Şimdi Ara

Yazılımcı iseniz, KOSGEB desteğini kaçırmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılımcı iseniz, KOSGEB desteğini kaçırmayın

Ülkemizden de dünya çapında oyun ve uygulama geliştirici çıkmasına destek sağlamak amacıyla başlayan KOBİ gelişim programı, projelerini gerçekleştirmek isteyen girişimleri bekliyor. Programda üst sınır 250 000 TL olarak belirlenmiş.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi BaşkanlığıKOSGEB tarafından başlatılan program, 31 Mayıs-1 Temmuz tarihleri arasında geçerli. Girişimler, projeleri için uygun görüldüğü takdirde geri ödemesiz 100 000 TL ve geri ödemeli 150 000 TL olmak üzere toplamda 250 000 TL destek alacak. Programın toplam bütçesi ise 50 milyon TL.

KOSGEB destek programından faydalanabilmek için, girişimlerin şu sıfatları taşıması gerekiyor:

• Bilgisayarların, elektronik ve optik ürünlerin imalatı.
    • Bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetler.
    • Veri işleme, barındırma ve ilgili faaliyetler; web portalları.

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Başvuru koşulları olarak ise:

• 01.01.2016’dan önce kurulmuş olma.
    • 2015 yılı mali verilerine göre net satış hasılatı en az 100.000 TL olma.
    • Bilanço Hesabı Esasına Göre defter tutma.
    • 2014-2015 yıllarından herhangi birinde “Brüt Satış Karı” elde etme şeklinde belirlenmiş.

Girişimler, projeleri kabul edildiği takdirde 7 Eylül itibariyle projelerine başlamak zorunda. 6 veya 12 ay süresi olan projeler boyunca 2 ayda bir faaliyet raporu hazırlanması gerekiyor. Başvuru biraz zahmetli olsa da, yeterli finansmanı bulamayan geliştiricilerimiz için büyük bir fırsat olacaktır.

Detaylı başvuru kılavuzu 

• arkadaşlar ben kursuna gittim bu zımbırtının,herkes sanıyor ki destek verecek devlet ama öyle değil değil kazın ayağı,önce ben cebimde ki parayı harcayacağım işletmeyi açacağım ama sadece demirbaşların parasını veriyorlar yani alıp sattığın malın parası yok,öyle demirbaşı aldım ver paramıda yok preforma fatura istiyor senden belgeleri toplayıp götürüyorsun veriyorsun inceliyorlar ve demirbaşların parsını veriyorlar yada vermiyorlar ör bir tv aldın 55'' adam bu ne diyor bunu neden aldın 42'' niye alamdın cevabına bakıyor kafasına yatarsa onay veriyor vermezse tv sana kaçtı,sonra kira yardımı yapıyor güya ama bunun içinde bağkurunu düzgün ödeme şartı koyuyor ve buda kiranın %80 kadar bir yardım eğer bağkurunu bu aya ödemedin para yok,3 yıl boyunca işletmeni kapatamıyorsun zarar ediyorum deyip başvuru yaparsan kurul inceliyor ve kapatıp kapatmayacağına karar veriyor,eğer kapatamazsın derse zıçtın yok eğer kapatabilirsin derse bu seferde sana verdiği tüm parayı faiziyle senden geri alıyor zaten batmışsın birde üstüne bu,kısaca olay şu sana dur diyorlar sende duruyorsun,bir tanıdığım kursa gitmeden kosgebden 50000tl hibe ile traktör almış anlayan anladı,şurda yazanlara baktığımda ise adamlar minareyi çalmışlar ama aylar önce kılıfını hazırlamışlar bundan kim faydalanacak belli,tüm bunları bırak işkurdan arayıp çağırdılar kosgeb için ben ön görüşme olacak sanıyorum birde baktım proje istiyorlar adamlar bunuda orda bir tanıdık söyledi kimsenin haberi yok belli bir kesim hariç tabi apar topar proje yapıp anlattık olumsuz bir tavır aldım sordumda yani olmadı dedim bu tepkinizle yok öyle birşey dediler neyse aldılar,kurs başladı 22-23 kişinin kafadan 18 tanesi bunlardandı gari siz anlayın ne olduğunu
    KOSGEB de calisiyorum. Uzun uzun dösenmis arkadaslar ama soylediklerinin cogunun gerceklik payi yok. Yada anlatildigi gibi degil. Uzun uzun yazamayacagim ama istenen her sartin önemli nedenleri var. Ornek vermek gerekirse istismari önlemek, dogru yatirimciya destek vermek.
    Evet parasi olmayana devlet para vermiyor. Amac milleti is sahibi yapmak degil adi ustunde kucuk ve orta boy isletmeleri desteklemek. Eger siz sadece fikri olana para verirseniz yarin muhtesemm fikirleri oldugunu iddia eden yuzlerce kisi yigilacagini rahatlikla soyleyebilirim.
    Torpil konusuna gelince sartlari saglayamiyorsaniz asla para alamazsiniz. Sartlari sagliyorsaniz kim oldugunuzla ilgilenen kimse yok.
  • Hadi buyurun. Saray diye bağırmakla olmuyor. Devlet desteğini alın ve bu ülkeye bir faydanız dokunsun.

