Şimdi Ara

abi bune n95 4000 ytl!!!!!!! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
0
Favori
10.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: civcivx

Otomobiller ile 3 ayda bir yeni modelleri çıkan teknolojik zırvaları (sadece telefonlar değil, tüm teknolojik zırvalar dahil buna) karşılaştırmak çok yanlış

Bu çok hızlı tüketilen bir teknoloji ve ortalığı teknolojinin b.k götürdüğü şu devirde telefon, PDA vb. cihazlara milyarlarca lira vermek akıllı bir insanın yapacağı iş değil

teknolojinin b.k götürdüğü devirde demişsin ama
    G.Punto 3K 1.4 95HP Emo Skydome+SP+GP+16" Rosso Passionale
    İ S T A N B U L
    Yamaha RX-V1600, BenQ W100, JBL Northridge E60, EC25, E10, E20, Mirage S10 Subwoofer, Pioneer DV-380, Next 2000X-CI Plus
    Canon EOS 350D, Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, EF 50mm f/1.8 II, Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro, Canon EF-S 18-55mm
    Pioneer DEH-P9600MP, Pioneer PRS-X320, JL Audio 15W3v2, JBL GTO 6506ce

maşallah iki tane müzik dinlemek için dünyanın parasını vermişsin bence senin yaptığın insan işi değil!!!

• ya böle bi topici 5 sayfa yapmanın alemi ne ya??
    siz böle dedinizde fiyat düştü mü?
  • evet dustu reis baksana hollandada 500 ytl imis
  • quote:

Orjinalden alıntı: civcivx

Otomobiller ile 3 ayda bir yeni modelleri çıkan teknolojik zırvaları (sadece telefonlar değil, tüm teknolojik zırvalar dahil buna) karşılaştırmak çok yanlış

Bu çok hızlı tüketilen bir teknoloji ve ortalığı teknolojinin b.k götürdüğü şu devirde telefon, PDA vb. cihazlara milyarlarca lira vermek akıllı bir insanın yapacağı iş değil

Yamaha RX-V1600, BenQ W100, JBL Northridge E60, EC25, E10, E20, Mirage S10 Subwoofer, Pioneer DV-380, Next 2000X-CI Plus
    Canon EOS 350D, Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, EF 50mm f/1.8 II, Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro, Canon EF-S 18-55mm
    Pioneer DEH-P9600MP, Pioneer PRS-X320, JL Audio 15W3v2, JBL GTO 6506ce

Sen bu cihazlara ne kadar verdin ??? Bedavaya mı aldın ??

Önce ağzından çıkanlarla kendi yaptıkların uyuşsun ondan sonra gel felsefe yap ??

Kendin demişsin yukarıda AKILSIZ ADAMIN İŞİ BUNLARA BU KADAR PARAYI VERMEK DİYE ???

Ne oldu şimdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 31 Ocak 2007; 12:25:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Orjinalden alıntı: over and under

quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

Sen hic hayatinda bir saat e 3000� verip aldinmi?Hic sanmiyorum,ama verip alanlar var.Parasi var ve aliyor.Buradaki konuda o hesap.Alan icin boyle bir alis veris yanlis gelmiyorki satin aliniyor.Sen veya siz kimseniz istediginiz kadar yanlis diye yazin.Burada sana veya bir baskasina yanlis gelmesinin sebebi o meblalarda bir telefona butce ayiramayack oldugunuzun farkinda olmanizdir.Adam var geceligi 1000� olan otelde kaliyor.Adam var 1 grami 100$ olan parfum kullaniyor.Ayrica Konu mercedese binmekle okadar alakaliki bu yazdiklarinla dahada percinlesmis bir ornek olmus.Senin mantigina gore mercedese okadar para vermeyede gerek yok ozaman.Cogu Mercedese binen neden biniyor ihtiyaci oldugundanmi.Teknik olarak amac ulasim olduktan sonra mercedese verdigi parayla 2-3 tane bu ihtiyacini karsilayabilecek araba alabilir.Ornekler cogaltilabilir,pazarda 20 ytl nada bluejean satiliyor ama parasi olan 200ytl verip marka giyiniyor.Ego tatmini diye bahsedilen kotu bir sey degilki sen birde ustune ego tatmini icin yapilan greksiz para harcamasi diye yaziyorsun.Herkeste var olan insanlari birbirinden farkli farkli olmasinda rol oynayan bir olgudur ego.Insanlar bu farkliliklari olustururken zevkleriyle birlikte egolariyla esgudumlu hareket eder.Buradaki ornektede beklenen fiyatinin neredeyse iki katina satilan bir ceptelefonuna bu parayi verebilecek kisi icin bu faktorler rol oynar.Birincisi herkesten once o cihaza sahip olmak ona haz verecegi icin herkesin alabilecegi zaman satilacak fiyattan daha fazlasini vermeyi bu yuzden goze almak ona yanlis gelmiyor,sanami yanlis geliyor.Asil yanlis olan ne biliyormusun,cebinde kontur yukleyecek parayi bile zar zor denklestirenlerin eski hesapla birak milyarlik telefonlari 600-700 bin liralik telefonlari kullanmalari yanlis.Aliyorda ne oluyor hayatinda cicegin c sinden anlamayan,diger zamanda gozunun gormedigi objelerin nesnelerin bol bol macro modda fotograflarini cekip forumlarda zamanini harciyor veya trende otobuste yukledigi mp3 u son ses acip muzik dinledigini saniyor.Asil gormemislik,yanlis olan bunlar.
    quote:

