Şimdi Ara

Focus satıp 1.16d almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2014 focus 3 titanium 1.6 tdci sahibiyim yıllık 30-35 bin arası yol yapıyorum aracım 45bine geldi araçtan çok memnun kalmakla birlikte 1 yıl daha binersem km'si çok artıcağından değiştirmek istiyorum aklımdaki araç ise bmw 1 serisi benzin veya dizel arasında gidip geliyorum size sorum focus yerine bmw ye binmem aradaki fiyat farkını karşılarmı mantıklımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kalite olarak gayet mantıklı ama çok yol yapıyorsunuz, mutlaka dizel almalısınız.

• 56 bine İzmir'den aracınıza talibim

• Konfor ve kalite olarak 1 serisi daha iyidir. Geri kalan herşeyde focusu ararsınız onu belirteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ç.A.Y.D.A.N.L.I.K

56 bine İzmir'den aracınıza talibim

Aynı ayarda o fiyata bulursam bi tane daha alabilirim 😉

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

Konfor ve kalite olarak 1 serisi daha iyidir. Geri kalan herşeyde focusu ararsınız onu belirteyim.

Ford konusunda ön yargım vardı ama bu araç kalite olarak gerçekten güzel ama bmw binme hevesi biraz öne çıkıyor gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: okanbey123

quote:

Bi çay içseydik okanbey :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: okanbey123

quote:

Bi çay içseydik okanbey :)

Çok uzak değiliz zaten bende çanakkaledeyim buyrun gelin çay kolay 😀

• okanbey123 O kullanıcısına yanıt
    Kalitesi kötü demiyorum focus titaniumda çok güzel , ha ben olsam kesinlikle degismem focusu. Yani illa bmw binicem diye gül gibi arabayı satmam. Yani 1 serisinin prestiji vs.'de yok. 2015 Mondeo vs. bakmanız sizin için daha iyi olacaktır hem daha geniş ve cok daha kaliteli.

Bütcenizi bilmiyorum ama şöyle bir araç işinizi daha iyi görür :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boyasiz-kazasiz-titanyum-yeni-kasa-mondeo-dizel-12-000-km-de-307480141/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanyuce35 -- 19 Haziran 2016; 17:55:58 >

• Focus artık flo aracı tadı verıo

• quote:

Orijinalden alıntı: xpowex

Focus artık flo aracı tadı verıo

Sırf bu yüzden hb almıştım aracı

• quote:

Kalitesi kötü demiyorum focus titaniumda çok güzel , ha ben olsam kesinlikle degismem focusu. Yani illa bmw binicem diye gül gibi arabayı satmam. Yani 1 serisinin prestiji vs.'de yok. 2015 Mondeo vs. bakmanız sizin için daha iyi olacaktır hem daha geniş ve cok daha kaliteli.

Bütcenizi bilmiyorum ama şöyle bir araç işinizi daha iyi görür :https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-boyasiz-kazasiz-titanyum-yeni-kasa-mondeo-dizel-12-000-km-de-307480141/detay

Aracımdan memnunum zaten bu değiştirme fikri beni bmw ye itti daha öncede bmw ile ilgili konular açmıştım ama almak nasip olmamıştı Opel aldım asx aldım Honda aldım en sonda focus ama artık sıra bmw diye yöneldim bütçem olsa 320d m sport alırım ama o kadar çıkamıyorum

• quote:

Konfor ve kalite olarak 1 serisi daha iyidir. Geri kalan herşeyde focusu ararsınız onu belirteyim.

Peki ya yakit?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda o kadar yol yapan adama çabuk satılacak araç lazım mondeo sizin alternatifiniz değil sizin bakacağınız araçlar focus, 1 serisi, golf, megane gibi piyasa aracı olur d sınıfında da bunu passat karşılıyor.
    1 serisi malzeme kalitesi olarak focustan çok farklı hissettirmeyecektir, prestij isterseniz alın; he tabi titanyum focustan sonra biraz üzebilir (bazı saçma eksiklikler var). Ancak saydığım modeller dışında araç bakmazdım ben olsam mesela 1 serisinin rakipleri a3 ve Mercedes a serisi ama a serisi hem sert hem de malzeme kalitesi çok kötü bir araç (bastırınca orta konsol çıtırdıyor resmen) koltuklar çok şekilli ama, a3'e değinirsek malzeme iyi ama dizeli zorla otomatik ile satıyorlar malum şanzıman zaten kafandan ofsayt, onun dışında malzeme kalitesinde golf'ten çok büyük ne farkı var diyor alıcı haliyle olmuyor, tabi birde 1.6 dizel manuel comfortline golf 70-75'e bulunuyorken audi a3 şanzıman mecburiyeti yüzünden de en az 93-95'e bulunuyor haliyle adam 25k edecek bir fark yok deyip golf'e yöneliyor Audi cephesinde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Focusunda yakıtı gayet uygun hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Yılda o kadar yol yapan adama çabuk satılacak araç lazım mondeo sizin alternatifiniz değil sizin bakacağınız araçlar focus, 1 serisi, golf, megane gibi piyasa aracı olur d sınıfında da bunu passat karşılıyor.
    1 serisi malzeme kalitesi olarak focustan çok farklı hissettirmeyecektir, prestij isterseniz alın; he tabi titanyum focustan sonra biraz üzebilir (bazı saçma eksiklikler var). Ancak saydığım modeller dışında araç bakmazdım ben olsam mesela 1 serisinin rakipleri a3 ve Mercedes a serisi ama a serisi hem sert hem de malzeme kalitesi çok kötü bir araç (bastırınca orta konsol çıtırdıyor resmen) koltuklar çok şekilli ama, a3'e değinirsek malzeme iyi ama dizeli zorla otomatik ile satıyorlar malum şanzıman zaten kafandan ofsayt, onun dışında malzeme kalitesinde golf'ten çok büyük ne farkı var diyor alıcı haliyle olmuyor, tabi birde 1.6 dizel manuel comfortline golf 70-75'e bulunuyorken audi a3 şanzıman mecburiyeti yüzünden de en az 93-95'e bulunuyor haliyle adam 25k edecek bir fark yok deyip golf'e yöneliyor Audi cephesinde.