• devlet diyorki önce parayı harca sonra işime gelirse veririm diyo yani paranız yoksa yine hüsran yine hüsran üstelik kdv indirimi felanda yok

• quote:

Orijinalden alıntı: begacce

devlet diyorki önce parayı harca sonra işime gelirse veririm diyo yani paranız yoksa yine hüsran yine hüsran üstelik kdv indirimi felanda yok

bu yorumu nereden çıkartınız. 2 ayda bir faaliyet raporu vereceklerine göre parayı da 2 ayda bir alacaklar diye düşünmüştüm ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

quote:

Orijinalden alıntı: begaccedevlet diyorki önce parayı harca sonra işime gelirse veririm diyo yani paranız yoksa yine hüsran yine hüsran üstelik kdv indirimi felanda yok
    bu yorumu nereden çıkartınız. 2 ayda bir faaliyet raporu vereceklerine göre parayı da 2 ayda bir alacaklar diye düşünmüştüm ben.

sermayeniz yoksa bu destekten faydalanamazsınız çünkü önce harcamalısınız faturalar hatta banka dekontlarını dahi istiyor yani aldığınız şeyleri gerçekten almış olmanız gerekiyor ve kdv sinide ödemiyor yani baştan - yüzde 18 le başlamış oluyorsunuz

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: begaccedevlet diyorki önce parayı harca sonra işime gelirse veririm diyo yani paranız yoksa yine hüsran yine hüsran üstelik kdv indirimi felanda yok

sermayeniz yoksa bu destekten faydalanamazsınız çünkü önce harcamalısınız faturalar hatta banka dekontlarını dahi istiyor yani aldığınız şeyleri gerçekten almış olmanız gerekiyor ve kdv sinide ödemiyor yani baştan - yüzde 18 le başlamış oluyorsunuz

Bildiğim kadarıyla KDV'siz olduğu için siz de yaptığınız satın alımlarda karşı tarafa KDV olmaksızın fatura çıkarttırıyorsunuz. Ayrıca proje sürekli takip altında olduğu için, satın alım yaptığınız firmalar hibe desteğini almanızı bekliyor yani hemen kapıya dayanmıyor. Para hesabınıza yatınca siz de ödemenizi yapıyorsunuz. Yoksa bu desteğin hiç bir manası olmaz en az 250 bin tl si olmayan için.

• quote:

quote:

quote:

faturaları ve dekontları istemese KOBI nin proje yaptığını nereden anlayacak ki. aksi takdirde al parayı ne yaparsan yap demiş olur. denetlemeyi sizce nasıl yapmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

quote:

quote:

Bildiğim kadarıyla KDVsiz olduğu için siz de yaptığınız satın alımlarda karşı tarafa KDV olmaksızın fatura çıkarttırıyorsunuz. Ayrıca proje sürekli takip altında olduğu için, satın alım yaptığınız firmalar hibe desteğini almanızı bekliyor yani hemen kapıya dayanmıyor. Para hesabınıza yatınca siz de ödemenizi yapıyorsunuz. Yoksa bu desteğin hiç bir manası olmaz en az 250 bin tl si olmayan için.

mesele o değil mesele her fikri olana para dağıtılıyormuş gibi reklamını yapıp ama iş ciddiye binince sadece parası olanların faydalandığı bir sistem olması

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

quote:

quote:

Bildiğim kadarıyla KDVsiz olduğu için siz de yaptığınız satın alımlarda karşı tarafa KDV olmaksızın fatura çıkarttırıyorsunuz. Ayrıca proje sürekli takip altında olduğu için, satın alım yaptığınız firmalar hibe desteğini almanızı bekliyor yani hemen kapıya dayanmıyor. Para hesabınıza yatınca siz de ödemenizi yapıyorsunuz. Yoksa bu desteğin hiç bir manası olmaz en az 250 bin tl si olmayan için.

fatura çıkartmak yetmiyor aldınız şeyin parasını ödediğinizi gösteren banka dekontunudu da istiyorlar

• quote:

Hadi buyurun. Saray diye bağırmakla olmuyor. Devlet desteğini alın ve bu ülkeye bir faydanız dokunsun.

