- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
en ucuz arabalar burda tabi alabilene :(((
35 Cevap26205 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1006 Mesaj
22 Ocak 2007; 14:54:07 

örnek 1997 golf 4935

1991 corsa 2600

1997 laguna 3895

1989 audu coupe 2500....

vs...
vs...

http://www.maliye.gov.t...s/yeni/neotas/aracs.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cncrd -- 22 Ocak 2007; 16:46:34 >

5663 Mesaj
22 Ocak 2007; 15:10:11 

nasıl alıyoruz

27 ANKARA ANTALYA GÜMRÜK AÇIK B.Oto 1990 Mercedes 190 E H.sýz Antalya Tasiþ 5.500,00

bu güzelmiş

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Ocak 2007; 15:26:33 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi küber_ez -- 22 Ocak 2007; 15:26:59 >

1006 Mesaj
22 Ocak 2007; 16:42:25 

quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

nasıl alıyoruz

27 ANKARA ANTALYA GÜMRÜK AÇIK B.Oto 1990 Mercedes 190 E H.sýz Antalya Tasiþ 5.500,00

bu güzelmiş

aslında normal proseduro göre ihale bedelinin % 10 unu teminat olarak yatırıp ihaleye girebiliyorsun
ama işin içine birde mafya proseduru giriyor
aradan kapabilirsen kapıyorsun

birde yukarıdaki linkte sadece izmir gümrüğü var arama yaptırısanız diğerlerinde daha cazip araçlar var

19350 ye 1996 model porche boxster satılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cncrd -- 22 Ocak 2007; 16:44:45 >

2619 Mesaj
22 Ocak 2007; 16:54:48 

offf ne arabalar ne fiyata abowww..bu muhabbeti biraz daha açarmısınız yaw tam anlayamadım..olay tam olarak nedir...

JDM Honda
"5500Rpm/Vtec.ıI"
The Power of Dreams

6506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
VOITH
22 Ocak 2007; 18:36:33 

aslında eli ayağı düzgün birşey kapatcaksın buradan

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..
Mercedesin yıldızından daha güçlü bir yıldız varsa o da chryslerın yıldızıdır..

1575 Mesaj
22 Ocak 2007; 20:25:04 

eet ya açıklar msın neden böle ucuz fiyata.....

6506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
VOITH
22 Ocak 2007; 20:59:22 

quote:

Orjinalden alıntı: onuraydin

eet ya açıklar msın neden böle ucuz fiyata.....

ya bunlar maliyenin el koyduğu arabalar sanırım

Vw fanatikliği değilde 1.6 bebek puseti gibi araçla V5.7 amerikana kafa tutmak en büyük fanatiklik olsa gerek..

378 Mesaj
22 Ocak 2007; 22:16:03 

benim bir tanıdığım İzmir gümrükten Ford Musteng almıstı.Burda görünen fiyatlara aldanmayın. Mafya da payını alıyor.Tanıdıgım arabayı alıp kacmıstı.Yoksa soyacakalrdı adamı

İsmim Imzamdır

250 Mesaj
22 Ocak 2007; 22:34:00 

benim bildiğim bu araçlar ihaleyle alınıyor. ve almak pek kolay diil. bu fiyatlara bi tonda vergi ekleyin.

581 Mesaj
22 Ocak 2007; 23:05:38 

ben orda bi 5,28 buldum 2002 model tertemiz ha

ANKARA

104 Mesaj
23 Ocak 2007; 0:38:00 

arkadaşlar fiyatların öyle olduguna bakmayın her araç tipine göre farklı şekilde vergilendiriliyor mesela o satılan boxter 19350 mi vergisi hariç onu trafikte kullanmak için en az 40000 ytl g,ibi bir değer gerekiyor.(vergilerle birlikte) belki daha da fazla tam hatırlamıyorum.Geçen yaz bende ihaleye girdim ancak 2.el almak daha mantıklı boşverin o işleri vakit kaybı.

