Şimdi Ara

aktif subwoofer speaker çıkışına surround hoparlör bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    vsx 322 sistemimin subwooferi bozuldu,avs forumda bir kullanıcının speaker çıkışlı aktif sub lara surround hoparlör bağlanabileceğini söylediğini gördüm .benim pek aklıma yattığını söyleyemem,çünkü mutlaka frekans uyumsuzluğu olacağı kanatindeyim.mediamarkt moi de pure acoustic rb 1150 aktif sub gördüm,speaker çıkışları var. hi-fi sorumlusu bağlanabilir ancak yeteri kadar verimli ses alamazsınız dedi.elimde fazla pioneer s-es21cr-k takım var, surround arka olarak kullanmayı düşünüyorum.bu hoparlörleri bağlayabilirmiyim ne dersiniz?

alınacak sub özellikleri
    Power Output 175 watt
    Frequency Response Adjustable 35Hz-150Hz
    Impedance 8 Ohm
    Product Dimensions 38x36x37 cm
    Connections power 110/220 volts

takılacak pioneer s-es21cr-k özellikleri

Merkez Hoparlör
    Woofer 2x10cm Koni
    Kabin Bas-refleks Bookshelf tipi
    Empedans 8 Ω
    Frekans Aralığı 52 – 19,000 Hz
    Duyarlılık 84 dB
    Maksimum Güç 120W
    Boyutlar (G x Y x D) 350 x 130 x 172 mm
    Ağırlık 2,5kg

Arka Hoparlörler
    Woofer 10cm Koni
    Kabin Bas-refleks Bookshelf tipi
    Empedans 8 Ω
    Frekans Aralığı 62 – 19,000 Hz
    Duyarlılık 79 dB
    Maksimum Güç 120W
    Boyutlar (G x Y x D) 180 x 130 x 172 mm
    Ağırlık 1,4kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay utlu -- 19 Haziran 2016; 16:04:11 >

• Kim söyledi ise uçmuş o arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen banada öyle geldi.peki mediamarkt ta hifi uzmanı olduğunu söyleyen Ada'ma ne demeli,az daha kakalayayacaktı sub u.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oktay utlu O kullanıcısına yanıt
    Ben sorununuzu anlayamadım vsx 322 ye tüm sistem bağlı değil mi? Neden surround hoparlörleri subwoofer a bağlamaya çalışıyorsunuz ki.
    Alın bir aktif subwoofer bağlayın sub out çıkşından paşa paşa dinleyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Subwooferin ses çıkışlarını kullanabilmeniz için, 322 nin front çıkışına veya rca out çıkışına bağlanması gerekiyor.. Zaten sizin dediğinız gibi vsx de tüm çıkışlar var.. Hazır anfili çıkış varken, exradan iş çıkıyor gibi...
    En doğrusu vsx in çıkışlarını yani ana cihazı birebir kullanmak

• Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Subwoofer ın rica girişine girip hoparlör çıkışımdan ses çıkmasını beklemeyin...

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Oda doğru, anfili sw ler var, anfisiz sw ler var..
    Speaker in put girişi, out put için.anfi barindirmiyorsa, line ın girişi sadece sw içindir.
    Eğer speaker in girişi olupta, speaker out çıkışı anfili ise, line ın girişinden o zaman ses verebilir.
    Vsx 322 nın woferi nasıl bozulabiliyor... İyi anfiye zarar vermemiş .

• Arkadaşlar pio s21w subum vardı,şu an çalışmıyor.tamiriyle falan uğraşamam,eski 2.el almıştım.sistemimde tüm çıkışlara hoparlörler bağlı.fazladan pio takım var.media markttaki gördüğüm subun arkasında speakers çıkışları vardı.görevliye sordum bağlanırmı diye,oda bağlanır dedi.bende almışken fazla hoparlörlerimi de bağlayabileceğim aktif sub alayım dedim.avs forumda elemanın biri takılabilir yazmıştı.benim aklıma yatmadığı için siz bilen arkadaşlara sorayım dedim

• yazdıklarınızı birleştirmekte zorluk çekiyorum yardımcı da olmak istiyorum.
    Pioneer s21w bozulmuş şimdi amfinize gene benzer bir aktis sub almalısınız keza pasif sub çıkışı yok. İlla aktif olmalı.. Alacağınız subwoofer a da başka hoparlör bağlanmaz .... 5 adet hoparlör amfinize direkt bağlanır.

Aktif subwoofer mi bozulmuş.. yani Avr de pre-out sw çıkışı var. Hoparlör olarak subwoofer çıkışı yok.
    Konu burada yeni çözülüyor. Acaba hoparlör mü bozuk, anfi katımı..

Tamam benim öğrenmek istediğim aktif sub a hoparlör takılıp takılmaması idi.şimdi yeni bir sub alıp sistemime bağlayacağım.verdiğiniz bilgi için teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.