A serisinde sıkıntıları ve dsg korkusunu yaşamak istemiyorum nedense golfe karşı bi önyargım var keşke scirocconun dizeli olsaydı v40 düşündüm fakat aynı motor ve aktarma ile gerek olmadığını düşündüm sonuçta yine 1 serisi ve focus kalıyo elimde bide bu aralar yeni megane nasıldır bilmem ama

• Sıkıntı çekeceğiniz tek konu 1 serisi biraz dar gelebilir.Diğer bütün konularda yakıt dahil üstündür.Heleki donanımı yüksek olursa daha çok zevk verir.Benim için o sınıfta en iyiler ford ve bmw dir.Para ile akalı olarak ikisinden başkasına bakmam bile fordu kötülemiyorum kesinlikle bmw den sonra en iyisi odur gözümde ama arkadan itiş farklı dünya keşke focusuda rwd yapsalar :D
  • Bütçeniz el veriyorsa tam zamanı bence. Çünküseneye aaracınız 80binde olacak. Yakıt olarak aynı gibiler. Bmwnin performansı bir tık daha iyi, sürüş keyfide focustan bir tık yukarda, multimedya sistemi gayet güzel, malzeme kalitesi de bir tık daha iyi. 80-85 bin civarına güzel bir 116d bulunabiliyor şuanki piyasada. İki aracında arkası dar focustan alıştığınız için problem olmaz heralde.

• okanbey123 O kullanıcısına yanıt
    Golf'e ben de önyargılıydım ama malzeme kalitesi o fiyat bandında en iyisi bence 1 serisi fiyatına göre malzeme kalitesi olarak bariz aşağıda hatta a3 ve Mercedes de, v40 iyi ama onun da hem içi kabir gibi hem de sizin gibi uzun yol yapana dediğim gibi piyasa arabası lazım çabuk satılması lazım. Dsg konusuna gelirsek uzun yolda kullanıp sorun yaşayan duymadım sorun şehir içi durkalk trafiğe sık girenlerde oluyor genelde ama tabi sizde haklısınız korkusu var onun. Ben sizin yerinizde olsam, zaten kısa süre kullanacak olsam golf'e yönelirdim f/p aracı sayılır iyidir o konuda ama tabii siz dizel otomatik bakacaksınız o Zaman da bir anlamı kalmıyor firmalara dizel otomatiği veren doğuş müşteriye olmadık rakamlar çıkarıyor dizel manuel olsa düşünmeden golf derdim; malzeme mutlu etmez ama leon ve astra da çabuk satılan araçlar hele ki yeni astra 1.6 dizel otomatikte golften hafif bir araç performans anlamında mutlu edecektir, kalite konusunda focus neyse onu yaşatır derim ben, bence üzmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Adieu

Golf'e ben de önyargılıydım ama malzeme kalitesi o fiyat bandında en iyisi bence 1 serisi fiyatına göre malzeme kalitesi olarak bariz aşağıda hatta a3 ve Mercedes de, v40 iyi ama onun da hem içi kabir gibi hem de sizin gibi uzun yol yapana dediğim gibi piyasa arabası lazım çabuk satılması lazım. Dsg konusuna gelirsek uzun yolda kullanıp sorun yaşayan duymadım sorun şehir içi durkalk trafiğe sık girenlerde oluyor genelde ama tabi sizde haklısınız korkusu var onun. Ben sizin yerinizde olsam, zaten kısa süre kullanacak olsam golf'e yönelirdim f/p aracı sayılır iyidir o konuda ama tabii siz dizel otomatik bakacaksınız o Zaman da bir anlamı kalmıyor firmalara dizel otomatiği veren doğuş müşteriye olmadık rakamlar çıkarıyor dizel manuel olsa düşünmeden golf derdim; malzeme mutlu etmez ama leon ve astra da çabuk satılan araçlar hele ki yeni astra 1.6 dizel otomatikte golften hafif bir araç performans anlamında mutlu edecektir, kalite konusunda focus neyse onu yaşatır derim ben, bence üzmez.

Çanakkale'de yaşadığım için otomatik araç istemiyorum o yüzden golf manuel olabilir tabiki aracı genelde memlekete gidip gelirken kullanıyorum uzun yoldada otomatiğe gerek yok

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.