Şimdi Ara

Acayip çıkmazdayım - Güncellendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani ben ne yapacağımı bilemedim şu an.

s7 ithalatçı garantili 2200 TL

- samsung
    - touchwiz
    - exynos işlemci kaynak kodlarının kapalı olması
    - ortadaki fiziksel tuş

+'larını biliyosunuz.

note 5 ithalatçı garantili 1900

- samsung
    - tocuhwiz
    - exynos işlemci kaynak kodlarının kapalı olması
    - ortadaki fziiksel tuş

s7'den farkı hemen hemen aynı özellikleri verip daha ucuz olması. Ayrıca bataryası da daha uzun gidiyor.

z5

- kamera
    - ısınma?
    - parmak izi okuyucunun garip davranabiliyor olması
    + Sony'nin android arayüzü

xperia x

- snapdragon 650
    - 2600 mah Batarya
    - saçma fiyatı (2Bin civarına ya da altına düşünce almayı düşünüyorum daha üstünü vermem)
    + kamerası bana fazlasıyla yeterli
    + android arayüzü
    + kağıt üstünde yetersiz gözükse de hız konusunda z5'in bariz üstünde

p9
    - huawei
    - sar değeri
    - kirin işlemci(kapalı kaynak kodu)
    - emui
    + huawei
    + kamera

mate 8
    - huawei
    - sar değeri
    - 6 inç oluşu
    - kirin işlemci (kapalı kaynak kod)
    - emui
    + performansı

mi5
    - imei derdi
    - garanti derdi
    - sar değeri
    + S820
    + fiyatı ( 1500 civarına bulunuyor rahat)

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğum için ve bu işlerle çok uğraştığım için android dünyasına samsungla girmek istemiyorum açıkcası.Hayalimde nexus var fakat taksitle almam gerektiği için ve tam güvenemediğim için nexus 6p alamıyorum. Bu konuda en güzel alternatif sony fakat o da şu an ne yapıyor kimse bilmiyor. X serisinin ilk telefonunu 2400'den sundu z5'den düşük donanımlı olmasına rağmen.

Bunlar haricinden maksimumu 2200'e kadar telefon bakıyorum.

Güncelleme: Şu an için S7 ile X arasında gidip geliyorum. Arada bir de Huawei cephesine kayıyorum ama halen çok kararsızım. Bu üçü arasından seçtiğim telefon benim için çok güzel de olabilir fiyasko da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peyloride -- 24 Haziran 2016; 3:23:26 >

• samsung istemiyorsan ve z5 için karamsarsan Huawei Mate 8 öneririm. 6 inç büyük gelirse Huawei P9 modeline bakabilirsin. tek dezavantajları sar değeri fazla. onun haricinde dört dörtlük telefonlar

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-mate-8-64gb.html

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p9-eva-l19.html

• O modelleri alırsan telefonu satın almış olmazsin kiralamış olursun. note 2nin konusuna s3 ün konusuna bak. performans ve pil bakımından düşüş var.
    bence farklı markalara bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

samsung istemiyorsan ve z5 için karamsarsan Huawei Mate 8 öneririm. 6 inç büyük gelirse Huawei P9 modeline bakabilirsin. tek dezavantajları sar değeri fazla. onun haricinde dört dörtlük telefonlar

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-mate-8-64gb.html

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p9-eva-l19.html

p9 almak yerine mate 8 daha mantıklı değil mi sizce de?

quote:

Orijinalden alıntı: elmanderr

O modelleri alırsan telefonu satın almış olmazsin kiralamış olursun. note 2nin konusuna s3 ün konusuna bak. performans ve pil bakımından düşüş var.
    bence farklı markalara bak.

Samsunglarda dediğini duymuştum da z5'de de mi aynı problem var? Bu arada madem öyle, sen ne öneriyosun?

• 4gb olarak tabii ki mate 8. ben 6 inç ekran sıkıntı olursa p9 önerdim. yoksa özellikleri kağıt üzerinde mate 8 daha iyi. incelemelerine kullanıcı yorumlarına falan bakmadım oralara bakmayı da ihmal etme.
  • Mate 8

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında 6 inç bana gerçekten büyük. Ama öyle bi durumda ki şu an telefon yok doğru düzgün.
  • Z5 tabiki

Samsung sana onlarca cekirdek yuzlerce megapiksel tonla gb verse bile touchwizh ile bi sure sonra izdirap oluyor telefon sahibine.

• uzun ömürlü olsun istiyorsan s7 al bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

Z5 tabiki

Samsung sana onlarca cekirdek yuzlerce megapiksel tonla gb verse bile touchwizh ile bi sure sonra izdirap oluyor telefon sahibine.

Z5 değil de X almayı düşünüyorum 2 bin civarına düşünce. Kağıt üstünde z5 üstün ama videolara baktığın zaman her türlü X önde geliyor. Ayrıca uzun ömür açısından Qnovo batarya olayı da önemli.