niye olayı bu kadar dar pencereden bakıyorsunuzki. burda konu olan birinin 4000 ytl verip telefon alması değil. bir telefona 4000 ytl verilirmi ? niye olayı şahıs olayına döküyorsunuz.

Ben diyorumki böyle bir alış veriş telefon için olsun başka bir şey için olsun yanlış. biri diyoki keyfimin kahyasımısın yok arkadaşım biz olayın yanlış olduğunu düşünüyoruz. yoksa kim ne almış çok önemli değil.

ha diyelimki kişi için konuşacaksak öyle bi hakkımız yok. ama şunu karıştırmamak gerek. konu mercedes binmek tablo almak ile aynı değil. sırf farklı olmak yada ego tatmin etmek amacıyla gereksiz para harcamak.

yazın muhteşem çok iyi yazmışsın!

Kesinlikle katılıyorum dediklerinin hepsine Massive durumu çok iyi açıklamış

benim ne kadar zengin yada fakir olduğumu kim biliyor neyi çok güzel açıklamış ?

arkadaş hala benim paramın hesabını yapıyor yazık valla yazık.

ve hala dediklerimi anlamamış ben bi saat 3000 € etmez demiyorum yada mercedese binmek yanlış benim demek istediğim ederi iki milyar olan bir mala sırf ego tatmin etmek için 4000 ytl vermek yanlış. ha telefon 4000 ise eğer o zaman tamam.

Hayret bir olay ya.Senin paranin hesabini yapan yok bu topicte,o p990i topiginde kaldi.Ben bu konuyla ilgili yorumuna istinaden yazdim.Ki kimin nasil bir sosyo ekonomik yapida oldugu forumda yazdiklarindan anlasiliyor merak etme sen.Simdi eski hesapla ederi 2 veya 1 milyar olsun bir onemi yok.Bu fiyata alan sirf almis olmak icin ego tatmini icin almaz bu cihazi.Cihazin ederi ne olursa olsun herhangi bir cihazi herkesten once kullanmak istemek sahip olmak cogu kimse istermi istemezmi bunu bir dusun.Sonra buna benzer cihazlar sozde ederi diye bahsedilen meblaglarda cikar cikmaz neden aliniyor bunu dusun?Kimisi daha fazla beklemek istemiyor,kimisi ele dusmeden kullanmak istiyor vs.Bunun yaninda cihazi fiyatindan dolayi cikar cikmaz bekleyen almayanlarda cogunlukla fiyatindan dolayi alamiyor ve fiyatinin dusmesini bekliyor.Cihazi cikar cikmaz alabilecek butceye sahip bir kisimsa cihazin nedir ne degildirini gormek adina ilk once alanlardan veya sitelerden kiyaslamalari incelemeri bekliyor.Bununla birlikte bu son katagoriye cihazin ederinin bu olmadigi yonunde dusunenlerde bekleyip yari fiyatina alma hakkina sahip oyle degilmi.Simdi birincisi senin anlamadigin olay verdigim orneklerdede bir parca anlatilmak istenen,bu cihaza bu parayi verebilecek adama bu meblagnin dokunmayacak olmasidir.En onemlisi buna benzer cihazlari resmi olarak ciktigi fiyattan nasil ilk cikis fiyatindan alabilenler o fiyati verebilenler oluyorsa,bahsi gecen meblagyi verip alabilecek kisi icinde ayni seyler gecerlidir.Arada verilen fark herkes gibi bu cihazi bekleyen kisi icin,cihazi kullanan sayili kisilerden olma zevkinin,hazinin,egosunun nedersen de bedelidir.Tipki bu cihazin resmi cikis fiyatindan satin alacaklar gibi.Yukarida saydigim bir kisim kullanici portfoyunun disindaki katagoriye giren kullanici tipinden olan cogu kimse bu gibi forumlarda kisitli genelde tek kalemlik bir urun bedeli bile olmayan butcesinin icinde kendine gore hesaplar yapar ve yazar;Iste way efendim 1 milyara 2 milyara telefonmu olur,onun yerine laptop alirim,sunu yaparim bunu yaparim der durur.Arasira sosyo ekonomik yapiyla ilgili gelir dagilimina kadar veryansin edip,hatta 2 milyar para verip telefon alanlara icinden salak diyebilecegini belirtmeye kadar varir bu yazilanlar.Gelgelelim klise ve basit olacak ama parayi verenin dudugu caldigi su dunyada herkesin degerleri secimleri sahip olduklariyla sinirli.Hangi acidan bakarsan bak senin acindan yanlis olan senin sinirlarin dahilinde yanlistir veya dogrudur.

