Şimdi Ara

Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming ile 2.3GHz ve ötesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming ile 2.3GHz ve ötesi

Nvidia’nın performans canavarı GeForce GTX 1080 ekran kartını piyasaya sürmesi ile birlikte, üretici ortaklar da ellerindeki kartları açmaya başladı. Birbirinden iddialı özelleştirilmiş GTX 1080 versiyonları piyasada ancak bir tanesi var ki şimdiden ses getirmeye başladı.

Gigabyte’ın Xtreme Gaming serisine dahil ettiği yeni GTX 1080 ekran kartı, fabrika çıkışlı olarak 1936MHz seviyesine kadar hız aşırtılabiliyor. Bunlar, firmanın kendi otomatik modları ile erişilebilen hızlar. Manuel olarak hız aşırtma yapmak isteyenleri ise bir sürpriz bekliyor zira ekran kartı 2.3GHz seviyesine ulaşabiliyor.

Nvidia, ekran kartının lansmanında yaptığı testlerde 2.1GHz seviyesine kadar hız aşırtabilmişti. Gigabyte GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming bu çıtayı 2.3GHz seviyesine çıkardı ve en hızlı GTX 1080 ekran kartı olmayı başardı. Bazı kaynaklar, ekran kartının 2.5GHz seviyesine kadar zorlanabileceğini ifade ediyor.

Bu muazzam hız artışı için ekran kartının da en iyi şekilde soğutulması gerekiyor. Üst seviye sıvı soğutucu nedeniyle baskılı devre kartı biraz uzatılmış. Tam boyutta bir sıvı bloğu kullanan soğutma sistemi grafik birimini, 12+2 fazlı VRAM ve MOSFET birimlerini kapsama alanına alıyor. 120mm alüminyum radyatör ise, dayanıklı FEP boruları ile ısıyı en verimli şekilde tahliye ediyor.

Ayrıca Bkz.MSI ve Asus’a hileli ekran kartı örneği suçlaması

Diğer taraftan, bileşenlerin de kalitesine dikkat eden Gigabyte, dikkat çekici siyah bir arka plaka tercih etmiş. Titan-X seviye kapasitörler ve bobinler barındıran baskılı devre kartı, toza, paslanmaya veya neme karşı dayanıklılık sunuyor. Üst kısımdaki turuncu LED aydınlatma ile agresif görünüm pekiştirilmiş.

2560 CUDA çekirdeği barındıran ekran kartının 8GB GDDR5X belleği 10.4GHz hızında çalışıyor. Böylece bant genişliği referans modelden biraz daha yüksek ve 333.4GB/s değerlerine ulaşıyor. Ekran kartında oyun modunda 1759MHz taban frekansı ve 1898MHz aşırtılmış frekans bulunurken, OC modunda ise 1784MHz taban frekansı ve 1936MHz aşırtılmış frekans bulunuyor. Ekran kartı 749$ civarında fiyat etiketine sahip olacak.

• 749$ iyimiş şuan o fiyata burda referans tasarım satıyolar.

• Ekran kartını serin performanslı istiyosan böyle aio sisteme gireceksin.Biraz pahalı oluyor ama değiyor

• Gtx 1090 olmuş bu

• Referans alanlara bir bardak soğuk su tavsiye ederim.

• Gigabyte yine yapmış yapacağını. Umarım asus ya da gigabyte ikilisinden biri custom soğutma için de bloklu rakor girişli bir çözüm çıkarır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CPUları geçmelerine az kaldı.

• LN2 ile 4 GHz seviyelerinde saat hızları gürülebilir...

• Düşünün ki:
    Adam Amerika'da Mc Donalds'da çalışıyor. Saatte 15 Dolar alıyor.
    Haftada da 40 saatten fazla çalışması yasak diyelim. Günde misler gibi 8 saat çalışıyor ve bankacılardan bile önce evine gidiyor. Bizde bankalar bile 5 de kapanıyor ama adamlar 6-7 den önce çıkamıyorlar. Yani kendine ayıracak vakit kalıyor. Sabah 9 da gidersen 5 de çıkıyorsun. Oooh misss. Hadi onu geçtim.

