Şimdi Ara

Mobilden Girenleri Farklı Anasayfaya Nasıl Yönlendiririm?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
99
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fitness ile ilgili kurduğum sitemi iyileştirmeler sonucunda masaüstü versiyonun 90/100 mobil versiyonunu 53/100 puanına anca ulaştırabildim.
    Pagespeed insights yardımları ile resimleri optimize ettim, css ler ve js leri sıkıştırdım masa üstü versiyonu baya hızlandı.

Ana sayfanın içeriğini sadece masaüstü versiyonda gözükecek şekilde ayarladım. Aynı içeriği alt kısma kopyalayıp onu da mobil de en iyi şekilde gözükecek ve sadece mobilde gözükecek şekilde ayarladım. Ama sanırım site mobilde açıldığında gözükmese bile masaüstü versiyonunu da işliyor ve böylece mobil site hızı 53 puanda kalıyor.

Yapmak istediğim şey site anasayfasına mobilden giriş yapıldığında onları mobile özel olan farklı bir anasayfaya yönlendirsin. Bunu ek alan adları kullanmadan nasıl yapabilirim?

www.fitnessandbeast.com tasarım, menü ve içerik hakkında eleştirilerinizi duymakta isterim.

Şimdiden teşekkürler.

• Cevaplayan yok. Soruyu kısaltıp tekrar deniyelim.

Siteme mobilden giriş yapanlar. .com/...... sayfasına yönlendirilsin istiyorum. Googlda php ve htaccess kodlarını buldum denedim hiç biri çalışmadı. Sayfa ya döngüye girdi ya da çoğu buton çalışmadı.

Subdomain vs kurmak istemiyorum. Tek istediğim mobilden girenler siteadresi.com/..... sayfasına gitsinler ilk olarak. oradan diğer sayfalara isterlerse geçebilsinler.
  • Soruna tam olarak cevap olmayabilir ama yine de belirtmek isterim; sanirim bootstrapı duymuşsundur. Bootstrap sayesinde mobil ekranlarda sitenin nasil gorunecegini veya masaustunden farkli olarak hangi kisimlarin gorunmesini istemeyecegıni belirleyebilirsin.

Bir diğer çözüm yolu ise şu ; javascript -jquerry sayesinde sayfana birisi girdiği anda sayfa boyutunun degerlerini cekip bu degerleri mobil bir ekranin değerleriyle karsilastirirsin (orn standart bir mobil boyut genişliği 480 px ise sayfadan aldigin degeri if ile 480 e esit veya küçük sartini kullanabilirsin.) Bu karşılaştırma sonucuna gore mobil icin tasarladigin ayri bir sayfaya yonlendirmede yapabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reto

Soruna tam olarak cevap olmayabilir ama yine de belirtmek isterim; sanirim bootstrapı duymuşsundur. Bootstrap sayesinde mobil ekranlarda sitenin nasil gorunecegini veya masaustunden farkli olarak hangi kisimlarin gorunmesini istemeyecegıni belirleyebilirsin.

Bir diğer çözüm yolu ise şu ; javascript -jquerry sayesinde sayfana birisi girdiği anda sayfa boyutunun degerlerini cekip bu degerleri mobil bir ekranin değerleriyle karsilastirirsin (orn standart bir mobil boyut genişliği 480 px ise sayfadan aldigin degeri if ile 480 e esit veya küçük sartini kullanabilirsin.) Bu karşılaştırma sonucuna gore mobil icin tasarladigin ayri bir sayfaya yonlendirmede yapabilirsin.

Dediklerinizi visual composer sayesinde yapabiliyorum. Ana sayfada masa üstünde görünmesi istediğim konuları mobilden gizleyip, mobilde gözükmesini istediğim konuları masaüstünden gizliyorun. Problem ise şu. Bu iki farklı konuyu aynı ana sayfada toplayınca mobilde gözükmese bile konuları işleyip açılış hızını etkiliyor.

Sayfa boyutu ile yönlendirmeyi deneyeceğim. Sonucu burada paylaşırım.

Yardım için teşekkürler
  • header.php ye

<script type=”text/javascript”>
    <!–
    if (screen.width <= 699) // 699px'den büyük olan ekranlar mobil.siteadresiniz.com'a yönlenir. {
    document.location = “http://mobil.siteadresiniz.com”;
    }
    //–>
    </script>

ve

<script type=”text/javascript”>// <![CDATA[
    var mobile = (/iphone|ipad|ipod|android|blackberry|mini|windows\sce|palm/i.test(navigator.userAgent.toLowerCase()));
    if (mobile) {document.location = "http://mobil.siteadresiniz.com";}
    // ]]></script>

kodlarını </head> </header>

arasına ekledim hiç bir işe yaramadı@reto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rapsody_izmir -- 17 Haziran 2016; 10:04:38 >
  • O zaman ben bu gece bilgisayar başına geçeyim bide ben deneyeyim bişeyler yapabilirsem-bulursam buraya tekrar yazarım. Büyüm ihtimalle php sayfası oldugundan dolayı sorun çıkıyordur ben ona bi bakarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reto -- 18 Haziran 2016; 19:18:18 >
  • function detectmob() {
    if( navigator.userAgent.match(/Android/i)
    || navigator.userAgent.match(/webOS/i)
    || navigator.userAgent.match(/iPhone/i)
    || navigator.userAgent.match(/iPad/i)
    || navigator.userAgent.match(/iPod/i)
    || navigator.userAgent.match(/BlackBerry/i)
    || navigator.userAgent.match(/Windows Phone/i)
    ){
    return true;
    }
    else {
    return false;
    }
    }

ya da

function detectmob() {
    if(window.innerWidth <= 800 && window.innerHeight <= 600) {
    return true;
    } else {
    return false;
    }
    }

ile device kontrolü yapabilirsiniz.
  • .htaccess dosyası ile yapılabiliyordu sanırım onlar google dan bir bakın isterseniz.
  • Kontrolde problem yok. Htaccess ile yapinca islem donguye takilip hata veriyor. Yani htacces yonlendirmesi sadece subdomaine yonlendirince calisiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.