53 Mesaj
24 Ocak 2007; 19:39:24 

arkadaşlar kimsenin üyle ağzı sulanmasın önce yan taraftaki vergi ve ücretlendirmeyi okuyun gerçi biraz karışık ama genel olarak anlayabilirsiniz. veya şöyle söyliyim gümrükten arabayı çıkartmak için en az üzerine %180 daha ilave edin yani 4400 ytl lik bir bmw 750 yi yola koyabilmek için 13-14 milyarı gözden çıkarın o da çoğu zaman piyasanın üzerine çıkıyor farkı sadece türkiye yollarında yıpranmamış bi arabaya binmek oluyor

YÜCE ALLAH SANA SONSUZ BİR HAYAT VAAD EDİYOR

53 Mesaj
24 Ocak 2007; 19:41:49 

GÜMRÜKTEN ARABA ALMAK ÇOĞU KEZ ZARARDIR

YÜCE ALLAH SANA SONSUZ BİR HAYAT VAAD EDİYOR

5253 Mesaj
24 Ocak 2007; 20:19:24 

Ankaradan gümrükten hayatımda bir defa araba almak için çook önceleri bi gittim.çok sevdiğim golf tdi için..açık arttırmada araç piyasa fiyatını kat kat geçti...elim boş kızgınlık içinde onca yolu geri döndüm..çok tutulan kolay satılan araca müşteri olma...tamirci+kaportacı arkadaşın varsa ve alacağın aracın piyasa fiyatını iyi etüt ettiysen illede alacağım diyorsan gir bide boyunun ölçüsünü gör...al..

Nikon d80,

Fotolarım.
http://www.fotokritik.com/kullanici/birtane/portfolyo/hepsi/yeni

6506 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
VOITH
24 Ocak 2007; 20:53:44 

harbiden ona hiç bakmadık

7867 Mesaj
25 Ocak 2007; 0:47:23 

bu arada ihalede belirlenen fiyata alıcı bulamayan araçlar 2. ihalede yüzde 60 ına satılır, yine alıcı bulamazsa yüzde 40 ına satılır, yani orda yazan fiyatlar üzerinden düşününce pek karlı olmasa da işbilir insanlar için karlı bir ortam sözkonusu.

ama tabii ordaki memurlara da sağlam bir ayar çekmek lazım ki araçlar hakkında bilgi edinilebilsin, yoksa kapısını bile açamıyorsun.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

6252 Mesaj
25 Ocak 2007; 1:17:14 

92 model 500E var ya inanmıyorum

219 Mesaj
25 Ocak 2007; 16:45:11 

BİRDE VERGİLER HARİÇ ARABANIN YATTIĞI YEREDE HATIRI SAYILIR BİR PARK ÜCRETİ ÖDÜYORSUN

STRONG 1970

1866 Mesaj
25 Ocak 2007; 22:00:09 

polat alemdar abimiz jipini burdan almış

EMANETİN SAHİPSİZ DEĞİL ATAM!

217 Mesaj
29 Ocak 2007; 22:02:34 

Burdan alınan araçların önceden tr kaydı yoksa 0 araç muamelesi görüyor. kdv ve ötv düyorsunuz. Fiyatlar açık arttırmada uçabiliyor. Tellaliye, hizmet, pul, harç, park parası fln fln derken fiyat 3 katına çıkıyor. Uzun süre yatmış araçlar olduğundan ne çıkacağını bilemiyorsunuz. Çalışıyormu çalışmıyormu belli değil. Hasar oranları yazıyor ama genelde kaportasına bakılıyor. Yanı hasarsız diye baktığım aracın mototoru bagajındaydı:D... Ben pek mafya fln durumuyla karşılaşmadım. Zaten açık arttırma salonundan oldukça katı kurallar var. Kaldıkı mafyanın kırık dökük araçlarla fln uğraşacağını düşünmüyorum.

Saygılarr..

236 Mesaj
30 Ocak 2007; 1:06:52 

Kısacası gerek yok dıyosunuz yanı boyle atraksıyonlara

6252 Mesaj
30 Ocak 2007; 1:12:28 

peki arkadaşlar bu araçları ihale günü yada normal bir günde gidip görebiliyormuyuz?

6658 Mesaj
30 Ocak 2007; 8:41:49 

olsada olmaz sana bana yedirmezler bu araçları bize düşen en kötü hurda olur.
her işte olduğu gibi bundada mafyalaşma vardır.

