Şimdi Ara

ARKADAŞLAR BU PARÇA YANDI, DEĞİŞİM YAPILABİLİR Mİ? ACİL YARDIM LÜTFEN !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün akşam otururken sistemin amfisinden duman çıktıgını farkettim, hemen çektim fişten tabi çıkardım yerinden ordaki aletleri.

Baktım xbox, digiturk falan hangisi acaba diye koku benim emektar sistemden geliyormuş. Arka kısımda daletlerin koyulu oldugu dolabın arka paneli kapalı plaka (sadece kablo deliği açmıştım) o plakanın fanı engellemiş olabileceğini düşünüyorum.

Malum ortam antalya hava 40 derece civarı.

Söküp resimlerini çektim yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum bu parça değişebilir mi ? nasıl çözerim bu sorunu arkadaşlar ?

Şimdiden herkese teşekkürler.

ARKADAŞLAR BU PARÇA YANDI, DEĞİŞİM YAPILABİLİR Mİ? ACİL YARDIM LÜTFEN ! ARKADAŞLAR BU PARÇA YANDI, DEĞİŞİM YAPILABİLİR Mİ? ACİL YARDIM LÜTFEN ! ARKADAŞLAR BU PARÇA YANDI, DEĞİŞİM YAPILABİLİR Mİ? ACİL YARDIM LÜTFEN ! ARKADAŞLAR BU PARÇA YANDI, DEĞİŞİM YAPILABİLİR Mİ? ACİL YARDIM LÜTFEN !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mint3407 -- 23 Haziran 2016; 8:37:06 >

• Duman çıkarken hoparlörlerinizden ses geliyormuydu? O parça ile beraber cihazınızın çıkışları da yanmış olabilir. Yuvarlak içine aldığınız parçayı ince bir işçilikle kartı sökerek iyi bir havya ve lehim pompası yardımı ile söküp yerine yenisini takabilirsiniz fakat elektronikle uzaktan yakından alakanız yoksa bulaşmamanızı tavsiye ederim.
  • elektrosenol kullanıcısına yanıt
    Evet hoparlörlerden ses gelmeye devam ediyordu taki fişi çekene kadar, çıkışlarda bir problem olmadı sanırım, fakat yanan parça üzerinde 474j 100 V yazıyor.

Kondansatörlere baktıgımda bu değerde olanını bulmak zor gibi geldi. 1-2 yere sordum 100v yok 1000v var diyorlar. 100v olmasımı gerek lehimle değiştirmek için illaki. 6 sını birden 1000v ile değiştirsem sorun olurmu ?
  • mint3407 kullanıcısına yanıt
    O kondansatör büyük ihtimalle kısa devre olmuştur. Aslı 470nF 100V ' tur. Aslında kolayca bulunabilen bir kondansatördür. 1000V olanı oraya çok büyük gelir. 250V ' luk olanları var ama onlar bile büyük gelir. 50V varmı birde ona bir bakın. Takacağınız kondansatör polyester tip olursa daha iyi olur. Cihazın içinde bulunanlardan bulursanız kullanmamanızı tavsiye ederim. Hepsini değiştirseniz iyi olur çünkü o kondansatörler çok kalitesiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.