Şimdi Ara

dijital bağlantı kablosu ile ses alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bende KODA AM933 modeli optik girişli bir ses sistemi var. Bunu Philips Led televizyonun optik çıkışına optik bir kablo ile bağlıyorum tv üzerinden tüm ayarlamaları yaptım ancak ses alamıyorum. Bunun sebebi ne olabilir. Kabloyu daha yeni aldım oda Philips marka Nerede yanlış yapıyorum acaba dijital bağlantı kablosu ile ses alamıyorum
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1020879/c200b663-21e2-40ca-bc0f-a403e50cca4d.jpg[simage]https://

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahmits -- 18 Haziran 2016; 1:00:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu cevap verecek kimse

• Bu konudan anlayan Kimse yokmu

• rahmits R kullanıcısına yanıt
    Birinci ihtimal Koda'daki optik giriş yada içindeki DAC (dijital analog çevirici) bozulmuş olabilir.

Bunun dışında internetten biraz araştırınca bu cihazın içinde dolby yada dts çözebilecek bir dekoder yok. Tv'nin ses menüsünden çıkışı optik (spdif) olarak seçin. Sonrasında optik çıkış formatını seçebileceğiniz bir kısım daha olması gerekir. İşte orada pcm yada lpcm seçmeniz lazım. Bulamazsanız tv'nin ses menüsünün resimlerini çekip buraya ekleyin, bu ayarların nereden yapıldığını bulmaya çalışalım.

Bu arada lpcm ile 5.1 ses aktarabilirsiniz. Pcm olursa sadece 2.0 aktarım yapabilirsiniz. Bilginiz olsun.
  • Oncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim tvim Philips PFL4307K12 modeli ses ayarlarinda dediginiz terimlere rastlayamadim. Ama ses sisteminin uzerinde dts falan diye etiketleri var. Bu arada coaxial ile nasil baglayabilirim tv de coaxial giriş yada çıkış yok... dijital bağlantı kablosu ile ses alamıyorum
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1020879/80eb8bcd-eb3e-473d-ac6a-0b2d7644a3a8.jpghttps://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1020879/db927b7f-d457-4f49-bda7-3d5b105b209d.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahmits -- 2 Temmuz 2016; 13:45:51 >

• Koda nun bir giriş selektörü vardır... Kumanda ileyse ve sizde kumanda yoksa ses alamazsınız

• Kodanin kumandası var ve kumandadan digital ayarliyorum. Ona ragmen ses almıyorum

• Tv hoparlörleri kapalı olunca ses vermiyor mu optikten denediniz mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim ampfilaktor bulunamadı diyor
  •  dijital bağlantı kablosu ile ses alamıyorum

hocam en kötü böyle bir kabloyla tv nin kulaklık çıkışından analog olarak bağlayabilirsiniz hoparlöre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanist

hocam en kötü böyle bir kabloyla tv nin kulaklık çıkışından analog olarak bağlayabilirsiniz hoparlöre.

Evet o şekilde denedim ses alıyorum ancak optik yada coaxial ile daha kaliteli ses alabilmek varken onunla kendimi kandirmak istemedim

kalite olarak çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum. Sıkıntı 5.1 ses alamazsın analog kabloyla, sadece stereo olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanist

kalite olarak çok büyük bir fark olacağını sanmıyorum. Sıkıntı 5.1 ses alamazsın analog kabloyla, sadece stereo olur.

Üstadım ben istiyorum filmde helikopter geçerken motor sesi ayrı pervane sesi ayrı yerlerden gelsin. ..yada benzeri sahneler gibi bu bağlantıda bunlar olur mu dersiniz

kulaklık çıkışından bağlarsan sesi sadece 2 kanal duyabilirsin Left-Right olarak.
  • teomanist T kullanıcısına yanıt
    Eee o zaman bağlayıp onca kablonun kalabalığını çekmenin anlamı yok. .. en iyisi satayım bari baska birisinin işini görür. . Ben de soundabar alayım inşallah. .. yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.