arkadaşın dediği gibi, 2-3 seferde de düzelmiyorsa modemi değiştirin. snr sınırı vs değerler aslında iyi, dediğim gibi bina / ev içi kablolama ve / veya modem kaynaklı.
    vmg 3312 serisinde özellikle bir modelin problemli olduğu söyleniyordu, forumda birçok tartışma vardı ama 3312/ devamındaki model numarası sizinkimiydi hatırlamıyorum.
  • Modeminiz sürekli farklı hat değerleri veriyor. Başka modem takınca düzeliyor dediğinize göre hatta sıkıntı yok. Modeminiz arızalı bence. Hiç erkenden boşuna para vermeyin. Eğer civardan bulabilirseniz başka vdsl modem bulun. Sıkıntı yaşamazsanız modeminiz arızalı demektir. Bence de modem arızalı. Hat değerlerini sürekli farklı vermiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zyxeller ölçüm hatası yapıyor bence.

Farklı farklı değer gösterirdi bendede.
    Bu mesaja eklenen görseller:

VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın modemi ölçüm farklılığından daha çok arıza gibi. Modem farklı ölçüyor evet ama bu kadar fark olmaması lazım. Arkadaşın modem arızalı bana göre.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oda olabilir kablo gevşekliğide olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Oda olabilir kablo gevşekliğide olabilir.

Arkadaş adsl modem takınca sorun olmuyor demiş. Hatta problem yok gibi. O yuzden modem gibi geldi bana.

• cevaplar icin cok tesekkur ederim. Anladigim kadariyla en temizi bir modem bulup 2 gun denemek.olmadi hatta baktiracaz. bu attigim istatistiklerde genellikle, modemin ayarlar kablosuz menusundeki kanal numarasini degistirerek deniyorum belki oyuzden farkli olabilir. ilk baglandiginda 23 mb gorurken kanali 1 e cekince 2 mbite dusmustu ama kopmadi bi sure sonra gene ayni. bu arada memnun oldugunuz ucuz vdsl modem varsa bakmaya baslayayim bi yandan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendalŞAMVERDİ

Zyxeller ölçüm hatası yapıyor bence.

Farklı farklı değer gösterirdi bendede.
    Bu mesaja eklenen görseller:

VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma VMG3312-B10B hipernet sürekli kopma

bende de zyxel 3312 b10b var çok düşük ölcüyor öbür modemi takınca normal değerleri gösteriyor çözemedim bir türlü

• Evropos kullanıcısına yanıt
    valla bu modem cok kotu bayram donusu yenisini alicam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

valla bu modem cok kotu bayram donusu yenisini alicam.

acaba hem vdsl hem adsl modemler adsl hatta çalışmıyor mu ya da sorun mu çıkarıyor böyle? Bende bu modemden 2 tane var şimdi takıp çıkarıyorum adsl modem tp link 20 ila 21.50 gösteriyor hattımın desteklediği maksimum hızı 16384 tanımlı 14 civarı hız alıyorum kopma da şuana kadar olmuyor vmg 3312b10b ttnet modemi takıyorum oda 16384 maksimum 25 bile gösteriyor açtığım an hızı ölçüyorum 14 civarı sonra down da snr margin -1.5 düşüp kesilme yapıyor sonra tüm değerler maksimum 10.50 9.50 ye iniyor hızı ölçüyorum 9. 30 civarı çıkıyor snr 5.5 a çıkıyor kopma vs azalıyor öbür vmg modemi takıyor maksimum 2.50 ila 7.50 arasında oynuyor anlayan beri gelsin zaten 2 ila 5 lerde gezen modem için aradım bayram sonrası teknik servise gönderin dedi zyxel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evropos -- 11 Eylül 2016; 16:59:07 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.