Sonra eline ayda 2520 Dolar para geçiyor. Gidiyorsun ve şu karttan 3 tane alabiliyorsun. Üzerine de 800 TL para kalıyor.

Bu kart bizde olsa, 3 tanesi 10.000 Lira eder. Üzerine de 800 lirayı ekle.

İşte o kadar ACINASI yız...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Düşünün ki:
    Haftada da 40 saatten fazla çalışması yasak diyelim. Günde misler gibi 8 saat çalışıyor ve bankacılardan bile önce evine gidiyor. Bizde bankalar bile 5 de kapanıyor ama adamlar 6-7 den önce çıkamıyorlar. Yani kendine ayıracak vakit kalıyor. Sabah 9 da gidersen 5 de çıkıyorsun. Oooh misss. Hadi onu geçtim.

Sonra eline ayda 2520 Dolar para geçiyor. Gidiyorsun ve şu karttan 3 tane alabiliyorsun. Üzerine de 800 TL para kalıyor.

Dediklerinize katılmakla beraber olaya bir de şu açıdan bakmak lazım(kesinlikle hükümeti, ya da berbat ekonomimizi savunmuyorum).Abd de yasayan almanya da yasayan bir cok akrabam var evet elektronik tr ile kıyaslanamayacak kadar ucuz ancak orada da (Bizdeki kadar olmasa da) oldukca fazla vergi oldugunu unutmamak gerek.Eyalet vergileri, fatura vergileri, devlet kurumlarina her ay odenen vergiler sigorta kesintileri vs. Durum boyle olunca orada da ekonomik durum cok cok iyi degil.Ancak tabiki bizden iyi.Ozellille ikinci el urunler arabalar vs bedava resmen.19 yasindaki kuzenim 2000 euro ya golf aldi mesela 2009 almanyada soyleyince agzim acik kalmisti.Telefon vs zaten tahahhutle neredeyse bedavaya geliyor.Maalesef acinasi durumdayiz kisaca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Düşünün ki:Adam Amerikada Mc Donaldsda çalışıyor. Saatte 15 Dolar alıyor.Haftada da 40 saatten fazla çalışması yasak diyelim. Günde misler gibi 8 saat çalışıyor ve bankacılardan bile önce evine gidiyor. Bizde bankalar bile 5 de kapanıyor ama adamlar 6-7 den önce çıkamıyorlar. Yani kendine ayıracak vakit kalıyor. Sabah 9 da gidersen 5 de çıkıyorsun. Oooh misss. Hadi onu geçtim.Sonra eline ayda 2520 Dolar para geçiyor. Gidiyorsun ve şu karttan 3 tane alabiliyorsun. Üzerine de 800 TL para kalıyor.Bu kart bizde olsa, 3 tanesi 10.000 Lira eder. Üzerine de 800 lirayı ekle.İşte o kadar ACINASI yız...

Yapmayın bu ne cahillik? Amerikada bir ev kirası kaç para? Bir ülkede gelir fazlaysa, giderde o orantıda fazla olur. Amerika'da ayda 2000-3000 dolar para kazanan biri açlık sınırında kalıyor.

Bunu da geçtim, bu kartı almak ne için şart olsun onu da bize izah edin. Yani bu kartı alamayanlar neden acınası duruma düşsünler? 2,3 ghz olunca ne değişecek 5 ghz olunca ne değişecek? Bu hızlar ve bu kartları zorlayabilecek oyun yada grafik motoru şuanda mevcut mu?

