Şimdi Ara

Android işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Android işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyor

İşletim sistemlerinde meydana gelen açıkların zaman zaman geniş bir kullanıcı kitlesini etkilediğine şahit oluyoruz. Google’ın son Android sürümü Marshmallow üzerinde de enerji tüketimini artıran bir hata gündemde.

Normalde ekranı kapattığınız zaman, Android cihazınız arka planda pek çok uygulama çalıştırmaya devam eder. Sistem, çalışma ihtiyacına göre bu uygulamaların kaynakları kullanmasına izin verir. Eğer herhangi bir çalışma ihtiyacı yoksa bu kez sistem uykuya yatar.

Ortaya çıkan sorun wakelock adı verilen bu yönetim şeklinden kaynaklanıyor. Pek çok Android 6.0 kullanıcısı, ihtiyaç olmamasına rağmen agresif bir şekilde arka plan uygulamalarının çalıştığını ve aşırı batarya tüketimine sebep oluğunu fark etmiş. Ekran kapalı olsa bile, sistem zorlandığı için enerji tüketimi de devam ediyor.

Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Sorunun nereden kaynaklandığını araştıran kullanıcılar, BetterBatteryStats adındaki bir kontrol uygulaması sayesinde sonuca ulaşmış. Eğer cihazda verilerin yedeklenmesi seçeneği açıksa, sistem yedekleme bileşeni sürekli çalışıyor ve bu nedenle güç tasarruf yönetiminden de kaçıyor. Yapılan incelemelerde, diğer uygulamalar yüzde 0 civarında enerji harcarken, sistem yedeklemesi yüzde 83 seviyesine çıkıyor.

Yönetim açığı; Huawei Nexus 6P, Samsung Galaxy S6, Galaxy S7 ve Samsung Galaxy Note 4 gibi Android 6.0 üzerinde çalışan pek çok cihazda ortaya çıkıyor. Kullanıcılar verilerin otomatik yedeklenmesi seçeneğini iptal ederek sorunu çözdüğünü ifade ediyor. Bazı kullanıcılar ise ön belleği sildikten sonra yeniden yedekleme seçeneğini açtığında, problemin ortadan kalktığını belirtiyor. Şimdilik Google tarafından resmi bir açıklama gelmedi. 

• wakelock problemi yılardır var androdde . 1500 mah iphone ile 2800 mah android arasında kullanım süresi farkı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: emiLL

wakelock problemi yılardır var androdde . 1500 mah iphone ile 2800 mah android arasında kullanım süresi farkı yok

tabi canım fotosentezle çalışıyo iphone

• Viral reklam mı bu

• müşteriyi psikolojik olarak 7 é hazırlamak için reklam !

• quote:

wakelock problemi yılardır var androdde . 1500 mah iphone ile 2800 mah android arasında kullanım süresi farkı yok

iPhone 5S 1560mAh ve Xperia Z3C 2600 mAh...

Android işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyorAndroid işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtrud -- 15 Haziran 2016; 17:43:18 >

• Ayarlardan kapattım umarım çözülür. Telefon durduk yere şarj yiyordu son güncellemeyle zaten, eski roma geri dönmeyi düşünüyordum gerçi o da marshmallow'du ama onda bi problem yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: trooe199

quote:

fotosentez yapmasına gerek yok, iki kat az enerji tüketirse bu dediği mümkün, daha optimize yazılım ve daha düşük güç tüketen yonga seti ile bir cihaz düşük kapasiteli pillede verimli çalışabilir 2800mah biraz uçuk ama cihazına göre 2000mah android'e denktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 15 Haziran 2016; 18:12:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

quote:

Android işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyorAndroid işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyor

Bu testler genel kullanımdan ziyade bomboş telefonda video oynatma süresine göre sıralanıyor . Günlük hayatta kullanılan sosyal medya uygulamalarını yüklediğin bi android ile tıka basa dolu bir 5si kullan genel kullanımda 2 kat fark göremezsin . Biraz mübalağa kattım ama hemen hemen yakın kullanım elde edersin bu gerçek

• quote:

quote:

quote:

Bu testler genel kullanımdan ziyade bomboş telefonda video oynatma süresine göre sıralanıyor . Günlük hayatta kullanılan sosyal medya uygulamalarını yüklediğin bi android ile tıka basa dolu bir 5si kullan genel kullanımda 2 kat fark göremezsin . Biraz mübalağa kattım ama hemen hemen yakın kullanım elde edersin bu gerçek

Translate ile çevirmeyi deneyebilirsin oradaki ifadeleri

• Vay be nasıl anlamışlar.Android kullanıcıları bu durumun hiç farkında değildi.

• bence android 6'ya giydiriyor haber, kendi kendine güncellemeyle halledilir umarım
  • g3 android 6.0 ile ben de bu sorunu yaşıyorum. Bazen açık kalan alakasız bir uygulama pili sömürebiliyor.

• İyi ki lolipop kullanıyorum, tsk.ler huawei

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 kere fark ettim bu durumu. Note 4 gibi ısınmayan bir cihaz çok fazla ısındı 2 kere. Kapattım umarım bir daha olmaz.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emiLL wakelock problemi yılardır var androdde . 1500 mah iphone ile 2800 mah android arasında kullanım süresi farkı yok
    iPhone 5S 1560mAh ve Xperia Z3C 2600 mAh... Android işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyorAndroid işletim sistemindeki bir açık, aşırı batarya tüketimine sebep oluyor

Bırak tıka basa doldurmayı iPhone'a tek sosyal medya uygulamasını yükle (Facebook)https://www.donanimhaber.com/ios--os-x--tvos--watchos/haberleri/Facebook-iOS-uygulamasi-asiri-batarya-tuketiyor.htm (Google amcaya bu şekilde arattığında yerli yabancı tonlarca kaynak var) şarjdan eser kalmıyor. Beykoz'da telefon işiyle uğraşıyorum bu arada gelen müşterilerimin tamamı batarya hızlı bitiyor derdinden müzdarip, batarya değiştirmek yerine Facebook kaldırtıyorum sorunları düzeliyor :)

• quote:

quote:

quote:

Z3 compactı tam altı ay kullandım. Şarjı iki gün çok rahat gidiyordu. Akşam bıraktığım şarj yuzdesiyle sabah uyanıyordum. Priz başından ayrılmayan iphone kullanıcıları için böyle şeyler ütopik kaçabilir. Benzer kullanım süresi falan demişsin iyi güldüm. Ekranı da 5s den 0.7 inç daha büyük bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• neyseki önlemi varmış en azından yamayla düzelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: trooe199

quote:

Orijinalden alıntı: emiLLwakelock problemi yılardır var androdde . 1500 mah iphone ile 2800 mah android arasında kullanım süresi farkı yok

son zamanlarda okuduğum en efsane yorum :D

• quote:

-Neye dayanarak bunu söylüyorsun? (DH kullanıcıları)

*Duvara dayanarak söylüyorum (emiLL)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.