Şimdi Ara

Ailemi motosiklet için ikna edemiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 19 yaşındayım şehir dışında üniversite okuyorum.Biraz birikmiş param var ve bu yaz tatilinde de hazırda işim var çalışıp motor almak istiyorum. Aile sanıyor ki tüm motorlar uçup kaçıyor hepsi bi bastın mı 300e çıkıyor fakat benim almak istediğim 125cc bunu onlara anlatamıyorum. Şeytan icadı diyip duruyorlar. Nası ikna ederim ?

• Etme. 19 yaşındasın kendi kararlarını alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akif1 kullanıcısına yanıt
    hocam onlarında rızası olsun diye ikna etmeye çalışıyorum. yoksa tartışmalar gürültüler başım ağrır
  • Neo1negatif kullanıcısına yanıt
    Rızası olmasa ne olacak? Bir iki laf ederler geçiştirirler. Evlatlıktan reddetmeyecek ya

• Git o istediğin motoru al hayat onu bekleyecek kadar uzun değil.parayı sen veriyorsan karar da senindir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git al kardesim istiyorsan meragini alir satarsin su aileye bagimli olma durumunu birakin artik. Kendi ayaklarinin uzerinde dur. Yoksa ileride basinin agirir.

• Hocam doğru diyorsunuzda babam görüp görebilceğim en deli insanların başında geliyor ne yapacağı belli olmaz diye korkumdan razı etmeye calışıyorum. Ama gidişat öyle habersiz kapının önüne çekicem gibi

• Üç tekerlekli bisiklet için ikna edersin.
  • Aile zaten motosiklet icin ikna edilmez . Motosiklet direk alinir. Tabi oncesinde kesinlikle ilk once ehliyet alinmali ekipman toplanmali daha sonra da motosikleti alirsin.

• hocam önce ekipmanlarını tamamla. motor parası kadar ekipmana para harcadığını görünce ailen direk yumuşayacak zaten. ben böyle yapmak yerine direk gittim motoru gömdüm. yemediğim laf kalmadı tabi. hala yiyorum. motoru ya yakcam ya da motoru yükseltcem bilemiyorum. 2 çözümü var bu işin. ya ciddiyetini ailene gösterir ikna olmalarını sağlarsın ya da motoru gömersin direk anahtarı koyarsın masaya.
  • Motoru al bin, şehir dışındasın kimin haberi olur? Kusura bakmada baskıcı, mantıksız ve geri kafalı ebebeynlerden hiç hoşlanmam. Şeytan icadı mı

O motoru almazsın ama işine yururken baska bir araba seni altına alır, o zaman da ailen mi senin yuzune bakamayacak? Boyle saçmalik mi olur? Kaza geliyorum demez, ister motorla yap, ister yayan. Hayat bu ya, kimin garantisi var? Guvenlik ekipmanlarini al, kontrollu %100 dikkatli bir sekilde sür, hiz yapma. Bu kadar basit. Yok tekerin saparmış, yok kaza yapınca ailenin yuzune bakamazmişsin, safsata bunlar geçiniz.

• 19 yaşındaymış kendi kararlarını alabilirmiş milletin gazına gelme. ailenle papaz olursun. benim çocuğum öyle yapacak gurbette aç bırakırım. ne motoru git araba al.
  • a2 ehliyet masrafları 1200 lira. sigorta 1000 lira. motorsiklet ekipmanları 1000 lira. bunlar motorsiklet hariç giderler.

bunları ve motorsiklet ücretini karşılarım diyorsan eyvallah. ama bir motorcu olarak söylüyorum bu ülkede motor kullanılmaz.
  • bende edemiyorum kardeşim tek değilsin :D 1 kere motor kazası yaptım sattırdılar motoru bidaha nahhhh motor bana :D
  • hocam insan bir daha gelmiyecek gençlik yıllarına. hayalim isteğim o yönde

yorumlarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo1negatif

hocam insan bir daha gelmiyecek gençlik yıllarına. hayalim isteğim o yönde

99 da liseden mezun oldum. yakın arkadaşım kanıma girdi gittik 2. el r 6 aldım. onda sıfırı vardı. babama kaç ay yalvarmıştım neler yapmıştım alsın diye. aldı sonunda. 2 ay sonra hanzonun biri yüzünden nerdeyse ölüyordum. neyse o günden sonra benim motor olayı bitti. ben den 5-6 ay sonra yakın arkadaşım manavgat-antalya yolunda kaza yaptı 3 ay yoğun bakımda yattı ölümden döndü. ailelerimiz perişan olmuştu. ha arabayla kaza yapma şansın yok mu var belki daha yüksek. hani diyorsun ya yavaş giderim yok öyle bir şey duramazsın. motor denge demektir ve dış faktörler çok önemlidir. trafikteki en ufak bir şeyde kaza yapma şansın ve yaralanman çok yüksektir. yaza girdik git jetsky kullan hevesini al.

• quote:

Orijinalden alıntı: .ugur.

quote:

Orijinalden alıntı: Neo1negatif

hocam insan bir daha gelmiyecek gençlik yıllarına. hayalim isteğim o yönde

99 da liseden mezun oldum. yakın arkadaşım kanıma girdi gittik 2. el r 6 aldım. onda sıfırı vardı. babama kaç ay yalvarmıştım neler yapmıştım alsın diye. aldı sonunda. 2 ay sonra hanzonun biri yüzünden nerdeyse ölüyordum. neyse o günden sonra benim motor olayı bitti. ben den 5-6 ay sonra yakın arkadaşım manavgat-antalya yolunda kaza yaptı 3 ay yoğun bakımda yattı ölümden döndü. ailelerimiz perişan olmuştu. ha arabayla kaza yapma şansın yok mu var belki daha yüksek. hani diyorsun ya yavaş giderim yok öyle bir şey duramazsın. motor denge demektir ve dış faktörler çok önemlidir. trafikteki en ufak bir şeyde kaza yapma şansın ve yaralanman çok yüksektir. yaza girdik git jetsky kullan hevesini al.

Pek serseri tarzı takılmam okulumdan evime evimden okuluma gidiyorum aslında ama gençlik çağımız yinede tabi hız falan illaki yapılır. yorumunuz için teşekkür ederim hocam ya motor ya araba bakalım hayırlısı

• Geçen bisikletten düşdüm 1 ay olacak dizimde ve bileğimde hala izi ve yarası var.

Gittim hız en fazla 10 km bile değildi.

Düşündüm motordan düşsem ve 100 kö hız ile kask ceket eldiven vs sorunu hallettik ama birde bunun fırlması var.

En korkuncuda kask sağlam fakat kaskın içinde kafamın yarılması.

Motor yerine ailenin desteği ile 2 kapı ucuz bir model alabilirsin.

• hacı murat al motor alma

• İkna edemiyorsan alma motor kullanıcıları ikiye ayrılır bir düşenler iki düşecek olanlar..
    Ben kullanıyorum oğlum senin yaşında istese bende musade etmem

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.