Şimdi Ara

Yedek Subaylık mevzusu (Mühendis)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle bu konu hakkında forumda arama yaptım bulamadım benim durumumda olan veye olmuş olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Şubat 2016 itibarı ile Yurt dışında, eğitim öğretim dili ingilizce olan bir üniversitenin Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Yurt dışı mezunu olmamız nedeniyle denklik muhabbeti var (ÖSYM tercihi ile gitmiş olduğum bir üniversite, yani denkliğim garanti) sadece bu denklik gelmesi 6-7 ay sürüyor. Bu süreç boyunca askere Yedek subay olarak başvuramıyoruz doğal olarak.

Bende tecil yaptım 2019 a kadar (şu an 1 senelik var denklik işlemleri sürüyor diye, 2 senede denklik belgesini alınca). Sorum şu aslında Yabancı idli olan Elektrik Elektronik mühendisini tercih etmesi durumunda yedek subay olarak alma ihtimalleri nedir? bilgisi olan varmı

Birde ben şimdi ingilizce eğitim aldım ama orda Yabancı dile evet işaretlerken YDS felan istiyor mu ona göre gireceğim. Teşekkürler herkese.

• Yds ister, elektronik isen yuzde seksen yedek subaysin ama iyi ortalama sart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Yds ister, elektronik isen yuzde seksen yedek subaysin ama iyi ortalama sart.

ikisi de var bende hocam, elektrik elektronik müh. ortalama iyi sayilir 3.10

• okçu kullanıcısına yanıt
    Cikacak sana meslek kurasi hazirlikli ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: pavlus

Cikacak sana meslek kurasi hazirlikli ol.

gönlümden gecen uzun dönem. agir kronik Bronsit olmasam komandoluk cok istiyorum hocam, ama yagmur camurda surunmek felan beni bronsitten öldurur heralde. Revirden cikamam. aslinda cok yararli olmak istiyorum ama meslekci olarak da hizmet etmek de guzel sonucta

• okçu kullanıcısına yanıt
    Askerligin her tipi guzel karekterine uygunsa yaparsin benim karekterime cok uygun mesela... Ben bilseydim harp okulu okurdum ama hala sansim var 🇹🇷

• yalan yanlış konuşmayın arkadaşlar ortalamanın önemi yok. düşük bir ortalamayla yedek subaylık geldi bana. daha bugün teğmen oldum hatta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dorota

yalan yanlış konuşmayın arkadaşlar ortalamanın önemi yok. düşük bir ortalamayla yedek subaylık geldi bana. daha bugün teğmen oldum hatta

hayirli olsun hocam ne zaman safak sokecek :D

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: Dorota

yalan yanlış konuşmayın arkadaşlar ortalamanın önemi yok. düşük bir ortalamayla yedek subaylık geldi bana. daha bugün teğmen oldum hatta

hayirli olsun hocam ne zaman safak sokecek :D

az kaldı yakşalık 2 hafta
  • Dorota kullanıcısına yanıt
    gozun aydin da 2 haftaligina mi tegmen yaptilar seni

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

gozun aydin da 2 haftaligina mi tegmen yaptilar seni

izin kullanmadım hocam ondan. 2 hafta sonra tmi ye ayrılacam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.