217 Mesaj
30 Ocak 2007; 11:42:31 

İhaleye 1 hafta kala gidip görebilirsiniz. Size bize düşen değil zati ii arabalar nerdeyse vergisiyle zartıyla curtuyla piyasa fiyatına yakın gidiyor. Hatta yarısı satılmadan kalır. 3. ihalede fiyat yarıya düşeceğinden genelde 3. de fiyat biraz uygunlaşıyor. Bunun dışında hurdacılar tamirciler hasarlı arabalara giriyor. Pek türkiyede bulunmayan araçlar fln da oluyor. Çok merak ediyorsanız yatırın teminat gidin girin ihaleye. Pey sürmenize gerek yok. İzleyin nasıl bir ortam. Çıkınca teminatı alır eve gidersiniz. İşinize gelirse. Ama riskli araba almak sonuçta burdan. Benim gözlemlerim ordaki insanlar sen ben gibi ucuz araç arayan kişiler. Ööle trscak bişi yok... Sadece aldınız araç başınıza bela olabilir...;)

7867 Mesaj
30 Ocak 2007; 12:33:39 

arkadaşlar fazla film izliyosunuz gbi geldi bana, OzOz83 ün de dediği gibi korkulacak birşey yok kimse 3 5 ucuza araba alıcam diye mafyacılık oynamaz yani, zaten bu ihalelere sürekli giren insanlar genelde birbirini tanıyorlar, ihaleden önce bir şekilde anlaşıyorlar, siz gitseniz de en fazla ne kadara kadar yükseltmeyi planlıyorsunuz?, biz şukadar verebiliriz , "fazlasını vermeyi düşünüyorsanız , biz çekililim üstünü paylaşalım" falan muhabbetine girerler.

1006 Mesaj
30 Ocak 2007; 12:57:47 

maalesef bu işin de mafyası var
benim bir yakınım fiyatı cazip bir aracın ihalesine girmek istemişti.
söylediğine göre işe yarayacak araçları ihaleden önce paylaşıyorlarmış herkes kendi payına düşen araçla ilgileniyor ve fiyatın yükselmesine izin vermiyormuş.
vergilerle bazı araçlar(2000 cc ve üzeri ve Türkiye de kaydı olmayan) cazip olmaktan çıkıyor(% 100 civarında vergi ödüyorsunuz) ama uygun araçlar da var hele kaportacıysanız ya da bu işi yapan tanıdığınız varsa yada aracı sadece parça olarak değerlendirecekseniz işinize yarar şeyler bulabilirsiniz

217 Mesaj
30 Ocak 2007; 15:36:40 

Walla ben ank da girerim devamlı. Öyle bişi olması çok zor. Çünkü koca açık arttırma salonu hangi adama dicekler sen girme fln... Can arkadaş doğru söylüyor birbirni tanıyan galericiler anlaşabiliyor ama kendi aralarında 3. şahısa bir etkisi yok. Arkadaş bile ediniyorsunuz öyle kötü bir ortam yok. Kötü olan araçlar. Tamamen süpriz. Dışarda gıcı gıcır üff denilen arabanın elektronik beyni bile eksik olabilir. Şahsen hafiif hasarlı araçları almak daha iyi gibi. İyi diye pahalı aldımız aracın marş motoru bitik ti. Öylesine aldığmz bir araç ta ise taktık aküyü basar basmaz çalıştı. Tamamen şans işi... Vergi işi %100 den fazla. hele 2000 üzeri çok feci... %80 küsür ötv %18 kdv %15 fizmet +tellaliye+ harç+ pul+ park yeri, trafiğe tescil etireceksiniz, muayene, uygunluk belgesi fln fln.... 1600 ü geçmezseniz sanırm %40 civar ötv... Diğerleri aynı... Arabaya masraf yapıyosunuz, muhtemelen çalışmayacak çekme fln parası... Yani anlıyacanız uzun iş. Oldukça uygun almanız lazım. Hesabınızı iyi yapın....

Kolay gelsin...

6252 Mesaj
30 Ocak 2007; 17:23:38 

şu mafyanın açılımı bi yapılsa gerçekden emrak ediyorum

en fazla ihaleye girmeden herkes anlaşır ve bir kişiyeverilir asraba.arabayıalan kişide diğerlerine % bilmem ne kaç oranında komisyon verir..

inşaat ihalelerinde böyle oluyordu en azından

7867 Mesaj
30 Ocak 2007; 21:22:56 

quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

şu mafyanın açılımı bi yapılsa gerçekden emrak ediyorum

en fazla ihaleye girmeden herkes anlaşır ve bir kişiyeverilir asraba.arabayıalan kişide diğerlerine % bilmem ne kaç oranında komisyon verir..

inşaat ihalelerinde böyle oluyordu en azından

aynen öyle, en fazla kapıda ufak bir ihale yapılır en fazla vermeyi düşünen, düşündüğü ile aldığı fiyatın farkını diğerleriyle paylaşır, icradan satılan mallarda da çoğunluk öyle yapılır.

