Şimdi Ara

Clash of Clans’ın yapımcısı Supercell ikinci kez satılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Clash of Clans’ın yapımcısı Supercell ikinci kez satılıyor

Clash of Clans, Boom Beach, Clash Royale gibi milyonlarca oyuncusu bulunan önemli yapımların arkasındaki isim olan Supercell, ikinci kez el değiştiriyor. Finlandiyalı oyun stüdyosunun büyük çoğunluğu kısa bir süre önce Japon telekomünikasyon devi SoftBank tarafından satın alınmıştı. Popülaritesi her geçen gün artan şirkete bu kez talip olan isim ise Çin’den.

WeChat’in yapımcısı Tencent’in, Supercell’in çoğunluk hisselerini satın almak için SoftBank’e teklif götürdüğü söyleniyor. Hali hazırda Supercell’in %73’ü SoftBank’e ait. Şirket 2013 yılında Supercell’in %51 hissesini 1.5 Milyar Dolar ödeyerek satın almıştı. Tencent’in SoftBank’e %73’lük hisse için şimdi yaptığı teklif ise 9 Milyar Dolar.

Bir süredir borç yükünü azaltmak için uğraşan SoftBank, Alibaba’daki hisselerinin bir kısmını satabileceğini açıklamış ve bu satışın 7.9 Milyar Dolar’dan daha az olmayacağını belirtmişti. Mobil oyun pazarında da ses getirmek isteyen Tencent’in böylesi bir satın almaya gitmesi hiç de şaşırtıcı olmaz. Tüm dünyada aylık 100 milyondan fazla aktif oyuncusu bulunan League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games’in de sahibi olan Tencent, son dönemin en hızlı büyüyen şirketlerinden. Ayrıca popüler oyun motoru Unreal Engine’in geliştiricisi Epic Games de Tencent bünyesinde yer alıyor.

• Benide alsaymış :D

• enpara ile %70 indirimliymis kapış kapış!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 ay girmediğinizde hesabınız sıfılanıyor veya siliniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: idombayci

1 ay girmediğinizde hesabınız sıfılanıyor veya siliniyor

Ben 3 ay girmedim ama silinmedi. Google veya Apple adreslerinize kayıt ettirmişmiydiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 yıl falan oynadım 5 kuruş para vermedim,vemem de
  • quote:

1 ay girmediğinizde hesabınız sıfılanıyor veya siliniyor

Clash of clans için diyorsan öyle bir şey yok. İstersen 1 sene girme. Ganimet ararken ölü köylerin çıkmasının sebebi zaten oyunu bırakanlar. Hesap silinmesi sadece firma tarafından köy satılması vs durumlarda ceza olarak verilebiliyor.

• dönüp dolaşıp yine çinlilere gitmiş
  • Artık kimse doğru düzgün uygulama yüklemiyor telefona satın alırlarsa pek kar edebileceklerini sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Macella

Artık kimse doğru düzgün uygulama yüklemiyor telefona satın alırlarsa pek kar edebileceklerini sanmıyorum.

Clash royale'de milyonlarca dolar akıyor oyuna

Sadece bizim birlikte toplam 10 bin lira harcandı. Ki ciddi anlamda az para harcayan birliklerden sayılırız
  • oyun artık kabak tadı verdi royale de parayı basan yürüdü gitti öbür adamlar kaldı hasılatı toplayıp sattılar bu saatten sonra bu uygulamalar pek gittimez eskidi insanlar sıkılıyor hep aynı asker bas köy yık sonra senin topladığın ganiler gitsin köyün yıkılsın sonra tekrar aynısı hp

• iyi satmış...

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    1 ay akıllı telefon kullanmadım. Tekrar girdiğimde boombeach ve clash ilk levelden başladı. Tüm ganimetler seviyeler silinmişti.
  • quote:

1 ay akıllı telefon kullanmadım. Tekrar girdiğimde boombeach ve clash ilk levelden başladı. Tüm ganimetler seviyeler silinmişti.

İmkansız. Ya tekrar oyuna girdiğin mail veya facebook hesabında sorun vardı ya da oyuna sıfırdan başladın farkında olmadan. 3 yıl olacak clash of clans oynuyorum. Süreye bağlı olarak level, köy, ganimet sıfırlaması diye bir şey yok oyunda.
  • Habere girmeden işin içinde Tencent'in olduğunu tahmin etmiştim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.