Şimdi Ara

Oz (1997-2003) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.906
Cevap
26
Favori
79.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4x16 bitti. Yalnız anlayamadığım bir olay var.

Tobias şartlı tahliyeyle çıktı diye gösterildi hatta avukat ve kızıyla birlikteydi sonra şartlı tahliyenin olumsuz sonuçlandığı gösterildi ve Kareem Said, Vern ve Robson'ı bıçakladı. Hangi olay gerçek?

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allâme -- 28 Ocak 2015; 14:46:57 >
  • Allâme kullanıcısına yanıt
    Oz'un en can alıcı bölümerinden biridir.

Tobias kendini o kadar şartlamış ki görüşmenin olumlu sonuçlanacağına yönetmende onun pembe hayal dünyasından alatıyor olayı yani Tobias çıkacağının hayalini kuruyordu orda. Tabi OZ'da olduğunu unuttu orda pembe düşlere yer yok
  • dark_hell_86 kullanıcısına yanıt

Üzüldüm yav adama kaçıp kurtulsun istiyordum. Mutfakta da Ryan'ın açık bıraktığı gaz yüzünden patlama oldu, şimdi 5x1'i izlemeye gidiyorum bakalım neler olacak
  • Ben de 3. sezona başladım bugün. Malum Kareem'in valiye posta koyduğu bölümü yeni izledim yani. Dizi izlerken sıkar diye düşünmüştüm başlamadan önce ama pek sıkmıyor, bir de çok fazla karakter harcıyorlar neredeyse her bölüm biri ölüyor ama hep OZ'a yeni suçlular da geldiğinden sıkıntı olmuyorlar, olayı dengeliyorlar. Yalnız birçok kişinin dediği gibi biraz midenin geniş olması lazım izlemek için, çok sert ve sakat sahneler var.
  • Tekerlikli sandalyedeki elemanın dizi başlamadan önceki söylediği sözler çok özenle yazılmış ve güzel göndermeler bulunmakta. Bunlar hakkında biraz kafa yorsanız dizide daha güzel ayrıntıları keşfederseniz
  • 1.5 ay önce başladım diziye . Dün 6 sezonda bitti . Yukarıda konuşmaları görünce özledim bir günde. Baştan tekrar mı izlemeye başlasam dedim ama aynı tadı vermez sanırsam.

Adebisiyi bende severdim ama ölümüne üzülmedim Kareem said ede üzülemedim ama Cyril ın idam denemesi ( iptal olan )-mahkumların camı yumruklaması bölümünde gözlerim doldu. İdamın gerçekleştiği bölümde ne kadar duygulanmaya çalışsam da başaramadım Çok güzel dizi abartıldığı kadar ağır değil bence ( mahkumların sertliği - tecavüzlerden falan bahsediyorum ) yani her filmde rahatlıkla görebilceğiniz sahneler. Bir cyril ın tecavüzüne üzüldüm. Schillinger dan zaten nefret ettim.

Birde Jaz Hoyt un penisi Adebisininkinden büyük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MBalotelli45 -- 29 Ocak 2015; 20:46:05 >

• 4. sezona geldim, baktım her sezon 8 bölüm ama 4. sezon 16 bölüm, ne iş anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

4. sezona geldim, baktım her sezon 8 bölüm ama 4. sezon 16 bölüm, ne iş anlamadım.

O sezon yanlış hatırlamıyorsam aynı kanalın dizilerinden Sopranos'un yeni sezonu yayınlanmamıştı. O boşluğu OZ ile kapatmışlardı.
  • Bu dizinin kesinlikle devamı gelmeliydi.Nice beş para etmez diziler 10-15 sezon gitti.Bu dizi açık ve net harcandı 6 sezonla ki son sezon zaten kimse kalmadı dizide.Bu kadar kaliteli oyuncular daha derin bir senayo içinde varolmalılardı.Eyvallah, dizide bir ana olay çerçevesinde karakterler gelişmiyor, tam tersi karakterler etrafında olaylar gelişiyor asıl dizinin amacı karakterler üzerinden bir şeyleri izleyiciye anlatmak ama hakikaten dizide harcanan adamlara baktığımız zaman içimde ciddi bir burukluk oluşuyor.