Açık ve net şekilde bu kartları alanlar yalnızca kendi egosunu tatmin ederler. Ben bu kartı alır 10 senede bir daha ekran kartı almam diye düşünen varsa da o hataya düşmesin. Teknoloji bu, yarın yeni bir şey çıkar, bunlarda çöp olur gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: DUBLO

749$ iyimiş şuan o fiyata burda referans tasarım satıyolar.

türkiye satış fiyatı 749 kart fiyatı+ 100$ nakliye+ 100$dağıtımcı + 100$ vergi + 100$ kazık + 100$ çık hacı sende çok var = 1349 $ eder.
    TL ye çevirsek 1249 x 2,93 (2,92 dir ama yukarı yuvarlamak adettendir) = 3659,57TL eder.

• aslında kart pahalı değil.. bize pahalı amerika ve avrupa ülkelerinin aylık kazancı 3000$ türkiye'de 1000$ .. bu birinci makas birde adamlar 749$ kartı satın alıyor bizler 1000-1200$ kart satış fiyatı ile geliyor.. yani bir ay ya aç kalacaksın yada vaz geçeceksin..

• deli kart olmuş süper ama

tr kaç paraya satılır bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: LuNCoR

Bu hızlar ve bu kartları zorlayabilecek oyun yada grafik motoru şuanda mevcut mu?
    Açık ve net şekilde bu kartları alanlar yalnızca kendi egosunu tatmin ederler.

Bazı teknolojileri deneyimlememiş olmanız onların var olmadığı anlamına gelmez

Oyunları 2K çözünürlükte , 3D ve VR şeklinde oynamaya kalktınızda yetmiyor GHz'ler. Hatta akıcı bir oyun için, bir değil iki kart takmak gerekiyor. Misal Star Wars Battlefront'da Foto gerçeklik var. Frosbite 3 engine kullanıyor. Yüksek çözünürlükte 3D deneyimlediğinizde, normalde oynanan grafikten çok daha farklı bir görüntü tecrübe ediyorsunuz. Oynamayı bırakıp sadece haritalarda gezmek bile bir keyif oluyor. EA, artık FİFA'yı bile bu oyun motoru ile geliştiriyor.

Bu bir hobi, kimi arabalara ilgii duyar kimi motorlara kimide bilgisayarlara...
    Kullanmayacağı halde sadece en iyisi almak için alışveriş eden insancıklarda var etrafımızda. Ama onların savurduğu paralar sayesinde, her geçen sene daha iyi teknolojiler üretiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 20 Haziran 2016; 3:53:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LuNCoR
    Yapmayın bu ne cahillik? Amerikada bir ev kirası kaç para? Bir ülkede gelir fazlaysa, giderde o orantıda fazla olur. Amerika'da ayda 2000-3000 dolar para kazanan biri açlık sınırında kalıyor.

Bunu da geçtim, bu kartı almak ne için şart olsun onu da bize izah edin. Yani bu kartı alamayanlar neden acınası duruma düşsünler? 2,3 ghz olunca ne değişecek 5 ghz olunca ne değişecek? Bu hızlar ve bu kartları zorlayabilecek oyun yada grafik motoru şuanda mevcut mu?

Açık ve net şekilde bu kartları alanlar yalnızca kendi egosunu tatmin ederler. Ben bu kartı alır 10 senede bir daha ekran kartı almam diye düşünen varsa da o hataya düşmesin. Teknoloji bu, yarın yeni bir şey çıkar, bunlarda çöp olur gider.

Asıl sizin bu cevabınız var ya. Cehalet bunda akıyor akıyor.
    Sizin söylediğinize göre o zaman Dünyada bütün ülkeler aynı şartlarda yaşıyor.
    Hiç rahat ülkeler yok. Amerika'da da , Türkiye'de de şartlar aynı.

Yapmayın Allah aşkına yaaa. Bu dediğinize anca Kadir İnanır.

Amerika'da 3000 Dolar kazanan birisi, açlık sınırında kalıyormuş. Peeh. Bunu anca külahıma anlatın.

