Şimdi Ara

Siena 1,2 EL yardım lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar forumda araştırdım ama bulamadım Bursa da 2002 model orjinal 46 bin kilometrede 1,2 el almayı düşünüyorum araç gerçekten fabrikasyonherseyi sıfır gibi beyaz renk boyasında en ufak rutus bile yok kapalı otoparkda himaye edilmiş dolayısı ile biraz ucuk fiyat isteniyor şimdi sizden bu araç kaç valf ve kaça alınır diye destek istiyorum sahibi 19 istiyor araca da 16 valf dedi lütfen gerçek bilgi sahipleri yorum yapsın emin olmayanlar kafa karistirmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Siena 1.2lerde 16valf yoktur 8valftir ve 75hp dir. 2002modellerde 2tip beyin vardır birisi 2002ve öncesi nin kullandığı ıaw 18f. B4 kodlu beyin diğer de yeni tip modelini bilmiyorum. Aralarındaki fark bildiğim kadarı ile yeni tip de elektronik gaz kelebeği egzantirik sensörü ver obd2soket olması diğerinde ise telli gaz kelebeği var ve fiat3pin soket vardır. Fiat 1.2motorlarda 8valfin tutulmaması şundandır emisyondan dolayı 2003model ve üstü 1.2fiat motorları 60hp ye düşürüldü yani 15beygir çalındı motordan bu yüzden çok güçsüzleşti motor ama 2003 altı fiat palio ve sienalarda(siena zaten 2002de bitti) 16valf 1.2yoktur hepsi 8valftir ama 75hp dir yani 16valf 1.2ile arasında sadece 5hp ve ve 10nm tork daha az dır bu da normal kullanımda hissedilmez bile. Ama Araç ne kadar temiz olursa olsun eğer 20bin civarında fiyat isteniyorsa gidin Toyota corolla 1.6 gli xei ya da xli alın daha iyi. Ben de siena kullanıcısıyım ama etmez abi p fiyat ne kadar Temiz olursa olsun etmez yani.

• albea 1.2 8v sahibiyim tanidigim benim sokakda duran bir arkadaş aldim di alirken herkez gitmet elinde kalir dedi alma dedi gittim aldim 3 yildir biniyorum hiç sen git ben gelmiyorum demedi :) aldigimda 110bin.di sehir ici 100km 10litre benzin yakiyordu gittim. tüp baglattim 100km 8.5litre lpg yakiyor aradıgin ney önce ona karar verecen ayagimi yerden kessin diyorsan al bildigin arabaysa gercekden 46binde olmasi zor dedigin gibiyse anlasin al parcasi ucuz

• kivaanc kullanıcısına yanıt
    100km de 8.5litre LPG yi şehir içimi yakıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

100km de 8.5litre LPG yi şehir içimi yakıyor?

evet istanbul içi uzun yolda 90 km geçmemek kaydı ile 100km 6.7 litre kadar düşürdüm ama ist sehir ici 100km 8.5 litre yakiyor sehir ici ne kadar kollarsam kollayim 8 litreden asaya inmedi 8,5 litreden yukari cikmadi macaristana hatta avusturya ve prag yaptim ben.bu araba ile :)

Siena 1,2 EL yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kivaanc -- 3 Mart 2017; 23:44:21 >

Şehir içi 10litre benzinden 8.5 litre LPG ye düşmesi çok tuhaf ya benzin de yakıyor aynı anda ya da başka bir açıklaması yok. 10litreden 8.5litreye düşmesi demek %60-70tasarruf demek ki bu imkansız LPG her zaman benzinden fazla yakar yani 10litre benzin yakıyorsa en en en az 11litre LPG yakması lazım. Benim benzinde şehir içi 8.5-9.5 ortalamam var LPG de ise 11.5-12litre uzun yolda ise 5-6litre benzinde 6-8litre de LPG de ortalamam var(uzun yoldaki değişimin nedeni ya çok kasıyorum hiç basmıyorum ya da full basıyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

Şehir içi 10litre benzinden 8.5 litre LPG ye düşmesi çok tuhaf ya benzin de yakıyor aynı anda ya da başka bir açıklaması yok. 10litreden 8.5litreye düşmesi demek %60-70tasarruf demek ki bu imkansız LPG her zaman benzinden fazla yakar yani 10litre benzin yakıyorsa en en en az 11litre LPG yakması lazım. Benim benzinde şehir içi 8.5-9.5 ortalamam var LPG de ise 11.5-12litre uzun yolda ise 5-6litre benzinde 6-8litre de LPG de ortalamam var(uzun yoldaki değişimin nedeni ya çok kasıyorum hiç basmıyorum ya da full basıyorum)

arkadaşim ilk calistirmalarda hararek 35-40 kadar gelenene kadar benzin yakar enjeksiyon modellerde böyle bilindigi üzere.. ben sirf benzinde şehir içi ölçtüm 250 300 km ortalamaya 10 litre malum benzin gaz.fiyatlari devamli deyi?iyor. araci hararek 90da hep lpg çalistirarak depoyu ful ediyorum 200-250 km sehir içinde yol yapiyorum 8.5 litre. litre bölü km hesapladigim zaman ortalama 100km 8.5 litre sehir ici yakiti ist edirne otobani 220km 80 90 km hizla sakin kullanimda 100km /7litre .lpg ye düşürdüm. ben bu araçla bir çok deneme yaptim gitmez diyorlar ya ben prag a gittim :)

Biliyorum aynı sistem bende de var o zaman siz ne kadarlık benzin alıyorsunuz ayda litre olarak mesela ben 3 depo LPG ye ortalama 15litre benzin yakmışım bu ay sırf şehir içi hiç uzun yol yok. LPG ye geçiş ısım 25 ya da 27 derece sıcakken tekrar çalıştırmada LPG ye geçiş sürem de 15sn LPG kitim aitker nanofast

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 4 Mart 2017; 19:55:13 >
  • lpg geçis derecem 30c benzini hiç ölcmedim benzin depom hep ful gezerim depom boş olmasini sevmem beklemis benzin özelligini kaybeder uçar bunuda farkindayim ama depom fuldur hatirlamiyorum ama 6-8 ayda bir .depomu fulluyorum benzini. ortalamada haftalik 20-25 litre civari lpg aliyorum. bulgaristana benzin ucuz diye giriste benzini fulledim azcik azcik bizzat bekleyerek sallayarak kendim doldurdum bg cikis romanya giriş 330 km geldi 24 litre benzin aldi ortalamada yüzde 7.3 litre geldiydi benzinde 2 kisi 2 buyuk boy bavul kamp mahz. vardi 1.2 albea 2004 model atiker marka tüpü ilk .ben baglattim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kivaanc -- 5 Mart 2017; 20:24:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.