Mesela Dino Ortolani.Daha ilk seyrederken bu adamla neler olur neler demiştim.Anında geberttiler adamı.Keza ilk sezondaki Groves ve Jefferson Keane.Kusursuz karakterlerdi.Şu adamların son sezona kadar gelmesi lazımdı, Agamemnon Busmalis ve Rebadow'un değil.Omar White da keza müthiş bir karakterdi o da diziye geç girdi.

Benim favori adamım kesinlikle Ryan O'Reilly.Heriftteki manipülasyon yeteneğinin hastasıydım.Her haltı başkasına yaptırması muazzam bir olaydı.Ardından dizideki en sağlam karakter bence Chris Keller'di.Tam bir sapkındı.Ama öyle böyle değil.

Dizide ufak tefek yanlışlar da yok değil.Örneğin namaz kılarlarken bir anda başkasıyla konuşmak suretiyle bozmaları, eller sürekli dua pozisyonunda açık olması gibi.Ulaşılması çok basit bir şeyi göz ardı etmişler.Ama yine de taktir ediyorum hele hele 11 eylülden sonra bile müslümanları diğer batılıların aksine böylesine doğru göstermeleri taktire şayan.Saçmalıklardan biri de Cloutier'de yaşandı.Bu kadar hayatın gerçeği dizide fantastik öğeler hoş olmadı.

Dizide en çok aryanlar ve latinler iş yapıyor.İtalyanlar biraz sönük kalmış.Nino Shibetta da muazzam bir adamdı bu arada.Zenciler de Adebisiden sonra neredeyse sıfırlar ki aryanlarla çok sağlam bir kavgaya girmemeleri beni üzdü.Adebisi de en son ölmesi gereken adamlardandı.Dizi biraz sönük kaldı onsuz.Burr Redding asla onun havasını veremedi.

Augustus Hill'in monologları efsaneydi.Ölümü çok içten yaralamıştı.

Diziye girip çıkan çok yan karakter vardı ama en iyileri Supreme Allah, Nikolai Stanislofsky, Clayton Hughes, Shirley Bellinger, Kenny Wangler'dı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Port Valdez -- 12 Şubat 2015; 15:45:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Port Valdez

Bu dizinin kesinlikle devamı gelmeliydi.Nice beş para etmez diziler 10-15 sezon gitti.Bu dizi açık ve net harcandı 6 sezonla ki son sezon zaten kimse kalmadı dizide.Bu kadar kaliteli oyuncular daha derin bir senayo içinde varolmalılardı.Eyvallah, dizide bir ana olay çerçevesinde karakterler gelişmiyor, tam tersi karakterler etrafında olaylar gelişiyor asıl dizinin amacı karakterler üzerinden bir şeyleri izleyiciye anlatmak ama hakikaten dizide harcanan adamlara baktığımız zaman içimde ciddi bir burukluk oluşuyor.

Mesela Dino Ortolani.Daha ilk seyrederken bu adamla neler olur neler demiştim.Anında geberttiler adamı.Keza ilk sezondaki Groves ve Jefferson Keane.Kusursuz karakterlerdi.Şu adamların son sezona kadar gelmesi lazımdı, Agamemnon Busmalis ve Rebadow'un değil.Omar White da keza müthiş bir karakterdi o da diziye geç girdi.

Benim favori adamım kesinlikle Ryan O'Reilly.Heriftteki manipülasyon yeteneğinin hastasıydım.Her haltı başkasına yaptırması muazzam bir olaydı.Ardından dizideki en sağlam karakter bence Chris Keller'di.Tam bir sapkındı.Ama öyle böyle değil.

Dizide ufak tefek yanlışlar da yok değil.Örneğin namaz kılarlarken bir anda başkasıyla konuşmak suretiyle bozmaları, eller sürekli dua pozisyonunda açık olması gibi.Ulaşılması çok basit bir şeyi göz ardı etmişler.Ama yine de taktir ediyorum hele hele 11 eylülden sonra bile müslümanları diğer batılıların aksine böylesine doğru göstermeleri taktire şayan.Saçmalıklardan biri de Cloutier'de yaşandı.Bu kadar hayatın gerçeği dizide fantastik öğeler hoş olmadı.