Amerika'da ev kiraları 1250 Dolardan, oturulabilecek düzgün daireler başlıyor. Üstelik gidip saçma sapan yerlere değil,
    New Jersey ye baktım. Zaten 1250 olduğunu biliyordum ama, yine de gidip baktım.

Adam 3000 Dolar alacak. 1250 Dolar kira verecek. Ve aç kalacak. Vayy be.

Allah bilir siz, Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirin yıllık 9200 Dolar olduğuna da inanıyorsunuzdur.

Size küçük bir hesap:

Türkiye'de 1 ekmek 1 lira, asgari ücret 1300 lira iken 1300 ekmek alırsınız. Ama Amerika'da 1 Dolar olsa 3000 ekmek.
    Bedava oturacak değilsiniz. İstanbul'da kira kaçtan başlıyor? 800 mü?
    1300 den çıkınca 500 lira kalır. 500 ekmek alırsınız.

Amerika'da 2520 den 1250 çıkarsanız , 620 ekmek, yanında da 1 tane iPhone 6S alırsınız.
    Türkiye'de ise 6S yi sadece 2.5 ay çalışarak alırsınız.

Siz neden bahsediyorsunuz. Amerika ile Türkiye birmiş.

Türkiye'de ucuz olan veya yolunda giden bir şey söylesenize bana?

• quote:

Asıl sizin bu cevabınız var ya. Cehalet bunda akıyor akıyor. Sizin söylediğinize göre o zaman Dünyada bütün ülkeler aynı şartlarda yaşıyor. Hiç rahat ülkeler yok. Amerikada da , Türkiyede de şartlar aynı. Yapmayın Allah aşkına yaaa. Bu dediğinize anca Kadir İnanır. Amerikada 3000 Dolar kazanan birisi, açlık sınırında kalıyormuş. Peeh. Bunu anca külahıma anlatın. Amerikada ev kiraları 1250 Dolardan, oturulabilecek düzgün daireler başlıyor. Üstelik gidip saçma sapan yerlere değil, New Jersey ye baktım. Zaten 1250 olduğunu biliyordum ama, yine de gidip baktım. Adam 3000 Dolar alacak. 1250 Dolar kira verecek. Ve aç kalacak. Vayy be. Allah bilir siz, Türkiyede kişi başına düşen milli gelirin yıllık 9200 Dolar olduğuna da inanıyorsunuzdur. Size küçük bir hesap: Türkiyede 1 ekmek 1 lira, asgari ücret 1300 lira iken 1300 ekmek alırsınız. Ama Amerikada 1 Dolar olsa 3000 ekmek. Bedava oturacak değilsiniz. İstanbulda kira kaçtan başlıyor? 800 mü? 1300 den çıkınca 500 lira kalır. 500 ekmek alırsınız. Amerikada 2520 den 1250 çıkarsanız , 620 ekmek, yanında da 1 tane iPhone 6S alırsınız. Türkiyede ise 6S yi sadece 2.5 ay çalışarak alırsınız. Siz neden bahsediyorsunuz. Amerika ile Türkiye birmiş. Türkiyede ucuz olan veya yolunda giden bir şey söylesenize bana?

Oturup bilgisayar başında topla çıkar yapmakla olmuyor bu işler ne yazık ki. Daha geçen ay bir yakınım Amerikaya taşındı. 1250 dolara kira falan bulamazsınız da hadi buldunuz varsayalım, üstüne birde 3000 dolar kazandığınız bir işiniz olsun. 1750 dolar kaldı. Ev için harcayacağınız faturalar 300 dolar civarlarında seyrediyor. Kaldı 1450 dolar. Amerika'da ki en pahalı şey beslenme, çünkü türkiye'de olduğu gibi market alışverişi yapamazsınız, genelde dışarıdan söylersiniz ve çoğunluğu da fastfood olur. Bu konuda gider 500 dolarda harcayabilirsiniz, 1000 dolarda. Tamamen size kalmış bir konu. Sağlık sıkıntısı da ayrı bir masraftır çünkü sgk gibi orada devlet karşılamaz. Her hastaneye gittiğinizde ücret ödersiniz. Bu ücretlerde Türkiye'de ki gibi 6-7 tl değil 100 ila 300 dolar arasındadır. ameliyat olmak gibi işlemlerde on binlerce dolara mal olur. Bunun yanında eğitim almak istiyorsanız zaten bursunuz yoksa ücretsiz eğitim gibi bir şey de yok. 3000 dolarlık maaşla tek başına yaşayarak bunların hepsini karşılaman mümkün değildir.