1879 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:45:35 

geçen sene halamın oğlu edirne gümrükten almıştı bir araç.
ihaleden once gözüne 88 model 2000 motor benzinli audi 100 quattro yu kestirmiş.
aracın modeli düşük ve de turkiyede olmayan bir model oldugundan dolayı ihalede bu arabaya talip çıkmadıgını ve arabanın kendisine kaldığını söyledi
her neyse aracın bir tarafında da hafif vuruk varmış
buyuk ihtimalle park edilen yerde zarar gormuş.
soyledigine gore aracın stepne kriko akü vb. seylerinde arabada bulunmadıgını belirtti.

gelelim fiyat meselesine
aracı 3750 ytl ye aldım dedi.
fakat vergisi kaydı ıvırı zıvırı bir sürü prosedür oldugunu ve bu prosedürleri yapması için bir galericiyle anlaştığı (galericiler sürekli alıp sattıklarından dolayı prosedürleri biliyorlarmış) ve aracın kendine 9500 ytl gibi bir paraya geldiğini söyluyor.
bakım ve diger eksiklikler içinde 1000 ytl odemiş.
bir yıldır geziyor arabayla.
araba canavar gibi
her görenin içi akıyor fakat satmaya çalıştığında alıcısı yok...

bende bir araba almak istediğimi söyledim hala oğluna
oradaki galericilerle görüş dedim.
niyetim golf idi
fakat bu tarz arabaların alıcısı cok oldugundan dolayı fiyatın cok yukseldiğini
giren sıradan vatandaşların baştaki baz fiyatını asırı yukselttiğini ve aracın gerçek değerininde üstüne cıktıgını belirterek püyasa füyatının üzerinde arac alacaksan gidelim dedi.
vazgectilk tabi..

DH 2005 Üyesi

1030 Mesaj
30 Ocak 2007; 22:50:19 

bu iş biraz maceraya benziyor

sosyal güvenlik denetmen yrd.

170 Mesaj
14 Kasım 2010; 18:24:14 

Tamamen macera işi diyebiliriz. Hele ki birde araç daha önce Türkiye kayıtlı değilse vergi %100' ü rahatlıkla geçiyor. Benim dayım galericilik yapıyor 2 sene kadar önce gümrükten çıkma bir araç getirmişti vatandaşın biri satmak amacıyla Vauxhall Vectra SW idi.(Opelden farkı yok İngilterede ve İngilterenin sömürdüğü ülkelerde Opel bu markayla satılır.) Araba 6 sene kadar gümrükte yatmış ihale ile çıkartmış. SW olduğu için pek fazla alıcı çıkmamış ama ucuzada gelmemiş belirteyim. Araba Avusturya veya Avustralya ya kayıtlıdı emin değilim. Araç gümrükten esrar geçirmek isterken yakalanmış tabi adamlar hapise araba gümrüğe neyse ihaleden önce adam bulmuşlar arabaya bakabilmek için motora falan arabanın kaputunda el izleri var kapılar daha öncede açılmış emin olmak için kaputu açmışlar adam sayesinde kaput altı kurcalanmış araştırmışlar kim yaptı diye başka bi personelin torpillisi çıkmış ama adam Bmw görmüş bundan vazgeçmiş bizim vatandaşa kalmış araç. İhalede almış aracı fazla talip çıkmamış zaten. Gümrükten çıkarmaya gittiğinde akü ve bujileri değiştirmiş tek marşta çalışmış. 2 sene kullanmış satmak için getirdi. Araç çok temizdi diyemem ama temizdi en azında yürürü mükemmeldi bizdeki gibi 10 cm lik çukurlara girmemiş. Yıpranmamış bi araç. Kısaca arkadaşlar macera yaşamak istemiyorsanız hiç bulaşmayın derim eğer adamınız yoksa kaput altına bakma şansınız yoksa süprizşe karşılaşabilirsiniz. Ama hurda ya da kazalı araç almak isteyenler için yedek parça olarak çok güzel araçlar var.

3416 Mesaj
14 Kasım 2010; 19:22:46 

Ağlayanın malından gülene fayda gelmez...

6933 Mesaj
14 Kasım 2010; 19:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Ağlayanın malından gülene fayda gelmez...

derler...

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

6386 Mesaj
15 Kasım 2010; 0:12:20 

Bence de gerek yok ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Markalar ve Modelleri » en ucuz arabalar burda tabi alabilene :(((
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.267