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

uzun ömürlü olsun istiyorsan s7 al bence

S7 benim de aklımda ama Samsung konusunda çok sıkıntılarım var. Touchwiz ve o fiziksel buton beni deli ediyor. Yine de bence şu an bu fiyatta alınabilecek en güzel donanım s7'de. Ama Türkiye'deki modellerde Exynos model olması Rom-Kernel işlerini de çok zora soktuğundan s7 almamayı düşünüyorum. Bu tarz işlerle ilgilenen birisiyim.

• Z5 ve mate 8 alabilirsin 2side güzel telefon ekran boyutuna göre karar verirsin.
    Mate deki sar degeri 2 anten calıstıgında cıkan Maximum sar degeridir yani hiç çekmeyen yerlerde telefon 2 anteni de devreye koydugu zamandır. Onun dısında ya alttaki anteni ya da üstteki anteni kullanıyor telefon duruma göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsrt0101

Z5 ve mate 8 alabilirsin 2side güzel telefon ekran boyutuna göre karar verirsin.
    Mate deki sar degeri 2 anten calıstıgında cıkan Maximum sar degeridir yani hiç çekmeyen yerlerde telefon 2 anteni de devreye koydugu zamandır. Onun dısında ya alttaki anteni ya da üstteki anteni kullanıyor telefon duruma göre.

z5 yerine X almak daha mantıklı değil mi? Tabii ki 2400'e değil. Şu an bile 2100'e düşmüş durumda. Biraz daha bekleyip 2bin civarındayken?
  • Bilgisayar mühendisi isen gidip kendine düşük bütçeli bir telefon alıp telefona ayrıacağın bütçe ile sağlam bir bilgisayar alırsın android studio'daki emülatörler ile istediğin cihaza yönelik uygulama vs. geliştirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

Bilgisayar mühendisi isen gidip kendine düşük bütçeli bir telefon alıp telefona ayrıacağın bütçe ile sağlam bir bilgisayar alırsın android studio'daki emülatörler ile istediğin cihaza yönelik uygulama vs. geliştirirsin.

Sağlam bir bilgisayarım var teşekkürler. Ayrıca yukarda yazdığım üzre amacım android uygulama geliştirmek değil. Daha çok rom ve kernel işleriyle uğraşmak. O yüzden işlemcinin misal açık kodlu olması gerekiyor Qualcomm işlemcileri gibi. Kirin ya da Exynos işlemcilerin kodları tamamen açık değil.
  • Peyloride kullanıcısına yanıt
    HTC A9 da donanım çok yüksek olmamasına karşın fiyat uçuşa geçmişti. Ama son kullanıcı odaklı odaklı bir telefondu. Xperia X bence alınır. LG Günay amerika ya G5'i SP 650 ile yolladı. 650 yeri gelir güzel optımızasyonlar olur 820yi geçer. Kıyaslama vıdeoları var ızleyın derim

Açıkçası Xperia x serisi cıktıgında wowwm bu da olmuş dedirten hiç bir şey olmadı bana. Ek olarak şahsi görüşüm Z5 su yeşili hepsinden daha havalı duruyor :)
    Aradaki 500 lira farka değecek gerçekten hç bir şey yok.

Belki bu video karar vermene yardımcı olur bak bakalım aradaki fark o kadar mı :)
    http://youtu.be/TWML3A8FeRY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsrt0101 -- 24 Haziran 2016; 19:22:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsrt0101

Açıkçası Xperia x serisi cıktıgında wowwm bu da olmuş dedirten hiç bir şey olmadı bana. Ek olarak şahsi görüşüm Z5 su yeşili hepsinden daha havalı duruyor :)
    Aradaki 500 lira farka değecek gerçekten hç bir şey yok.

Belki bu video karar vermene yardımcı olur bak bakalım aradaki fark o kadar mı :)
    http://youtu.be/TWML3A8FeRY

Z5 Su yeşili güzel hakkaten fakat Sony Z serisini durdurduğuna göre, X'de 2100 civarına düştüğüne göre X almak daha mantıklı değil mi? Hem kameradaki ek sabitleme olayı, Qnovo bataryası gibi ufak tefek bikaç şey de dahil olunca 2 bin civarına X almak daha mantıklı geliyor bana.

xperia z5te de steady shot vardı bu arada Ois yerine
    ayrıcaz z5in batarya x den daha uzun süre gidiyor gsm arenadaki testleri incelemeni tavsiye ederim.
    ben tamamen kişisel görüşümü belirttim 300 lira fazla verip ek olarak hiç bir özellik alamamak beni üzerdi :)
  • o zaman alacağın cihazdan nexusdan başkası olmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

o zaman alacağın cihazdan nexusdan başkası olmamalı

6p'ye 1900 civarı bayılmak + pasaport işleriyle uğraşmak mantıklı gelmiyor. Direkt olarak gelse zaten hiç kasmicam, direk 6p alıcaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peyloride -- 26 Haziran 2016; 2:24:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.