Şimdi Ara

Grado SR60e hakkında kısa değerlendirmeler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kulaklık pek çok "100 $ altı en iyi kulaklıklar" listesinde derecelere oynuyor ama bence harikalar yaratmıyor. Hatta gerçek anlamda üst düzey bir kulaklıkla kıyaslandığında bence oldukça geride kalacaktır. Yani kulaklık High End değil bana kalırsa.

Grado'ları bilen bilir. SR325e'ye kadar (SR325e hariç) genelde SR60e'den itibaren aynı sürücüleri kullanır. Hatta aynı kulaklık pad'i ile SR60e ile SR80e'yi ayırabileni bulmak son derece güç bir iş olup, bu konuda iddiaya girmek mümkün. Belki SR125e için de aynı kulaklık pad'i kullanıldığı vakit iddiaya girilebilir ama SR225e bir miktar fark yaratacaktır, orası aşikar.

Kulaklığım orijinal ve ElmaSepeti garantili.

Elimdeki tek High End kulaklık HFI 2400 ve kafa kafaya 1 saat kadar kıyasladım. Sonuçları aşağıya yazacağım. HFI 2400'ün HD 598'den daha iyi olduğunu ve HD 600 ile birebir kalitede bir kulaklık olduğunu çok net bir şekilde söyleyebilirim. Her ne kadar HFI 2400 yarı yarıya ucuz da olsa (HD 600'e göre) bu hem Ultrasone'un harika fiyat politikasından ve hem de Sennheiser'ın Türkiye'deki berbat fiyat politikasından kaynaklı maalesef. HFI 2400'ü 4 yıldır kullanıyorum. (4. yılın dolmasına 15 gün kaldı) Sennheiser HD 600 ve HD 650'yi defalarca kez denedim. Hatta genel anlamda toplam kalite olarak HFI 2400, Grado SR325e ile de birebir denk olacaktır, sadece ses renkleri biraz farklı olacaktır, bu konuda HD 600 ile de yakın HFI 2400.

Evet, gelelim kıyaslamalara.

BASLAR

Baslarda gerek ses derinliği, gerek %50 daha fazla şiddet, gerekse tokluk ve tabii ki kalite olarak HFI 2400 bariz ama çok bariz daha iyi. Zaten Grado'nun baslarının bu serilerde çok da harika olmadığı bilindik. HFI 2400 genel olarak 8 puan alıyorsa, Grado SR60e baslardan 4.5 puan alacaktır. (10 duyduğum en iyi baslar, diğer kıyaslamalarda da 10 duyduğum en iyi ses olacaktır)

MİDLER

Kulaklıklar midlerde oldukça yakın ama HFI 2400 yine galip. HFI 2400 7 puan alıyorsa, Grado SR60e 6 puan alacaktır. Her ikisi de oldukça ferah midler veriyor, belki HFI 2400 biraz daha koyudur.

TİZLER

Her ne kadar Grado'nun tizleri çok övülse de, HFI 2400 burada da galip. Grado daha parlak ve baş yoran tizlere sahip. Sibilance yapabiliyor ve çok enstrumanlı müziklerde sesler karışabiliyor. HFI 2400 7.5, Grado SR60e 6 puan.

Sahne Derinliği ve Sahne Genişliği

Direkt Puanlama

Derinlik; HFI 2400: 7.5 puan, Grado SR60e: 4.5 puan.
    Genişlik; HFI 2400: 7 puan, Grado SR60e: 6.5 puan.

Ayrıntı

Kulaklıklar arasındaki uçurum zannımca en çok ayrıntı ile belli oluyor. HFI 2400: 8 puan, Grado SR60e: 4 puan.

Notlar

HFI 2400, Amazon'da 212 $ fiyat etiketine sahip de olsa, SR60e, 79$ fiyat etiketine sahip. Türkiye fiyatları arasında da yaklaşık 3 kat fark var. Bu kulaklıklar telefonda dinlendiğinde üzebilir, o yüzden ideal bir sisteminiz olmasına dikkat edin.

Genel puanlama bazında da;

Grado SR60e: 5
    HFI 2400: 7.5

Grado SR60e maalesef beklediğim kadar iyi veya harika çıkmadı. PS500e'yi bile 1 saat kadar dinlemiş biri olarak, o bile çok çok iyi gelmemişti. Grado GS1000e ise iyi idi. Grado PS1000e'yi denemedim ama beğeneceğimi düşünüyorum. Hatta ağzım sulanacaktır ama fiyatı da ağız sulandıran cinsten.

Bir fotoğraf;

Grado SR60e hakkında kısa değerlendirmeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArmWrestler -- 22 Haziran 2016; 13:39:02 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler normalde pek görünmeyen kulaklıkları konu ettiğiniz için.

Ancak biri 5 parayken diğeri nerdeyse 15 para olan iki kulaklığı karşılaştırmak pek adil olmuyor. Bir nevi ep630 ile ie8!i veya um3x'i ciddi manada kıyaslamaya benziyor.
    Ayrıca kaynağınız eğer iyi bir amfi değilse qa350 ile o kulaklıkların gerçek sesini tam olarak duyamazsınız. Bunu da aklınızdan çıkarmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Teşekkürler normalde pek görünmeyen kulaklıkları konu ettiğiniz için.

Ancak biri 5 parayken diğeri nerdeyse 15 para olan iki kulaklığı karşılaştırmak pek adil olmuyor. Bir nevi ep630 ile ie8!i veya um3x'i ciddi manada kıyaslamaya benziyor.
    Ayrıca kaynağınız eğer iyi bir amfi değilse qa350 ile o kulaklıkların gerçek sesini tam olarak duyamazsınız. Bunu da aklınızdan çıkarmayın.

Bu sefer tamamen hak veriyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SR60e'yi 1 yıla yakın süredir kullanıyorum. Midlerini özellikle iyi buluyorum artık, 80 dolar fiyatıyla belki de 300 dolar bandına kadar pek çok kulaklıkla yarışabilir. Hızlı ve sert müzikler için fiyatı bandında inanılmaz iyi bir kulaklık. Bir ses tutkunu için limit 100 dolar ise hakikaten başka bir alternatif yok. Ayrıntısı da aslında fiyatına göre gayet iyi. Aynı pad ile SR225e ile arasında o fiyat farkını hak ettirecek fark kesinlikle yok, laf aramızda, bazı insanlar fark göremeyebilir. Kısacası belki adam gibi Burn - In olduğu için olsa gerek, gerçekten de 100 dolar altındaki en iyi kulaklık.

1 aya kadar HD 650 alıyorum. Onu da iyicene pişirdikten sonra incelemesini yazacağım, SR60e ile özellikle midlerde nasıl yarışacaklar, merakla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.