Şimdi Ara

C Sınıfı SUV mu ? D sınıfı Sedan mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
10.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatlar aşağı yukarı aynı oluyor ya da öyle kabul edelim yani fiyat bir kriter olmasın.Yaklaşık aynı fiyat ve kalitede araçlar arasında düşünürsek; konfor, prestij, sürüş dinamikleri, emniyet, yakıt ekonomisi vs. vs .tüm diğer kriterleri gözönüne alınca hangisini seçersiniz ve neden??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tartekin -- 18 Haziran 2016; 11:16:19 >

• tartekin kullanıcısına yanıt
    şimdi bir tarafta skoda yeti var diğer tarafta 3 serisi aynı paraya. hangisini neden seçmeliyim konusunu sen anlamışsındır.
  • Hangi suv hangi sedan, şimdi mesela crv bildiğim kadarıyla c suv, aynı paraya 3 serisi var, ben gidip crv almam gider 3 serisi alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 bine kadar c suv 100 den sonra d sedan.

• Mondeo varken yemişim suv'unu

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

şimdi bir tarafta skoda yeti var diğer tarafta 3 serisi aynı paraya. hangisini neden seçmeliyim konusunu sen anlamışsındır.

Yeti'yi b segmenti sanıyordum. Skoda standartlarına göre c segmenti olması için çok küçük kalmıyor mu. Octavia nın genişliği ile Yeti benzer iç hacime sahip mi? Yeti ye hiç binmedim ondan soruyorum. Dışardan çok küçük geliyordu gözüme.

• mpolat35 kullanıcısına yanıt
    içi yeterli genişlikte ama işte 3 serisi ile aynı para keşke herkesin imkanı olsada herkes d ve üzeri suv veya d ve üzeri otomobil alsa b-c hepsi boş hikaye.
  • mpolat35 kullanıcısına yanıt
    evet c suv.

edit c suvlar;

Nissan Qashqai
    Dacia Duster
    Kia Sportage
    Volkswagen Tiguan
    Hyundai ix35
    Skoda Yeti
    Honda CR-V
    Ford Kuga
    Mercedes GLA
    Audi Q3
    Subaru Forester
    Peugeot 3008
    Subaru XV
    BMW X1
    Renault Kadjar
    Mini Countryman
    Mitsubishi ASX
    Toyota Rav4
    Jeep Compass
    Chery Tiggo
    Range Rover Evoque
    Suzuki Sx4 S-Cross
    Mazda CX-5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 18 Haziran 2016; 9:21:26 >
  • Hangi yeti hangi 3 serisi ile aynı para biri 150000 biri 75000 . yetiyi satalı 6 ay oldu ama bedava vermişiz desenize. Eski bir yeti kullanıcısı olarak tiguanla arasında sadece milim fark var büyüklük olarak. Yeti gayet geniş bir araç. en ucuzudur şu anda bu sınıfta. fakat yıl sonuna doğru yerini kodiaq bırakacak. kodiaq büyüklük olarak yeni tiguan gibi olacak. Muhtemelen fiyatı da ARTACAK
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Bu mantığa girmeyelim diye aynı fiyat yazdım ama eksik yazmışımaynı kalite de demem daha doğru olurmuş demek ki düzelteceğim . Genel anlamda C-SUV mu daha tatmin edici bir araç yoksa D sedan mı diye arkadaşların görüşünü merak ettim ..Ben de yakında böyle bir seçim yapmak zorunda kalacağım ..Marka ve modelden ziyade kavramsal olarak bir seçim yapmam gerekiyor önce Tamam .o zaman şöyle cevaplayın siz lütfen.biri X3 diğeri 3 serisi sedan olsun ..hangisini seçersiniz??
  • DEMBELE1234 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..hah bu tip farklı bakış açıları ile yaklaşımlar benim için de faydalı olacaktır..Yani C sınıfı SUV için 100.000 TL den yukarı bir fiyat ödemem o kadar para ancak D sınıfı sedan a verilir diyorsunuz yanlış anlamadıysam?
    X3 ile d suv, x1 c suv, bu durumda sadece isteklerinize bakarsınız ki x3 zaten 3 serisinden de pahalı, kullanışlılık açısından bakmak gerek şehir içi kullanılacaksa 3 serisi daha makul mesela.