öncelikle şunu söyleyim. para ile imanın kimde olduğu bilinmez burda yazılan bir iki yorum insanları tanıtmaz.

dediklerininde %80 ine katılıyorum dahası bende diyorum isteyen istediğini alır ama bu doğru olduğunu göstermez ama olayı en güzel özetleyen lafın şu "Hangi acidan bakarsan bak senin acindan yanlis olan senin sinirlarin dahilinde yanlistir veya dogrudur." benim doğrum senin yanlışın olabilir. Bu laftan sonra zaten konu hakkında yorum yapmak gereksiz kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: illidi@n

Abi bu ne bu paraya gider pocket pc alırım

hangi pocket pc ? bu paraya jasjar alır üstüne fena sayılmayan laptop alırsın

Evet doğru yaaa işte senin mantığını söylediklerinde doğruluyor

Doğru ya alırsın bir tane 1100 ...konuşturmuyor mu

yahu yazdıklarımı ya hiç okumadın yada hiç anlamadın. o kadar falımdan sonra bunu demen bilemiyorum.

daha önceleri diyordun ki benim yorumlarım alakadar etmiyordu ne oldu ?

• Bu tartışma hala sürüyor mu, inanamıyorum;
    Bu arada bayağı bi alıntılar yapılmış konu 5 sayfa olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: pashafendy

Bu tartışma hala sürüyor mu, inanamıyorum;

bilgisayar başında oturuyoruz işde ne yapalım. braz da dedikodu olsun
  • ortaligi kizirtirmayin beyler
  • fiyat ucuz geldi bana
  • bencede dostum 4000 ytl neki bu telefon en asagi 10000 ytl eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yegoadam -- 1 Şubat 2007; 8:49:31 >
  • telefonun fiyatı 1500 ytl
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: pashafendy

Bu tartışma hala sürüyor mu, inanamıyorum;

bilgisayar başında oturuyoruz işde ne yapalım. braz da dedikodu olsun

Saygı duyarım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yahu yazdıklarımı ya hiç okumadın yada hiç anlamadın. o kadar falımdan sonra bunu demen bilemiyorum.

Cevabını aldın hala yazıyorsun

Yazdıklarında mantıktan eser yok

Devam et ... Hem telefonu alacak olan Bescherelle ve Massive cevabını verdi senin ...

Milletin zevki ve parasının derdi kimseye düşmesin ok ?

Alan alır almayan almaz

Alanı da herhengi bir sıfatla itham eden tabi yüzyüze yapamayacağı için ancak klavye ile bu işi görür

Devam edin ama sakın sanalla gerçeği karşılaştırmayın ... Herkesi kenidiniz gibi sanmayın zararlı çıkarsınız

Son sözüm tehdit falan değil sadece tavsiye ...

• bu adamlar içine ne koymuş altın falanmı iyice nokia saçmalamaya başlamış burdan nokiaya bir
  • nokia ya değil,4000 e kakalamaya çalışan adama
    quote:

Orjinalden alıntı: xxxxveyselxxxx

bu adamlar içine ne koymuş altın falanmı iyice nokia saçmalamaya başlamış burdan nokiaya bir
  • yeter yaw yazmayın artık kapansın şu konu
  • silinmis butun mesajlar iyi olmus yoksa uzayip gidecekti
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabını aldın hala yazıyorsun

Yazdıklarında mantıktan eser yok

Devam et ... Hem telefonu alacak olan Bescherelle ve Massive cevabını verdi senin ...

Milletin zevki ve parasının derdi kimseye düşmesin ok ?

Alan alır almayan almaz

Alanı da herhengi bir sıfatla itham eden tabi yüzyüze yapamayacağı için ancak klavye ile bu işi görür

Devam edin ama sakın sanalla gerçeği karşılaştırmayın ... Herkesi kenidiniz gibi sanmayın zararlı çıkarsınız

Son sözüm tehdit falan değil sadece tavsiye ...

tavsiyesini alacağım en son insansın.

.

• quote:

Orjinalden alıntı: yegoadam

silinmis butun mesajlar iyi olmus yoksa uzayip gidecekti

hakkaten yaa nerden nereye gelmiş konu.bilseydim açmazdım
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.