Amerika'da yoksulluk sınırında ki insan sayısı 49 milyon.

Kaynak:http://www.amerikaninsesi.com/a/amerikada-49-milyon-kii-yoksulluk-snrnda-133370958/901062.html

Amerikalıların 3 te 1 i dar gelirli ve yoksulluk sınırında imiş. Bu limitte aylık 1920 dolarmış.

Buyrun bununda kaynağı :www.yenisafak.com/hayat/amerikada-yoksulluk-zirve-yapti-515510

Yani araştırmanızı yapın, sonra tekrar konuşalım kimin cahil olduğunu. Evde bilgisayarınızdan girip internetten izlediğiniz hollywood filmlerinde Amerika'da ki hayat çok güzel.

@TimFx

200 dolarlık rx 480'in şuan piyasada olan hangi oyunu çalıştıramayacağını yada akıcı bir deneyim yaşatmayacağını örnek verir misiniz? Daha önce dediğim ve sizinde benzerini söylediğiniz gibi bu konu tamamen ego ile alakalı. Hiç o.c. yapmamış yada yapmayacak kişinin işlemcide "k" ibaresi olmazsa olmazı gibi, her yeni modeli çıktığında özelliklerini bile bilmeden telefonunu değiştiren insanlar gibi görüyorum bu durumu.

60 FPS üstünü zaten fark bile edemezken sırf 70 fps veren kartı değiştirip bir sürü masrafla 80 fps verecek kartı almak ne denli mantıklı ki? Yada bunu alamamak, kötü durumda olmak demek mi? Yemin ederim trilyonlarım olsa gerekmeyen şeye para vermem.

• 2100 yapabilen cok az 1080 varken 2.3ghz iddiasi biraz abarti olmus. üstelik bahsettigim 1080'ler 40 derecede su sogutmayla bu seviyeleri göremiyor. 2.3ghz konusunda ben pek ümitli degilim.

• İsterse 1.8ghz lik kart 20.000 ghz ye overclock olsun. Ghz miş şuymuş buymuş benim için hiç bir önemi yok. Tek önemli olan şey performansa etkisi % kaç? Fpsye etkisi nedir? En önemli şey hakkında hiç bir şey söylenmemiş. O yüzden şu post benim için hiç bir şey ifade etmiyor.

(Kartın görünümü olmuş ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 20 Haziran 2016; 8:57:09 >
  • quote:

Düşünün ki:

Ev kendinin değilse hiçbirşey alamaz, kiraların 1500 dolar küsürlerde olduğunu okumuştum. Ev sahibi olmak orada çok çok büyük bir nimet.
    Mc donald's da çalışan birinin de büyük ihtimalle evi kiradır.
    Ev kendinin ve güzel bir işte çalışıyorsa herşeyi alır, orta gelir ve üzerinin yaşam standardı çok yüksek. Ama alt gelirin aldığı maaş temel gereksinimlere
    gidiyor. Orta gelirli aile bizim zenginlerimize eşit koşullarda yaşıyor aradaki fark bu şekilde. Adamlar mesela depoyu doldurup tüm Amerikayı dolaşabiliyor.
    Bizde benzin fiyatları malum, insanların araçları garajda yatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 20 Haziran 2016; 11:36:49 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.