Aynen öyle 100 bin sınırını aştıktan sonra 3.20 i bakarım direk veya s60 tarzı bir araç ama 100 altıyasa bütçe sportage tucson qq orta donanım larını tercih ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

Bir tarafta gerçek deri döşemeden harman kardon ses sistemine kadar 240 beygirlik awd forester turbo var diğer tarafta filo otomobili 320i ed var. Aynı fiyat
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Ford cu (kötü anlamda değil))) olduğunu bildiğim için soruyorum..Sana özel bir soru? Peki Mondeo mu? KUGA mı??
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Uzun yıllar D sınıfı sedan kullandım (Camry-Accord) ..1 yıl kadar da C sınıfı SUV (Mitsubishi Outlander)..Evet dediğin gibi yola yapışan , viraja hızlı giren vs ..insanlar için sedan ön planaçıkıyor ,sanırım SUV larda o hissi yaşayabilmek için Cayenne filan alabilmek gerek ..Ancak benim gibi uslu sürücüler için ise trafiğe yukarıdan bakıp hakim olmak, park yaparken etrafı çok rahat görmek, rahat inmek binmek vs açıdan SUV un keyfi bambaşka diye düşünüyorum..Ben de karar veremediğim için görüş alayım istedim..Teşekkürler
  • D ve üzeri sedanın verdiği sürüş keyfini hiçbiri veremez.

• Aslında zor karar çünkü suv araçların da kendine göre bir versatillikleri var geniş iç hacimleri olsun, yüksek bagaj alanları olsun, yerden yükseklik avantajları ve verdikleri güven hissi olsunç. Ama sizin yazdığınız kriterler direk d sınıfı sedan'ı gösteriyor. D ve üstü sınıflar daha konforlu ama daha sıkıcıdır. Suvlar ise biraz daha eğlenceli araçlar. Bu bakımdan beğenilen araçları belirleyip test edip hangisi daha keyif verirse onu almak daha mantıklı. Misal ben yeni tiguanı incelediğimde çok beğendim. İçi sırıtmayan, malzemesi leğen plastiği gibi olmayan tek suv tiguandı muadilleri arasında. Golf passat karışımı bir malzeme kalitesi var. Cüssesi büyümüş, dıştan da yakışıklı 150lik motor da çekiyor yani toplamda albenisi yüksek. Ama öbür taraftan aynı paraya sağlam bir passat da alınıyor ki ikisi arasında kalsam nasıl hareket ederdim bende bilemiyorum. Test etmek şart.

• D sedan.
    Hocam jeep chreeoke d suv sanirim ve foyati baya uygun.
    2.0 170 hp 9 ileri zf
    Full+full donanim,2. El daha 0 gibi 170 falan.
    Ayni donanim ve motorda x 3 q5 250 leri gecti sanirim.
    Edit:x3 baz paket 260 imis siz dusunun....
    Jeep hem de ismi jeeep marka algisi bu konida bmw den iyi bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResenHareketEdenSAVCI -- 18 Haziran 2016; 11:53:55 >
  • Her iki sınıf aracım var. Daha iyi ya da daha kötü diye birşey yoktur. Kullanım amacı vardır.
    Ç sınıfı SUV şehir içine uygunluk yol hakimiyeti manevra yeteneği kolay inip binme fonksiyonel bagaj gibi özellikleri ile öne çıkıyor. D sınıfı Sedan ise uzun yolda konfor sessizlik daha az trim sesi açısından avantajlı. Şahsen gün içinde şehir içi çık yol yaptığım için günlük olarak SUV tercih ediyorum. Yüksekte oturmanin verdiği kolay park etme yola hakimiyet büyük yan ayna gibi avantajlardan memnunum.
    Bunun yanında en gıcık olduğum da hayatında hiç bu tür araç kullanmamış bir andavalin çıkıp "yerden yüksek olduğu için hava atmak tepeden bakmak için alıyorlar" diye denyo yorumlar yapmasi. Sana mi sorucam senden mi öğrenicem ne için aldığımı. Yok sadece bizim ülkede suv kullanılıyormuş gorgusuzluk için alınıyormuş. Ukalalik etmek istemem de sürekli Yurt disina cikan biri olarak neremle gulecegimi şaşırıyorum. Cehalet ve düşük zeka bir araya gelince ne olduğu ülkemin haline bakınca da ortaya çıkıyor zaten.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.