Dikkatli okursan fakirin bi şansı olmadığını görürsün . Göz boyamadan ve torpilden ibaret.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen birilerine koltuk çıkmaya yönelik. Yok şu tarihten önce kurulmuş olmak, yok en az şukadar satış gerçekleştirmiş olmak, falan filan. Lan adam girişimci, yeni fikirleri var, onları gerçekleştirmek istiyor, sen ise sözüm ona girişimci desteği diye zaten kurulmuş ve çalışan şirketlere para vermenin peşindesin ey KOSGEB.

• bizegöre değilmiş

• arkadaşlar ben kursuna gittim bu zımbırtının,herkes sanıyor ki destek verecek devlet ama öyle değil değil kazın ayağı,önce ben cebimde ki parayı harcayacağım işletmeyi açacağım ama sadece demirbaşların parasını veriyorlar yani alıp sattığın malın parası yok,öyle demirbaşı aldım ver paramıda yok preforma fatura istiyor senden belgeleri toplayıp götürüyorsun veriyorsun inceliyorlar ve demirbaşların parsını veriyorlar yada vermiyorlar ör bir tv aldın 55'' adam bu ne diyor bunu neden aldın 42'' niye alamdın cevabına bakıyor kafasına yatarsa onay veriyor vermezse tv sana kaçtı,sonra kira yardımı yapıyor güya ama bunun içinde bağkurunu düzgün ödeme şartı koyuyor ve buda kiranın %80 kadar bir yardım eğer bağkurunu bu aya ödemedin para yok,3 yıl boyunca işletmeni kapatamıyorsun zarar ediyorum deyip başvuru yaparsan kurul inceliyor ve kapatıp kapatmayacağına karar veriyor,eğer kapatamazsın derse zıçtın yok eğer kapatabilirsin derse bu seferde sana verdiği tüm parayı faiziyle senden geri alıyor zaten batmışsın birde üstüne bu,kısaca olay şu sana dur diyorlar sende duruyorsun,bir tanıdığım kursa gitmeden kosgebden 50000tl hibe ile traktör almış anlayan anladı,şurda yazanlara baktığımda ise adamlar minareyi çalmışlar ama aylar önce kılıfını hazırlamışlar bundan kim faydalanacak belli,tüm bunları bırak işkurdan arayıp çağırdılar kosgeb için ben ön görüşme olacak sanıyorum birde baktım proje istiyorlar adamlar bunuda orda bir tanıdık söyledi kimsenin haberi yok belli bir kesim hariç tabi apar topar proje yapıp anlattık olumsuz bir tavır aldım sordumda yani olmadı dedim bu tepkinizle yok öyle birşey dediler neyse aldılar,kurs başladı 22-23 kişinin kafadan 18 tanesi bunlardandı gari siz anlayın ne olduğunu

• Para parayı çeker aslında türkiyedeki teşviklerin adı var sadece. Ülke vergiyle ayakda Allah sonumuzu hayır etsin...

• bize yine hüsran. çöp kamyonunu çekin buraya.
  • Acaba sirket devralsak olur mu oda riskli is
    "01.01.2016’dan önce kurulmuş olma."

• Adrese teslim olmus..

• Sacmalik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de biraz araştırdım. Bankadan kredi çekmek daha kolay. Göründüğü gibi değil, 30 bin TL verecek diye kırk takla atacağım onu da parça parça verecek üstüne 3 yıl boyunca hiç zarar etmeyeceğim, yada iflas etmeyeceğim edersem de faizi ile geri alacak ya bu kadar komik olmayın benim o kadar param olsa zaten sana neden geleyim? Akıl var mantık var. Araştırmadan gelip kosgebi savunanlara devlet daha ne yapsın diyenlere sadece gülüyorum. At gözlüğü takmış insanlar

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.