Dizide en çok aryanlar ve latinler iş yapıyor.İtalyanlar biraz sönük kalmış.Nino Shibetta da muazzam bir adamdı bu arada.Zenciler de Adebisiden sonra neredeyse sıfırlar ki aryanlarla çok sağlam bir kavgaya girmemeleri beni üzdü.Adebisi de en son ölmesi gereken adamlardandı.Dizi biraz sönük kaldı onsuz.Burr Redding asla onun havasını veremedi.

Augustus Hill'in monologları efsaneydi.Ölümü çok içten yaralamıştı.

Diziye girip çıkan çok yan karakter vardı ama en iyileri Supreme Allah, Nikolai Stanislofsky, Clayton Hughes, Shirley Bellinger, Kenny Wangler'dı.

jia'yıda unutmayalım bence dizinin en orjinal ve dokunulmaz karakterlerinden biriydi. nedense diziye girdiği bölümden itibaren seviyodum bu herifi tek başına tüm latin pisliklerine kafa tutuyodu ve cyril o'reily i idama kadar götürdü ama adamın ölümü çok açık kaldı la en son gardiyanlar hücreye alıp döverken bıraktılar çok saçma oldu ölümü.

Oz (1997-2003)

• Yıllardır şu dhdeki sansür mantığını çözemedim.Neyden kimden utanılır anlamam.

Oz'un başında yeni gelen mahkumlara "You are to follow the routine. We tell you when to sleep, when to eat, when to piss. There is no yelling, no fighting, no fucking" sözleri söylenir.Ama ironik olan şudur ki hemen hemen her bölümde bu yasaklananlar yapılır.

Şimdi fucking'in Allah aşkına türkçesini nasıl yazalım?Nokta nokta koyarız tüm mesaj silinir, normal yazılır ban yenilir.Anlamadığım şey sanki günlük hayatta hiç kimse argo konuşmuyor sanırsınız ki kraliyet sarayında yetişmiş.Hadi tamam istemiyorsun diyelim aç mesajı düzelt orayı veya pm at şurayı düzelt de ne diye tamamını silersin?Amacın üyeleri sindirmek mi foruma küstürmek mi nedir yani dert burada?Kaldıki başlığı altında tartıştığımız paylaşım yaptığımız mevzu bahsi geçen dizi -hadi kibarlaştıralım bari- billurlarını görmediğimiz bir tek tim mcmanus ve rahip mukada kalmış bir dizi...

Dizide en çok schlinger'ın o pis sırıtışı ile "prag" diyişi hoşuma giderdi.Prag, PRison fAG den gelir bu arada.

Bir de diziyle ilgili bana göre en komedi sahneyi paylaşayım kaçıranlar olmuş olabilir:

https://eksisozluk.com/entry/42932369

• 4. sezonun finalini izliyorum şimdi, sanırım ilk defa dizide OZ dışında başka bir yer gösterdiler. (Karakterlerin suçları işledikleri yerleri göstermeleri hariç)
  • özledim be tartışmasız 1 numara bu diziydi. en çok ta parkinson hastası gibi titreyerek konuşan omar white adamımdı.
  • 5. sezonu bitirmek üzereyim kesinlikle dizinin en vasat sezonu olmuş.
  • Hala 1 numaram şu diziye. Bunun yokluğu hiç bir dizi dolduramaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLockhiT^

özledim be tartışmasız 1 numara bu diziydi. en çok ta parkinson hastası gibi titreyerek konuşan omar white adamımdı.

+1

mcmanus,mcmanus man mcmanus man
  • bu dizinin 720p kalitede vs. olanı olsa keşke. çamur gibi görüntüden izleyemiyorum arkadaş.
    2 kez başladım 2 kez bıraktım bu diziyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 sezonda 720p altyazılı bulcak olan varsa 300 tl veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

bu dizinin 720p kalitede vs. olanı olsa keşke. çamur gibi görüntüden izleyemiyorum arkadaş.
    2 kez başladım 2 kez bıraktım bu diziyi.

Diziyi bitirmeme üç bölüm kaldı, hep tam ekran yapmadan izledim, tam ekran olunca çok rahatsız ediyor ama öyle hd izleme gerektiren bir dizi değil, sonuçta hep hapishane var, ne güzel dış ortamlar var ne de güzel kadınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 24 Şubat 2015; 23:35:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cherkez26

6 sezonda 720p altyazılı bulcak olan varsa 300 tl veririm

Dizinin 720p versiyonu mevcut değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.